Skoči na vsebino

Motorist začetnik (pomoč začetniku pri nabavi vsega od motorja do opreme)


VDaGamma

Priporočene objave

pred 19 minutami, Kmet2 pravi:

Jaz ne pričakujem od nobenega nič , če pa mi zastavi vprašanje sem rad seznanjem z podatki , ki jih želim za svetovanje .......pa ti tudi malo površno bereš anede :D

Evo ti citiram možaka in po tem sem mu pa napisal KUPI !!

 Bom pa reku da sem (turistično) peljal že skoraj vse vrste motorjev (cestake, krose, čoperje, nakede itd.), po večini kratke relacije (varijanta: dej en krog stari - šur, na pel se...) ampak ravno dovolj, da sam videl kaj NOČEM.

Nočem SS (prehudo in neudobno), nočem čoperja (preveč na izi in neokreten - mogoče čez 30 let), bi mel krosa (ampak ne morem potovat), zato se mi zdi da sem se najdu v nakedih, izmed katerih mi je pač Monster top šit. Zakaj? Ker (meni) najlepš zgleda in fajn ropota, evo

Sem prebral in nisem mislil njega, na splošno govorim. Kaj naj reče tisti začetnik, ki nikoli ni sedel niti na mopiju? Kako se naj tak odloči kaj je prav? Že vi stari mački se skor pobijete. :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Arzen pravi:

Sem prebral in nisem mislil njega, na splošno govorim. Kaj naj reče tisti začetnik, ki nikoli ni sedel niti na mopiju? Kako se naj tak odloči kaj je prav? Že vi stari mački se skor pobijete. :) 

Jaz nisem spraševal ljudi oz. začetnike  kaj so do sedaj sprobali ,ampak določenega uporabnika MS , ki je izpostavil vprašanje .....bo zdaj šlo ?;)

Prav zaradi tega me je zanimalo , ker če bi rekel enega ali dva in se odločil za monstra bi mu svetoval ,da prej sproba še kakšnega , saj poznam in sem si lastil ducatije ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tistega pravega je res težko izbrat, ker obstaja preveč raznoraznih motorjev in te vedno vleče želja poskusit še kaj drugega, no vsaj mene :P. Saj ni samo eden ki ti je res pisan na kožo, več je takšnih, pač kupiš čez čas zamenjaš in tako dalje.. in si skoz srečen :lol1:Idealni motor tako ne obstaja, so samo približki :cool:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Kmet2 pravi:

Kupi si monstra !!! Ne beri več MS !  Resno ,sem mislil da si se vsedel na dva motorja in določil monster ......kupi si monstra , zadovoljen boš ,  kar sem prebral tvojih postov , sploh pa zadnji ,to je to , zaključi in pojdi v lov .....

Poglej tudi moto.it in de .  se da dobiti tudi kakšnega jurja v žep , kljub stroškom , ki jih imaš z uvozom .

Srečno ;)

Bom!!! :) No, 99,9% :whistle:

Tale debata je sicer malo zavila s poti, ker v bistvu sem samo želel (moral) slišat, da mi po tolikih letih (če mam kaj v glavi) "pripada" najšvohnejši, hotel pa sem slišat tudi natančneje zakaj. No pa saj so Ducatisti povedali : zavorni efekt, on-off gas, postavljanje na zadnje kolo itd. Se pravi švohnej mašina - manj izrazite motne? Verjetno. Če bom hitro napredoval (mislim da bom), pač po sezoni prodam in idemo dalje. 

Bom pa MS rade volje še naprej prebiral. :yea2:  Ste prav kul folk tukaj, pa drama v debatah je zabavna, pa še poučna (po nekajkratnem recikliranju) :OK: Saj imam tudi v IRL dosti sogovornikov, ampak več glav pač več ve.

Btw hvala za nasvet, moto.de sem že gledal, za moto.it pa sploh vedel nisem :blush:. Rade volje počekiram.

 

pred 16 urami, skalar36 pravi:

Kupi tisto kar ti ne paše, ne tisto, kar ti ponujajo drugi. Že to da imaš rešpekt do motorja je neko zagotovilo, da ga ne boš ožemal do konca. Ko boš imel motor, ki ti je všeč, pa pokliči Borutta, ki ti bo pokazal par prijemov, ki ti bo polepšalo\olajšalo motoriranje. To je to...jaz..over&out

Sicer ne vem kdo je Borutt, ampak vsaj na Vransko grem ziher, če pa najdem še kakšnega znalca pa toliko bolje. Ty!

