Skoči na vsebino

Nasveti pri nakupu kolesa


Sanda7

Priporočene objave

kaj predlagate

rada bi kupla kolo do nekje 550E,pa se na kolesa res ne spoznam

predvsem za vožnjo po asvaltu ter malo makedamu

predvidevam da bi bil to treking kolo...??

kaj morem gledat pri nabavi

velika oz mala sm 165

nekaj ogledanih

tale mi je full ušeč,sam katera veličina je prava zame?pa gorski je?

http://www.bike-center.biz/index.php?lang=...od&id=15698

http://www.lovecnacene.si/zenska-kolesa-sc...2009/m/344694/#

post-265-1237204632_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao

Rajš še malo poglej druga kolesa. Glede kolesa FELT, sicer je lep, ampak dobiš veliko boljše za isti denar. Disk zavore so overkill za po cesti vozit in jih ima le zato da zgleda boljši in se posledično bolje prodaja. Verjetno so gor dali najbolj poceni disk zavore kar jih trg premore. Dobre disk zavore so vsaj 1/2 cene tega kolesa. Čisto navadne zavore so več kot odlične tako za po cesti kot za spust s hribov. Če ravno ne misliš downhill vozit, boš mela ene krtačke na zavori lepo število let. Meni so zdržale 7 let pa se nisem malo vozil. Menjalnik je precej slab. Zadnji je vsaj Alivio, prednji pa kr neki. Če se ne motim sem že za ta denar videl kolesa z menjalnikoma Deore pri obeh (govorimo o Shimano opremi). Če se prav spomnim, je bilo lani v hervisu eno kolo, katerega sem hotel za punco kupit, za 400€ in je imel oba Deore. Menjalnik je najbolj važen, ker drugače boš samo živce izgubljala na cesti ker ne bo hotel prestavljat in bo samo škrtalo. Vse ostalo je na drugem mestu. Torej, investiraj v menjalnik!!!!!! Glej tudi na dober okvir samo tu na žalost ne znam svetovat. Ti pa načeloma svetujem da se odloči med gorcem ali treking kolesom. To so najbolj univerzalna za po vsem terenu, je pa odvisno kakšno udobje želiš. Gume naj bodo cestno-terenske, po sredini gladek profil da ne brni po asfaltu, ob strani pa zobci, če zabredeš v kakšen makadam.

Piše, da je FELT svetovno znan proizvajalec ampak zanj še nisem slišal. Mogoče je znan na kitajskem svetu :D. Velja pa pravilo, da bolje kupit rabljeno kolo dobre firme kot novo kolo neznane firme. Za 550€ dobiš odlično novo kolo dobre firme (scott, marin,...). Konkretno pa težko povem, ker se niti ne spomnim kje vse sem lansko leto gledal kolesa za punco. Poleg tega pa tudi nisem tako dober poznavalec :D.

Aja, to drugo kolo je že boljše, ampak vseeno mislim da se da najti še boljše.

lp

T

kaj predlagate

rada bi kupla kolo do nekje 550E,pa se na kolesa res ne spoznam

predvsem za vožnjo po asvaltu ter malo makedamu

predvidevam da bi bil to treking kolo...??

kaj morem gledat pri nabavi

velika oz mala sm 165

nekaj ogledanih

tale mi je full ušeč,sam katera veličina je prava zame?pa gorski je?

http://www.bike-center.biz/index.php?lang=...od&id=15698

http://www.lovecnacene.si/zenska-kolesa-sc...2009/m/344694/#

Popravljeno . Popravil TomazK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tnx ker si se potrudil sz odgovorom

ja očitno je bolje da nima diska to sm že parkrat slišala no za tak dnar pa moje potrebe ga očitno res ne nucam

kaj pol nej gledam da bo imel menjalnika Deore očitno...

kolk km pa drgač diski držijo????

