Skoči na vsebino

Aroundtheworld.si


bmwslo

Priporočene objave

Zgleda, da se da priti iz Alžirije v Maroko... :whistle:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo detajlni opis, izračun stroškov pa to......bo pomagalo tud marsikateremu bodočemu svetovnemu popotniku :yea1:

Srečno pot! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsega spoštovanja vreden projekt :worship:

So kar zanimive predvidene vsote €€€ :eek:

Pa fant je enako star kot jaz, upam pa, da mnoooooogo bolj izkušen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti sem gledal kratek prispevek o tem fantu in njegovem dekletu. Punca je rekla da se bo fantu pridružila le na delu poti, ker si ne zamišlja tako dolge odsotnosti.

Nista pa ne vem kako izkušena motorista, ampak konec konec tudi Benka ni bila.

Želim jima veliko veliko sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz mu tud želim srečno in varno pot

p.s sam vidm da je pa pri stvareh ki jih je napisal bil precej razsipen z €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz mu tud želim srečno in varno pot

p.s sam vidm da je pa pri stvareh ki jih je napisal bil precej razsipen z €

Nekje res, ampak na tako dolgi poti (dejansko in časovno) pride toliko nepredvidenih stroškov, vključno s tem, da te kdaj okradejo in ti poberejo denar, ali pa opremo, ki jo imaš in moraš nabavit novo in s tem, da imaš kakšen padec kjer sesuješ motor ipd..Tako da je pri izračunu enostavno treba pretiravat, pa še zna zmanjkat..

Ni to nekaj 1000 km in nekaj tednov/mesecev dolga tura :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sm si vse prebral kar je kolega napisu mi je pa kr srce začelo tolčit :worship: ala mu Vera!!! Pa kakšni izračuni, norost.

jz bi tud,hehe - sicer pa spoštovanje - cenim ta izjemen pogum!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, če ti stran ne bo še kmalu delala kar sem notr popaj slikce in vtise, da ti bomo lahko fauš :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo..

Najprej hvala hvala za spodbudo in komentarje.....drugače pa sem že na Finskem v Helsinku od kjer odpotujem v Estonijo...nažalost sem moral odpovedati rusijo ker bi čalkal vizo predolgo in saj veste zima je že pred vrati pa ne bi rad kje plužil sneg..hahahah.....tako ali tako pa grem kasneje v sbirijo......

trenutno prevožena pot je 17 200 km nakratko povedano hitim skozi eu ker ne bi rad že nazačetku bankrotiral......

Glede moje strani smo pa imeli malček zapletov s sledilno napravo ki mi jo sponzoria CVS mobile in skušamo urediti tako da bste laho vsakih 15 sekund videli trenutni položaj.....tako da računam da bo stran zalaufala v tednu dni......

Najbrš se marsi komu zdi moj izračun malo velik in sigurno sem še kaj ispustil sam saj veste vsega se ne da predvideti in bom delal na tem da bo čim manši. :naughty:

Koliko sem pa iskušen bom ugotovil na tej poti.... :hmm: ..... :blush:

pa še par slikic za začetek......

Lep pozdrav v slo......

post-13880-1223487188_thumb.jpg

post-13880-1223487264_thumb.jpg

post-13880-1223488042_thumb.jpg

post-13880-1223488263_thumb.jpg

post-13880-1223488322_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogum, odločnost, zaupanje vase, želja po avanturah in neomajna vera v srečo ... vse to vidim v tem.

:worship:

Kot si sam rekel, izkušnje sledijo, upam, da ne bo preveč težkih ali neprijetnih, je pa to vsekakor nekaj, kar spada zraven.

Najbrž običajna kalkulacija v čisto "tuzemske" izračune ... ko greš na takšno pot si moraš menda najprej pospravit lastno podstrešje, kajne?

Iskreno občudovanje z moje strani in veliko moči ti želim, da boš speljal zadevo vsaj tako smelo, kot si jo zastavil! Kapo dol!

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

srečno mojster, spremljajo te tudi moje najlepše želje

in ne pozabi: "When the going gets tough, the tough get going!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Želim vso srečo ! Sam kje je pa znanje pa izkušnje, pa.....?

Kol kilometrov je pa mož po Sloveniji in Vipavski že naklepu, da se bo pol spopadu 350kg motorja, sebe, z puščavami, kamni, snegom, cariniki, muhadžini ipd...?

Ma kakšne izkušnje neki...

Za takšno pot izkušnje niso potrebne, vse se naučiš spotoma...

Vse kar rabiš je le to, da imaš "jajca", lotiti se takšnega podviga....

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kakšne izkušnje neki...

Za takšno pot izkušnje niso potrebne, vse se naučiš spotoma...

Vse kar rabiš je le to, da imaš "jajca", lotiti se takšnega podviga....

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Bladzo, koliko poti prek 10.000 km v kosu imaš za seboj?

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bladzo, koliko poti prek 10.000 km v kosu imaš za seboj?

lp

bv

Če seštejem vse skupaj...Hm...

....

.....

....

Am, nobene!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti prav zavidam. Mater sem ti po svoje fauš. :naughty:

Veš, pot bo tvoj največji prijatelj, včasih pa tudi sovražnik. Ampak življenska izkušnja, ki bo zagotovo neprecenljiva.

