Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Ob 12. 2. 2016 at 12:48, HD-Dyna pravi:

Nehi Maus..... Naši stari tajnici so sledil po Miklošičevi, k je z biciklom šla zvečer domov... rdeča, odsevniki, luči, nevarna vožnja... 

Na koncu so jo ustavili kot težko mafijozo s tem da so jo prehiteli in z lučkami ustavili direkt pred njo in ji napisali za 1200 € kazni.

Napiši vse prekrške, da bomo lahko sešteli. 

pred eno uro, idriz pravi:

A  genij vozila ni zaplenu?

Genij je prebral spodnje vrstice. Samo ne vem, če boš razumel. 

23. člen

(zaseg motornega vozila)

(1) Policist zaseže vozniku motorno vozilo,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

Napiši vse prekrške, da bomo lahko sešteli. 

Genij je prebral spodnje vrstice. Samo ne vem, če boš razumel. 

23. člen

(zaseg motornega vozila)

(1) Policist zaseže vozniku motorno vozilo,...

pa bicikel ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 2. 2016 at 13:11, nofla pravi:

Ja, naslov teme popolnoma ustreza ... Če si s tem bučmanom mislil mene, ti moram pojasnit, da sem dokaj tehnično izobražen in si zato pod pojmom "kolo s pomožnim motorjem" predstavljam vse kaj drugega, kot 50 ccm skuter z blokado hitrosti na 25 km/h ...

...

Nooo, pa si le prišel do bistva. Tud bučmanom se včas posvet.:yawn:
Kaj si pa ti predstavljaš, pa nobenga nč kej dost ne briga.:dry:
Skuter ali pa moped z blokado na 25km JE "kolo s pomožnim motorjem"!
Zato se kot tak tudi tretira in prav zagotovo je manj problematičen, kot kakšen smotan pedalogonc, ki ti prpizdi 50 ali več km/h direkt pred haubo in ti pol še s pumpo po njej tolče. (ne prow dolg:bum: :devil:).

Ob 12. 2. 2016 at 14:18, kitekatus pravi:

...,samo kot vidim,vsi s temi 25-kami so na cesti tudi,če je poleg kolesarska,drvijo krepko čez 25km/h in kar je najhujše,da se vozijo iz ceste na kolesarsko,pa nazaj na cesto,seveda brez gledat,na rdeči luči kar zapeljejo na pločnik,pa mimo peščcev,pa na drugem prehodu za peščce nazaj na cesto,skratka,noro,pa ne sam mulci,zadnje čase opažam veliko starejših na 25-kah,...

Lej ti bmflarsk vajenc, vozilo ni problem. Problem je njegov jahač, naj bo na biciklu, kolospomožnimmotorjemskuterju al pa bmf podrtiji!
Zraven teh, ki grejo tebi na kardan, je cel bataljon vpajkicevskih pedalogoncev, ki so hitrejši in bolj prekrškarski. Pa še tiste tablice 25 nimajo na riti, kaj šele kaj drugega.
In če potegneš vzporednico, je ogromno drugih motornih vozil ravno s propelerjem na nosu, ki so že pregovorno kreteni na cesti in parkiriščih.
Čemu se sedaj spuščati in kritizirati zgolj tisto, kar seveda tudi poleg kretenov uporabljajo tudi "normalni" ljudje. Recimo I30:whistle:

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mislim, da motoristi, ki kakšne štiri ali pet mesecev motorja niso vozili, nimajo psihofizičnih zmogljivosti za morda preveč pogumne vožnje.

Potem pa je minimalna neprevidnost, nepripravljenost,.. ali kaj podobnega, lahko usodno.

Jaz sem vozila vso zimo, zaradi slabših razmer počasneje in previdneje, lahko pa povem da sem zelo pogosto doživela izsiljevanje drugih vozil, vijuganje po cesti zaradi telefoniranja, vstop v enopasovno krožišče vzporedno z mano, kot da me ni in še kaj bi lahko povedala.

Pri bolj počasni vožnji sem se lahko tem težavam izognila, pri višji hitrosti pa je vprašanje.....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda :sleep2:!

Hudo je to, ker te take situacije lahko stanejo življenja, ne glede na to, kdo je kriv.

To potem sploh ni več pomembno, nekoga nikoli več ne bo nazaj :blush:.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se vsako novo sezono dogovorim z instruktorjem ki me je ucil izpite za motor, da se jim, ko je prosto, pridruzim na poligonu in malo potreniram vse vaje. Res zelo hitro dobis nazaj tisti grip ampak to meni ni izgovor.

In ja, popolnoma se strinjam z gornjimi zapisi. Dobro je, da si ne zatiskamo oci pred veliko hitrostjo. 

Potem pa beremo da je motoristu nekdo zapeljal ven oz. ga spregledal. Le zakaj? 

Pa pustimo primere in clanke, ker so itak povzetki uradnih porocil. Sami iz prakse vemo oz si lahko zamislimo kako je v resnici.

Tudi jaz si kot vsak vcasih na cesti mislim vse zivo o nekom, ki mi ga je kaj "usral", potem pa ko malo bolj siroko pogledam na zadevo dostikrat najdem delez svoje krivde. 

