Skoči na vsebino

Marushin + NZI + Reevu čelade


Gregs

Priporočene objave

Pa tudi če bi.

Ne nasedati psihološkemu triku, da če si dal za čelado 150000 tolarjev, da si sedaj pa 100 % varen :)

Vprašanje je , če je čelada, ki stane 160000 tolarjev tudi izpričano 4x varnejša od tiste za 40000 tolarjev. In seveda, kaj pomeni izraz 4x večja varnost. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

tut jest sem mel Nzi, dokler mi je niso ukradl ! :x

bil z njo zadovoln, edino malo se je rosila, pa vizir ni cisto tesnil. Drugače pa poceni čelada! Ne spomnim se pa več kateri model sem imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gregs čudi me da si na sportaka kupil touring čelado. Ima pa NZI tudi integralne, ki so zelo dobro narejene in so tudi cenovno dražje. Ampak če praviš, da ti je kot ulita, je ok. Tudi jaz sem gledal en cajt, da bi jo kupil, pol sem pa na IMOTu lani vzel SHARK. Kolega ima integralko in je z njo zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:arrow: Tud sam nosim NZI čelado. Sem zadovoljen z njo, edina pripomba pri tesnenju vizira :roll:

Prej sem imel čelado nolan, bil prav tako zadovoljen.

PS

Preizkušal še nisem nobene in upam do bo pri tem ostalo :idea: :!: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:arrow: Tud sam nosim NZI čelado. Sem zadovoljen z njo, edina pripomba pri tesnenju vizira :roll:

Saj vpetje vizirja se da štelat, tako da z malo truda tesnenje ne bi smelo biti problem, sploh če imaš tak model čelade, ki ima na levi strani vizirja spredaj zatič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, veliko izbiro NZI čelad (vsi modeli, barvne kombinacije, vse številke) imajo v trgovini Stupit, Kardeljeva 53, Maribor.

tam sem jo tudi jaz nabavil....ze mojo drugo NZI celado. (:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:arrow:  Tud sam nosim NZI čelado. Sem zadovoljen z njo, edina pripomba pri tesnenju vizira :roll:  

Saj vpetje vizirja se da štelat, tako da z malo truda tesnenje ne bi smelo biti problem, sploh če imaš tak model čelade, ki ima na levi strani vizirja spredaj zatič.

:P Hvala za uporabno informacijo :idea: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Spet jaz in čelada, bom iz tega izgleda doktoriral :afro1: .

No nabavil sem si novo čelado in sicer NZI Razer, v bistvu zato, ker mi je edina kot vlita pasala na glavo. A sem se (spet) zaj... ali ne, a ma kdo kake izkušnje s tem šlemom :?

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet jaz in čelada, bom iz tega izgleda doktoriral :afro1: .

No nabavil sem si novo čelado in sicer NZI Razer, v bistvu zato, ker mi je edina kot vlita pasala na glavo. A sem se (spet) zaj...

Nisi!!! Jest sem jo vozil 2 leti, no ja, čelada lepo sedi na glavi... glasna za svoj denar tudi ne preveč.... ne vem kaj te zanima.... z glavo v zid z njo ravno nisem šel, da bi sprobal njeno trdoto in varnost.... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem zaradi glasnosti - tihosti, zato sem jo tud kupil, upam da ne bom še tisto mal sluha, ki mi ga je ostalo zgubil :D

Kako je kaj pri 130-160 km/h, kjer moje prejšnje čelade piskajo, da sploh ne slišim niti samga sebe mislit.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet jaz in čelada, bom iz tega izgleda doktoriral :afro1: .

No nabavil sem si novo čelado in sicer NZI Razer, v bistvu zato, ker mi je edina kot vlita pasala na glavo. A sem se (spet) zaj... ali ne, a ma kdo kake izkušnje s tem šlemom :?

