Skoči na vsebino

Pločevina, vijaki ter ostale ˝surovine˝


trojan69

Priporočene objave

Zanima me kje se da v LJ dobit alu pločevino (2mm,4mm). V merkurju jo prodajajo smo cele formate po ene 2-3 kvadrate v Bauhausu je pa aluminij samo do 1,5mm pa še ta svinsko drag.

Pa kje bi dobil vijake z ˝drobni˝ navojem. V železninah imajo spet samo tise z ˝širokim˝ navojem, kar mi pa pri motorju ne pomaga prav dosti.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pločevino bi znala biti Metalka na Topniški pravi naslov.

Za vijake in podobno znanost se pa včasih splača pobrkljat po strojniškem FORUMU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za alu pločevino lahko greš pogledat tudi na kakšen odpad oz. zbiralcem sekundarnih surovim - DINOS itd..., sploh če potrebuješ manjše kose

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alu pločevino dobš v Metalki na topniški, jo tudi odrežejo, le da režejo ročno in rez ni prveč lep.

Pred kakim mesecem sem tam nabavljal 2mm alu za ojačitev Alposov. Ni ravno poceni, za dober m2 sem dal nekaj čez 20eur...

LP, nduro

Popravljeno . Popravil nduro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi dobre 4€/kg, bilo je že mnogo več pred recesijo...

Inox je padel iz čez 4€/kg na 2.8€ za primerjavo ista pločevina iz inoxa bi bila čez 60€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kje se da v LJ dobit alu pločevino (2mm,4mm). V merkurju jo prodajajo smo cele formate po ene 2-3 kvadrate v Bauhausu je pa aluminij samo do 1,5mm pa še ta svinsko drag.

Pa kje bi dobil vijake z ˝drobni˝ navojem. V železninah imajo spet samo tise z ˝širokim˝ navojem, kar mi pa pri motorju ne pomaga prav dosti.

Poišči trgovino KAM v BTC tam imajo skoraj vse vijake. :headbang:

Ali pa v Šenčurju industrijska cona tudi trgovina KAM,

Popravljeno . Popravil daneb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vijake poglej v Črnučah, tam kjer je Avtomarket, čisto na drugem koncu tega kompleksa. Ne spomnim pa se, kako se trgovina imenuje.

Jst sem nekrat dobil tam vijake, ki jih nobeden drug ni 'mel.

Za ALU ploščo pa poglej pri kakšnem "šlosarju". Jaz sem jo nekoč, ko sem jo ravno tako iskal kot ti, dobil prav pri njem. (Morda pri Jermanu, pa ne reci, da sem ti jst reku, ker me bo pol Vencel torpediru'

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vijake poglej v Črnučah, tam kjer je Avtomarket, čisto na drugem koncu tega kompleksa. Ne spomnim pa se, kako se trgovina imenuje.

Jst sem nekrat dobil tam vijake, ki jih nobeden drug ni 'mel.

............ trgovina se imenuje METAL OPREMA, Dunajska 421, tel. 01/56-32-553

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako najboljšo izbiro alu profilov in pločevine ima firma Al Cu iz Kamnika, inox pa sigurno pri MDM na Viču...

Bo pa verjetno povsod težava pri kakih specialnih alu zlitinah, če govorimo o manjših količinah...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako najboljšo izbiro alu profilov in pločevine ima firma Al Cu iz Kamnika, inox pa sigurno pri MDM na Viču...

Bo pa verjetno povsod težava pri kakih specialnih alu zlitinah, če govorimo o manjših količinah...

Pri Al-Cu priporočam, da gledaš na tehtnico, ko Ti tehtajo robo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem!!! Aluminij dobu v Metalki, vijake bom pa šou iskat konc tedna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Delam eno "centralno" servisno stojalo za Suzukija iz cevi 6/4 in rabim cev, ki ima notranji premer 6/4, tako da bo šla na to cev. Ima kdo kakšen predlog kam it pogledat, oziroma kje imajo veliko izbiro okroglih pohištvenih cevi na enem mestu. V merkurju imajo samo klasične colske mere, med temi pa ni cevi, ki bi imela notranji fi tak, da bi šel direkt na 6/4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa stojalo, za lažjo predstavo zakaj rabim cevi, ki pašeta ena na drugo.

post-1190-1236619806_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pleh, zelezo in podobno bi se dalo dobiti tudi pri meni - problem je samo v kolicinah. pod 1.500 kg bolj redko posiljam okoli. :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delam eno "centralno" servisno stojalo za Suzukija iz cevi 6/4 in rabim cev, ki ima notranji premer 6/4, tako da bo šla na to cev. Ima kdo kakšen predlog kam it pogledat, oziroma kje imajo veliko izbiro okroglih pohištvenih cevi na enem mestu. V merkurju imajo samo klasične colske mere, med temi pa ni cevi, ki bi imela notranji fi tak, da bi šel direkt na 6/4.

Sej če imaš cev 6/4" potem je tole notranji premer cevi. Ker stene cevi so lahko iz različnih materialov, ki imajo različne debeline stene in bi bili notrani premeri različni. Zato je tistih 6/4" definiranih kot notranji premer.

