Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

...homologacijo ti jest s ketno na hrbet vgraviram...   :lol1:

...pa še črtno kodo...

 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Borutt pravi:

Če mi ti poveš, kje to piše :jezik:

nikjer.. bi jih pa imel  take , ki bi bile uradne..saj ni s to mojo željo  nič narobe ..

pred 45 minutami, Zivnorc pravi:

...homologacijo ti jest s ketno na hrbet vgraviram...   :lol1:

...pa še črtno kodo...

 

 

ti bi zmrznu še predn bi ketne odmontiral..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

pa ti dj če upaš :ras: 

.

... ne upam več ... :ninja: :cry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, notranc pravi:

Borutt, kakšne so dimenzije kvadrata za osmico?

 

Lp,n

Boš kopiral ? Sedanje dimenzije za poligon so nekoliko večje, kot so za tekmovanje s ta velikimi kravami. Pravzaprav je na tekmovanju osmica postavljena v obliki s stožci zaprte osmice in ni v kvadratu. Mi ponavadi postavimo kvadrat velikosti 11X7 in ga po potrebi razširimo, saj se ne gre za tekmovanje, ampak za učenje tehnike. Pri prejšnjih kravah (R80RT) je bil približno 9X5. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, notranc pravi:

Borutt hvala. 

Sem bil pri vas v PO na poligonu lansko leto pa se ne spomnim dimenzij.

Lp,n

 

Se vsaj kaj drugega spomniš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Borutt pravi:

Se vsaj kaj drugega spomniš ?

js se vsega spomnm ... še kaplce sm po telešćku dubu :cry:

pelu pa nism k lahko padem :jezik:

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi če je tema o nabijanju, bi dejanskim poznavalcem zakonodaje tule postavil resno vprašanje (mogoče je že kje odgovor, vendar mi ga ni uspelo najti):

ali lahko v cestnem prometu legalno voziš skuter do 25 km/h, za katerega formalno ne potrebuješ izpita, tudi če nimaš opravljenega izpita za avto (B kategorija), oziroma nobenega izpita za vožnjo kateregakoli motornega vozila, prav tako ne izpita za vožnjo kolesa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, nofla pravi:

tudi če je tema o nabijanju, bi dejanskim poznavalcem zakonodaje tule postavil resno vprašanje (mogoče je že kje odgovor, vendar mi ga ni uspelo najti):

ali lahko v cestnem prometu legalno voziš skuter do 25 km/h, za katerega formalno ne potrebuješ izpita, tudi če nimaš opravljenega izpita za avto (B kategorija), oziroma nobenega izpita za vožnjo kateregakoli motornega vozila, prav tako ne izpita za vožnjo kolesa?

Če prav razumem gre pri tem vprašanju za kolo s pomožnim motorjem. Ker sem tako razumel, sem tudi tako odgovoril. Pravzaprav se odgovor skriva nekje v spodnjem besedilu. Malo izobraževanja nikoli ne škodi. 

 

13.  »kolo« je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h;

(1) Voznik in potnik na mopedu, lahkem štirikolesu, motornem kolesu, trikolesu in štirikolesu brez zaprte kabine mora med vožnjo nositi na glavi ustrezno pripeto homologirano zaščitno motoristično čelado.

(3) Otrok mora imeti med vožnjo kolesa ustrezno pripeto zaščitno kolesarsko čelado. Enako velja tudi takrat, kadar se vozi na kolesu kot potnik.

17.   »motorno vozilo« je vozilo, namenjeno vožnji po cesti z močjo lastnega motorja, razen tirnih vozil in koles s pomožnim motorjem;

(1) Za udeležbo v cestnem prometu morajo motorna in priklopna vozila:

1.      biti registrirana,

2.      imeti veljavno dokazilo o tehnični brezhibnosti vozila, če gre za tovorno vozilo ali priklopno vozilo ali avtobus, s katerim se opravljajo prevozi v skladu s predpisi o prevozih v cestnem prometu,

3.      imeti veljavno prometno dovoljenje ali veljavno dovoljenje za preskusno vožnjo, razen vojaških vozil na gosenicah, in

4.      biti označena s predpisanimi registrskimi ali preskusnimi tablicami, izdanimi za njihovo označitev.