bom zadovolna še z kakšnim mnenjem in linkom

http://www.bikeshop.si/index.php?id=93&amp...x_kolesarji_pi1[pointer]=0&tx_kolesarji_pi1[mode]=1&tx_kolesarji_pi1[showUid]=818

(kaj pa tole)

ta bi najbrž bil okej sam mau mi je predrag

http://www.bikeshop.si/index.php?id=98&amp...x_kolesarji_pi1[pointer]=0&tx_kolesarji_pi1[mode]=1&tx_kolesarji_pi1[showUid]=506

tale bo cenovno bil okej

sam pa najbrž tko ni okej

http://www.bikeshop.si/index.php?id=98&amp...x_kolesarji_pi1[pointer]=0&tx_kolesarji_pi1[mode]=1&tx_kolesarji_pi1[showUid]=505

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tnx ker si se potrudil sz odgovorom

ja očitno je bolje da nima diska to sm že parkrat slišala no za tak dnar pa moje potrebe ga očitno res ne nucam

kaj pol nej gledam da bo imel menjalnika Deore očitno...

bom zadovolna še z kakšnim mnenjem in linkom

Se pridružujem Tomažu..

Jaz ne bi vzel nobenega izmed prvih dveh biciklov, enostavno preslabi menjalniki za tak denar. Acera, Alivio in podobno pride že na biciklih za dobrih 200€. Za 550€ ne sme bit na biciklu nič manj kot Deore, ker slab menjalnik ti res greni kolesarnjenje in skozi povzroča slabo voljo.. Jaz sem že cca 5 let nazaj na biciklu za takratnih 140k sit dobil vso Deore opremo, tako da ni hudič, da se danes ne bi dobilo tudi, glede na to, da se te stvari prej cenijo kot dražijo.

Kar se tiče znanih/neznanih firm bi jaz predvsem svetoval, da se izogibaš raznim biciklom, ki imajo pri ceni npr 400€ navlečeno gor vse sorte zadev, od zadnjega vzmetenja, disk zavor, ipd.. Tu lahko veš, da pri takem denarju dobiš samo najslabše od vsega tega, ki je gor zato da fajn zgleda, ne pa ker bi dejansko bilo uredu, ali kvalitetno. Samo stran od takih biciklov. Prednje vzmetenje (fajn je če je lock) in navadne zavore so za povprečnega uporabnika, tudi če veliko kolesari več kot dovolj.

Drugače pa neznane firme niso vedno napačna izbira, jaz imam bicikel znamke Grisley, ki tudi ni ravno razširjena, pa lahko po 5 letih rečem, da je res super, takrat so bili razni Scotti, Authorji in podobno z isto opremo za 50% dražji. Torej jaz bi ti svetoval, da bolj kot samo firmo gledaš komponente. Itak so vse označene, da vidiš od katerega proizvajalca so in za kateri model gre. Torej če so menjalniki Shimano (npr. Deore) ima bicikel poleg tega Shimano tudi avtomate, pesta in ene solidne zavore, je to že v bostvu vse kar je potrebno. Sam okvir itak vidiš takoj če ti ustreza, dvigneš ga tudi lahko v štacuni, da ne bi bil skučajno pretežak in to je pa to. Dokler so gor kvalitetne komponente je lahko tudi nepoznana firma, če je ugoden bicikel, zakaj pa ne.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tnx ker si se potrudil sz odgovorom

ja očitno je bolje da nima diska to sm že parkrat slišala no za tak dnar pa moje potrebe ga očitno res ne nucam

kaj pol nej gledam da bo imel menjalnika Deore očitno...

kolk km pa drgač diski držijo????

bom zadovolna še z kakšnim mnenjem in linkom

http://www.bikeshop.si/index.php?id=93&amp...x_kolesarji_pi1[pointer]=0&tx_kolesarji_pi1[mode]=1&tx_kolesarji_pi1[showUid]=818

(kaj pa tole)

ta bi najbrž bil okej sam mau mi je predrag

http://www.bikeshop.si/index.php?id=98&amp...x_kolesarji_pi1[pointer]=0&tx_kolesarji_pi1[mode]=1&tx_kolesarji_pi1[showUid]=506

tale bo cenovno bil okej

sam pa najbrž tko ni okej

http://www.bikeshop.si/index.php?id=98&amp...x_kolesarji_pi1[pointer]=0&tx_kolesarji_pi1[mode]=1&tx_kolesarji_pi1[showUid]=505

Jaz prvega in tretjega ne bi, se mi zdijo prešvoh menjalniki za tak denar..

