Skoči na vsebino

Alarm - Remote alarm and remote start motorja


Robie

Priporočene objave

Morda zato, ker je zmontiral v lajfu XX alarmov na motorje?

...

Aja? -Bi dal recimo 500 EUR na mizo za stavo in skušal ukrasti motor brez da bi me alarm opozoril?

Ajt da vidmo če si zdej frajer...

Popravljeno . Popravil INFINITI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? -Bi dal recimo 500 EUR na mizo za stavo in skušal ukrasti motor brez da bi me alarm opozoril?

Ajt da vidmo če si zdej frajer...

kam se pripeljem po 500 evrosongov?.....jaz upam....glede na to, da že dolga leta montiram in konfiguriram alarme na motorjih in ostalih zadevah

pa verjetno ne pričakuješ, da ti to razložim kako, kajne?

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kam se pripeljem po 500 evrosongov?.....jaz upam....glede na to, da že dolga leta montiram in konfiguriram alarme na motorjih in ostalih zadevah

pa verjetno ne pričakuješ, da ti to razložim kako, kajne?

Aha torej praviš boš uspel priti blizu do motorja, disejblati alarm in dejansko odrolati motor stran brez da bi se alarm prižgal?

OK; Ni problema kar pripravi 500 eur, ko bo motor končal zimsko spanje ti pošljem PM kje se dobimo.

-S sabo bomo imeli kamero da ovekovečimo poskus, da nebi bilo potem rekla-kazala :photo:

Popravljeno . Popravil INFINITI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha torej praviš boš uspel priti blizu do motorja, disejblati alarm in dejansko odrolati motor stran brez da bi se alarm prižgal?

OK; Ni problema kar pripravi 500 eur, ko bo motor končal zimsko spanje ti pošljem PM kje se dobimo.

-S sabo bomo imeli kamero da ovekovečimo poskus, da nebi bilo potem rekla-kazala :photo:

nisem rekel, da se alarm ne bo prižgal....le ti ga ne boš registriral in tudi slišal ne....

pa upam da ne pričakuješ, da bo po poskusu alarm še uporaben.

in kamere ne bo zraven....so pač "male kuharske tajne " v igri....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem rekel, da se alarm ne bo prižgal....le ti ga ne boš registriral in tudi slišal ne....

pa upam da ne pričakuješ, da bo po poskusu alarm še uporaben.

in kamere ne bo zraven....so pač "male kuharske tajne " v igri....

Ja sorry - pogoji so jasni. Drugače bi pa lahko tudi ročno granato pod motor vrgu pa reku; jah evo pa je disabled...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sorry - pogoji so jasni.

Valda! Primerno bi bilo tudi poleg mopeda izobesiti tablo z uradnimi urami za potencialne lopove, pa prijaviti se morajo tri dni prej s kolkovanim obrazcem, da lahko v miru razpostavimo kamere. En red mora bit B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valda! Primerno bi bilo tudi poleg mopeda izobesiti tablo z uradnimi urami za potencialne lopove, pa prijaviti se morajo tri dni prej s kolkovanim obrazcem, da lahko v miru razpostavimo kamere. En red mora bit B)

Fail! -Preberi si še ene 10X, da boš sploh razumel o čem se pogovarjamo :headbang:

Scorpio ima dvo-smerno komunikacijo z pagerjem. Če vklopim parimeter sensor in poklikam občutljivost ne bo prišel niti na 5 metrov od motorja, ko se bo že sprožil alarm na motorju in na pagerju (pager ima tudi vibro kot gsm).

Če recimo nimam tega vklopljenega; se lahko sproži še na dotikanje motorja, tresljaje, spremembo nagiba, drkanje po električnih žicah s tem da ima še lastno napajanje; vsako od postavk lahko poljubno naštimam koliko naj bo občutljiva in ali naj bo vklopljena ali ne.

Tudi če imam izklopljen alarm in bi recimo mu uspelo vžgati motor - stisnem en gumb na daljincu in se motor ugasne ter zakodira.

To če si zmontiral 100 kitajskih alarmov še ne pomeni da si boga za jajca prijel, sploh pa v eni zakotni Sloveniji. In potem se priključi še nekaj takšnih pametnjakovičev ala ti; ki kurca-palca v življenju niso videli od takšnega sistema.

Minila me je sploh kakšna nadaljna debata - kdor bi ga želel kupiti naj mi pošlje P.M. pa mu dam kontakt kje ga lahko iz tujine dobi po pošti; forumov čez lužo je pa tudi dovolj, pa naj vsak sam razišče kaj bi rad imel na motorju če sploh...

-Adijo!

Popravljeno . Popravil INFINITI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fail! -Preberi si še ene 10X, da boš sploh razumel o čem se pogovarjamo :headbang:

Stari, ne se tako razburjat, saj te bo še kap :)

Lej, če si tako prepričan v kvaliteto alarma, majstr bmw pa je prepričan, da ga zna pretentati, naj pač vsak vrže svojih 500€ na mizo, bmw podpiše, da se ga ne bo lotil z ročno granato, ti se pa odpoveš kameri. As simple as that. Meni osebno je za izid stave kompletno vseeno.

