Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 31 minutami, ukica pravi:

Tako je. 
Od 14 leta naprej izpita za kolo ne potrebuješ več :) Torej tudi za moped ki ima omejitev na 25km/h ne.

Je pa to zelo neumno, saj menim da bi vsak udeleženec poznati vsaj osnove CPPja.

Tudi pločnik in prehod za pešce  je del prometa in s tem tudi pešci. Ali za njih tudi predvidevate "osnove CPP"?


 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, I30 said:

Tudi pločnik in prehod za pešce  je del prometa in s tem tudi pešci. Ali za njih tudi predvidevate "osnove CPP"?


 

Če greš ti brezglavo čez prehod za pešče, pa da neveš na kateri strani moraš hoditi, če cesta nima pločnika etc.. Take osnove cppja ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, I30 pravi:

Tudi pločnik in prehod za pešce  je del prometa in s tem tudi pešci. Ali za njih tudi predvidevate "osnove CPP"?


 

Ne, za njih je dovolj osnove CP (ceste in pločnika) :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, ukica pravi:

Če greš ti brezglavo čez prehod za pešče, pa da neveš na kateri strani moraš hoditi, če cesta nima pločnika etc.. Take osnove cppja ;) 

Lej vajenc, nič se ne vleči ven!
Jasno povej ali misliš, da bi morali vsi, torej tudi pešci imeti opravljene izpite o CPP!
Torej posledično bi morali biti tudi otroci recimo privezani za starejše z opravljenimi izpiti ipd. 
 Po tem tvojem odgovoru bova šele lahko brihtala dalje in analizirala Noflino izvorno kozlarijo!

 

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, I30 said:

Lej vajenc, nič se ne vleči ven!
Jasno povej ali misliš, da bi morali vsi, torej tudi pešci imeti opravljene izpite o CPP!
Torej posledično bi morali biti tudi otroci recimo privezani za starejše z opravljenimi izpiti ipd. 
 Po tem tvojem odgovoru bova šele lahko brihtala dalje in analizirala Noflino izvorno kozlarijo!

 

Če rabiš Persen povej..baje pomirja :D 
Te osnove ti morajo podati že starši..take osnove :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ukica pravi:

Če rabiš Persen povej..baje pomirja :D 
Te osnove ti morajo podati že starši..take osnove :) 

Ahaaaa, se že mal štelaš in seveda ponovno izvijaš!:dry:

Mogoče boš počasi začel dojemati razliko med tem kaj spada v neke normalne osnove, splošno in široko razgledanost oz. sposobnost bivanja in gibanja v urbanem okolju in malo bolj ozkih zadev za katere se zahteva formalna dokazila.
Dojel, da je le prav da obstaja meja med temi zahtevami ali pa hočemo izpite še za dihanje, čeprav naj bi to že po naravi vsi obvladali.

Po navadi je tako, da so ravno tisti, ki so največji grešniki, najbolj picajzlasti do drugih. Seveda, saj je najlažje krivinariti v razmerah, kjer se vsi ostali držijo pravil in zlahka predvidiš njihovo obnašanje. Sicer je potrebna pozornost mnogo višje stopnje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js pa mislim, da bi tut pešci moral met znanje in visoke kazni.. jaz jih gledam vsakodnevno, ko brez vsakega sramu prečkajo prehod pri rdeči luči (da o kolesarjih ne govorim)

pa tudi na prehodih za pešce nekateri kr pogumno stopijo pred avto, kot da se ne bi zavedali, da jih pa mogoče ni opazil, še posebaj v slabi vidljivosti ... res ima prednost ... ampak boli pa bolj :P

ko je voznik ga boli kurac za pešce ... ko parkira in gre kam peš se pa jezi na voznike ... klasika :P

pada sneg in jamram ker sem motorist :ras:

u matr ... še globoko sm zravn napisu :lol1:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi moramo in morajo imeti znanje. Nevednost in neinformiranost nas ne obvezuje pred sankcijo kršenja zakonodaje!


Samo tu je ravno keč. K smo tako slovenceljsko sposobni debato spelat iz muhe na slona, pa še na kalifornijske gliste mimgrede.

