Skoči na vsebino

Blokade


k0ci

Priporočene objave

mene pa zanima ce pri skuterju ki je blokiran na 25 res samo neki 2 zicki ven potegnes in je ze tista blokada odstranjena....? (zanima me ker izpita ne morem it delat, 25 km/h je pa res kr malo prepocas :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ni res. ponavad pride še napol zalit izpušni kanal, drugače nastavljen ferg, puša v izpuhu in usisnem kolenu itd...

Popravljeno . Popravil tintin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Eno vprašanje za vse mopediste/skuteriste:

 

Zanima me razlika med izmerjeno hitrostjo na TP in realno hitrostjo mopeda/skuterja na cesti (GPS, lahko tudi po števcu) in tolerance pri meritvi hitrosti na TP? Imam namreč skuterčka, ki gre po števcu nekih 47 km/h, realnih verjetno 42, pa me zanima do kolk se ga še lohk navije, da uradno naredi TP (ni težav s policaji)? Kaj pomeni za policaje bistveno prekoračil konstrukcijsko omejeno hitrost?

 

Na netu sem zasledil odločbo vrhovnega sodišča, kjer so lansko leto Aprilio 50 zaradi dosežene hitrosti 65 km/h na valjčkih poslali na razgradnjo (zaradi manjše vrednosti 11 let starega mopeda) + 400 € kazni zaradi predelave + 120 € kazni zaradi nedelujoče luči.

 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno na kok zamorjenega prometnika naletiš. Se pa moraš zavedati, da če naletiš na radar s hitrostjo preko 50km/h(mislim da 5,6km/h bodo že pogledali čez prste kaj več pa težko) te bo takoj odpelu na TP in mu je bolje pobegniti če si že kje v domačem okolju :D. Sicer pa če nisi polnoletn je čist useen a ti spiše za 100 ali pa 10000€ kazni. Malo greš jokati pred sodnico pa dobiš samo tisto črno piko..no vsaj tako je bilo pri nas :)

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno sm mal v narobni temi vprašov.

 

Najbolj me zanima kolk realna je hitrost izmerjena na valarjih na TP. Pokaže več manj in koliko več manj od dosežene hitrosti na cesti na ravnini?

 

Vem da je bil včasih problem, ko na valarjih ni bilo upoštevanega zračnega upora in je kazala tud do 15 km/h več od dosežene hitrosti na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Jaz imam rieju mrt 50 letnik 2011, ki sem ga kupil pred kratkim. doseže hitrost tam okoli 65 km/h, ampak ima zadaj zobnik vsaj 60 (veliko večji kot original). prejšnji lastnik je rekel da so mu na servisu menjali auspuh(črn na dušilcu piše rieju in neke številke, takšen kot original) ker naj bi zablokiran motor šel kmalu falit. pa me zanima ali je še kje kakšna blokada ker moj prijatelj ima prav tako odblokiran pa s leovinci avspuhom, pa mi je rekel da moj vleče slabše. Pa ko smo že pri auspuhu ali mi znaste svetovati katerega naj kupim da bo motor čim več pridobil na moči( me ne zanima ali je znan ali je nek poceni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

hahaha.ti kr povej ;)

zanima me tudi če pozna kdo kaksnega dobrega mehaničarja ki se zelo dobro spozna na 2 taktne mašine

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Ziujo, sm nou na tej strani...mene pa zanima kje ima blokade Tauris Estoril ker sem iskal blokado na zici ampak ne najdem in bi biu hvalezen odgovora.Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
Ob 26. 2. 2017 ob 13:17, Pingvin pravi:

Ali lahko kdo pomaga in pove kje je blokada za skuter Keeway Fact-Evo 25km/h in kako se jo lahko najlažje odstrani?

Hvala 

Pri skuterjih iz Kitajske, so ponavadi blokirane CDI enote. Pri nekaterih, se samo žica izklopi pri drugih, je pa potrebna menjava CDI-ja. Poglej žice pri uplinjaču, če so priključene skupaj jih probaj izključit. Pa nič rezat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni! 

Imam skuterj longija lj50qt in motor je bil sprva blokiran na 25km/h in sedaj sem si kupil cdi za 45km/h in motorj gre priblizno 40km/h ko pa si z njim hočem peljati več kot 40km/h ima zelo velike obrate. in sem enega mehanika vprasu kaj je to in mi je reku da ima motorj mehansko blokado. mene zanima kje se nahaja ta mehanska blokada in kako jo odstraniti.

Hvala ze v naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

da ne bom smetil okrog... gilera runner purejet (injection) 2007, trenutno v original stanju... katere blokade ven pobrat in kateri izpuh priporočate? to bom mel za v trgovino, ampak zdej je res malo švoh :P hvala 100x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blokade pobereš vse ven,avspuh pa nek ne preveč racing da neboš rabil dodatnihnpredelav za to da se bo premaknil,kak leo zx itd da lahko homologiraš ker te bojo jeb..i na vsakem koraku ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ciko ves mogoce katere blokade sploh so na tem modelu? v skuterskih vodah res nisem ravno domač ampak bomo že zrihtali :)

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Racing pravi:

ciko ves mogoce katere blokade sploh so na tem modelu? v skuterskih vodah res nisem ravno domač ampak bomo že zrihtali :)

 

lp

Načeloma...

Menjaš fedro za malosi bele barve 7eu,drug variomat okoli 60eu in jermen okoli 25eu n nove 6.3g valjčke okoli 7eu..

Včasih je imela gilera v izpuho...odšravfaš stran izpuh in je tam ko pride prišravfan na cilinder v njem ko tak lijak...z enim zvarom pritrjen...sam ven vtrgaš,da ni več lijaka sploh not...kot nek db killer...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za purjeta nevem za navadnega na fergazer vem da je imel v fegazerju dve,na varjatorju ,in v avspuhu..v fergazerjuje bila ena za zmanjsat pretok zraka in na samem batku da ga ni dvigalo do konca gor,variator je imel spodaj odbrocek da ga ni do konca odpiralo in avspuh je imel slepo cev..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!