Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pravkar, gradbenik pravi:

Tako je

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, luxsa pravi:

Okoli te nesrece ste ze velik napisal,tko da ni kaj dodat,mislim pa da te v avtosoli pac ne morejo naucit vsega tistega kar rabis na cesti,to ti prinese praksa in malo srece.Ce delas na leto 3 do 4 tk je to tolko kot nic kar se izkusenj tice,Kar se pa avtosol tice je pa verjetno zelo odvisno od instruktorja koliko se mu da potrudit,sam sem delal izpit 10 let nazaj brez izkusenj na vecjem motorju in sem imel smolo da sem naletel na instruktorja ki je bil tudi motorist ki se mu je jebalo kaj pocnem,tako da sem se ulegu na poligonu prvo uro voznje,tako da mislim da najvec steje praksa oziroma cim vec voznje,pospravljena podstreha in malo srece.

Najprej je pospravljena podstreha, potem vse ostalo. Vsekakor pa vedno veliko sreče, ta je vedno potrebna..

Prvo pravilo, ki sem se ga naučil pred...mnogo leti, je bilo: čeprav gas vrtiš z roko, se motor vozi z glavo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

Se bomo že nekje dobili ;).

...če drugače ne... te pa kje ujamemo....:devil:

.... ali pa te počakamo....    :devil:

:P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kmet2 pravi:

Dober inštruktor je zlata vreden , samo če zna to svoje znanje solidno zapakirat in predati naprej . 

 

Zdaj ko si to omenil, se spomnim svojega inštruktorja ... eden najboljših ... ever!
Že takrat, ko je delal v privatni avtošoli, je honorarno hodil v Avstrijo, kjer je bil inštruktor varne vožnje.

On, če se prav spomnim je morda 2x bil v avtu, vse ostalo se je za menoj vozil z svojim BMWjem. Ko sem kaj kje zajebal, mi je on z motorjem pokazal, kako in kaj ... mislim, daleč najboljši.

Imel sem srečo, da je nekaj let za menoj šla delat izpit tudi moja žena in ker smo takrat že bili na TI, je bil tudi on njen inštruktor (v avtošoli, da ne bo pomote - pokvarjenci).
Škoda je, da je vso znanje prenesel v Avstrijo, kjer je zdaj tam redno zaposlen in dejansko dela to, za kar je bil tukaj (verjetno) premalo plačan.

 

pred 57 minutami, Efendi pravi:

Najprej je pospravljena podstreha, potem vse ostalo. Vsekakor pa vedno veliko sreče, ta je vedno potrebna..

Prvo pravilo, ki sem se ga naučil pred...mnogo leti, je bilo: čeprav gas vrtiš z roko, se motor vozi z glavo.

To je dejstvo ... ko imaš postrešje sinhronizirano z zapestjem, potem je skoraj nična verjetnost, da se ti kaj zgodi.
Dejstvo je, če pretiravaš in se preceniš, potem so posledice katastrofalne.

Plus tega pa, so te "rakete" dokaj enostavno dobavljive, za mali denar in fantje, ki nimajo izkušenj raje posežejo po neki Fazerci ali hudem Suzukiju, Hondi za 2k €, kot pa da odšteje 4k in več evrov za nek soliden motor. Dejstvo je, da mladim so predvsem važni PS i kW, vse ostalo jim je malo mar! Dokler bo razmišlanje na tem nivoju, se bodo ubijali po tekočem traku!

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omenjate prazno gumo? Lahko nekdo potrdi, da je guma res počila, ker samo po sliki si jaz tega ne bi upal trditi. Na hitro res tako zgleda, samo tam je nasut gramoz in slikano je pod takim kotom...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, solorider pravi:

Tole te pa kar zmrazi!  :O

Lepo se vidi, kako eni avtomobilisti total neodgovorno menjavajo vozni pas (obračanje na cesti?), pa na marsikaterem odcepu bi bila dobrodošla talna označba, znak, krožišče... So pa tudi eni bajkerji uletavali skozi rdečo na semaforju, pa na horuk so se vključevali na prednostno cesto... Očitno je v Rusiji toliko enih cest, pa kultura vožnje je tudi bolj tko tko da so take nesreče verjetno kar pogoste...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, solorider pravi:

