Skoči na vsebino

Motorist začetnik (pomoč začetniku pri nabavi vsega od motorja do opreme)


VDaGamma

Priporočene objave

pred 9 minutami, Kawalir pravi:

 

Ja, to velja za izkušene motoriste, ostali pa, če so pametni, precej izkoriščajo zadnjo zavoro za popravljat hitrost. Seveda pa nežno. Ker potemtakem zadnje zavore sploh ne potrebuješ... :lol1:

Ker izkušeni se bi težje obržali na motorju ob blokadi zadnjega kolesa?

In ja na nakedu mislim nikoli uporabil zadnje bremze...razen na bmw f 800r pa še tu na varnem okolju in samo zaradi testiranja ABS

Kmet ne primerjat težkega bmw z lahkim nakedom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Arzen pravi:

Tebe resno jemat ja :ras: tok vsem ponujaš kawo....

Glej, to moraš malo z rezervo jemat. Res je, da maus turi ninđo zelo frekventno v raznorazne teme tule na forumu. Kaj pa, če si samo želi in išče primernega kompanjona? Takega, ki bi imel oz. nabavil podoben (po znamki in performansah) moped kot je njegov. Lahko, da išče resen cestno-dirkalni izziv v smislu ninđa vs ninđa, pa mu je Grobnik predaleč..

Zato mu dejmo pomagat. Če kdo pozna še kakega ninđa rajderja naj ga obvezno in čimprej pripelje sem na ta forum...:P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, izibajker pravi:

Glej, to moraš malo z rezervo jemat. Res je, da maus turi ninđo zelo frekventno v raznorazne teme tule na forumu. Kaj pa, če si samo želi in išče primernega kompanjona? Takega, ki bi imel oz. nabavil podoben (po znamki in performansah) moped kot je njegov. Lahko, da išče resen cestno-dirkalni izziv v smislu ninđa vs ninđa, pa mu je Grobnik predaleč..

Zato mu dejmo pomagat. Če kdo pozna še kakega ninđa rajderja naj ga obvezno in čimprej pripelje sem na ta forum...:P 

js samo dober motor predlagam ... eni predlagajo pegasote, eni hodne, eni ktm-je, eni bmfle  ... js pa pač tisto kar mi je všeč in uporabno ;)

men ni nč predaleč .. sm z ninđam prevozu Hrvaško, Srbijo, Bosno, Črno Goro, Makedonijo, Albanijo, Madžarsko, Romunijo, Bolgarijo, Slovaško, Poljsko, Avsrtrijo, Italijo, Nemčijo .. tko da .. če iščete dober potovalen motor, je to to ... :huh: 

od leta 2012 do danes z ninđam prevozu cca 120.000 km ... tko da ... da se ... kjer je volja je volja al ima i znoja :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sesir... tukaj naprej, če že moramo; 

@Arzen;  Naslednji ponedeljek se zapelji malo v naše konce,  ker bo na kupu zbranih nekaj tisoč motorjev... Ni hudič, da ne najdeš nekaj zase. Kupi potem tisti model, ki ti je najbolj všeč, če ti je cenovno dostopen. Ne sprašuj na forumu, ker ti ne bomo izbrali pravega motorja, zelo verjetno pa boš tudi sam zgrešil pri prvem nakupu. Pri drugem boš že vsaj približno vedel. Če ti bo kakšen motor res padel v oči, počakaš lastnika, prosiš če lahko sedeš gor in takoj vidiš kako sede pod tvojo rit. Simpl kot pasulj..

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, XTR pravi:

Sesir... tukaj naprej, če že moramo; 

@Arzen;  Naslednji ponedeljek se zapelji malo v naše konce,  ker bo na kupu zbranih nekaj tisoč motorjev... Ni hudič, da ne najdeš nekaj zase. Kupi potem tisti model, ki ti je najbolj všeč, če ti je cenovno dostopen. Ne sprašuj na forumu, ker ti ne bomo izbrali pravega motorja, zelo verjetno pa boš tudi sam zgrešil pri prvem nakupu. Pri drugem boš že vsaj približno vedel. Če ti bo kakšen motor res padel v oči, počakaš lastnika, prosiš če lahko sedeš gor in takoj vidiš kako sede pod tvojo rit. Simpl kot pasulj..