1.      voznik oziroma voznica (v nadaljnjem besedilu: voznik) je oseba, ki na cesti vozi vozilo;

(1) V cestnem prometu lahko vozi motorno vozilo oseba, ki izpolnjuje pogoje, ki jih predpisuje ta zakon in je telesno in duševno zmožna varno voziti motorno vozilo.

(1) Otrok do šestega leta starosti sme voziti kolo le na pešpoti ali v območju za pešce, v spremstvu polnoletne osebe pa tudi v območju umirjenega prometa.

(2) Otrok do 14. leta starosti, ki nima opravljenega kolesarskega izpita, sme voziti kolo v cestnem prometu le v spremstvu polnoletne osebe, ki lahko ob upoštevanju prometnih razmer spremlja največ dva otroka.

(3) Ne glede na prejšnji odstavek sme učitelj, ki v osnovni šoli usposablja otroke v vožnji kolesa, spremljati največ pet otrok hkrati, če so drugi vozniki na to opozorjeni s predpisano prometno signalizacijo. Med opravljanjem kolesarskega izpita spremstvo iz prejšnjega odstavka ni potrebno, če so drugi vozniki na to opozorjeni s predpisano prometno signalizacijo.

(4) V cestnem prometu sme samostojno voziti kolo otrok, star najmanj osem let, ki ima pri sebi veljavno kolesarsko izkaznico, in oseba, ki je starejša od 14 let.

(5) Kolo s pomožnim motorjem sme voziti v cestnem prometu otrok od 12. do 14. leta starosti, ki ima pri sebi kolesarsko izkaznico, in oseba, ki je starejša od 14 let.

(6) Starostni pogoj za pridobitev pravice voziti kolo in kolo s pomožnim motorjem izpolni otrok z nastopom koledarskega leta, v katerem dopolni predpisano starost.

(7) Otrok se usposobi za vožnjo kolesa, ko opravi kolesarski izpit in dobi v osnovni šoli kolesarsko izkaznico.

(8) Program usposabljanja za vožnjo kolesa, program kolesarskega izpita in obrazec kolesarske izkaznice predpiše minister, pristojen za šolstvo.

 

 

pred 53 minutami, Lipstick pravi:

Ne.

Zakaj ne ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

 

Zakaj ne ? 

Po ZKL ,  če nimaš pojma o CPP, si ne predstavljam udeležbo v cestnem prometu, ali pač ??? kot po logiki nekoga , kateri vozi v kontra smeri in si govori:

Poglej bedake, vsi vozijo narobe, samo jez vozim pravilno :fyou:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Lipstick pravi:

Po ZKL ,  če nimaš pojma o CPP, si ne predstavljam udeležbo v cestnem prometu, ali pač ??? kot po logiki nekoga , kateri vozi v kontra smeri in si govori:

Poglej bedake, vsi vozijo narobe, samo jez vozim pravilno :fyou:.

Pravzaprav je ZKP. 

Vedno je tako, da ima nekdo nekaj proti. Ko so omejitve in prepovedi ni prav in, ko so neke dopuščene možnosti, tudi ni prav. Jaz sem prilepil dele zakonodaje, kjer je navedeno, pod kakšnimi pogoji je mogoča udeležba v cestnem prometu s kolesom s pomožnim motorjem. Ti pa samo neko znanje CPP omenjaš. Ne vem, zakaj te moti kolo s pomožnim motorjem, ker je tudi kolo udeleženo v cestnem prometu. 

Vprašanje je bilo, če lahko legalno vozi kolo s pomožnim motorjem. Potemtakem bi lahko vse prekrškarje izločili iz prometa, ker po neki logiki nimajo pojma o CPP. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, nofla pravi:

tudi če je tema o nabijanju, bi dejanskim poznavalcem zakonodaje tule postavil resno vprašanje (mogoče je že kje odgovor, vendar mi ga ni uspelo najti):

ali lahko v cestnem prometu legalno voziš skuter do 25 km/h, za katerega formalno ne potrebuješ izpita, tudi če nimaš opravljenega izpita za avto (B kategorija), oziroma nobenega izpita za vožnjo kateregakoli motornega vozila, prav tako ne izpita za vožnjo kolesa?