Rudib, kako naj vemo, če si se zajebal, če pa ne poveš niti kaj od čelade pričakuješ, kaj je bil problem s prejšnjo in kaj ti omogoča/ponuja tale ... ?

lahko t isamo pavšalno rečemo ja zajebal si se al ipa ne, nisi se zajebal ... a ti to potem kaj pomaga? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rudib, kako naj vemo, če si se zajebal, če pa ne poveš niti kaj od čelade pričakuješ, kaj je bil problem s prejšnjo in kaj ti omogoča/ponuja tale ... ?

lahko t isamo pavšalno rečemo ja zajebal si se al ipa ne, nisi se zajebal ... a ti to potem kaj pomaga? :D

Kaj je bilo narobe s prejšnjimi (če kdo tole že ta x - ič bere sorry :D =

Nolan 81:

- glasna nad 110 km/h

- rosi se

- stara 4-5 let

zamenjal za Schuberth Concept, narobe:

- prevelko kupil (je med oglasi, išče dobrega gospodarja :D )

- glasna brez glušnikov

Problem obeh je bil, da sta preglasni za moj motor (Caponord, zaradi povišane šipce in mojih 190 cm, veter mi pihne v višino oči).

Pri Nolanki se zrak zvrtinči v višini ušes kar povzroči piskanje, glušnikov ne morem nucat, saj ni prostora - me tišči in sem zaradi njih pridelal vnetje ušesa, ker sem ga mel pregloboko utaknjenega v levo uho :kva2: . še sedaj boli kot hudič.

No glede Šubertke je pa tko, da je še malo glasnejša, samo ima vsaj prostor za glušnike - me ne tišči, no v bistvu me sploh nima za kaj tiščat, saj sem po prvi furi ugotovil, da mi opleta, prav mi je edino z Bikers podkapo, pa še takrat pri večji hitrosti opleta, v bistvu mi je v dolžino glave prav, v širino pa je preširoka in ob hitrosti, bočnem vetru al pa v ostrih ovinkih levo -desno opleta.

Np in sedaj sem NZI čelado kupil zato ker mi je bila kot ulita, zelo mal me sicer tišči, ampak to je tisto "taprijetno" tiščanje, ko veš da se bo razširila na pravo velikost, v predelu brade in ličnic (dolga brada, polna lička :lol1: ), kjer je vsaj pri meni največja kriza je pa kot ulita.

Torej pitanje, prav mi je šlem zelo, vsaj po pol ure nošnje se mi zdi tudi dost udoben, za rosenje mi pa dol visi, saj se mi je rosil tudi Nolan in to kot hudič, pa nisem zaradi tega nikoli jokal. No, ali je tudi tiha, ne samo udobna, če jo je kdo na poštenem cestnem-enduru al pa cestaku natišal in od hrupa preživel?

lp

Rudi

A sem zamoru, sorry sam mi je ležal na duši, ker me levo uho boli kot :devil: in sploh na nič drugega kot sam na tole prekleto čelado pa na zdravila mislim.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo že mam, je črne barve NZI Razer in po moje edina čelada, ki mi je že XL prav, jah prav smešno, kolk se številke med različnimi modeli in proizvajalci razlikujejo. V glavnem, mal me sicer tiši v čelu sam nič takšnega, kar se ne bi dalo v enmu tednu aktivne nošnje raztegnit. :yea2:

Sam še vreme počakajmo, da vidimo, če je zelo glasna, rosi se pa ne, sem jo mel kar nekaj minut na glavi z zaprto šipco pri današnjih temperaturah (4+), pa niti pomislila ni, da bi se zarosila. :D

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

To so se pa dobr spomnl :OK:

Bo kar za razmislt ko bom naslednjič kupoval čelado :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NICE :OK:

sam kolk pa je kj cena za to??

sam problem nastane če še enga uzad furaš! :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NICE :OK:

sam kolk pa je kj cena za to??

sam problem nastane če še enga uzad furaš! :trance_33_sleep:

..in če se pelješ s soncem v hrbet?? (uuu i am blind)

To bi pa rad stestiral,,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NICE :OK:

sam kolk pa je kj cena za to??

sam problem nastane če še enga uzad furaš! :trance_33_sleep:

http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/reevu/

Reevu expects this tri composite hand made helmet to retail at circa $399, putting it in the mid-price bracket when compared with the traditional helmets currently available.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo....

Ka je že kje u trgovinah to? Ko me res zanima kak je to na glavi met, pa če je res tak ko na slikah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva zadeva :D Bomo videli če se bo prijela tudi pri ostalih proizvajalcih čelad :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo....

Ka je že kje u trgovinah to? Ko me res zanima kak je to na glavi met, pa če je res tak ko na slikah.

ni tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!