Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

......

Najprej moje "zahteve":

velik 2 metra, večinoma se vozim v dvoje (skupaj preko 160KG), večinoma daljše turce po 200 do 500km dnevno, razvajen na udobje, hitrost na ravninah mi ne pomeni toliko kot morda lega v ovinkih...in poceni vzdrževanje in nizka poraba (zelo pomembno)

.......

Najbolj mi je všeč Honda Silver wing 600, vendar so za ta denar vse Italijanske, letnik 2001 in s čudežnimi 30.000km :krneki:

Kakšne so kaj vaše izkušnje s temi (predvsem kar se tiče problemov, cene vzdrževanja)...morda primerjava s cenejšimi italijani ali korejcem?

všeč mi je tudi Suzuki Burgman 650, vendar se ga iz nekega razloga bojim kupiti (za ta denar) zaradi potencialnih problemov (predvsem me je strah menjalnika).

Ostali, ki so mi všeč so Aprilia Atlantic 500 (stara), Morda scarabero 500 GT, majesti 400 je ok ampak draga in malce šibka, burgman 400 mi nekak ne potegne najbolj (morda od letnika 2004 dalje, ampak se mi zdi 3jurje preveč zanj),...morda tudi kakšen Xmyco Xciting 500 (še nisem vozil ali sedel na njem, je pa full poceni, pa za tak denar dobim letnik 06, 07), x9 500 EVO je velik, pogost, ampak meni grd za znoret (pa po tujih straneh ne najbolj zanesljiv)

.......

Glede na tvoje zahteve bi jaz izbiro zožil na burgmana 650, SW600 in Atlantica 500. najbolje da se okoli tehničnih "podrobnosti" obrneš na @x-raiderja Ti bo svetoval na kaj bodi pozoren pri nakupu. Lahko pa ga vprašaš tudi vse v zvezi s burgmanom 650 (ga ima) za SW 600 se obrni na @pelikana, Aprilio Atlantic 500 pa vozi @Zvone. mislim da Ti bodo vsi povedali svoje izkušnje.

Od naštetih bo najbolj varčna prav Aprilija, ki je tudi udobna samo "par" KM manj ima od ostalih dveh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Danes je končno maxi prišel domov. KUPIL SEM Piaggio Beverly 500 :yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1:

Kupil sem letnik 2005 prvi lastnik original gume ;čeprav zadnaj je potrebna menjave no ,če smo picajzlasti tudi sprednja ,ostalo pa je vse O.K.prevoženih 10.000 km.

Gre kot urca. :wub::010

Najlepša hvala vsem, ki ste mi svetovali preko foruma ali prek privat poročil. Posebna hvala X-RIDER-ju, ki se je vzel čas zame.

(Vzel sem črnega x-rider kot si tudi ti predlagal ) :010:010:010:010:010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani kupil rabljen Kymco xciting 500 in sem kar navdušen nad njim. Je letnik 2005 sedaj ima 9800km in gre ko ura. Moči je dosti zame in za ženo tako da tudi noben hrib ni ovira. Deli se dobijo če ne pri nas pa v Avstriji sigurno sem menjal filtre in sem se pozanimal za druge dele in so rekli da ni problema če ne takoj pa čez en teden.

Kar se tiče cene pa je tako kar precej nižja od drugih. To so pač moje izkušnje morda imajo drugi drugačne. :rolleyes:

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Danes je končno maxi prišel domov. KUPIL SEM Piaggio Beverly 500 :yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1:

Kupil sem letnik 2005 prvi lastnik original gume ;čeprav zadnaj je potrebna menjave no ,če smo picajzlasti tudi sprednja ,ostalo pa je vse O.K.prevoženih 10.000 km.

Gre kot urca. :wub::010

Najlepša hvala vsem, ki ste mi svetovali preko foruma ali prek privat poročil. Posebna hvala X-RIDER-ju, ki se je vzel čas zame.

(Vzel sem črnega x-rider kot si tudi ti predlagal ) :010:010:010:010:010

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Danes je končno maxi prišel domov. KUPIL SEM Piaggio Beverly 500 :yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1:

Kupil sem letnik 2005 prvi lastnik original gume ;čeprav zadnaj je potrebna menjave no ,če smo picajzlasti tudi sprednja ,ostalo pa je vse O.K.prevoženih 10.000 km.