Tole te pa kar zmrazi!  :O

v resnici je še huje :(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, DL650 pravi:



Plus tega pa, so te "rakete" dokaj enostavno dobavljive, za mali denar in fantje, ki nimajo izkušenj raje posežejo po neki Fazerci ali hudem Suzukiju, Hondi za 2k €, kot pa da odšteje 4k in več evrov za nek soliden motor. Dejstvo je, da mladim so predvsem važni PS i kW, vse ostalo jim je malo mar! Dokler bo razmišlanje na tem nivoju, se bodo ubijali po tekočem traku!

Tule se ni bi ravno strinjal 75 konjičev rabi cca 4,5 sekunde do 100km/h, pa leti tja 220km/

vse kar je pa ohohoinulalala močnej pa 3,5sekunde do 100/km...leti pa med 250-300.

Razlike so zanemarljive in niso motor in kubatura, niti konji krivi za divjanje.

250ccm skuter leti 130 in je v trenutku na 100km/h. S tem da bi lahko začeli debatirat še o zavorah, pnevmatikah itd itd

pred 16 minutami, vandrovec pravi:

Omenjate prazno gumo? Lahko nekdo potrdi, da je guma res počila, ker samo po sliki si jaz tega ne bi upal trditi. Na hitro res tako zgleda, samo tam je nasut gramoz in slikano je pod takim kotom...?

nihče, policijski zapisnik mogoče, vse ostalo so samo ugibanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

Tule se ni bi ravno strinjal 75 konjičev rabi cca 4,5 sekunde do 100km/h, pa leti tja 220km/ ...... itd

Dami, nisi me razumel, kaj sem hotel povedat!!
Ni važno koliko konjev, koliko kW ima stroj .... dejstvo je, da je novim, frišnim ( nuova motociclista ), mladim fantom, ki so jim pomembni samo HP in kW, izredno lahko dostopni! Motorji z obilo konji za mali denar so posledično temu tudi tehnično neizpravni. Poguglaj malo na stran z motorji, boš videl za kakšen denar se že dobi "raketa" ... vprašanje pa je, če je TB-na.
Neizkušenost + veliko HP = smrt!

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DL650 pravi:

Dami, nisi me razumel, kaj sem hotel povedat!!
Ni važno koliko konjev, koliko kW ima stroj .... dejstvo je, da je novim, frišnim ( nuova motociclista ), mladim fantom, ki so jim pomembni samo PS in kW, izredno lahko dostopni! Motorji z obilo konji za mali denar so posledično temu tudi tehnično neizpravni.
Neizkušenost + veliko HP = smrt!

Neiskušenost=smrt

Drugač te pa razumem. Bojl bi izpostavil poceni mopedi, slabe gume, brez ABSa...sicer pa gremo raj čvekat tule:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ste nekaj hvalili inštruktorje, pa grajali mlade, bom še jst kaj napisal. Sicer verjetno nisem več flih med najmlajšimi in nisem dobr motorist po standardih drugih in zmiri me čakajo.

Nikoli bil na motorju, damo malem skuterju in šel na AMD zvezda kjer sem uprašal za "ne nežnega" inštruktorja, na žalost se ime pozabil ampak meni popolnoma primernega (tak ko te nakuri takoj ko zaj.., ostalo se v luftarskih glavah ne prime).

To da lahko kdorkoli vozi motor če ima primernega učitelja ne velja in PIKA, tudi za avto so ljudje ki bolje da nebi vozili. Tudi plavati ali voziti kolesa ne zna vsak. 

To da nekateri radi nabavijo čim večji motor so morda res krivi malo fejsbuki in podobne stvari, ne morš se z nekim šrotom hvalit, marsikdo pozabi da se da z močnim motorjem tudi počasi (res da grdo zgleda če te švohnejši motorji prehitevajo) 

Jst sm pač tak da pustim ego doma ko grem na motor.

