Skoči na vsebino

Temnenje stekel kam in za koliko


maggio

Priporočene objave

temnenje stekel kje in za koliko?

dal bi zatemnit stekla "najugodnejšemu majstru" v okolici Ljubljane

a ma kdo kaj pojma kam :naughty:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temnenje stekel za vsa vozila od 100 eu do 180 eu z 10 letno garancijo na delo in materijal.Po vaši želji vas naročimo na homologacijski pregled pri strokovni organizaciji,Lpp tehnični pregledi Celovška 160 Ljubljana

http://www.temnenjestekel.net/

Gregor Lorber s.p.

Slamnikarska 8

1234 mengeš

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delajo.Ko vem ko si je kolegica dala berlingota zarad službe celega oblečt v reklamo artiklov!Če te zanima se lahko pozanimam kam in kolk stane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prosim. pa kaksen linkec ali podobno ?! ali namig pod kaj naj iscem......... danke in finke.

Tu maš eno

klik

Je pa tega več.Ona je takrat vpisala v najdi si "reklamne nalepke napisi"

Kolk je stalo pa ne ve,ker je firma plačala.Je pa rekla,da je blo kr velik več kot najprej ko so se pogovarjali za izrezane nalepke!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temnenje stekel kje in za koliko?

dal bi zatemnit stekla "najugodnejšemu majstru" v okolici Ljubljane

a ma kdo kaj pojma kam :naughty:

lp

...po novem maš itak lahko samo zadnje šipe temno zatemnjene, sprednje samo neko malenkost. Plus tega, mislim, da moraš imeti zmontiran še piskač za rikverc.

Tko, da mislim da je temnenje šip ostalo bolj domena za serviserje pralnih strojev in dostavljalce pic...ni več fukiš

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

temnenje stekel kje in za koliko?

dal bi zatemnit stekla "najugodnejšemu majstru" v okolici Ljubljane

a ma kdo kaj pojma kam :naughty:

lp

js sm dal temnit pri BLEKIju.

dal sem mislim da 120€

http://www.zatemni.si/

...po novem maš itak lahko samo zadnje šipe temno zatemnjene, sprednje samo neko malenkost. Plus tega, mislim, da moraš imeti zmontiran še piskač za rikverc.

Tko, da mislim da je temnenje šip ostalo bolj domena za serviserje pralnih strojev in dostavljalce pic...ni več fukiš

lahko temniš samo za B stebričkom.

spredaj ne sme biti nič več, niti za procent. evropa ma pač ena svoja pravila.

piskanje pa rabiš samo če maš zatemnjeno 100%, se prau kr ornk folija :) to ti pa itak tm vgradijo, pa še nč dodatno ne plačaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...po novem maš itak lahko samo zadnje šipe temno zatemnjene, sprednje samo neko malenkost. Plus tega, mislim, da moraš imeti zmontiran še piskač za rikverc.

Tko, da mislim da je temnenje šip ostalo bolj domena za serviserje pralnih strojev in dostavljalce pic...ni več fukiš

lahko temniš samo za B stebričkom.

spredaj ne sme biti nič več, niti za procent. evropa ma pač ena svoja pravila.

piskanje pa rabiš samo če maš zatemnjeno 100%, se prau kr ornk folija :) to ti pa itak tm vgradijo, pa še nč dodatno ne plačaš.

A to malce ugibata? :lol1:

Na podlagi drugega odstavka 214. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed) izdaja minister za promet

P R A V I L N I K

o zatemnjevanju stekel na vozilih

1. člen

Ta pravilnik ureja pogoje zatemnjevanja stekel na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih.

2. člen

(1) Na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih se lahko stekla naknadno zatemnijo do te mere, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj:

– 75% za vetrobransko steklo in

– 70% za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).

(2) Določba prejšnjega odstavka ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.

3. člen

Vgradnja zrcalnih folij na stekla vozil je prepovedana.

4. člen

Če so stekla na zadnji steni vozila zatemnjena tako, da prepuščajo manj kot 30% svetlobe, mora biti vozilo opremljeno z vzvratnimi ogledali na obeh straneh in napravo za zvočni znak pri vzvratni vožnji, kot jo določa 13. člen Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 17/00, 33/00 – popr., 45/04 in 76/05 – ZDCOPMD).

5. člen

Z dnem uveljavitve tega pravilnika se prenehajo uporabljati določbe prvega in drugega odstavka 12. člena Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 17/00, 33/00 – popr., 45/04 in 76/05 – ZDCOPMD).

6. člen

Ta pravilnik začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

Št. 007-135/2007

Ljubljana, dne 28. avgusta 2007

EVA 2007-2411-0054

mag. Janez Božič l.r.

Minister

za promet

Kasneje je prišlo še do spremembe:

Prvi in drugi odstavek 12. člena Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu pa pravita:

Povzetek - prednja stekla lahko temniš do 75% prepustnosti, zadnja stekla pa poljubno. Piskačev ni več.

V tem primeru je Evropa nekoliko bolj 'razgledana' in upošteva, da temnjene šip ni vedno samo 'fukiš', ampak lahko dejansko pripomore k varnosti v prometu in nenazadnje en kanček tudi k ekologiji (temnejše šipe = manj segrevanja prostora = manj delovanja klime).

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in letos bi naj merili tudi prepustnost svetlobe na tehničnih pregledih.