Glihkar mi je nekala delat stran bikeshop.si, ampak tam je en bicikel za 600€ z LX orpemo, to je višji rang kot navadni Deore in bi bil kar dobra izbira :)

Bom prilepil link, ko bi bo odprlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale mi je tud kr ušečn

sam vidm da bi mogla pol še padala menjat :rolleyes:

seveda sz doplačilom tko da zna iz teh 620 ratat kmal 700

pa b res raj uzela neki do 600že tko sm prlezla iz 500 :rolleyes:

po moje bo najbol da grem ke u tandem u logatc pa da mi neki skup sestavjo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ta tazadnji bicikl, ki ga je jure predlagal je tudi kr fajn....sicer bi jst vilce vzel kere druge...odvisno kje se boš vozila...če boš samo občasno se kam kej peljala bo čisto kul zadeva...ja pejdi u tandem pa nej ti nekaj sestavijo in vržejo vn ceno pa boš vidla kje si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče že kdo kupoval bicikl pri sosedih ITA/AUT? Kje? Je mogoče kej ceneje, seveda če bi se kupovalo nad 1000 € :hmm: .

V bistvu me zanimajo trgovine v Trstu, Gorici, Udinah, Celovcu, Graz-u itd... :trance_33_sleep: Pa znamke Gery F., Cannondale, Trek . . .

@sanda7: sry k ti smetim v temi O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kolesom je tko kot z motorjem. Malo denarja, malo muzike. Jaz imam Focus-a Killer Bee in je zadeva špica. Menjal sem pedala in prve vilice, ker sem originalne sesul trikrat v enem mescu, dokler se nisva z trgovcem malo bolj na oštro pomenila, sedaj je zadeva BP.

Jaz bi na tvojem mestu vzel gorsko kolo, na katerega namontiraš obvezno gladke gume (tako imam jaz), kramparce pa dol vržeš, da ne boš gonila k zmešana.

Opremo bi vzel Shimano XT (menjalnik+bremze) ostalo vsaj LX obvezno. Za prvo bremzo je dobro, če je disk, če se boš spuščala po kakšnem klancu, ker ti bodo gumice odpovedale (vsaj meni odpovedo in rabim spredaj disk, ker ko leti, leti na polno).

Zadnjega amortizerja sploh ne vzet, ker ti samo jemlje moč, sploh v klancu. Prvi amortizer je good, če se da kolikor toliko nastavit, vendar dobri se začnejo od 400€ dalje, kar pri tebi verjetno ne pride v upoštev, tako da je včasih celo boljše brez. Za prvi amortizer, če ga že boš kupila glej, da se da zaklenit, da ti v klanec ne jemlje moči. Zic zate naj ima nameščen amortizer, ker ste bolj občutljive, pedale vzemi take, da jih lahko uporabljaš z navadno obutvijo in namenskimi čevlji.

Drugače pa lahko kolo kupiš v Brežicah pri Maratonu. Možakar ti bo povedal kako in kaj, pa še za pravo ceno se da včasih zmeniti.