 

pred 1 uro, thumper pravi:

motor za začetnika ali povratnika - resda drag a zmagovalec lanskega leta v svetu vsakodnevno uporabnih motorjev - nov dobavljiv za A in A2 :

http://www.triumphmotorcycles.co.uk/bikes/configure?GenreId={83C4B7D0-42EE-4A00-B189-180833DD4240}&ModelId={C975F911-B86C-4C38-AC92-6410395FC581}

tale odgovarja v celoti predpisu o uvozu rabljenih motorjev plus uporabna dodatna oprema (zadnji prtljažnik , nosilci za stranske torbe ) plus kartuše z nastavitvijo v prednjih vilicah od ohlins-a ... pri uradnem prodajalcu .. samo pri ceni se je treba zmenit da ti skonto pokrije prevoz pa je idealen motorček za mesto in podeželje .. triumph klasiki držijo ceno .. ne jih pa po tleh metat ker ni ravno poceni..

Zelo lep motor ampak above my paygrade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Sebulba kupi Monstra in to je to .... Žena ga je prodala lansko leto, kupil pa ga je dec, ki ima 67 let !!! Zato, ker je želel samo to in nič drugega.. Pred tem je imel Deauvilko, ki je popolnoma drug segment, ampak srce je hotelo Dučeja...

Drgač pa je to kr jeba... Ko prodajaš, jih je na netu 10, ki medsebojno zbijajo ceno, ko pa kupuješ pa nobenga, hehe..

Srečno in po pameti !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, HD-Dyna pravi:

@Sebulba kupi Monstra in to je to .... Žena ga je prodala lansko leto, kupil pa ga je dec, ki ima 67 let !!! Zato, ker je želel samo to in nič drugega.. Pred tem je imel Deauvilko, ki je popolnoma drug segment, ampak srce je hotelo Dučeja...

Drgač pa je to kr jeba... Ko prodajaš, jih je na netu 10, ki medsebojno zbijajo ceno, ko pa kupuješ pa nobenga, hehe..

Srečno in po pameti !!!!

Se popolnoma strinjam. Pri Ducatiju tako ali tako nima druge izbire.

Bi pa za ostale, ki gledajo ta segment motorjev omenil še enega - za moje pojme najbljši price/performance/ costs motor, kar jih je v segmentu naked/ pol-oklep do 100 konj uporaben za vožnjo brez sopootnika. Splača se gledat tudi Suzuki SV650 od letnika 2004 dalje. Kdor je to peljal, ve zakaj ga omenjam... Lahek, vrhunske zavore, smešna poraba, zmogljiv... Pa spet so ga začeli delat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, HD-Dyna pravi:

@Sebulba kupi Monstra in to je to .... Žena ga je prodala lansko leto, kupil pa ga je dec, ki ima 67 let !!! Zato, ker je želel samo to in nič drugega.. Pred tem je imel Deauvilko, ki je popolnoma drug segment, ampak srce je hotelo Dučeja...

Tole je moral bit pa fajn možakar.... ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Sebulba pravi:

Tole je moral bit pa fajn možakar.... ;)

Vitalen, velik okoli 160 cm, koje ga je nazadnje pripeljala žena, jo je vrglo na rit, ko je videla motor.... 

Seveda, na Deauvili sedeti zadaj je kot v fotelju :blush:

Ampak dec se je odpeljal tako kot se gre.... Na zadnjega se ni upal takoj ... Drgač pa je to simpatična igračka, priporočam, če ti denar ne dela problemov, čeprav je res, da za ta denar dobiš marsikja priporočljivejšega, ampak če srce tako hoče, ne razmišljaj, go for it !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, HD-Dyna pravi:

Vitalen, velik okoli 160 cm, koje ga je nazadnje pripeljala žena, jo je vrglo na rit, ko je videla motor.... 

Seveda, na Deauvili sedeti zadaj je kot v fotelju :blush:

Ampak dec se je odpeljal tako kot se gre.... Na zadnjega se ni upal takoj ... Drgač pa je to simpatična igračka, priporočam, če ti denar ne dela problemov, čeprav je res, da za ta denar dobiš marsikja priporočljivejšega, ampak če srce tako hoče, ne razmišljaj, go for it !!!

Hja, poznam Ducatiste, ki samo redno servisirajo in vozijo (monstre, tudi starejše), poznam pa tipe, ki so jih imeli in nedajbože, to se sam kvari, pa vse je drago, pa škoda dnarja, pa nikoli več itd. Vem, rekla-kazala.

