Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Zakaj pa potem ne sperejo te nafte takoj po polaganju in ga še npr. segrejejo, da gre več ven. V glavnem, da bi bila končana cesta takoj uporabna. Še novejše gume so začeli delati tako, da ne drsijo prvih nekaj kilometrov. Pa novi avtomobili tudi ne potrebujejo utekanja.

Zdi se podobno, kot bi posadil vinograd, potem pa bi moral čakati nekaj let, da bi začel trgati grozdje (sarkazem off)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Darko3g pravi:

Zakaj pa potem ne sperejo te nafte takoj po polaganju in ga še npr. segrejejo, da gre več ven. V glavnem, da bi bila končana cesta takoj uporabna. Še novejše gume so začeli delati tako, da ne drsijo prvih nekaj kilometrov. Pa novi avtomobili tudi ne potrebujejo utekanja.

Zdi se podobno, kot bi posadil vinograd, potem pa bi moral čakati nekaj let, da bi začel trgati grozdje (sarkazem off)

po mojem zato, ker vseeno ni tako kritično, je pa res, da je nekoliko slabše z oprijemom (predvsem če se pretirava)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Darko3g pravi:

Zakaj pa potem ne sperejo te nafte takoj po polaganju in ga še npr. segrejejo, da gre več ven.

saj jo polivajo, vendar je v notranjosti še vroči asfalt in to počasi ven hlapi .. si predstavljam ljudi, ki bi pisali razne dopise, da je asfalt položen in cesta še 14 dni zaprta :P

kot je Dami omenil .. za normalno vožnjo je asfalt čisto v redu in dovolj dober oprijem za normalno vožnjo... kot sem omenil, je običajno je začasno postavljen znak spolzko vozišče in velikokrat pustijo znak delo na cesti z omejitvijo hitrosti ... pol se pa ljudje jezijo, zakaj ni nobenega na cesti, nov asfalt in omejitev.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič sem se pelja iz avstrije v italijo in potem čez rezijo na žago..ne mi rečt da je na oni strani drugačno podnebje.. asfalt brez lukenj , drži veliko več kot si jaz upam ..na naši strani pa kot da bi se vozil po snegu- pa vem kako to zgleda..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, thumper pravi:

zadnjič sem se pelja iz avstrije v italijo in potem čez rezijo na žago..ne mi rečt da je na oni strani drugačno podnebje.. asfalt brez lukenj , drži veliko več kot si jaz upam ..na naši strani pa kot da bi se vozil po snegu- pa vem kako to zgleda

 

v tistih koncih res ne rabis mejnih prehodov in tabel.  Takoj ves, kdaj si doma.....dizaster. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 9. 2017 ob 11:32, maus pravi:

saj jo polivajo, vendar je v notranjosti še vroči asfalt in to počasi ven hlapi .. si predstavljam ljudi, ki bi pisali razne dopise, da je asfalt položen in cesta še 14 dni zaprta :P

kot je Dami omenil .. za normalno vožnjo je asfalt čisto v redu in dovolj dober oprijem za normalno vožnjo... kot sem omenil, je običajno je začasno postavljen znak spolzko vozišče in velikokrat pustijo znak delo na cesti z omejitvijo hitrosti ... pol se pa ljudje jezijo, zakaj ni nobenega na cesti, nov asfalt in omejitev.

Malce off topic:

Zanima me ali se raziskuje oz. razvija kaj v smeri zamenjave asfalta s kakšnimi drugimi materiali, ki bi bili trajnejši, dovolj oprijemljivi in ne predragi. Saj je asfalt precej netrajna zadeva (avtoceste obnavljajo na cca 30 let (ali se motim), poka, nima mehanske trdnosti, poleti se mehča, pozimi slabše prime. Verjetno na DARSu spremljate razvoj tega področja. Vem, da ima beton svoje prednosti in slabosti, včasih so bile ceste z dilatacijami, kaj pa kakšne umetne mase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Darko3g pravi:

Malce off topic:

Zanima me ali se raziskuje oz. razvija kaj v smeri zamenjave asfalta s kakšnimi drugimi materiali, ki bi bili trajnejši, dovolj oprijemljivi in ne predragi. Saj je asfalt precej netrajna zadeva (avtoceste obnavljajo na cca 30 let (ali se motim), poka, nima mehanske trdnosti, poleti se mehča, pozimi slabše prime. Verjetno na DARSu spremljate razvoj tega področja. Vem, da ima beton svoje prednosti in slabosti, včasih so bile ceste z dilatacijami, kaj pa kakšne umetne mase.

pojma nimam :P

mogoče v Nemčiji kj o tem razmišljajo ... pa v Avstriji ... zaenkrat nism zasledil nič novega - revolucionarnega ....

js sm navadn  delauc :huh: 

pred 14 urami, Cartman pravi:

 

v tistih koncih res ne rabis mejnih prehodov in tabel.  Takoj ves, kdaj si doma.....dizaster. 

zato pa se avstrijci in italjani zadnje cajte rajši vozijo in preganjajo po naših cestah .... k tm je tok lepo, da je kr brezveze :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Cartman pravi:

 

v tistih koncih res ne rabis mejnih prehodov in tabel.  Takoj ves, kdaj si doma.....dizaster. 