Ti pa kot zanimivost povem, da so imeli pred časom v neki firmi težave z blagajno, ki se za vraga ni hotela odpreti, pa še tulila je na vse pretege. In so angažirali majstra, ki je užival dopust v neki ustanovi zaprtega tipa. Ukrotil jo je v manj kot petih minutah, edini pogoj pa je bil, da ni razen njega nikogar v sobi. Male tajne velikih majstora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmw: glede na to da kot praviš imaš izkušnje, lahko poveš kateri moto alarm (s pagerjem) je po tvoje OK, če že imaš pomisleke čez Scorpio...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo bi mi na vmaxa zmontiral scorpiov alarm? ima tri žice, pa se ne spoznam... če bi bila samo rdeča in črna bi šlo...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Linki iz zgornih postov več ne delajo, zato ponovno sprašujem kaj maste zmontirano.

Imakdo tale alarem in kako seobnese?

http://www.giordon.si/motoalarm_M686TS.html

Vredno svojega denarja ali ne?

Za model nisem prepričan, ampak od istega proizvajalca in zelo podoben analarm sem imel na prejšnjem motorju. Kupil sem ga na e-bayu za precej majhen denar, delal je spodobno. O tistem kilometru dometa za povratno informacijo lahko samo sanjaš, kar je tudi pričakovano. Meni je domet dodatno zmanjševalo dejstvo, da sem imel anteno speljano ob jekleni cevi, ampak na cruiserju drugega kot jeklene cevi in krom pač ni. Realni domet mogoče 200m na res dober dan. V ostalih pogledih zelo vredu. Ni se prožil v prazno, funkcija tihega alarma je bila zelo uporabna, še posebej na kampiranju. V splošnem sem bil z njim zadovoljen in v dveh letih, kolikor sem ga imel, ni bilo z njim nobenega problema.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Linki iz zgornih postov več ne delajo, zato ponovno sprašujem kaj maste zmontirano.

Imakdo tale alarem in kako seobnese?

http://www.giordon.si/motoalarm_M686TS.html

Vredno svojega denarja ali ne?

Prvi mi je po enem letu crknu, drugi pa se funkcionira. Zadeva je cist ok za ta denar pa sploh, ne bo ti zal, instalacija pa je tut zelo preprosta. (ce nimas pojma o zickah pa varovalkah potem pa ni tolk preprosta :))

Domet pa cca. 500m, kar se mi zdi precej za tako igraco. Res pa je pri prvem bil slabsi domet, ampak ne vem zakaj, taka serija ocitno.

lp U.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Linki iz zgornih postov več ne delajo, zato ponovno sprašujem kaj maste zmontirano.

Imakdo tale alarem in kako seobnese?

http://www.giordon.si/motoalarm_M686TS.html

Vredno svojega denarja ali ne?

Js prodajam tak alarm... Se mi že eno leto vleče po bajti pa nekot nimam vole da bi šov montirat :D

post-15566-1238582144_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jasmin125
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......... :unsure: ...gordon un čist navadn sem montiru na skuter pa dobr dela...mal moped premakneš pa tul ..fajn...pa daljinc daleč prime --vklop izklop..za to ceno 25€..ok-ok---za vrane plašit--pa :alien1: tiče razne..!! :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......... :unsure: ...gordon un čist navadn sem montiru na skuter pa dobr dela...mal moped premakneš pa tul ..fajn...pa daljinc daleč prime --vklop izklop..za to ceno 25€..ok-ok---za vrane plašit--pa :alien1: tiče razne..!! :krneki:

Kje ga boš dobo za 25 evrov ? :D Mislim sej takega ko mam jst ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm tudi mene mika da bi kupil tale alarm zgleda kar v redu zadeva a drgac ste zadovoljeni znjim a se dobro odnese in ali je montaza zakomplicirana l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tehle cheap variantah je ponavadi tako da tuli ko ni treba in je tiho ko bi moral zakričat.

Zanimivo bi bilo vedeti kakšen senzor premika ima, če je kakšno živosrebrno stikalo potem ni kaj veliko za pričakovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm tudi mene mika da bi kupil tale alarm zgleda kar v redu zadeva a drgac ste zadovoljeni znjim a se dobro odnese in ali je montaza zakomplicirana l.p

Od Jasmin125 to je tisto pravo kar moras kupit.

Instalacija samih komponent je zoprna ce mas malo placa pod zicem, priklop elek. napeljave pa simpl, ce samo napajanje pa smerokaze priklopis, ni poseben poseg.

Ce pa hoces se izklop motorja in prižig le tega na daljinca je pa ze malo bolj kompleksno in ne smes imeti npr. od Honde HISS sistema, saj bi potem ukraden motor preprosto kar na daljinca przigal, brez kljuca.

Upam da ti je kej pomagal, za kakovost pa najbrz ves, mal dnara mal muske :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober alarm je cca 250 € z montažo, zmontiral sem jih že kar nekaj, Izogibam pa se blokade motorja (dovod goriva), ker nikoli ne veš kdaj odpove mogoče ravno pri prehitevanju, pa ostaneš tam kjer ni potrebno.Drugače pa se priklopijo smerokazi, stojalo, kontakt, zaganjač, senzor nagiba. Izogibajte pa se vseh alarmnih sistemov, ki omogočajo daljinske vklope. Po izkušnjah, ti alarmni sistemi niso dolgoročna naložba so zgolj stvar za šminkiranje. Priporočam alarmni sistem brez kakih eksotičnih funkcij. l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!