Skoči na vsebino

BMW K 1300 2009


Noise

Priporočene objave

Ne bil je temno srebern k1200s - dec pa napravljen v komplet črno usnje - uglavnm na ravnini je v turističnem položaju padel mimo R1. Je pa dec pelal zadevo zelo konkretno in se je videlo da je star izkušen maček! Drugače pa konec februarja 2008

Ta možakar je enkrat padel tudi mimo mene proti zagrebškemu. Ne boš verjel, imam R1 (mogoče si takrat celo mene vidu). Res se dobro pelje, ampak vseeno, časi so bili nad 1:40, njegov okrog 1:42, moj pa 1:48. Normalno, da je padu mim mene. Me zanima, kako bi padu mim R1, če bi se vozili 1:36, kar ni noben problem za R1, tale kolos pa lahko tak čas samo sanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej so pa vraga ustrelil. Baje so klasična BMW stikala za žmigavce zamenjali za eno stikalo kot ga majo japanerji :slap:

post-5391-1223701022_thumb.jpg

Upam, da je prvoaprilska :headbang:

Enim bo pa to seveda všeč.

So pa rrraaaabbbiiilll, da jim pride, da so davnega leta mim usekal :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Sprobal mrcino. Tole seka, da je veselje. Mi ni bilo treba kaj dosti odpirat ročke in je že letel ko sekira. Strašen navor. Pri 7000 pa meče asfalt iz ceste.

Stabilen in udoben. Končno se je tudi nekdo spomnil,da da tank malo višje in se ni treba z jajci nabijat pri vsakem zaviranju. Tudi pohvalno da so gumbi zdaj tako, kot jih pozna ves ostali svet. Pograjal bi edino stikalo za smernike, ker ne čutiš pod prstom kdaj so on ali off.

Prav lepa hvala g. Kavčiču pri BMW Cosmos,ker mi je omogočil vožnjo. Se prav lahko zgodi ,da bom naslednje leto zamenjel mojo VFR za tole mrcino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo se mi dopade, da se kdo s kakim motorjem tudi zapelje in napiše svoje mnenje o dotičnem motorju, kajti na tem forumu večina tistih,ki si dotičen motor-neglede na znamko in tip: nočejo,grd se jim že optično nedopade ali celo nemorejo kupiti vse počez skritizirajo pa tudi, če je motor 1 A jim gre vsaj kaka malenkost v nos kot npr.: stikalo za žmigavce,ABS,servo,delno(ali popolno)integrirane zavore,sedež,luči od nekega drugega modela,barve,višina ali dolžina motorja itd.itd..Sicer pa imam doma tri Japonce, ki imajo stikalo za žmigavce samo na levi strani in popravici povedano v parih sto metrih, ko se vseden na BMW-eja se navadim,da je na desni strani stikalo za desni žmigavec, vgasne se mi skoraj vedno samo po parih sekundah,sicer pa je tudi stikalo za vgasnit na desni strani.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

suzuki mas kaksen link od testa da preberem. če ne pa sken pa na mail( če ti ni odveč)closedeyes.gif

Hilton neobremenjuj se s temi zadevami,če je enemu sklopko razneslo, men jo je na Alfi že leta 1970 pa sem potem še vseno kupil tri Alfe in bil z vsemi trem ZELO zadovoljen.Pri vsakem modelu najdejo kako kost za glodat(še sploh če je BMW) tako kot so pri K-1200-R (mod.2006) našli napako na zavorah,ker se je en blesav novinar prevrnil od takrat ni na nobenemu več bilo problemov z zavorami, motorjev pa je prodanih na tisoče.Takrat je BMW-ejev inžinjer lepo razložil, da se to nacesti pri normalni uporabi nemore NOKOLI pripetit.Problem je nastal zaradi izpraznjenega akumulatorja, ker so motor cel dopldne novinarji drkal po poligonu (vžigali in vgašali) tako, da je bil akumulator popolnoma prazen in ni deloval pomožni servo novinar se je zaradi bolj trde zavore pred ovinkom vsral in pogrnil potem pa so dal na taveliki,zvon da so pač zavore zanič!!!! Čeprav tako dobrih zavor kot ima ravno ta K jaz še na nobenem motorju nisem imel!!!!:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne obremenjujem se. pač trenutno mi ve všečna zadeva K1300R

pa pač malo zanimivega branja....

če z temi f.. dofatki ne bi cena takoj tja do 17.000 poskočla

jebentišunsure.gif

samo sem pregajc da bi se v to spustil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne obremenjujem se. pač trenutno mi ve všečna zadeva K1300R

pa pač malo zanimivega branja....