Vfr800 sem celo imel celo sezono...skupnega z hornetom ima to da Honda in da ima enake dimenzije zadnje gume...

Seveda se zadnja bremza lahko upotablja na cesti...a kje je smisel divjanja po cesti...aja vi jo uporabljate,ko se počasi peljete....razem luciferke,ki povedala,da uporabljala čez serpetine.. 

Motoristi smo res čudaki! Zase priznam,ne vem kako vi sami zase!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka ma dona ste se razpisali ,da človek kume fulga brat:huh:

Triumf rocket 3 je kar dober za začetnika:whistle:

  •  

     
     

    Kot je rekel lastnik Yamahe Dragstar, ki ga je prišel preizkusit takoj za mano: »Nimam mu kaj očitati, edino predrag je.« A poglejte tale račun: en kubični centimeter pri Yamahi s 1.900 kubičnimi centimetri stane 8,16 EUR, pri tem Triumphu pa 'le' 7,99. Torej: cena 'na kubik' je dobra.

Prva ocena
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi tule smo pobegnili stran od naslova in od realnosti. Od sedaj naprej, malo bolj resno pa v skladu s temo.Tehnike vožnje so v drugih temah, tule naj bi obdelovali model motorja zakaj ja in zakaj ne, ali pa odgovarjali na zastavljena vprašanja začetnikov.

Hvala 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, maus pravi:

.. sm z ninđam prevozu Hrvaško, Srbijo, Bosno,...

od leta 2012 do danes z ninđam prevozu cca 120.000 km ...

Eh, pa saj nihče ne dvomi o tvojih kilometrih. Svaka čast. :worship:

Ampak s temi navedbami, konkretno v tejle temi (Motor za začetnika), ne bodo potencialni iskalci motorja za začetnika imeli kaj dosti za počet...

Razen, če moraš vsak dan zapolnit kvoto oglasnih ninđa sporočil. V tem primeru pa je bolje, da se obrneš na admina, ti bo zagotovil večji in lepši oglasni prostor :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

Eh, pa saj nihče ne dvomi o tvojih kilometrih. Svaka čast. :worship:

Ampak s temi navedbami, konkretno v tejle temi (Motor za začetnika), ne bodo potencialni iskalci motorja za začetnika imeli kaj dosti za počet...

Razen, če moraš vsak dan zapolnit kvoto oglasnih ninđa sporočil. V tem primeru pa je bolje, da se obrneš na admina, ti bo zagotovil večji in lepši oglasni prostor :P

K sreči so pri Kawasakiju naredili:

Ninja 400

Ninja 650

oba toplo priporočam za začetnika, pa še lepa sta :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, resen problem mam !

 

Mogoče je že kje napisan, pa dvomim da bom med to solato našel odgovor...

Žena želi delati izpit za motor...

Mogoče to niti nebi bil problem, če bi ona od malega vozila tomose in podobno, ampak še nikoli v življenju ni sedla na motor kot voznica!

Še ko sem ji desetletja nazaj dal za probat štirko, je plezala nekaj po ograji in to je bilo to.

Kaj naj storim? Na čemu sploh naj začne, da dobi filing? Puhec, avtomatik, skuter, štirka? Al se naj s tem obremenjuje inštruktor, jaz grem pa na pivo!

Če bo izrazla željo po mopedu, kaj naj nabavim(okol 160cm): maksiskuter, čoperja...Pri hiši imamo same endure, kjer že tapravi moški  ne dosežemo do tal...

 

Hvala za vse predloge.