Gre kot urca. :wub::010

Najlepša hvala vsem, ki ste mi svetovali preko foruma ali prek privat poročil. Posebna hvala X-RIDER-ju, ki se je vzel čas zame.

(Vzel sem črnega x-rider kot si tudi ti predlagal ) :010:010:010:010:010

[/quote

Super! :yea2: Sedaj pa pot pod kolesa in spretno nabirat KM. Želim ti veliko uspešnih KM in čim manj obiska pri mehaniku. Se pa bova zopet v kratkem lahko srečala na obali in podrobneje ocenila mašinco. .) LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da avtor te teme ne bo hud, če se malce prislinim s svojim vprašanjem :)

kupujem maxija za do nekje 3.000€, raje 2.000 kot 3.000€....ampak se za 2 jurja dobi bore malo.

Najprej moje "zahteve":

velik 2 metra, večinoma se vozim v dvoje (skupaj preko 160KG), večinoma daljše turce po 200 do 500km dnevno, razvajen na udobje, hitrost na ravninah mi ne pomeni toliko kot morda lega v ovinkih...in poceni vzdrževanje in nizka poraba (zelo pomembno)

do sedaj sem vozil že več motorjev, zadnje 2 leti pa sem bil na Yamahi majesty 250 :) in moram priznati, da me je uspela precej navdušiti za maxije (motorjev skorajda ne gledam več - razlog je v neprimerno boljšem udobju na maxijih), ampak je za moje potrebe malce prešibka in premajhna.

Najbolj mi je všeč Honda Silver wing 600, vendar so za ta denar vse Italijanske, letnik 2001 in s čudežnimi 30.000km :krneki:

Kakšne so kaj vaše izkušnje s temi (predvsem kar se tiče problemov, cene vzdrževanja)...morda primerjava s cenejšimi italijani ali korejcem?

všeč mi je tudi Suzuki Burgman 650, vendar se ga iz nekega razloga bojim kupiti (za ta denar) zaradi potencialnih problemov (predvsem me je strah menjalnika).

Ostali, ki so mi všeč so Aprilia Atlantic 500 (stara), Morda scarabero 500 GT, majesti 400 je ok ampak draga in malce šibka, burgman 400 mi nekak ne potegne najbolj (morda od letnika 2004 dalje, ampak se mi zdi 3jurje preveč zanj),...morda tudi kakšen Xmyco Xciting 500 (še nisem vozil ali sedel na njem, je pa full poceni, pa za tak denar dobim letnik 06, 07), x9 500 EVO je velik, pogost, ampak meni grd za znoret (pa po tujih straneh ne najbolj zanesljiv)

Torej, ali gre zaupati hondi SW za 3 jurje s kao 30.000km, da ne bom mel problemov ali je to tvegan nakup? Pelje se pa res fenomenalno pa še lepa je :D

ali je bolje kupiti kaj drugega za ta denar (bolj smiselno, bolj varno)?

Upam, da nisem preveč zatežil, ampak mi nobeden ne zna svetovati.

drug

lp

Ž

Tale post je pa točno tak, kot bi ga jaz napisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel prov pogledat na avtopikanet in res se prodajajo tri SW600 in vse so 2001 letnik in imajo ~30k km, dve imata celo iste kilometre in istega prodajalca :)

Sej ne rečem, da ni možno a če so ti kilometri realni sem jaz... Ne bi bilo slabo pogledati po koliko se v Italiji prodajajo SW600 letnik 2001 in koliko kilometrov imajo predno prestopijo mejo in se jih prilagodi slovenskemu kupcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Danes je končno maxi prišel domov. KUPIL SEM Piaggio Beverly 500 :yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1::yea1:

Kupil sem letnik 2005 prvi lastnik original gume ;čeprav zadnaj je potrebna menjave no ,če smo picajzlasti tudi sprednja ,ostalo pa je vse O.K.prevoženih 10.000 km.

Gre kot urca. :wub::010

Najlepša hvala vsem, ki ste mi svetovali preko foruma ali prek privat poročil. Posebna hvala X-RIDER-ju, ki se je vzel čas zame.