Če hočeš imeti kolikor tolikor dobro kolo ga sestavi po delih, oz. naj ti predelajo že obstoječe kolo. Prednost je ta, da ti odštejejo vrednost opreme, ki jo zamenjaš z boljšo, ker če se kasneje spraviš menjati opremo, te bo zadeva prišla bistveno več, ker stare ne boš mogla več dati v račun. Ker nisi ravno med velikimi imaš to smolo, da zate ni veliko okvirjev koles.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tegale focusa sm gledala je v ožji izbiri

kaj opravte še na tega

http://www.sportshop.si/ProductInfo.aspx?product_id=407

a mi lohk gdo pove kako je sz diski kolk to u povprečju zdrži

ter kako ugotoviš katera velikost je zate prava

VELIKOSTI: M/50, L/55, XL/60

Lady: S/45, M/50

No,jaz mam na mojem Focusu hidravlične bremze Magura Luise. Z diski nima bit kaj narobe,razen če jih ne poškoduješ. Menjaš samo disk ploščice,ki stanejo približno 25 eur.Meni so sprednje zdržale nekje 7000km. Govorim spet približno. Zadnjih še nisem menjav. Spet je pa odvisno od stila vožnje.Jaz večina vozim po makadamu,vzponi in seveda pol norenje nazaj v dolino! :D So pa hidravlične zavore zakon!!!! :worship:

Na prejšnjem Skotu sem mev disk zavore,samo da niso bile hidravlične ampak mehanske,z zajlo. Te se niso obnesle preveč dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja sam če hočš recimo kot je bikez reku xt menjalnik in ostalo lx se cena lepo poviša...si že na 1000€...diske pa itak morš met ene pametne ker tisti mehanski je slabše kot v-brake...jst imam tudi zadnji amortizer pa ima lockout in ko ga zakleneš je skoraj nično premikanje amortizerja...sam spet če hočš tak bajk si spet na 1000€+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnji amortizer je brez veze, če se ne voziš po terenu (gozd ipd.), diska ne rabiš v kolikor ne prakticiraš spustov, ajde pa naj bodo lx bremze, ker so tudi good, pa xt menjalnik, ostalo naj bi blo isto :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede zadnjega amortizerja se strinjam...za se it občasne nedeljske izlete ga sploh ne rabiš...jst pa itak uporabljam cesto samo če je nujno in se vozim skoraj samo po gozdovih...ker že zaradi gum imam muke hehe...moj prejšnji bcikl je meu navadne žlajfe pa so mi kr dobro služili na spustih...se je dalo tudi z njimi lepo peljat...vsekakor pa je disk veliko boljša zadeva...sam tko če pogledaš...kdaj sem v reklamah vidu bajke za 600€ al pa manj in so imeli xt menjalnik in vse drugo je blo bolj tako tako...sam če bi ona hotla bajk z min lx bo morala mejo dvignit za kak € več...no sej lohko, da če ji sestavijo posebej bcikl da ji bo še ratlo pridt kar ugodno skozi

Popravljeno . Popravil Tadeusz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravim, da ji naj kolo sestavijo po delih, menjalnik mora bit absolutno dober, sam ko enkrat začneš kompromise delat ni to več to, boljš da ne kupiš nič. Jaz sem probal že vse sorte gumic, pa ne dela BP, te ko jih imam sedaj mi celo feltno stružijo, res pa je, da se to dogaja pri spustih z hitrostjo od 60-80km/h, pa še derejo se, kot da bi koga iz kože vlekel. Dej povej katere gumice si uporabljal, ker sem že rahlo obupal in moram namontirat disk, poleg tega moram menjat pesto, pa menjalnik, ker mam vse na ročkah ... skratka vsota za ta poseg je kr visoka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr si pa nism mislila,da bo tko zajebano kolo kupt :headbang:

kaj pravte pa za to meduso,black hills,whistler??

Bl ko sprašuješ, bl bo zajebano ...

Sej veš - preveč babic = kilavo dete (oz naporen nakup).

Pejt u štacuno, poglej, kter ti je ušeč, kupi in se vozi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@biker 77 in @mashina: Kaj pa sem tako trapastega noter napisal, prav rad bi slišal vajine argumente?