Res pa zgleda to zelo "češko"! :grim Pol pol :grrr . karavanom še nekako sede,klijoton,puntojom.Dostava hrane! :kva1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa foliranje celega avtomobila ? dela to kdo v sloveniji ?

klik

boš mogu pa na primorsko se zapelat...

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozilo vam kvalitetno oblece vsak ki ima izkusnje s tovrstnimi folijami. Njalazje je ce se obrnes na frimo CDS oni se s tem ukvarjajo 15+let.

za stekla pa PM. Pred in ponovoletne akcije - vsako leto. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povzetek - prednja stekla lahko temniš do 75% prepustnosti, zadnja stekla pa poljubno. Piskačev ni več.

V tem primeru je Evropa nekoliko bolj 'razgledana' in upošteva, da temnjene šip ni vedno samo 'fukiš', ampak lahko dejansko pripomore k varnosti v prometu in nenazadnje en kanček tudi k ekologiji (temnejše šipe = manj segrevanja prostora = manj delovanja klime).

D.

75% prepustnost je nekaj takega kot imajo že skoraj vsi današnji originalni avtomobili...že nezatemnjeno prozorno steklo ima okoli 93% prepustnost. Tako, da je neke blazne razlike od originala težko pričakovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lexana, pleksija, palstike (vtrobran, vizir celade - marushin ima posebno folijo za vizir))- se ne da temniti s folijo - folija za stekla ne "diha" - zato razpoka oz. se pojavij mehurji. - Nknadno pri odstranjevanju pa se vizir unici.

Original stekla imajo prepustnost med 85-69% karkoli se dodatno nalepi je prevec - v nekaterih primerih je mozno nalepiti "varnostno" protivlomno folijo ki je popolnoma prozorna ustavi pa 99% UV zarkov. - ne zatemni 0 zmanja pa prepudtnost za min 8%

zatemnitev:prepustnost ni enak %

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...
Ob ‎22‎.‎12‎.‎2008 at 11:09, Ice pravi:

kaj pa foliranje celega avtomobila ? dela to kdo v sloveniji ?

Če potrebujete res kvalitetno polepitev vozil ali temnenje stekel obiščite Mediafol grafiko, ki se nahaja v Šentvidu pri Stični. Sam sem tam temnil stekla na večih avtih. Svoje delo res opravijo kvalitetno. Zatemnitev stekel na avtu ni nikoli odstopila. Ko pa sem peljal tja avto pa sem videl da izvajajo tudi polepitve celotnega avta ali gospodarskih vozil za firme in moram reči izgleda top.

Imajo tud spletno stran http://www.mediafol.si/storitve/temnenje-avtostekel/ za več informacij.

Popravljeno . Popravil janko123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem si dal letos zatemniti stekla. Ker mi je grdo, da imaš zadaj zatemnjena spredaj pa nič, sem vprašal mojstra, ki mi je delal, kaj rečejo na tehničnem, če bi mel npr. sprednja minimalno zatemnjena. Je rekel, da še ni imel problemov zaradi tega. Zato sem dal zadaj temniti na maksimum, sprednje pa na minimum, toliko da je vsaj malo. Grem na homologacijo, brez težav skozi. Letos sem imel prvič tehničnega, pridem tja in mi pride majster in takoj reče da sprednjih ne smem imeti temnjenih in da moram dati folije dol. Mu pravim, da je tok minimalno da se tak nič ne vidi, pa pravi da ne more spustit. Obrnem avto, grem na drugo enoto kjer opravljajo tehnične, majster vse pregleda in mi zaželi srečno vožnjo in lp. :D 

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, JamesTheMan pravi:

Tudi sam sem si dal letos zatemniti stekla. Ker mi je grdo, da imaš zadaj zatemnjena spredaj pa nič, sem vprašal mojstra, ki mi je delal, kaj rečejo na tehničnem, če bi mel npr. sprednja minimalno zatemnjena. Je rekel, da še ni imel problemov zaradi tega. Zato sem dal zadaj temniti na maksimum, sprednje pa na minimum, toliko da je vsaj malo. Grem na homologacijo, brez težav skozi. Letos sem imel prvič tehničnega, pridem tja in mi pride majster in takoj reče da sprednjih ne smem imeti temnjenih in da moram dati folije dol. Mu pravim, da je tok minimalno da se tak nič ne vidi, pa pravi da ne more spustit. Obrnem avto, grem na drugo enoto kjer opravljajo tehnične, majster vse pregleda in mi zaželi srečno vožnjo in lp. :D 

 

 

 

(1) Na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih se lahko stekla naknadno zatemnijo do te mere, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj 70 % za vetrobransko steklo in za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).

(2) Prejšnji odstavek ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.

Vgradnja zrcalnih folij, ki na zunanji strani odbijejo več kot 25 % vidnega dela svetlobe, je na vozilih prepovedana.

Če so stekla na zadnji steni vozila zatemnjena tako, da prepuščajo manj kot 30 % svetlobe, mora biti vozilo opremljeno z vzvratnimi ogledali na obeh straneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 12. 2008 at 11:09, Ice pravi:

kaj pa foliranje celega avtomobila ? dela to kdo v sloveniji ?

lepo vidu v živo le od Obraz uspeha...veliko delajo tudi po avstriji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

MB, Temnenje stekel Gogi na Lackovi cesti. Lahko ti ga tudi obleče v žamet, če maš taki fetiš ko Stojanović. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!