Moj odgovor se je oziral na zgoraj, z rdečim označen tekst !

Mene ne moti niti kolo, niti kolo z " Dongotom ".

Popravljeno . Popravil Lipstick
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mene vprašate ali je dovoljeno biti udeležen v prometu na bilo katerem prevoznem sredstvu,brez osnov CPP-ja,bi se strinjal z Boruttom in tudi jaz ne bi dovolil,da je kdo udeležen v prometu ne samo z skuterjem,omejenim na 25km/h,pač pa tudi z navadnim kolesom.

Če me spomin ne vara,smo tisti,mal starejši(čez 30 let),v osnovni šoli imeli tečaj za pridobitev izpita za kolo,s katerim smo lahko pri 12ih začeli vozit tudi kolo z pomožnim motorjem,oz.po domače s frčotom.

Danes pa se mi zdi,da je vse več takšnih v prometu,bodisi na kolesu,skuterju,avtu,traktorju,....tudi peš,kateri sem prepričan,da pojma nimajo o pravilih v cestnem prometu in moraš bit kar nadpovprečno pozoren,da lahko pravočasno preprečiš kakšno hudo nesrečo,Za moje pojme,bi še peščci nekateri morali poznat nekaj osnov CPP-ja.

Očitno nekatere šole,oz.ustanove ne izvajajo tečajev,ali pa na koncu tečaja podelijo izpite kar vsem,tudi tistim,ki jim še vedno ni jasno,kako poteka promet,peš,na kolesu,mopedu,skuterju,avtu,motorju,.....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to dobis z vzgojo, starsi, sola, itd....kako po plocniku hodt, pa kako se s kolesom vozt....Sam ne ucijo vsi enak, oz ne vsede se vsem enako :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, kitekatus pravi:

Če mene vprašate ali je dovoljeno biti udeležen v prometu na bilo katerem prevoznem sredstvu,brez osnov CPP-ja,bi se strinjal z Boruttom in tudi jaz ne bi dovolil,da je kdo udeležen v prometu ne samo z skuterjem,omejenim na 25km/h,pač pa tudi z navadnim kolesom.

Če me spomin ne vara,smo tisti,mal starejši(čez 30 let),v osnovni šoli imeli tečaj za pridobitev izpita za kolo,s katerim smo lahko pri 12ih začeli vozit tudi kolo z pomožnim motorjem,oz.po domače s frčotom.

Danes pa se mi zdi,da je vse več takšnih v prometu,bodisi na kolesu,skuterju,avtu,traktorju,....tudi peš,kateri sem prepričan,da pojma nimajo o pravilih v cestnem prometu in moraš bit kar nadpovprečno pozoren,da lahko pravočasno preprečiš kakšno hudo nesrečo,Za moje pojme,bi še peščci nekateri morali poznat nekaj osnov CPP-ja.

Očitno nekatere šole,oz.ustanove ne izvajajo tečajev,ali pa na koncu tečaja podelijo izpite kar vsem,tudi tistim,ki jim še vedno ni jasno,kako poteka promet,peš,na kolesu,mopedu,skuterju,avtu,motorju,.....

Tudi meni je tako tolmačenje nekako logično, čeprav kot je navedel Borutt v tejle točki:

"(5) Kolo s pomožnim motorjem sme voziti v cestnem prometu otrok od 12. do 14. leta starosti, ki ima pri sebi kolesarsko izkaznico, in oseba, ki je starejša od 14 let. "

bi, kot jaz razumem, lahko vozila kolo s pomožnimm motorjem polnoletna oseba (oziroma oseba, starejša od 14 let) brez kakršnega koli dokazila o usposobljenosti (izpit, potrdilo, kolesarska izkaznica, ...), pogoj je le starost nad 14 let ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. 
Od 14 leta naprej izpita za kolo ne potrebuješ več :) Torej tudi za moped ki ima omejitev na 25km/h ne.

Je pa to zelo neumno, saj menim da bi vsak udeleženec poznati vsaj osnove CPPja.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!