Vem tudi, da je servis enkrat dražji kot za japončka, kar se pa tiče količine zmetanega denarja, bom pa sigurno rabil srečo, ker gnilo jajce lahko verjetno trofiš tudi pri BMWju, pri Ducu pač toliko lažje. Mislim da če ga dam po nakupu temeljito pregledat in poštimat, da sem že velik naredu. Definitivno pa ga kaj veliko ne mislim srat (razen periodike). Če bo gnil bo pač šel, jaz pa v jok pa na drevo. :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, map pravi:

Ha, ha. Moj stari jih ma 67, pa se tako rad zapelje z svojim xmax400. Letno naredi 1x več km kot jest. Ma cajt, je v penziji, pa velko penzijo. Skoraj ni dneva, da nebi kam šel. Mučijo ga samo fure več kot 300 km v enem dnevu, ker ima mišice v ramah natrgane. Tak da vozi fure do 300 km recimo od jutra do večera. Vmes naredi pavze, si kake znamenitosti pogleda, kej dobrega poje in pali dalje. Kapo dol.

Moja generacija...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, HD-Dyna pravi:

@Sebulba kupi Monstra in to je to .... Žena ga je prodala lansko leto, kupil pa ga je dec, ki ima 67 let !!! Zato, ker je želel samo to in nič drugega.. Pred tem je imel Deauvilko, ki je popolnoma drug segment, ampak srce je hotelo Dučeja...

Drgač pa je to kr jeba... Ko prodajaš, jih je na netu 10, ki medsebojno zbijajo ceno, ko pa kupuješ pa nobenga, hehe..

Srečno in po pameti !!!!

Kak je bila pa njegova žena zadovoljna iz Daeuvilke(fotelj) na Monstra (pručka):lol1:

 

pred 8 urami, SF pravi:

Se popolnoma strinjam. Pri Ducatiju tako ali tako nima druge izbire.

Bi pa za ostale, ki gledajo ta segment motorjev omenil še enega - za moje pojme najbljši price/performance/ costs motor, kar jih je v segmentu naked/ pol-oklep do 100 konj uporaben za vožnjo brez sopootnika. Splača se gledat tudi Suzuki SV650 od letnika 2004 dalje. Kdor je to peljal, ve zakaj ga omenjam... Lahek, vrhunske zavore, smešna poraba, zmogljiv... Pa spet so ga začeli delat...

Mel SV tisoč , ga je Norc kupil od mene ..............ne bi ga mel nikoli več ....motor neuničljiv če si imel pet pik v piskru ,sam mi ni sedu , poraba pa ohoo  po 170km pa je bil prazen .......

 

 

pred 7 urami, ciciban pravi:

Bokserja je najbolj enostavno pobrat. Pa ne gre se toliko samo za pobiranje in prestavljanje. Hotu sem napisat, da si marsikdo kupi motor, ki mu očitno ne ustreza... potem pa vidiš kako se folk dobesedno muči. 

A veš ,da sem mislu pri nakupu LT-ja da sem brcnu mim ,sploh ko sem bral kakšne je snecer klanfal itd samo zame on ni kredibilen , pa tudi precej samosvoj sem . No izkazalo se je za boljši nakup , zadovoljen (do neke mere ) sem tudi sam , predvsem pa žena  ....po 1200km zadaj , ko parkiram mi pribije to je to ......evo ,sej mi je tud za diavela takšne sekala ,sam tist mi pa res ni sedu ..........peljal sem se pa s to kravo točno kamor češ , makedami ,travniki in tudi lažje potke in stezice , praktično tam ,da so me včasih s traceri rajši čakali zgoraj , kot da bi se za dobro fotko zapodili za mano ...vse dokumentirano ........samo vseeno , moja konstrukcija mi omogoča hendlanje s to kravo , naprimer Dami kljub temu ,da je v mojih očeh eden od top motoristov , bi vrjetno šel kdaj tud na mestu po tleh , pač motor za malo jače in prtegnjene .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Kak je bila pa njegova žena zadovoljna iz Daeuvilke(fotelj) na Monstra (pručka):lol1:

Žena verjetno žalostna mož pa zelo nasmejan! Daevilka zame najslabši japonski motor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Žena verjetno žalostna mož pa zelo nasmejan! Daevilka zame najslabši japonski motor!

Nimam pojma ,sam tolk pa vem ,da se sedi kot caar proti monstru ....sem pa slišal ja , kar nekaj kritik , čeprav , men gre to iz enega uha v drugega in ven , kupim in sam ocenim ..........ne pa da mi internetni mojstri govorijo iz grafov :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Nimam pojma ,sam tolk pa vem ,da se sedi kot caar proti monstru ....sem pa slišal ja , kar nekaj kritik , čeprav , men gre to iz enega uha v drugega in ven , kupim in sam ocenim ..........ne pa da mi internetni mojstri govorijo iz grafov :D

Se strinjam...mopi žal premehek,nenastavljiv,okoren,slabe bremze...samo enkrat sprobal star model in zamrzel in se nikoli več nisem hotu vsest nanjo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bi pogledala mogoce se monstar 796, ker tko na hitro ne zgleda da je neki ful vecja hudobija od 679, pa pol vidis ker bol sede. oz. mas vsaj vecji nabor potencijalnih mopedov, glede na to da se jih ne prodaja ravno veliko. 

res pogledat se pri taljanih kaj se prodaja, ker pri nas je res slaba ponidba, pa veliko uspeha pri iskanju.