Začelo se je o nekakšnih obvezah izdelave CPP izpitov za over 14 years kolesarje in celo nekateri bi še za pešake.:eek:
In to vse le zato, ker en bučman ne loči kolesa s pomožnim motorjem z debelo ritjo v obliki skuterja od motornega kolesa ali "skuterja". Ga ne zanima, da je taka kripa tehnično in po predpisih in zmogljivostih zgolj bicikl s pomožnim motorjem, katerega zadevajo druga določila predpisov kot kripe, ki jih je potrebno registrirati in voziti z izpiti.

Je pa ta neeksaktnost značilna itak ne samo za ta (Jaz sem bebec!), temveč za slovencelne nasploh, pa še kaj več. 
Ludn'ca b rekl ta spodn.

To, da je znanje o obnašanju v prometu osnova za vse, je pa menda ja jasno. Kuram in zblojenim pšancem pa itak nben izpit ne pomaga!

pred 51 minutami, maus pravi:

js pa mislim, da bi tut pešci moral met znanje in visoke kazni..

...

Polcaji štrajkajo. Za kazni pešakom se pa strinjam. Mogoče bi bilo še bolje, da bi se drugače obravnavalo šoferje, ki jim taka kura z jajci ali brez pod kolesa skoči tam kjer ji ni mesto. Tako pa mislijo skupaj s pedalobrcarji, da si lahko vse privoščijo in da bodo drugi na njih pazili.

Situacijo lahko zboljša le kazen, pa ne tista policajska s položnico, za tisto se jim jebe, ampak kakšni ščitniki na komolcih, pa tisti količki ki so jih enkrat uspeli skunteristi ošpičit za motoriste.:bum:

Pa še neki. Pomlad se bliža. Prepovedat minice! Izjemoma so lahko dovoljene le na prehodih za pešce, ko imamo šuferji rdečo luč pa cajt varno bult! :eek:
K mene to čist vn vrže.:blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, I30 pravi:


K mene to čist vn vrže.:blush:

dj še men neki tazga za pojest :lol1:

zgleda, da ornk prime :P

 

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma js sm za to da bi tut pešce z radarji merili, pa nej vidjo kok je nam motristom težko. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

Ma js sm za to da bi tut pešce z radarji merili, pa nej vidjo kok je nam motristom težko. 

Js tok hitr skakljam po pločniku, da mi to ni všeč :dry:

:ras: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

u matr ... še globoko sm zravn napisu :lol1:

Nehi Maus..... Naši stari tajnici so sledil po Miklošičevi, k je z biciklom šla zvečer domov... rdeča, odsevniki, luči, nevarna vožnja... 

Na koncu so jo ustavili kot težko mafijozo s tem da so jo prehiteli in z lučkami ustavili direkt pred njo in ji napisali za 1200 € kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Nehi Maus..... Naši stari tajnici so sledil po Miklošičevi, k je z biciklom šla zvečer domov... rdeča, odsevniki, luči, nevarna vožnja... 

Na koncu so jo ustavili kot težko mafijozo s tem da so jo prehiteli in z lučkami ustavili direkt pred njo in ji napisali za 1200 € kazni.

za ta dnar bi jim lahko dala :pos: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, I30 pravi:

....

Začelo se je o nekakšnih obvezah izdelave CPP izpitov za over 14 years kolesarje in celo nekateri bi še za pešake.:eek:
In to vse le zato, ker en bučman ne loči kolesa s pomožnim motorjem z debelo ritjo v obliki skuterja od motornega kolesa ali "skuterja". Ga ne zanima, da je taka kripa tehnično in po predpisih in zmogljivostih zgolj bicikl s pomožnim motorjem, katerega zadevajo druga določila predpisov kot kripe, ki jih je potrebno registrirati in voziti z izpiti.

....

 

Ja, naslov teme popolnoma ustreza ... Če si s tem bučmanom mislil mene, ti moram pojasnit, da sem dokaj tehnično izobražen in si zato pod pojmom "kolo s pomožnim motorjem" predstavljam vse kaj drugega, kot 50 ccm skuter z blokado hitrosti na 25 km/h ...