če z temi f.. dofatki ne bi cena takoj tja do 17.000 poskočla

jebentišunsure.gif

samo sem pregajc da bi se v to spustil

Jaz sem ti lepo svetoval kupi raje rabljenega 1200 jih je dovolj eno leto se voziš zgubiš 1K naslednje leto pa si kupiš 1300 leto starsga in ga boš dobil že kot lanski model 25-30% ceneja.Ti pa povem, da sploh ni velike razlike npr.če imaš na 1200 Akrapoviča imaš na 1200S-u gar.180 Ps.(168 Ps+ akr.11,5 Ps) 1300 pa jih ima orig.mislim da 187 Ps. v končni pa ni 10 Km razlike.Pa tudi prvih 10K kil. ti ni motor odprt šele na 10K servisu ti dajo drugi softver kar mu mojem po občutku da sigurno 20% v končni in malo slabši navor pri nizkih obratih tam med 1,5 in 2K o/min.

Vem za dobrega K-1200-R-a od kolega z vso opremo: ESA,gretje ročk,širšo z. feltno(6 col 190 guma),sportna šipca,beli žmigavci,ščitniki motorja,kufri stranski,prtljažnik s taško,xenon (zasenčena),ABS,delno integrirane zavore,potovalni računalnik,skoraj nove gume motor ima ca 17K kil.On kupuje 1000R-a sicer pa če si interesent me pokliči na GSM imaš ga v avtarju in ti dam njegov telefon.

Ps; pojdi zadaj z nami v Munchen 20.02.010 imamo še prostora mogoče gor kaj najdeš imajo v 1. nadstropju veliko rabljenih motorjev sploh pa BMW-ejev!!!

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ti lepo svetoval kupi raje rabljenega 1200 jih je dovolj eno leto se voziš zgubiš 1K naslednje leto pa si kupiš 1300 leto starsga in ga boš dobil že kot lanski model 25-30% ceneja.Ti pa povem, da sploh ni velike razlike npr.če imaš na 1200 Akrapoviča imaš na 1200S-u gar.180 Ps.(168 Ps+ akr.11,5 Ps) 1300 pa jih ima orig.mislim da 187 Ps. v končni pa ni 10 Km razlike.Pa tudi prvih 10K kil. ti ni motor odprt šele na 10K servisu ti dajo drugi softver kar mu mojem po občutku da sigurno 20% v končni in malo slabši navor pri nizkih obratih tam med 1,5 in 2K o/min.

Vem za dobrega K-1200-R-a od kolega z vso opremo: ESA,gretje ročk,širšo z. feltno(6 col 190 guma),sportna šipca,beli žmigavci,ščitniki motorja,kufri stranski,prtljažnik s taško,xenon (zasenčena),ABS,delno integrirane zavore,potovalni računalnik,skoraj nove gume motor ima ca 17K kil.On kupuje 1000R-a sicer pa če si interesent me pokliči na GSM imaš ga v avtarju in ti dam njegov telefon.

Ps; pojdi zadaj z nami v Munchen 20.02.010 imamo še prostora mogoče gor kaj najdeš imajo v 1. nadstropju veliko rabljenih motorjev sploh pa BMW-ejev!!!

brumer me ma na ignore in tega nebo vidu, lahk pa tudi. Pri tolmačenju akrapovičevih rezultatov ponavadi pride do majhnih netočnosti, Akrapovičev komplet včasih res doda 11km, vendar na določenem območju obratov, ne pa na vrhu, na polni moči.tam je razlika po pravilu manjša. tale Brumejev seštevek je pa še malo prirejen. . . citat iz akrapovičeve strani se nanaša na Evolution series, kompleten sistem, naj kar lahko ponudijo za ta motor: "Power & Torque: since the two bikes are closely related, the shape of their power and torque curves are very similar. Only their outputs are different, with the S model being a bit more peppy. Since these are complete systems they are designed to increase power and torque at the top of the range. Thus max. increased power for the S model is 9.3 HP at 10550 rpm and for the R model 7.3 HP at 9960 rpm"

kar pa ne pomeni da je ta motor švoh. mene 1200s preseneti vsakič ko odprem gas. serijski. brez akrapoviča. IMHO ima vsega več kot zadosti. o zanesljivosti pa čez kako leto, do zdej je več al manj parkiran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

<!--quoteo(post=1478367:date=8 Oct 2008 @ 12:03:name=jupiter)--><div class='quotetop'>CITAT(jupiter @ 8 Oct 2008 @ 12:03) <a href="index.php?act=findpost&pid=1478367"><{POST_SNAPBACK}></a></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Evo modela K1300R in K1300GT

post-6668-1223460130_thumb.jpg

ja tale K1300R je pa cist nor!