@Sanda, če se hočeš res dosti voziti, potem si kupi vsaj približno to, kar sem ti napisal, če pa je to samo muha enodnevnica, potem pa je vseeno ali imaš ponija ali pa BMX-a. Res, da bo cena okol jurja €, boš pa vsaj imela kolo kot se spodobi.

Tukaj imaš še trgovino katero sem ti omenjal http://www.maraton.si/hS3916G20K33XSL.htm pa si lahko kolo sestaviš po meri.

In ja, kupovati kolo ni tako lahko, sploh če se ne spoznaš na zadevo in če bi rad imel malo boljše kolo. Stvar je približno takšna kot pri motorju, ker če ne veš, kupiš mačka v žaklju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@biker 77 in @mashina: Kaj pa sem tako trapastega noter napisal, prav rad bi slišal vajine argumente?

@Sanda, če se hočeš res dosti voziti, potem si kupi vsaj približno to, kar sem ti napisal, če pa je to samo muha enodnevnica, potem pa je vseeno ali imaš ponija ali pa BMX-a. Res, da bo cena okol jurja €, boš pa vsaj imela kolo kot se spodobi.

Tukaj imaš še trgovino katero sem ti omenjal http://www.maraton.si/hS3916G20K33XSL.htm pa si lahko kolo sestaviš po meri.

In ja, kupovati kolo ni tako lahko, sploh če se ne spoznaš na zadevo in če bi rad imel malo boljše kolo. Stvar je približno takšna kot pri motorju, ker če ne veš, kupiš mačka v žaklju.

ni nič nate letelo..

hotel sem samo reči naj nekoga ki se s tem ukvarja kontaktira in ima človek več različnih biciklov na lagerju ki se jih da probat, poleg tega lahko direkt naročiš kar ti paše..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

matr si pa nism mislila,da bo tko zajebano kolo kupt :headbang:

kaj pravte pa za to meduso,black hills,whistler??

http://fan.izdelavastrani.net/bike/g-focus.php

Če bi že mogu vzet za tak denar, bi vzel Fat Boy-a (ali ti je važno, če je kolo žensko???), ki je 729€. Menjal bi pedale za te PD-M324 (43€), namestil gladke gume, pa razmisli ali rabiš diske ali ne (zadaj definitivno ne, če pa jih hočeš, potem hidravlične) in voila.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od tistih, ki si jih naštela je še najbolj black hills za uzet...vsaj jst bi tako...vsekakor več kot se nas bo tukaj vmešalo v debato več bo priporočil in podobnih stvari...ti kr pejdi lepo v trgovino...če te zanima focus poglej na netu dealerje za focus...jst sm mojga kupu v bauerju v lj...so pa tudi drugi seveda...vsedi se gor...pejdi se malo peljat in boš vidle kje si...pač glede menjalnika ne stoj it pod deore in to je to..če ga boš tko občasno furala ti bo dobro služil...če pa boš hotela kaj več pa boš morala še malo spraznit denarnico...to je to...najbolje je da greš v par trgovin malo povohljat...zdej neki informacij si dobila kaj moraš gledat in pazit...zdej pa je še samo keri ti bo lepši in keri ti bo bolj pašal za se usest in furat :D...zadosti nabijanja

@bikez: jst sm neki časa nazaj za moj stari bajk kupil gumine, ki so bile daljše od originalnih in delajo kar v redu...sicerpa ko sem se malo zanimal, če se prav spomnim so mi nekaj priporočali xtr gumcie al neki takega je bilo se mi zdi....sam baje pa da manj zdržijo...ma neke hude razlike ne bi smelo bit no...nevem...ne bom se delal pametnega, ker sm že malo vn iz tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@portfolio: jst nism glih kupoval...sem pa nekaj časa hodil v eno trgovino kjer so imeli tudi cannondale...zdej kaj je s tisto trgovino blo nevem...vem da so se preselili...kakšno ponudbo pa imejo zdej pa se mi sploh ne sanja...ma neke hude razlike ni verjetno v ceni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!