Pametovat glede nesreče iz nekih slik je pametovanje, nesreča je nesreča, nekaj let nazaj se je pomoje zgodila najbol butasta nesreča, ko še ni bilo viadukta črninkal. Iz kamjončka padla karjola, skupina motoristov se je nahitro ustavila, eno motoristko je vrglo (ne vem al postrani al čez balanco) in je padla z vizirjem od čelade na tačko za nogo motorja pred njo. Nisem sicer videl dogotka sem prikolesaril mimo kakšnih 15min kasneje, ravno ko se je prazen rešilec odpeljal.

Sej ni nujno da je zmeraj kaj zajebanega, včasih sta 2 neugodna faktorja + pomankanje sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma te rusi so bumbarji. Vsaj v polovici teh nesreč je bila krivda ali sokrivda motorista.  Tudi tam ko avti menjajo pasove itd, ni bilo vse čisto s strani motoristov (hitrost, hitrost pred križiščem, prehitevanje kolone, itd.)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DL650 pravi:

Zdaj ko si to omenil, se spomnim svojega inštruktorja ... eden najboljših ... ever!
Že takrat, ko je delal v privatni avtošoli, je honorarno hodil v Avstrijo, kjer je bil inštruktor varne vožnje.

On, če se prav spomnim je morda 2x bil v avtu, vse ostalo se je za menoj vozil z svojim BMWjem. Ko sem kaj kje zajebal, mi je on z motorjem pokazal, kako in kaj ... mislim, daleč najboljši.

Imel sem srečo, da je nekaj let za menoj šla delat izpit tudi moja žena in ker smo takrat že bili na TI, je bil tudi on njen inštruktor (v avtošoli, da ne bo pomote - pokvarjenci).
Škoda je, da je vso znanje prenesel v Avstrijo, kjer je zdaj tam redno zaposlen in dejansko dela to, za kar je bil tukaj (verjetno) premalo plačan.

 

To je dejstvo ... ko imaš postrešje sinhronizirano z zapestjem, potem je skoraj nična verjetnost, da se ti kaj zgodi.
Dejstvo je, če pretiravaš in se preceniš, potem so posledice katastrofalne.

Plus tega pa, so te "rakete" dokaj enostavno dobavljive, za mali denar in fantje, ki nimajo izkušenj raje posežejo po neki Fazerci ali hudem Suzukiju, Hondi za 2k €, kot pa da odšteje 4k in več evrov za nek soliden motor. Dejstvo je, da mladim so predvsem važni PS i kW, vse ostalo jim je malo mar! Dokler bo razmišlanje na tem nivoju, se bodo ubijali po tekočem traku!

Ti imaš lahko vse sinhronizirano in si napadalno defenziven pa ti nič ne pomaga , ker okrog nas so budale.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Za tega nesrečnika z Dolenjske piše, da se je vozil brez čelade in zaščitne opreme !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mimo smo peljali ko so možakarju pomagali rešilci. na tleh je ležal en BMW GT al pa podobno pa razsuti deli še 50 metrov naprej. upam da je z možakarjem vse ok ter da bo raje kupil čoln za stara leta ker moped očitno ni za njega vsaj ne tak ki premore +100 konjičkov 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte ga srat no, človek je spregledal...in je žal plačal z lajfom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Whiskey pravi:

Za tega nesrečnika z Dolenjske piše, da se je vozil brez čelade in zaščitne opreme !!!

ne bi mu pomagala:(

2 ovinka od bajte v sosedo:(, mogoče je opral motor in ...

vglavnem nesrečno, da bol nesrečno ne more bit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bi kaj napisal, sam bi bilo 100 vrstic preklinjanja kretenov, ki se jim ne da pogledat ne levo ne desno, jebemtidati jebem strice s klobuki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kiki počivej u miru, zavedno u srcih kolegou :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj počiva v miru. Danes bi tudi sam lahko skoraj takole končal. Majster speljal pred mano iz petrola na glavno cesto, šlo na centimetre. (Ajševica)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

Saj bi kaj napisal, sam bi bilo 100 vrstic preklinjanja kretenov, ki se jim ne da pogledat ne levo ne desno, jebemtidati jebem strice s klobuki.

Možakar je bil kar nadelan :blush:

http://www.primorske.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!