Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Nop ....39 še kakšen mesec :P .......11 let sva z ženo skupaj , jaz to povezujem kot Ljubljana .......:P

Se mi je zdel, da sva iste starine:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mulci .. zgledate pa k fosili ... še slabš ...  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Kmet2 pravi:

Nop ....39 še kakšen mesec :P .......11 let sva z ženo skupaj , jaz to povezujem kot Ljubljana .......:P

.. ženo?!?

...čigavo?

...sej nisi poročen...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Zivnorc pravi:

.. ženo?!?

...čigavo?

...sej nisi poročen...  :P

 

Žene ti še ni pokazu   :jezik:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

.. ženo?!?

...čigavo?

...sej nisi poročen...  :P

 

 

13138965_1319988014684436_39389950912372

:ras:

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni tko hudo, samo na kratko jih moraš držat. Zdej grem pa posodo v pomivalca zložit, ker žena fuzbal gleda:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pomivalca tudi vključiš kar sam, brez nadzora? Si res zadosti tehnično strokovno podkovan?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, StaraFeltna pravi:

A če si priden ji lahko ketno spucaš?

to mu ne pusti..lahko ji pa garažo omete..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Efendi pravi:

A pomivalca tudi vključiš kar sam, brez nadzora? Si res zadosti tehnično strokovno podkovan?

Sem jo mlatil, dokler ni povedala kje je gumb za vklop. Samo še izpit za avto in motor rabim, potem pa lahko grem na svoje.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se že ustrašu da postajam senilen in da sem narobno temo kliknu, Kaj mislite moški o ... al pa uno ženitno..., sem se oddahnik, sem v "tapravi" temi... :)

 

Že ene par dni razmišljam zakaj uporabljam žmigovce, oke, da najavim kaj bom naredil (ne tko kot večina "kaj delam"), ampak se na to ne moreš zanesti, ker jih lahko pozabiš vklopljene, ali pa se tazadnji trenutek premisliš in pelješ naravnost (ja tudi to sem že doživel)...

no ampak v rondoju ko sekam "prednostno" cesto (se pelješ po prednostni, in zaviješ levo, ampak vse skupaj je v rondoju), dam žmigavce dejansko za une ki pripeljejo v rondo z nasprotne smeri, da začne žmigat, da me prej opazijo. Kljub temu da sem v avtu, sem imel vedno občutek kot da me ne vidijo, in da vsi ustavljajo meter v rondoju. Kadar imam žmigovce imam občutek da ustavijo prej in z nižjo hitrostjo.

Na motorju se mi zdi ta funkcija žmigavcev (da neki utripa in si zato bolj in prej zaznan) bolj pomembna kot pa nakazovanje smeri. No vsaj sam sem dobil tak občutek...

Upam da bo popoldne kle v žabariji kej sonca :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obali je sonce. Ma se mi zdi da dosti ljudi ne zna uporabljat te aplikacije žmigavci, in potem imamo tle na obali "ta velike rondoje" ko praktično ne morata bit dva avta hkrati not in čakaš ko bedak ker noben ne da žmigavca pa vsi na prvem izvozu vn. Zato sem se navadil da gledam prednja kolesa, ker pri majhnih rondojih če voznik takoj ne obne volana nima pol časa se premišljat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Statistično:

Neuporaba žmigavcev na obali je približno taka:

95% Puležanov

75% Makaronarjev

65% Celincev

Lokalce pa ne uspem definirat ker jih skorajda ni videt, drugače tudi niso za prehvaliti...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@StaraFeltna kje se ti voziš da te tolko jezijo vsi v prometu :ninja:

Js sm bil tudi leta nazaj tak, potem sem se začel drogirat in opazil da le niso vsi tako slabi na cesti, samo malo bol predvidevaš situacije in vsaki napaki voznikov se raje nasmehneš, kot pa da se tepeš po glavi in skušaš ugotovit, zakaj je pozabil žmigavec.

S svojo nejevoljo samo širiš nestrpno in agresivno vožnjo.

Ko me kdo izsili mu dvignem palec (:OK:), mu pomaham in se odpljem mimo, vedoč da sem se izognil situaciji. Po mojih izkušnjah se večina voznikov na tako gesto lepše odzove, morda tudi sami postanejo bol strpni in pozorni.