 

P.S.:Vem da mnogi v tem vidite idealno priložnost da gratam vdovec, sam jaz bi jo še imel...ženo namreč...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Buschi pravi:

Al se naj s tem obremenjuje inštruktor, jaz grem pa na pivo!

to bo najbolje ;)

začne naj na motorju, ki ji ga bodo dali v avtošoli

zase pa naj pol kupi ... sj veste kaj bi predlagu, pa naum :P

ER5, CBF600, ER6 ... velik je nizkih motorjev .. lahko kakšn virago ... lahko pa tut ... ne morm si pomagat ... ninđo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ja, skoz je neki sanjala o cestakih...

Sam kawa pa res ne more bit...če je yamaha za rosija dobra, bo za ženo tut !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kdaj si ti opravljal izpit za motor, zato ženo raje prepusti inšktruktorju, naj se on z njo ukvarja.

Če zna voziti kolo, se bo motor naučila........

Nakup motorja pa prepusti njej in ne pametuj po moško, kaj je za njo prav in dobro in kaj ni, saj ni otrok.

Prav bo nekaj, kjer se bo z nogami dotikala tal, imelo bo 600 ccm in bo njej všeč barva. 

Čist simpl, problem rešen :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahh Maus me je prehitel, jaz nikoli nisem bil na mopedu "na šaltanje" pred avtošolo, prvo uro sem drgnil tW125, potem par ur ER5, nato CBF 650 ali 600.

Tako da naj se ubada inštruktor s tem.

Kaj si žena želi.... moja je mela zahteve "da  je motor lep in ima okroglo luč" kupil ER5.. zdej bi raje nekaj "lažjega"... sedaj razmišljam o virago 250 ali morda tux250... ženske mislijo da so motorji  kot torbice :lol1:

 

ps: očitno počasi pišem, glede cestaka če ni kaj divja dvomim da ji bo všeč, vsaj na začetku zaradi ogrooomnega obračalnega radija in boge okretnosti na mestu, torej popravljanje položaja na mestu, parkiranje...če je yamaha morda XJ6

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Buschi said:

Fantje, resen problem mam !

 

Mogoče je že kje napisan, pa dvomim da bom med to solato našel odgovor...

Žena želi delati izpit za motor...

Mogoče to niti nebi bil problem, če bi ona od malega vozila tomose in podobno, ampak še nikoli v življenju ni sedla na motor kot voznica!

Še ko sem ji desetletja nazaj dal za probat štirko, je plezala nekaj po ograji in to je bilo to.

Kaj naj storim? Na čemu sploh naj začne, da dobi filing? Puhec, avtomatik, skuter, štirka? Al se naj s tem obremenjuje inštruktor, jaz grem pa na pivo!

Če bo izrazla željo po mopedu, kaj naj nabavim(okol 160cm): maksiskuter, čoperja...Pri hiši imamo same endure, kjer že tapravi moški  ne dosežemo do tal...

 

Hvala za vse predloge.

 

P.S.:Vem da mnogi v tem vidite idealno priložnost da gratam vdovec, sam jaz bi jo še imel...ženo namreč...

Sicer si očitno hotu, da ti prav fantje kaj povejo, ampak mogoče bi te pa zanimala prvoosebna izkušnja ;) 

Nikoli nič vozila, še štirke al pa skuterja ne več kot 10m. V družini nikoli motorista. Sopotnica na motorju dve sezoni, po daljšem prepričevanju, dvomim da jih je blo več k 5k vse skupaj. Če ma željo, čimprej avtošola pa probat. Če nič drugega, jih je manj škoda z vsemi crashbari (sm bla v avtošoli 4x po tleh, sicer pri speljevanju ali na mestu, pa vseeno), predvsem je pa lažje poslušat inštruktorja pa se jezit nanj, ko nekaj ne gre, kot pa na partnerja :P  Začela sva na parkirišču, Yamaha 125 pa speljevanje, prva, druga, osmice, obračanja, itd. Po par urah, tudi ceste, sva napredovala na Cagivo 500 (slučajno opcija, ker sm precej visoka pa se je izšlo s Canyon), tudi poligon (predvsem zaradi primerjave s kasnejšo CBF600 z ABS) in na koncu dobro polovico vseh ur s CBF600, tudi izpitno. 