Popravljeno . Popravil cikadina
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Kmet2 pravi:

SV tisoč , ga je Norc kupil od mene ..............ne bi ga mel nikoli več ....motor neuničljiv če si imel pet pik v piskru ,sam mi ni sedu , poraba pa ohoo  po 170km pa je bil prazen .......

Nisem govoril o SV1000 ampak o SV600.

Kaj pa tista tačka tam spodaj pri levem stopalu?

Tista je baje tam zato, da se jo po potrebi premakne tudi navzgor! :slap:

 

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsakim mopedom se da, kamorkoli, kadarkoli, samo cajt, denar, pa normalno zapestje je potrebno meti. Lani tisti petek pred MotoGP Brno, ga z tamalim prpalima do Češke. Se vstavima na eni pumpi iz smeri Dunaja, tista prva pumpa za nekimi toplicami na Češkem, take marelične barve, tam 2 para, pa parkirana dva dučeta 1299 panigale S in en SV 1000 in RC8, tisti KTM cestak. Rečeno par besed, pa povejo da so iz VB, da so šli že na motoGP v Avstrijo, zdej še češko dajo skoz in se vračajo. Pa malo povprašam, kaj pa prtljaga, pa pravjo, vse kaj rabimo mamo na sebi. vsi 4 so imeli samo po en manjši rukzak in malo večjo okolpasno torbico. In te so vso evropo obvozili. Kapo dol, pa vsi na športakih. Ko povem, da sem 500 km na skuterju naredil, se primejo za glavo, da sem mazohist, pri njih je to za v službo, a sami na sport mašinah. Kdo bi to zastopu, vglavnem z vsaki mopijom se da kamorkoli.

Popravljeno . Popravil map
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Držimo se teme, ne morem vsega pucat :P

poraba bencina je:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, NX650 pravi:

Pa tistega pravega je res težko izbrat, ker obstaja preveč raznoraznih motorjev in te vedno vleče želja poskusit še kaj drugega, no vsaj mene :P. Saj ni samo eden ki ti je res pisan na kožo, več je takšnih, pač kupiš čez čas zamenjaš in tako dalje.. in si skoz srečen :lol1:Idealni motor tako ne obstaja, so samo približki :cool:  

kupiš..pa kupiš.. potem pa začneš razmišljat ali boš garažo dozidal ali pa vse prodal in začel spet z enim.. tretja opcija je , da narediš na obstoječem kakšen upgrade - ksr niti ni tako slabo , če imaš obstoječ motor za katerega veš , da je v redu..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni,

Mal sm prebiral tole temo, nism čist voznik začetnik, nisem pa tud izkušenj voznik, kar za moje pojme itak ni noben, ker ni človeka, k bi se znašu v vseh situacijah in jih rešu... uglavnem, vsi odsvetujejo SS, pa težke in močne(navite) motorje... no jz sm vozu zadnjič BMW k1300gt dobrih 300kg in cca 160KM, pa še to prvič in tud prvič v dveh... dobrih 200km brez problema, mraz in obilica peska na cesti... Edin ni mi všeč ta odprta drža na motorju... mam filing kot, da bi bil jadro na jamboru neke precej hitre jadrnice... torej moje vprašanje je, a potemtakem še vedno predlagate nakede, z konji pod 100? 

 

PS: z MT07 se tud nisva preveč razumela v avtošoli, razlog predvsem drža na motorju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, RaMzEs2 pravi:

Pozdravljeni,

Mal sm prebiral tole temo, nism čist voznik začetnik, nisem pa tud izkušenj voznik, kar za moje pojme itak ni noben, ker ni človeka, k bi se znašu v vseh situacijah in jih rešu... uglavnem, vsi odsvetujejo SS, pa težke in močne(navite) motorje... no jz sm vozu zadnjič BMW k1300gt dobrih 300kg in cca 160KM, pa še to prvič in tud prvič v dveh... dobrih 200km brez problema, mraz in obilica peska na cesti... Edin ni mi všeč ta odprta drža na motorju... mam filing kot, da bi bil jadro na jamboru neke precej hitre jadrnice... torej moje vprašanje je, a potemtakem še vedno predlagate nakede, z konji pod 100? 

 

PS: z MT07 se tud nisva preveč razumela v avtošoli, razlog predvsem drža na motorju

 

 

Konji na nakedu ne igrajo bistvene vloge, 80 ali 140 konjev, vse se približno enako vozi, zebe povsod enako, drža je nekje identična, torej zračni upor kmalu ko presežeš 100km/h

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!