Skoči na vsebino

Nasveti pri nakupu kolesa


Sanda7

Priporočene objave

Pomoje se malo preveč komplicira s temi bicikli.. Tako drastičnih razlik pa spet ni med 500€ rangom pa 1000€ rangom, da bi povprečnemu uporabniku (kar je verjetno več kot (80-90%) kupcev teh koles predstavljalo kakšno res bistveno razliko. Tisti, ki se zares ukvarjajo s tem in rabijo vse super duper itak kupujejo nad 2jurja..

Torej kaj hočem povedat. Za tako uporabo kot ga bo imela Sanda in kot ga ima večina folka, ki se pač vozi s kolesom je en 500-600€ bicikl več kot dovolj. Kot je bilo že večlrat rečeno, fajn je da so menjalniki vsaj Deore, kar tudi pri takem denarju ni ravno problem najt, da ma ena solidna Shimano pesta, diskov NE rabi, da ima lock vilice in to je to.

Jaz imam enega običnega Grisleya z Deore menjalniki in povprečnimi ostalimi komponentami, pa mi že 5 let super služi in za moje potrebe, ki so pač take kot od večine, ne potrebujem ničesar bolj naprednega. Za tistih 500€ razlike do jurja, grem pa raje 5x na Marof, ali v Sandinem primeru, na eno oreng turo :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jure...glede tiste razlike maš prav...rajši kam z motorjem se peljat kot pa da zagoniš tisti dnar v kolo sam da imaš nekaj kar v bistvu dejansko niti ne izkoristiš...do 600€ je res čisto zadosti za običajne rekreativce, ki občasno grejo tudi pa kakih spustih...to pa itak ne grejo z neko hudo brzino...no ja se da it vsekakor..sam s časom se vidi obraba določenih komponent, ki temu norenju niso primerne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sm še mau mojgapa povprašala

tako da ja drug tedn ga kupim

nisem se pa še čist odločila

izbira je ostala med tema dvema

BH Expert Pro V A50S (2007)

http://www.bikeshop.si/index.php?id=93&amp...x_kolesarji_pi1[pointer]=0&tx_kolesarji_pi1[mode]=1&tx_kolesarji_pi1[showUid]=1

ter

focusom

black hills

http://fan.izdelavastrani.net/bike/g-focus.php

se pa bolj nagibam k BH

(čeprov tale spletna trgovina mi glih ne diši oz pogoji)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res ni ampak nej ti bo računam da konc tedna,pa vikend in tako dalje,...

a bi se pridružl??prva fura bo rakek-unc-planina-laze-ivanje selo-rakek cca 17km od oka

al pa rakek-cerkniško jezero-rakek..tud tam nekje18km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res ni ampak nej ti bo računam da konc tedna,pa vikend in tako dalje,...

a bi se pridružl??prva fura bo rakek-unc-planina-laze-ivanje selo-rakek cca 17km od oka

al pa rakek-cerkniško jezero-rakek..tud tam nekje18km

ne pretiravat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res ni ampak nej ti bo računam da konc tedna,pa vikend in tako dalje,...

a bi se pridružl??prva fura bo rakek-unc-planina-laze-ivanje selo-rakek cca 17km od oka

al pa rakek-cerkniško jezero-rakek..tud tam nekje18km

Nimam avta ,v kterga bi bicikl šu ... Pa manj k 40 km se ne menim, pa če so še taki hribi :-) Bom pa kej polet pršu, ablubm ... k bom na morje pičil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej sanda kaj ti boš kr tko kupla bicikl al ga boš tudi kaj preizskusila kako je kaj sedenje pa drža na njem?....nevem jst še vsak bicikl sm probal...tak da nevem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ne ni res...je odvisno tudi od razdalje med krmilom in zavorno ročico :)...ne dej hecam...ma nevem zdej kolko res vplivajo še gume...postaja preveč pedanten ;)...važno je da je ne kak hrbet pa to začne zajebavat...drugo se že da :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sm še mau mojgapa povprašala

tako da ja drug tedn ga kupim

nisem se pa še čist odločila

izbira je ostala med tema dvema

BH Expert Pro V A50S (2007)

http://www.bikeshop.si/index.php?id=93&amp...x_kolesarji_pi1[pointer]=0&tx_kolesarji_pi1[mode]=1&tx_kolesarji_pi1[showUid]=1

ter

focusom

black hills

http://fan.izdelavastrani.net/bike/g-focus.php

se pa bolj nagibam k BH

(čeprov tale spletna trgovina mi glih ne diši oz pogoji)

Wiiii :D Vidim, da je moj predlog glavni favorit :D

Je že padla dokončna odločitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kaj odločitu

evo ga :naughty:

sicer je barva druga drgač pa to je to

pa števc sm že namontirala gor pa nosilc.bidona

pa kombinirana pedala sm izbrala

pelala sm se pa sam ene 300metru

bo kr okej sam še ene dve zadevci me motjo zadn žlajf,če dvignem kolo in ga zavrtim neki na moment mal pobremza

pa ketna se mi zdi k da bi drajsala v tisto zašćito spredi pr zobniku??