Še posebej na Korenskem sedlu iz Avstrije v Matkurjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa po občutku rekel, da svež asfalt kar lepo lima, celo preveč, da se lahko kam na vozilo zalima :)

Pri nas pa zgleda res dajejo takšnega, ki se niti ne sprime s podlago, ker že kmalu odstopi...lol

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

pojma nimam :P

mogoče v Nemčiji kj o tem razmišljajo ... pa v Avstriji ... zaenkrat nism zasledil nič novega - revolucionarnega ....

js sm navadn  delauc :huh: 

zato pa se avstrijci in italjani zadnje cajte rajši vozijo in preganjajo po naših cestah .... k tm je tok lepo, da je kr brezveze :P

 

U austriji sm se vozil manj kot 1000km, 1 kazen-radar. V Sloveniji v 15 letih 1 kazen radar. 

pred 1 uro, Borutt pravi:

Še posebej na Korenskem sedlu iz Avstrije v Matkurjo.

Je to res edin prehod ki si ga prevozil v zadnjih nekal letih? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 9. 2017 ob 14:07, Borutt pravi:

Spet imaš delo. 

če ti jutri nimaš dela te vabim na jadranko, da mi pokažeš tiste ravnine in idealne linije!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

pojma nimam :P

mogoče v Nemčiji kj o tem razmišljajo ... pa v Avstriji ... zaenkrat nism zasledil nič novega - revolucionarnega ....

js sm navadn  delauc :huh: 

zato pa se avstrijci in italjani zadnje cajte rajši vozijo in preganjajo po naših cestah .... k tm je tok lepo, da je kr brezveze :P

 

razmišljajo in delajo teste z elektro podlagami, takimi, ki bi lahko filale avtomobile, nič pa v smislu trajnosti in izboljšanja.

Tako ali tako je družba naravnana na trošenje, le kam bi prišli če bi founi delali celo večnost, tako pa vsaki 2 leti nov, al pa še prej.

pred 3 minutami, solorider pravi:

če ti jutri nimaš dela te vabim na jadranko, da mi pokažeš tiste ravnine in idealne linije!

on ne vozi idealnih, ampak varne :P

ps. ti bom jaz pokazu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

razmišljajo in delajo teste z elektro podlagami, takimi, ki bi lahko filale avtomobile, nič pa v smislu trajnosti in izboljšanja.

Tako ali tako je družba naravnana na trošenje, le kam bi prišli če bi founi delali celo večnost, tako pa vsaki 2 leti nov, al pa še prej.

on ne vozi idealnih, ampak varne :P

ps. ti bom jaz pokazu :P

 

Ti si kralj ravnin :lol1:

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, solorider pravi:

Ti si kralj ravnin :lol1:

tut ovinkov, k jih zravnam :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Cartman pravi:

U austriji sm se vozil manj kot 1000km, 1 kazen-radar. V Sloveniji v 15 letih 1 kazen radar. 

Je to res edin prehod ki si ga prevozil v zadnjih nekal letih? 

Vsaj izgubiti se ne morem. Štekaš? 

pred 1 uro, solorider pravi:

če ti jutri nimaš dela te vabim na jadranko, da mi pokažeš tiste ravnine in idealne linije!

Bi se izneveril svojemu imenu? 

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

...

on ne vozi idealnih, ampak varne :P

ps. ti bom jaz pokazu :P

 

Kar obrazloži razliko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, Borutt pravi:

Vsaj izgubiti se ne morem. Štekaš? 

 

Pa ne. Ne stekam. Sm celado poskodval pa to....

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Vsaj izgubiti se ne morem. Štekaš? 

Bi se izneveril svojemu imenu? 

Kar obrazloži razliko. 

a ti je ne veš? :D
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

 

Bi se izneveril svojemu imenu? 

 

poglej saj lahko greš kot civil in ne kažeš na daleč značko. Pa še spoznala bi se lahko in kaj spila. Če se srečava v Slo.... sem ga najebal! :lol1:

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Cartman pravi:

Pa ne. Ne stekam. Sm celado poskodval pa to....

Sploh ne dvomim. 

pred eno uro, DAMI34 pravi:

a ti je ne veš? :D
 

Ti si začel z linijami. Pa jih še obrazloži. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Borutt pravi:

Sploh ne dvomim. 

Ti si začel z linijami. Pa jih še obrazloži. 

Jih bom kar pokazal, oujeee

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem pa razočaran...na jadranki su sve linije ispeglane :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!