Vso srečo in zdravja!

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej en lep pozdrav vsem skupaj……

Res hvala za za pozitivne misli in spodbude ki mi bodo se kako prav prisle hvala hvala…..res nisem pricakov takega odziva……

No trenutno sem se zasidral v Berlinu in ravno kar obdelujem svojo spletno stran , sam se mi je kar nabralo in bo mal trajalo……pa še motor sem danes peljal na servis ker mi morajo zamenjati eno mašeto ki je počena na prednjih vilicah…nič kaj posebnega sam dokler je mofa v garancijo pac skoristim …..pa se komplet pregled in menjava filtrov ,motorno olje in olje v kardanu……

No najpej da odgovorim na vprasanje financ……

Kar se tice financ so le lastni prihranki nekaj malega tudi od sponzorjev ma ne veliko…

CVS mmobile je sponsor za sledenje,Editor mi urejuje stran,ponovem sem pridobil še Touratechovo podporo ki so mi ravno kar sponzorirali dva nova zega kovčka in dve notranji torbi…Avto Select pa komplet servis in nekaj delov pred odhodom .ostalo je pa bol prijatelji in družinski krog….ma ne veliko

.najbrš vse zanima ce mam dovol denarja da projekt speljem do konca vas bom mogoče razočaral sam ga nimam…..in mi tudi to ne prestavlja noben problema ker vem da še noben ni šel na tako dolgo pot z debelim kupčkom prihranjenega denarja v žepu

….Plan mam najprej prevoziti vse do ZDA in tam se ustaviti za 6-8-mesecev kjer bom delal in si skušal dobiti dve službi kot do sedaj…..

Potem nadeljevati proti j. ameriki vse do avstralije ….kjer bom ponovil postanek in potem pa dokoncati turo do slo.…… med samo potjo pa tudi objavljanje clankov …..ki tudi prinesejo nekaj denarja…..

V zadnjih petih letih sem poznal le delo delo delo da sem prihranil dovol denarja za foto opremo motor in nadgradnjo motorja pa potrebno za pot

Ker nimam nobene skrivnosti vam lahko povem da je moj zaceten vlozek

60 000eur tam nekje se giblje ….. zastavil sem vse imetje kar sem ga imel in sedaj mmi ostane samo še”” pot”” ki jo bom speljal do konca pa ni vazno kaj in koliko me stane!!!!

Jah glede podstrešja kot je napisal Mutika

To je prva najvaznejska odlocitev … kaj sam sploh hočeš in zakasno ceno si pripravljen reskirati ….zavedati se je treba da se odreces vsemu , zgodi se lahko vse tudi najslabše in ko jo odrineš je loh vse zadnjič, ampak js ne razmišljam o tem vazno je da maš na vse skupaj pozitiven pogled neglede na situacijo tudi če je negativna je to nova iskušnja kit e naredi močnejšega in bol iskušenega vstrajnega!!!!sem mnenja da problemi ne obstajajo opstajajo le situacije ki so vedno rešljive....pa se strah je treba pustiti doma ..hahahaha!!!!

Moje edino pravilo je -najprej verjemi sam vase in mej točen jasen cil pred seboj…

No če bo kogarkoli zanimala katera koli informacija kar na plan z ?. če se bo dalao bom odgovoril…..v prihodnje bom pa tudi objavljal vse stroške (servis,bencin,ladiski prevozi,menjava.…..) mogoče bodo kdaj komu prav prišli??

V ponedeljek jo pa odrinem naprej proti Pragi ,Krakov ,pa čes Slovaško do madžarske kjer se dobim s starši in mi dostavijo nove kovčke ,ker tej so mi popokali po švasih kjer smo jih ojacali ...nova iskušnaj ki bo mogoče komu koristila…..pol pa še mal proti vshodu (ukrajina)in nato proti jugu po planu….no več kmalu na moji strain ok…..

Lep pozdrav v Slovenijo

post-13880-1224302011_thumb.jpg

post-13880-1224302397_thumb.jpg

post-13880-1224302431_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res kapo dol pred tabo, se pa v eni stvari ne strinjam s tabo in namreč v tem, da jaz mislim da problemi so in vedno se jih da rešit, prav vedno !

želim ti res vse naj naj in hvala za javljanje !

srečno na poti ti želim, Dadi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: hud projekt. Zanima me, kolk keša (gotovine, kartic) imaš v štartu zraven?

Pa še kje se bo kdaj ponoči sam peljal naj zraven napiše. :slap:

bob7, srečno, srečno, srečno! Problemov ni, so samo priložnosti za nove rešitve!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
jaz bi bobu7 sporočil, da je teden okoli, stran pa je še vedno v delu. In da ima en kup mailov za odgovorit :)

če je pa non stop na gasu ! ne moreš na bavarcu med vožnjo pisat ! :rolleyes:

prijetno in srečno vožnjo ! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bob7

Če bo šlo kje kaj narobe, nam povej.

Morda imamo ravno mi pr'jatle v tistem koncu. :hmm: :yes:

P.S.

Enkrat sem odprl temo na MS, ki bi pomagala reševati (ali premostiti) probleme popotnim motoristom, pa so me spljuvali kakor norca.

bob7 bo sigurno ugotovil in potrdil njihovo zablodo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!