Za nabavo bo morala pa sama par tipov motorjev sprobat pa se odločit, lahko ti pa tudi cycle ergo pomaga, vsaj za občutek glede višine sedeža in položaja nog. Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, smasher pravi:

ahh Maus me je prehitel,

kdor je pru je zmagovauc :ras:

res je najbolje, da se začetki prepustijo inštruktorju ... on je plačan za to, pa škoda žiucou :P

karkol ji boš ti reku bo vlekla surlo, če ji bo pa enako reku inštrukotr, bo pa v redu...

motor si naj pa sama kupi, da res nau pol ... sj si mi ti reku, da nj mam tega, pa sm ti skoz govorila, da mi je un bolj všeč ... in pol bo :cry: 

verjamte mi, da je tko :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem moji ponudil "ninjo 250" oz zzr 250, pa ga je na hitro dvakrat vrgla potleh.. in to je bilo konec s "športnimi motorji"

 

  • Zmeden 1
  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, smasher pravi:

jaz sem moji ponudil "ninjo 250" oz zzr 250, pa ga je na hitro dvakrat vrgla potleh.. in to je bilo konec s "športnimi motorji"

 

No sam,da nje ni blo kaj in stvar več,ki jo ve,da noče več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luciferka je lepo odgovorila. Sam bi dodal še "lastno izkušnjo".

Moja kolegica je naredila izpit lani, pri ne tako rosnih letih, pred tem je vozila le skuter. Predlagal sem ji, da naj se uči malo na APN 4 (to kaj je imela pri roki), da je vsaj malo osvolila sklopko-prestavljanje. V AŠ je prišla z osnovnim znanjem kako se prestavlja, vse ostalo jo je naučil inštruktor. Če drugega ne, je imela posledično malo manj učnih ur-stroškov z izpitom.

Kasneje je pregledala precej trgovin-znamk motorjev in se odločila za CB500X. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi motorji so uredu za začetnike,samo vsi začetniki niso za na motor.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hoče cestaka jih je kar nekaj samo na izgled kot cestaki Xj6F, ali honda cb500...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na vprašanje "zakaj nisem začela s 125ccm ampak direkt s 650 (bmw scarver) ??" je moji inštruktor odgovoril : "ker te potem ne bi spravil na večjega!" ... sploh ker je malo manjša in so noge kratke....

že pred izpitom : nakup motorja? eh za začetek draga moja boš mela eno nevado za 2 jurja za po tleh metat.. "moto guzzi-ja? ma neeeee..." sva šla gledat triumpha speedmaster - tud do tačk ni dosegla ker jih ima spredaj.. je pa imel zraven eno nevado clasic - "uuu s tem bi se pa komot odpelala!" ..  in začneva gledat nevade .. pa ji nekako niso potegnile.. 

kar enkrat pa " ej sm našla eno full luškano na netu  ..jo imajo v salonu v Lj" .. po ogledu kava in pogovor v smislu to je to sam motor je nov pa kako si ga privoščiti.. ja nč - kredit uzem na 4 leta ji rečem.. čez 2 dni je bil motor v garaži.. teža odgovarja.. višina sedeža odgovarja ..konjev ni preveč .. do 120 potegne solidno pa včasih se z mesta izstreli mimo mene :P ..  

pred vsako prvo vožnjo v sezoni me sprašuje le kako se bo odpeljala - potem se pa odpelje kot ponavadi.. ni za potovanja , za lepe familjarne izletke kjer jaz hčero napokam zadaj - par dni pa po čist u izi 150-200km na dan je pa luštna . 5 sezon 15500km .. v berlin sva šla pa z mojim pa se je tud lepo imela ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!