Skoči na vsebino

Suzuki SV 1000 S/N


johan

Priporočene objave

Daj še ceno napiš, da tukajšnje prodajalce (optimiste) mal na trdna tla spravmo! :grim

2003 letnik, 12000km, majhne praske na izpuhu in prednji maski (ni bila počena) = 5400 EUR.

Plus stroški (cca. 150EUR bencin).

Ugotavljanje skladnosti v Avtoplus-u in plačevanje davka (5%) pa me še čaka. Skupa pa bo verjetno vse skupaj prišlo pod 1,5MSIT.

A nad GS-om si obupal... : :grrr

Predvsem mi je SV/S zelo všeč (načeloma mi je bilo vseeno, ali bo 650 ali 1000). Pa nekaj več KM tudi ne škodi.

lp, D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...prva stvar, ki jo moraš narediti, je odstranitev zadnjega blatnika.

A ne zgleda lepši brez?

Se strinjam - vendar je prva stvar, ki jo moram narediti kljub temu 'ugotavljanje skladnosti', potem registracija, potem vožnja. Šele nato pridejo na vrsto taki kozmetični popravki.

No, en kozmetični popravek sem v bistvu že naredil (glej slike).

Me pa vseeno zanima - a si tisto zadnjo lopato odrezal ali si kupil nadomestek? Jaz bi načeloma original rad obdržal nedotaknjen.

lp, D.

post-2208-1108474218_thumb.jpgpost-2208-1108474228_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa vseeno zanima -  a si tisto zadnjo lopato odrezal ali si kupil nadomestek? Jaz bi načeloma original rad obdržal nedotaknjen.

Lopato sem odstranil in je ostala kot nova - nepoškodovana. Je pa kr zaj... postopek. Nosilec za tablico in žmigavce pa sem naredil nov. Nekje na računalniku še imam skico nosilca, če te zanima, bom pogledal.

In kje si nabavil karbon?

Popravljeno . Popravil hector
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lopato sem odstranil in je ostala kot nova - nepoškodovana. Je pa kr zaj... postopek. Nosilec za tablico in žmigavce pa sem naredil nov. Nekje na računalniku še imam skico nosilca, če te zanima, bom pogledal.
Seveda me zanima. :)

In kje si nabavil karbon?

To je samolepilna 'carboon look' folija (Louis - Graz). Zgleda pa ko pravi, ha? :naughty:

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda me zanima. :)

To je samolepilna 'carboon look' folija (Louis - Graz). Zgleda pa ko pravi, ha? :naughty:

lp, D.

Poglej priponko za blatnik. Po tem postopku pa začneš razdirat zadevo. Sicer pa sva narazen samo 20 km in se kaj vidimo. LP

Popravljeno . Popravil hector
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej priponko za blatnik. Po tem postopku pa začneš razdirat zadevo. Sicer pa sva narazen samo 20 km in se kaj vidimo. LP

Ne uspe mi prilimat priponke (morda zato, ker je zip :nono: ). Pošli mi mail na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2003 letnik, 12000km, majhne praske na izpuhu in prednji maski (ni bila počena) = 5400 EUR.

Plus stroški (cca. 150EUR bencin).

Ugotavljanje skladnosti v Avtoplus-u in plačevanje davka (5%) pa me še čaka. Skupa pa bo verjetno vse skupaj prišlo pod 1,5MSIT.

Predvsem mi je SV/S zelo všeč (načeloma mi je bilo vseeno, ali bo 650 ali 1000). Pa nekaj več KM tudi ne škodi.

lp, D.

jest sm lani kupu novega (0km, še zapakiran) letnik 2003 v italiji in me je vse skupi stalo 1.750.000sit, tako da si mal drago skoz pršu, glede na to da je spraskan in ima 12000km!!!

Rabljeni so cenejš v italiji!!