Ima pa tukaj pa verjetno smisel Mausova izjava, da bi bilo potrebno kaj posebnega pojest, potem pa bi morda videl podobnosti, tako tehnične (s stališča moje percepcije bi moral imeti vsaj pedala - dongo, pony express,tomos avtomatik, tudi prvi APN-ji so jih imeli), predpisih ??? in zmogljivostih (hitrosti kolesarjev, tudi urbanih, pogosto presegajo 25 km/h, zmogljivosti kolesarjev pa variirajo glede sposobnosti posameznika) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, HD-Dyna pravi:

Nehi Maus..... Naši stari tajnici so sledil po Miklošičevi, k je z biciklom šla zvečer domov... rdeča, odsevniki, luči, nevarna vožnja... 

Na koncu so jo ustavili kot težko mafijozo s tem da so jo prehiteli in z lučkami ustavili direkt pred njo in ji napisali za 1200 € kazni.

Dobr je bla nabutana, al je mela velik dekolte?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej to ja,če si udeležen v prometu,moraš poznat neke osnove in ta zakon,kot marsikateri drugi v tej državi je res mimo,da se nekdo pri 14 letih kar usede na 25-ko in gas,brez nobenega znanja,da o zaščitni opremi ne govorim,ajde,za 25-ko bi bila dovolj čelada,samo ni treba:P

Kolikor vem,velja za 25-ke,da se lahko z njimi vozijo le po kolesarskih poteh,izjemoma po cesti,ko ni kolesarske,samo kot vidim,vsi s temi 25-kami so na cesti tudi,če je poleg kolesarska,drvijo krepko čez 25km/h in kar je najhujše,da se vozijo iz ceste na kolesarsko,pa nazaj na cesto,seveda brez gledat,na rdeči luči kar zapeljejo na pločnik,pa mimo peščcev,pa na drugem prehodu za peščce nazaj na cesto,skratka,noro,pa ne sam mulci,zadnje čase opažam veliko starejših na 25-kah,niti da ne govorim dalje kakšne izvajajo:PPPVsaj čelado bi lahko nataknili na neumno betico,sam zakaj,če po zakonu ni potrebno:PPP

Popravljeno . Popravil kitekatus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, HD-Dyna pravi:

Nehi Maus..... Naši stari tajnici so sledil po Miklošičevi, k je z biciklom šla zvečer domov... rdeča, odsevniki, luči, nevarna vožnja... 

Na koncu so jo ustavili kot težko mafijozo s tem da so jo prehiteli in z lučkami ustavili direkt pred njo in ji napisali za 1200 € kazni.

To je ziher odvzem izpita, se stara ne bo več vozila...  :lol1: če je to res, ta policaj je na oglasni deski krepko vodil, kot Peter Prevc  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze tko nismo svobodni, pol pa se tkole....Pesce bi cepil z veseljem, ker taki naduvanci k so pa oni, sam se pajkicarji so hujsi.....:lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, solorider pravi:

To je ziher odvzem izpita, se stara ne bo več vozila...  :lol1: če je to res, ta policaj je na oglasni deski krepko vodil, kot Peter Prevc  :kva2:

saj pa morajo, imajo neko normo ;)

če ne bi njo bi pa tebe

Popravljeno . Popravil stuhec
še nekaj pripisal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, HD-Dyna pravi:

Nehi Maus..... Naši stari tajnici so sledil po Miklošičevi, k je z biciklom šla zvečer domov... rdeča, odsevniki, luči, nevarna vožnja... 

Na koncu so jo ustavili kot težko mafijozo s tem da so jo prehiteli in z lučkami ustavili direkt pred njo in ji napisali za 1200 € kazni.

Resno ...1200 ji je napisal na biciklu :eek:...zdej so sam dve možnosti ...al je bla nesramna za popizdit al je bil pa policaj ta hud kreten .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

Resno ...1200 ji je napisal na biciklu :eek:...zdej so sam dve možnosti ...al je bla nesramna za popizdit al je bil pa policaj ta hud kreten .

Nope, ni bila nesramna, dokler ni videla višino globe...

Pol je pa telefon zapel :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, HD-Dyna pravi:

Nope, ni bila nesramna, dokler ni videla višino globe...

Pol je pa telefon zapel :blush:

 a ga je s telefonom po glavi? :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!