Vsekakor ne zagovarjam drugih udelezencev v prometu ampak je za lastno varnost dobrodoslo, da imamo malo samokontrole. Pa srecno vsem se naprej, s cim manj neumnostmi.. Vasimi in tistimi, ki nam jo zagodejo drugi :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Snecer pravi:
pred 23 urami, Snecer pravi:

http://www.vecer.com/motoristi-ze-umirajo-sezona-pa-se-sele-pricenja-6203387

Dirkač Igor Jerman je prepričan, da bi bilo nesreč manj tudi, če bi v Sloveniji imeli dirkališče. A so po njegovih izkušnjah vozniki športnih motorjev, s katerimi pogosto pride do prehitre vožnje, le ena od skupin motoristov, ki botrujejo nesrečam. Druga skupina so vozniki skuterjev, ki so običajno mlajši, vozijo bolj adrenalinsko, na cesto pa se odpravijo s slabo opremo. Vse več je tudi starejših moških, ki si kupijo dober, težji motor, a nimajo dovolj izkušenj, da bi ga obvladali.

01490042F-700.jpg

navedeni statistični podatki ne povedo vsega .. če želimo dobiti realno primerjavo potem je treba upoštevat podatek na prevožene kilometre .. od l.2011 se je mogoče zelo - bi znalo da od lani ko je kriza malo popustila - povečalo število registriranih enoslednih vozil ter da je povprečje prevoženih kilometrov na motor ali voznika več ..

tu je podateh - statistični - za l.2011 .. ima kdo za l.2015?

http://motosvet.com/2012/02/23/ali-veste-koliko-na-leto-prevozijo-slovenski-motoristi/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, gradbenik pravi:

Pa še kasko je imel, kar je več kot odlično ;)! 

.

... jah ... "več kot odlično" ??? :eek:

... to sicer res ni slabo ... :dry:

... ampak ob tem mi hodi na misel ... da bi bilo "več kot odlično" le v primeru, če bi imel kasko tudi za sebe ... :hmm:

... sicer pa ... ??? :dry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no, saj veš kako sem mislu, super da ne bo šel motor v nič in velik "minus". Vsekakor prvo zdravje!!!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bear zdej si lahko kombinezon iz nje narediš :) me pa samo zanima kaj si mel oblečen na sebi, glede na to da si kr uredu čez pršu?

Popravljeno . Popravil blazzarss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki bom sigurno dubu, samo mam filing da bo na koncu tko da bom dubu okoli 2000, a za njega sm dal 2 mesca nazaj 5550
ševedno boljše ko nč :OK:

 

@blazzarss
vrjameš al ne, lih sm šou od prjatla domou in sm meu na sebi ene navadne hlače, usnjene allstarke in en hoodie čet termo majco in majco sz kratkimi-nevem niti sam koko sm šou tko lepo skozi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, KARMEN1 pravi:

Mislim, da motoristi, ki kakšne štiri ali pet mesecev motorja niso vozili, nimajo psihofizičnih zmogljivosti za morda preveč pogumne vožnje.

Potem pa je minimalna neprevidnost, nepripravljenost,.. ali kaj podobnega, lahko usodno.

Jaz sem vozila vso zimo, zaradi slabših razmer počasneje in previdneje, lahko pa povem da sem zelo pogosto doživela izsiljevanje drugih vozil, vijuganje po cesti zaradi telefoniranja, vstop v enopasovno krožišče vzporedno z mano, kot da me ni in še kaj bi lahko povedala.

Pri bolj počasni vožnji sem se lahko tem težavam izognila, pri višji hitrosti pa je vprašanje.....

 

Mal heca. Pri višji hitrosti bi bila mimo, ko bi se neumnost s strani konzervarjev šele naredila. :)

 

 

LP Robert

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, robot pravi:

Jaz sem tudi to imel nalepljeno na skuterju in iz izkušenj povem,da ne deluje.Zajec mi je skočil direktno pod kolo.

Zajci ne veljajo ....ta je tud men skočil  ,premajhna ušesa imajo da bi slišali te piske. Mora bit vsaj divjad segmenta krava z velikimi ušesi in nič pameti in pride z tem inteligenčnim  koificientom gledat katera žival to na cesti nažiga ......rezultat si pa vidu pr Bear :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, robot said:

Jaz sem tudi to imel nalepljeno na skuterju in iz izkušenj povem,da ne deluje.Zajec mi je skočil direktno pod kolo.

Dobro zajec je se bolj glupa zival kot tipicen stajerc, tako da to se ne pomeni nujno da nima ucinka.

Zival praviloma spizdi ce zaslisi neznan zvok, v katero smer je pa vprasanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, krucymucy pravi:

Dobro zajec je se bolj glupa zival kot tipicen stajerc, tako da to se ne pomeni nujno da nima ucinka.

Zival praviloma spizdi ce zaslisi neznan zvok, v katero smer je pa vprasanje.

Razsvetli nas prosim o glupem tipičnem Štajercu. A ti jo je kateri nagnil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Rocky pravi:

Razsvetli nas prosim o glupem tipičnem Štajercu. A ti jo je kateri nagnil?

Ne, en je njega nabou  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm jo mel na GS-u. Sem se peljal dostikrat čez Kras (po isti trasi sem z avtom vedno videl po cca 2-4 živali), pa ne duha ne sluha o žvircah. Kot pravi kmet, mogoče je pa samo naključje? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!