Glede davka 5% DMV mi ga ni blo potrebno plačat, tako da pazi da te davčna ne najebe!!

uživaj z mašino

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm lani kupu novega (0km, še zapakiran) letnik 2003 v italiji in me je vse skupi stalo 1.750.000sit, tako da si mal drago skoz pršu, glede na to da je spraskan in ima 12000km!!!

Rabljeni so cenejš v italiji!!

Smola da italjanščine ne razumem čisto nič. V nekem italjanskem fotooglasniku, ki sem ga kupil lani, pa so bili rabljeni hudo dragi...

Glede davka 5% DMV mi ga ni blo potrebno plačat, tako da pazi da te davčna ne najebe!!

To je čudno - DMV bi se naj plačal vedno (razen v primerih, navedenih v 5. členu spodaj polinkanega zakona), le da se pri novih vozili stopnja določi glede na ceno vozila (med 1.45 1.8 MSIT je davek 2% - 6. člen). Morda pa SV1000S pade pod 6a. člen... :) Zakon o davku na motorna vozila

uživaj z mašino

LP

Hvala, se bom potrudil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil v Kopru. Dobil homologacijski papir. :OK:

Stalo je 26400 SIT, komplicirali nič.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede davka 5% DMV mi ga ni blo potrebno plačat, tako da pazi da te davčna ne najebe!!

uživaj z mašino

LP

Zelo sem vesel, da si imel prav! :OK: DMV na rabljena motorna kolesa ni treba plačati - prav tako nisem rabil plačati ekološke takse. Sicer ne vem, ali je to povezano z letnikom izdelave (2003) ali čem drugim, a dobro dene. :)

lp, Danilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj sem končno registriral moped in ga popeljal na prvo vožnjo. WOW! :eek: :yea2: :yea1: :worship:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem končno registriral moped in ga popeljal na prvo vožnjo. WOW!  :eek:  :yea2:  :yea1:  :worship:

D.

Tudi jest sem naredil wow, po prvi vožnji. Zdaj imam gor dva akrapota, skrajšan zadnji blatnik in razmišljam o "helibar" balanci; pride malo povišana (leta pa to).

Sicer pa komaj čakam na otvoritev sezone, potem pa moramo kakšno skupno furco narest.

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jest sem naredil wow, po prvi vožnji. Zdaj imam gor dva akrapota, skrajšan zadnji blatnik in razmišljam o "helibar" balanci; pride malo povišana (leta pa to).

Sicer pa komaj čakam na otvoritev sezone, potem pa moramo kakšno skupno furco narest.

lp, Pjotr.

No, jaz bom zadnji blatnik odmontiral in ga shranil (čez 7 let vse prav pride :) ), namesto tega pa bom montiral tole:

post-2208-1111612745.jpg

le da bo skrajšan oz. prilagojen tablici 150x150mm... :)

Za auspuhe še lep čas ne bo denarja :(, je pa zato dušilec zvoka pred airbox-om že na polici v garaži. :naughty:

O povišanem krmilu sicer sem že razmišljal, saj zna pri cca. 30000km letno hrbtenica kaj zamerit... A o tem bom razmišljal spet, ko bodo leta.... :rolleyes:

Kar se pa tiče otvoritve sezone in skupne furce - kaj čakaš!? :kva2:

lp, D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nekaj časa sem sam razmišljal o nakupu SV-ja, no kupil sem pol nekaj drugega.

Pozanimal sem se tudi o možnosti povišanja bilance, pa se mi je opcija zdela malo predraga. Pri http://www.louis.de/ , prodajalna je v Grazu, se dobi kit za povišanje bilance (Artikelnr.:10021369), ki stane 280€ + cca. 50€ za novo bilanco. Pri tem pa seveda ni za pozabit, da znajo bit pri povišani bilanci vse zajle prekratke.

Sicer pa želim vsem srečno vožnjo.

lp DTW

Popravljeno . Popravil dave the wave
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče otvoritve sezone in skupne furce - kaj čakaš!? :kva2:

lp, D.

..počakajta še mene - registriram jutri!

LP M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred nekaj časa sem sam razmišljal o nakupu SV-ja, no kupil sem pol nekaj drugega.