Popravljeno . Popravil 5413lvl3145
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda mu pa prmažeš eno vzgojno in se spomni za vsako, da je ba sankcija in pred vsako neumnostjo premisli:smoke:

 

:ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, StaraFeltna pravi:

Statistično:

Neuporaba žmigavcev na obali je približno taka:

95% Puležanov

75% Makaronarjev

65% Celincev

Lokalce pa ne uspem definirat ker jih skorajda ni videt, drugače tudi niso za prehvaliti...

po čem veš , da so celinci? tablice so sedaj pomešane po celi sloveniji ker jih gre največ z avtom.. ima kp pa je kranjčan , ali pa ima MS pa je solkanc..

dodajam : 97,3% bmw

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, 5413lvl3145 said:

@StaraFeltna kje se ti voziš da te tolko jezijo vsi v prometu :ninja:

Js sm bil tudi leta nazaj tak, potem sem se začel drogirat in opazil da le niso vsi tako slabi na cesti, samo malo bol predvidevaš situacije in vsaki napaki voznikov se raje nasmehneš, kot pa da se tepeš po glavi in skušaš ugotovit, zakaj je pozabil žmigavec.

S svojo nejevoljo samo širiš nestrpno in agresivno vožnjo.

Ko me kdo izsili mu dvignem palec (:OK:), mu pomaham in se odpljem mimo, vedoč da sem se izognil situaciji. Po mojih izkušnjah se večina voznikov na tako gesto lepše odzove, morda tudi sami postanejo bol strpni in pozorni.

Zakaj že??? Sumim da si slabo razumel kaj pomeni agresivno defenzivna vožnja katero zagovarjam.

Kar lepo umiri se. Jaz sem previden in skuliran to pa ne pomeni da moram biti slep. Ko vidim oslarijo pogledam še tablico pa se čisto sama dela statistika. Ne razburjam se že dolgo ne, le čudi me kolko je folk brezbrižen. Dviganje palca ali drugih prstov ne prakticiram ker če nabašeš na napačnega se odpre novo poglavje pi***** na cesti. Gnilih situacij zaradi dobrega čuta za "mojstre" nimam oz. jih je zelo malo.

Tistemu ki pokažeš zmagoviti palec si najbrž misli: Kaj češ met? Ker v večini primerov ne vedo sploh za kaj se je šlo razen če ni očitno. Takrat pa po obrazni mimiki vidiš da je zelo vesel in nasmejan in sploh navdušen da te je srečal.

Citat:

Js sm bil tudi leta nazaj tak, potem sem se začel drogirat in opazil da le niso vsi tako slabi na cesti, samo malo bol predvidevaš situacije in vsaki napaki voznikov se raje nasmehneš, kot pa da se tepeš po glavi in skušaš ugotovit, zakaj je pozabil žmigavec.

Lahko dobim še jaz malo tistega s katerim se zadevaš? Bi mel za v službo...

55 minutes ago, thumper said:

po čem veš , da so celinci? tablice so sedaj pomešane po celi sloveniji ker jih gre največ z avtom.. ima kp pa je kranjčan , ali pa ima MS pa je solkanc..

dodajam : 97,3% bmw

Po frizuri. :D

No sej se ne da po registrski bit precizen, morda pa zato je povprčje slabo kdo ve.

Evo lih danes sem imel redek dogodek da sem začel enei kokoši trobit pa se je ustavla, odprla okno in vprašala kaj hoščem... pa sem ji rekel naglas naj si telefon vtakne....                                          ... v žep in vozi naprej...

Pa je grdo pogledala in šla a telefon ponovno naslonila na uho... :/

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quote

Zakaj že???

ker zgledaš jezen in tvojih zadnjih 20 postov je bila samo kontribucija kako so vsi na cesti bedaki ki te spravljajo ob živce

 

Quote

Lahko dobim še jaz malo tistega s katerim se zadevaš? 