V četrtek so mi ponujali K-1300-R-a pri Valentinčiču v Grosupljem samo s ceno nismo prišli skupaj stane samo !!!17K €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Razumem, da so gospodarske razmere kakšrne so. Pri Cosmosu nimajo nobenega. Torej Janez123 podpiraš to, da je edina možnost da kupiš motor to, da ga dejansko plačaš preden si ga sploh videl in se nanj usedel pa četudi za 15keur in več???

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem, da so gospodarske razmere kakšrne so. Pri Cosmosu nimajo nobenega. Torej Janez123 podpiraš to, da je edina možnost da kupiš motor to, da ga dejansko plačaš preden si ga sploh videl in se nanj usedel pa četudi za 15keur in več???

Lp

Ali midva živiva v isti državi ? Če se v tvoji Sloveniji proda toliko K1300R-ov, da si trgovci lahko privoščijo testne motocikle, mi povej, da se preselim tja, pa bo morda še meni ostalo denarja za kakšnega novega...

Tudi testne motorje je treba plačati, torej jih je treba prodati dovolj, da si testnega lahko privoščiš. Ne verjamem, da bodo letos vsi BMW trgovci v Sloveniji skupaj prodali 5 K-jev 1300R, kar pomeni da bo tudi testnega ob koncu sezone težko prodati. Pri BMW-ju sta to GS in kakšen F800, po K1600 pa je tako ali tako več povpraševanja, kot jih je tovarna sposobna izdelati, zato trgovec testnega niti ne potrebuje.

V tvojem profilu piše, da voziš K1200R. Če ti je motor všeč in si želiš novega, je torej K1300R logična izbira. Na njem se sedi enako kot na tvojem, pa tudi izgleda precej podobno. Jaz bi naprimer K1300S, če bi ga dobil za pošteno ceno kupil tudi brez testne vožnje. Glede na vrednost motorja, pa verjetno tudi dnevni najem v Avstriji ne bo problem, če ga hočeš preiskusiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali midva živiva v isti državi ? Če se v tvoji Sloveniji proda toliko K1300R-ov, da si trgovci lahko privoščijo testne motocikle, mi povej, da se preselim tja, pa bo morda še meni ostalo denarja za kakšnega novega...

Tudi testne motorje je treba plačati, torej jih je treba prodati dovolj, da si testnega lahko privoščiš. Ne verjamem, da bodo letos vsi BMW trgovci v Sloveniji skupaj prodali 5 K-jev 1300R, kar pomeni da bo tudi testnega ob koncu sezone težko prodati. Pri BMW-ju sta to GS in kakšen F800, po K1600 pa je tako ali tako več povpraševanja, kot jih je tovarna sposobna izdelati, zato trgovec testnega niti ne potrebuje.

V tvojem profilu piše, da voziš K1200R. Če ti je motor všeč in si želiš novega, je torej K1300R logična izbira. Na njem se sedi enako kot na tvojem, pa tudi izgleda precej podobno. Jaz bi naprimer K1300S, če bi ga dobil za pošteno ceno kupil tudi brez testne vožnje. Glede na vrednost motorja, pa verjetno tudi dnevni najem v Avstriji ne bo problem, če ga hočeš preiskusiti.

Sej pravim da razumem, da nimajo testnega. Samo to, da pa nimajo niti salonskega se mi pa ne zdi prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Bral sem novico da bo pri vseh motorjih z letom 2013 abs serijski, brez dopl. Za druge razlike pa ne vem.

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objektivno obsolutno ni vredno. Vsak si po svoje osmisli vsako stvar. Men osebno je dober občutek se usedit na nov motor, oz. motor na kterem še ni bil noben. Razlike drgač itak niso velike. Ampak tega si želim, zato mi je smiselno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
  • 10 mesecev pozneje...

prodam novo strehco-blatnik za K1300R ali S, k1200R ali S

Cena 120€

Tel: 041 741412

Mare

IMG_2186.thumb.JPG.edae5bc14b9bec2e2823eIMG_2187.thumb.JPG.76a9feae17d6a9f2598d7IMG_2188.thumb.JPG.6f6ccc3f306d9cf8d6d1e

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Prodam givi touring vetrobransko šipo za 1300-1200 ...50€

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Kje servisirate K-je, pa da ste seveda zadovoljni s storitvijo in ceno?

imam K1300s, pa so mi na zadnjem servisu na Cosmosu vzeli 380€ za menjavo sprednjih zavornih ploščic, olja in oljnega filtra. Ko sem zadnjič klical Avtoval, koliko bi me stal servis na 30kkm, s tem, da imam material (svečke, oljni in zračna filtra ter svečke) že kupljen, so me razveselili z odgovorom, da bo za zamenjavo naštetega in kontrolo ventilov potrebnih 5 ur po 60€...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!