Moj foter ima takšne klešče za raztegnit konec cevi, da sede noter potem cev iste dimenzije. To se uporablja pri inštalacijah za centralno kurjavo in sicer tako "štuklaš" (podaljšaš) bakreno cev. Na eni strani raztegneš cev in drug konc noter vtakneš in potem vse skup zalotaš. Zej nisem siguren če ima tako velik nastavek za 6/4" tudi zraven in tudi nevem kako se to obnese pri drugih materialih. Sicer če imaš kakšno železo in podobno se lahko zagreje in daš pol tist noter in raztegneš. Ampak tega jaz nisem delal z čem drugim kot z bakrom, ko sem fotru pomagal. Vprašaj kakšnega inštalaterja za centralno kurjavo če ti lahk kako pomaga.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če delaš iz železa sem se spomnil zej še na "mufno". Nevem kako se temu pravilno slovensko reče lahko ti pa razložim zakaj se gre. To je tak par cm dolg konec cevi z notranjim navojem po celi njegovi dolžini. Velikosti je pa ravno takšne, da gre čez običajno cev. Uporablja se kot neka spojka med dvema koncema cevi, da je ni potrebno švasat. Na vsaki cevi na koncu gor odrežeš navoj in ga zašravfaš v mufno.

Če pa ne rabiš da to fiksno skup drži pa pobrusiš navoj ven iz te mufne (ker drugače verjetno ne sede na cev, nisem pa 100%) in na enem koncu mufno zašvasaš na cev na drugem koncu pa samo vtakneš cev noter. Sej na tisti tvoji slikici je itak ene vrste mufna gor.

Evo lej tule sem ti našel celo eno sliko .... tale je sicer iz PVC-ja ampak sej iz železa je praktično enaka. Dobijo se pa tudi take, ki zgledajo kot cev, da nimajo tistega nastavka okrog za ključ, kar bi mogoče grdo zgledlo. Sam je pa bolj praktično ker ne potrebuješ "rorcange" :D

pvc_mufna.jpg

Popravljeno . Popravil gusti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za predloge, vendar se mi zdi, da to v mojem primeru ne bo prišlo v poštev, se mi zdi preveč dela, če bi hotel navoje v tisti spojki toliko pobrusit, da bi šlo gladko na mojo cev..

Drugače pa sem potem tudi sam pogruntal, da je 6/4 notranja mera, tako da moram najprej izmerit zunanji premer in potem iskat naprej. Jaz namreč rabim cev, ki bo šla na to mojo, vendar mora bit zadeva gibljiva, ker ne rabim z namenom, da bi spojil nekaj skupaj, ampak je namen ravno ta, da ta cev omogoča giblivost ročaja stojala za 360°.

Torej kot je razvidno iz slike. Iz tanjše cevi je narejeno komplet stojalo in ročaj, iz debelejše je pa narejen tisti T-člen (označeno na sliki), ki pač omogoča da se ročaj sname, oziroma da se vrti okoli stojala ali premika po višini in s tem dvigne ali spusti motor kot je pač željeno

post-1190-1236702497_thumb.jpg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vidim iz slike potrebuješ zelo kratek košček cevi, tako da bo najbolje poprositi kakšnega strugarja da ti naredi pušo. pa še bolj točno bo, v cevi te zna jeziti šiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za predloge, vendar se mi zdi, da to v mojem primeru ne bo prišlo v poštev, se mi zdi preveč dela, če bi hotel navoje v tisti spojki toliko pobrusit, da bi šlo gladko na mojo cev..

Drugače pa sem potem tudi sam pogruntal, da je 6/4 notranja mera, tako da moram najprej izmerit zunanji premer in potem iskat naprej. Jaz namreč rabim cev, ki bo šla na to mojo, vendar mora bit zadeva gibljiva, ker ne rabim z namenom, da bi spojil nekaj skupaj, ampak je namen ravno ta, da ta cev omogoča giblivost ročaja stojala za 360°.

Torej kot je razvidno iz slike. Iz tanjše cevi je narejeno komplet stojalo in ročaj, iz debelejše je pa narejen tisti T-člen (označeno na sliki), ki pač omogoča da se ročaj sname, oziroma da se vrti okoli stojala ali premika po višini in s tem dvigne ali spusti motor kot je pač željeno

post-1190-1236702497_thumb.jpg.

lp

imam stojalo(kot na sliki) kupljen kot"mušter" za izdelavo,je naprodaj(za 1 kos se ne splača "igrat")

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa stojalo, za lažjo predstavo zakaj rabim cevi, ki pašeta ena na drugo.

post-1190-1236619806_thumb.jpg

Mislim da boš tešk to dobu.

Iz slike sodeč rabiš sam ene 10 cm tak da bo bolš če greš kakšnemu strugarju da ti to nardi,bo najbolj točno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj ni potrebno, da u nulo paše, lahko je komot 50, bo še vedno ok. To pa menda ja obstaja kakšna taka cev, da ima 50 notranji fi.. Mi je drugače cene_r dal eno dobro priporočilo, kjer bodo najverjetneje imeli kaj zame :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zanima me, če se komu sanja, KJE BI SE DALO PRI NAS KUPITI MAGNETE VIJAKE ZA KARTER.

Na naslednjih nemških straneh sem našel tole:

http://www.afterbuy.de/afterbuy/shop/storefront/start.aspx?seite=/afterbuy/shop/storefront/produkt.aspx%3Fshopid%3D1130%26produktid%3D3661898

http://www.cruisermarkt.de/advanced_search_result.php?keywords=%F6l+schraube

http://www.ddrmoped.de/shop/katalog/oelablassschraube-magnet-simson-motor

....

in celo pri nas enega, ki pa ima (glede na nemške strani) kar 2 - 6X višjo ceno glede na zgornje linke.

http://www.bolha.com/oglas1272390407/yamaha-tdm-900-magnetni-vijak-za-olje-nov

slika, ki prikazuje namen tega magnetka na vijaku

https://www.polo-motorrad.de/de/magnet-olablassschraube-m18-x-1-5-37761.html

Popravljeno . Popravil T1cK0
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!