tko da hvala za nasvete,upam da sm v redu kupla pa da se ne bo preveč prah gor nabiral :whistle: no pa na motorju tud upam da ne :krneki:

post-265-1237636887_thumb.jpg

post-265-1237637180_thumb.jpg

post-265-1237637416_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa se je le končala ta "iskalna" akcija kolesa...naj ti dobro služi...tisto kar malček fali pa reči jim, ko ti bodo 1. delali servis na njemu...lohko pa tudi že prej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

a ima mogoče kdo izkušnje sz lučmi

morm nabavt še lučke če se hočem zutri na šiht furat,pa če me slučajn gdaj tma ujame

vidm da gre tehnika kr naprej tko ,da je dinamo pa te varjante že skor sz mode oz dinamo v pesti ,pa na baterije sz ledicami pa na magnetni pogon-to se mi zdi dokaj zanimiva varjanta

uglavnm kaj predlagate do max 30€(izkušnje)

neki sm brskala tuki

http://www.urgenca-bike.com/0/dodatna-oprema/luci.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sedež čimprej menjaj za Specialized-ov Body geometry (gel sedež). Tazadnja ti bo hvaležna. Sem delal tudi po 180 km/dan, pa ni bilo težav z mravljinci ali otrplostjo zadka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

okej lučke sm nabavla

sedeža ne mislim menjavat za enkrat sm se ga kr navadla no res da več k 32km nism nardila u šusu,....

kupla sm si tud hlače sz vložkom cool max,tko da je kr fajn,....je pa tašča kupla zase prevleko za zic iz gela v lidlu za 5€ pa če bo treba si bom že sposodla,....

mam pa namen kupt ta tedn še čelado,k vidm da je kr fajn mislm se počutm orng bl u nevarnosti kt na motorju,tko da že mau zarad fillinga k kolk kej pripomore če te gdo sname glih ne vem....

je pa včer pršla reklama od INTERSPORTA pa me zanima če je kul čelada znamke nakamura za 20€?

pa vzet mislm še 3/4 hlače nakamura-ibiza za 14€

in pa čevlji northawe znižani iz 90 na 53€???

a mate kakšne izkušnje s to znamko?al priporočate kej drugega

http://www.intersport.si/letak/index.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ajde macki, pomagajte se men nmal.. Rabn neki za po host in makedamu trajbat. V postev pride samo znamka Wheeler. Izbira je med modeli pro 39, 49 in 59.

http://www.velo.si/product2.aspx?PId=15&am...34&langid=2 (tale mi je najbl vsec - povejte dobre, slabe strani)

ce pa ima mogoce kdo doma kej podobnga in se mu ne da vec kolesart, nj pa tud pove...

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva pred kratkim kupovala bicikl pa moram rečt da je to za laika precej bolj zakomplicirano kot bi si človek mislil.

Skratka priporočam fante pri Cultu. Sestavljeno v Sloveniji, pa dejansko ga lahko skombiniraš kakor ti paše. Svetovanje pa 1A.

www.cult.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

nabavil, fokus caribo, kao za slo. trg, (treking), 28" alum. obroči , prestave Deore LX (27 prestav), zavore Shimano Deore, V-Brake, pesto Shimano Deore QR, gonilke Shimano za tako opremo mislim, da se je splačalo odštet 500 e v akciji :unsure: , http://djak.si/, kolo je res zelo lahkotno peljat, glede menjalnika pa je skor neslišno, skratka zelo zadovoljen in kilometri se kar nabirajo :)

ko sem izbiral kolo preko interneta, kar nekaj dni sem pregledavu vse možne strani, samo za infor. modele, znamke in barve ... sej pole greš v trgovino provoat pred nakupom :blink: sem opazu, da piše kolo primerno za začetnike, za rekreativce, za zahtevnejše..... kot skoraj pri vseh stvareh danes, ko jih kupimo, in me zanima kaj ima to upliva sej itak je odvisno od tvoje sposobnosti kolk ga boš teral al prevozil, ker moj sodelavec ima kolo, specalized enduro, za par tisoč e, pa še makadama ni vidlo pa ima neke opasne vilce od foxa pa zadnje uzmetenje pa nevem še kaj vsega, pa okrog bloka se pelje 1 na tedn, tudi sam prehitim kakega na specjalki v vrednosti motorja pa sam da reče kao jst sem tudi kolesar :hmm:

post-23297-1246305395_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm si nabavi že pred nekaj meseci Merido T5 speeder T5

bikemerida006speedert5.jpg

Oprema je Shimno Ultegra, cestne gume...

Hud bicikl priporočam za pred specijalko da se malo navadmo nazaj na nevzmeteno in trdo :)

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno hipotetično vprašanje - imam 350€ in bi rad kupil čimboljši nov 'trekking' bicikl. Konkretni predlogi so dobrodošli...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci z vsem dolžnim spoštovanjem, ampak za koga pa? :naughty: :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!