Pozanimal sem se tudi o možnosti povišanja bilance, pa se mi je opcija zdela malo predraga. Pri http://www.louis.de/ , prodajalna je v Grazu, se dobi kit za povišanje bilance (Artikelnr.:10021369), ki stane 280€ + cca. 50€ za novo bilanco. Pri tem pa seveda ni za pozabit, da znajo bit pri povišani bilanci vse zajle prekratke.

Sicer pa želim vsem srečno vožnjo.

lp DTW

Tudi meni se je zdelo predrago, prekratke so menda le cevi za zavore in sklopko (ostale zajle in žice drugače spelješ pa so OK) - a se mi zdi, da so nove (s kovinskim opletom) vključene v tistih 280 EUR.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zdi se ti. V ceno so vključeni Stahlflexi (cevi z kovinskim opletom) in pa, kar sem prej spregledal, tudi zajle. Ob upoštevanju tega, pa je cena že bolj razumljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci1973: Zanima me kje si kupil nov zadnji blatnik, mene tudi zanima krajšanje zadnjega blatnika, sam imam pa 650S varjanto. 1000 V2 z akrapoti more imeti pa fenomenalni zvok....letos sem na svojega namontiral LeoVince-je in kljub temu da je 650 je zvok fenomenaln, kako je potlej šele na 1000ki :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci1973: Zanima me kje si kupil nov zadnji blatnik, mene tudi zanima krajšanje zadnjega blatnika, sam imam pa 650S varjanto. 1000 V2 z akrapoti more imeti pa fenomenalni zvok....letos sem na svojega namontiral LeoVince-je in kljub temu da je 650 je zvok fenomenaln, kako je potlej šele na 1000ki :kva2:

Nosilec sem naročil tukaj, skupaj s poštnino pa me bo stal 54 EUR. Bo pa nosilec prilagojen našim 15x15cm tablicam. :)

lp, D.

PS: Če te zanima - verjetno lahko naročim še enega in prišparama na poštnini... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta nosilec ni lih vrhunec kovaštva!!

Jest sm naredu svojga, tako da se mi prilega v nulo. Zrezu sem ga z enga kosa, nato ukrivu (mal je potrebnega potrplenja) navrtu in nato prišravfal.

Narejen je pa tako da mi voda not ne teče če voziš po lužah, al vsaj nebi smela!

Cena mojega je 0,3kg železa * 54sit/kg železa

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta nosilec ni lih vrhunec kovaštva!!

Jest sm naredu svojga, tako da se mi prilega v nulo. Zrezu sem ga z enga kosa, nato ukrivu (mal je potrebnega potrplenja) navrtu in nato prišravfal.

Narejen je pa tako da mi voda not ne teče če voziš po lužah, al vsaj nebi smela!

Cena mojega je 0,3kg železa * 54sit/kg železa

Odlično zate. :)

Jaz sem že tudi dobil načrt za nosilec, a sem ugotovil, da se nerjavečega jekla z 'domačim' orodjem ne bo dalo kaj prida obdelovati. Potem sem izvedel, da bi to še najlažle izrezali z laserjem, kar pa bi bojda stalo cca. 7000 SIT. Če dodam še material, ki bi ga moral kupiti najmanj 500x500mm ploščo, bi me tak nosilec prišel dražje.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično zate. :)

Jaz sem že tudi dobil načrt za nosilec, a sem ugotovil, da se nerjavečega jekla z 'domačim' orodjem ne bo dalo kaj prida obdelovati. Potem sem izvedel, da bi to še najlažle izrezali z laserjem, kar pa bi bojda stalo cca. 7000 SIT. Če dodam še material, ki bi ga moral kupiti najmanj 500x500mm ploščo, bi me tak nosilec prišel dražje.

lp, D.

Potreboval sem natanko: kladivo, vrtalni stroj, žagico za železo, ter brusni papir.

Dobiš mal žuljev, sam ni blema, se že zližeš! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!