Bezgov sok pa jagode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, 5413lvl3145 said:

ker zgledaš jezen in tvojih zadnjih 20 postov je bila samo kontribucija kako so vsi na cesti bedaki ki te spravljajo ob živce

 

Bezgov sok pa jagode

Res ni tako hudo. Pa nisem jezen, razočaran boljkone. Drugače pa spoštujem temo cestno-črno-sivo-nabijanje. Črno je, nabijanje tudi, do bezgovega soka mi ni jagode pa z veseljem pomlatim če maš viška. Tiste španske so krneki (solidne dobiš v eurospinu čez mejo, tiste iz eurospina v Kopru so manj okusne ali pa mam smolo). V eurospinu priporočam lešnike. Daleč najboljši in celo ugodni! Lešniki, moja droga.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, StaraFeltna pravi:

Zakaj že??? Sumim da si slabo razumel kaj pomeni agresivno defenzivna vožnja katero zagovarjam.

Kar lepo umiri se. Jaz sem previden in skuliran to pa ne pomeni da moram biti slep. Ko vidim oslarijo pogledam še tablico pa se čisto sama dela statistika. Ne razburjam se že dolgo ne, le čudi me kolko je folk brezbrižen. Dviganje palca ali drugih prstov ne prakticiram ker če nabašeš na napačnega se odpre novo poglavje pi***** na cesti. Gnilih situacij zaradi dobrega čuta za "mojstre" nimam oz. jih je zelo malo.

Tistemu ki pokažeš zmagoviti palec si najbrž misli: Kaj češ met? Ker v večini primerov ne vedo sploh za kaj se je šlo razen če ni očitno. Takrat pa po obrazni mimiki vidiš da je zelo vesel in nasmejan in sploh navdušen da te je srečal.

Citat:

Js sm bil tudi leta nazaj tak, potem sem se začel drogirat in opazil da le niso vsi tako slabi na cesti, samo malo bol predvidevaš situacije in vsaki napaki voznikov se raje nasmehneš, kot pa da se tepeš po glavi in skušaš ugotovit, zakaj je pozabil žmigavec.

Lahko dobim še jaz malo tistega s katerim se zadevaš? Bi mel za v službo...

Po frizuri. :D

No sej se ne da po registrski bit precizen, morda pa zato je povprčje slabo kdo ve.

Evo lih danes sem imel redek dogodek da sem začel enei kokoši trobit pa se je ustavla, odprla okno in vprašala kaj hoščem... pa sem ji rekel naglas naj si telefon vtakne....                                          ... v žep in vozi naprej...

Pa je grdo pogledala in šla a telefon ponovno naslonila na uho... :/

Bi isto reagiral če bi bil namesto ženske dva metra velik nabildan črnogorec , ki se mu že na daleč vidi da je "zajeban".....sam vprašam:hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce bi blo fajn,da bi naredu se ksn krog po Italiji,pa tam treniral,ti bo v Kopru milina :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, DinDiin said:

Mogoce bi blo fajn,da bi naredu se ksn krog po Italiji,pa tam treniral,ti bo v Kopru milina :) 

Mimo italije je 50% moje dnevne fure na šiht. Lahko rečem da naredim vsaj 6000km letno po italiji. Tržačanov sem vajen odkar imam izpit (21 let+). Če grem dlje se situacija izboljša drastično pri italjanih zlasti na severu.  Ekosistem je porušila invazija Hrvatov ki hodijo na opravke k nam in sosedom. Se kar konkretno pozna zadnje 2 leti dodaten pleh na cesti, dodatne kolone v supermarketih itd...

Na koncu koncev se lahko potegne črto:

- Vsak dan nas je več

- Vsak dan je nekoliko več stresa

- Vsak dan je več skrbi tako da za skrb v prometu ostane le mali delček možganov pri nekaterih še ta ne...

+ lokalni stereotipi o sosedih niso niti steroetip ampak kar megafonija! Bolj malo je stvari za lase privlečano a vendar ni povsem korektno metati vse v isti koš.

Kot vedno šibkejši ponavadi potegnejo kratko (avtopleh vs. cordura/usnje/kosti) zato toplo priporočam agresivno/defenzivno ali bolje intenzivno/defenzivno vožnjo vsakomur. Sprva je tečno a ko se navadiš ti ne jemlje užitka v vožnji. Pa ne samo na obali, raztresencev je dovolj povsod.

Morda ima obala to smolo da je zaželjena destinacia za relaks in se zmatrani od dela in vožnje vozijo dol množično (zlasti prazniki in konci tedna) potem pa zaradi izčrpanosti, gluposti, stresa bogtigavedi česa obnašajo tako da bi jih kar mlatu...

Oftopic:

eurospin ima res res dobre lešnike! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!