(Vzel sem črnega x-rider kot si tudi ti predlagal ) :010:010:010:010:010

:OK: Slikca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej malo povej zakaj sedaj takšna odločitev? kaj je prevladalo?

lp

ž

Zakaj sem kupil ta model ?.

Kot omenjeno T-max , Burgman so odpadli zaradi PREvisoke cene, po mojem mnenju nesorazmerna s tistim kar dobiš. Cena omenjenih scooterjev - novih se vrti okoli 8500€. 8.500€ pa je velik denar, saj za ta denar se dobi že marsi kaj, pa ne mislim samo na motorje ampak na splošno. Scooter bom oziroma uporabljam od maja do oktobra - nekaj mesecev in za nekaj mesecev odštet ta denar :evilgrin: ?!!

Kot že omenjeno sem iskal scooter za mestno vožnjo in za kakšno pohajkovanje po okoliških krajih, da pa bi potoval do Maribora to pa najbrž ne.

Piaggiov Beverly 500 me je prepričal s ceno 3.000€ od prvega lastnika letnik 2005 original gume ( zadnja potrebna menjave) 10.000 ohranjen v nulo kovček ... Za vožnjo in okretnost je scooter odličen posebno stabilnost mu nudijo velika kolesa ( " motoristična" ).

Piaggio tovarna pa je znana po vsem svetu saj njene mašine se montira na druge scooterje recimo Nexsus 500 ( idealen scooter za mlade, ki imajo radi športnr modele.) Piaggio koliko mi je znano se v prvi vrsti bavi z aeronavtiko od tu po dolgih poteh pa v moto svet. Piaggio je že leta in leta tovarna,ki razvija brezstopenjske menjalnike - ne vem točno katerega leta je prišla prva vespa n a ceste a ven , da je dolgo od tega. Na italjianskih forumih se govori o veliki prodaji T-maxa a ne toliko o kvaliteti kot pa o STATUS SIBOL :alien1: .

Kupil sem zadevo ki se mi zdi praktična in to sem danes tudi osebno preizkusil po mestu saj ni velika in okorna potovalna barka. Od Kopra do Portoroža pa se pelješ kot gospod. včeraj ko sem ga kupil in se peljal testno po avtocesti pa tudi lepo potegne in sprednji vizir ti nudi tudi dovolj zaščite - na glavi sem imel jet čelado.

Povedano po domače za denar, ki sem ga dal in ki ga bom v naslednjih 3 - 4 letih izgubil ( na vrednost scooterja mislim letnik, km ,obraba ... ), za moje potrebe ( če bi dosti potoval bi najbrž kupil Hondo Goldwin) in ker nisem želel manjših scooterjev recimo 250 ccm ( pri moji teži in višini se hitro pozna ) sem dobro izbral - no vsaj tako mislim :whistle:

P.S.

Čakam nasprotna mnenja pa brez zamere x - raider :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thx :)

za tvoje potrebe - v glavnem mestna vožnja si verjetno kar zadel - pa še tak, primorski pridih ima ta model (ne sprašuj zakaj, pač ima) :P

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel prov pogledat na avtopikanet in res se prodajajo tri SW600 in vse so 2001 letnik in imajo ~30k km, dve imata celo iste kilometre in istega prodajalca :)

Sej ne rečem, da ni možno a če so ti kilometri realni sem jaz... Ne bi bilo slabo pogledati po koliko se v Italiji prodajajo SW600 letnik 2001 in koliko kilometrov imajo predno prestopijo mejo in se jih prilagodi slovenskemu kupcu.

moto.it, Silver Wing 600:

2001, 49.000 km, 1.500 €,

2001, 59.000 km, 1.500 €,

2001, 48.000 km, 1.800 €,

2001, 40.000 km, 1.800 €,

2002, 64.000 km, 1.990 €,

2001, 38.000 km, 2.000 €,

2001, 47.000 km, 2.000 €,

2001, 29.000 km, 2.000 €,

2001, 43.000 km, 2.000 €,

2001, 35.000 km, 2.100 €,

2001, 12.500 km, 2.200 €,

2001, 48.000 km, 2.200 €,

2001, 36.000 km, 2.300 €,

2001, 32.000 km, 2.400 €,

2001, 36.000 km, 2.400 €,

2001, 42.000 km, 2.400 €,

2001, 29.000 km, 2.500 €,

2002, 21.000 km, 2.500 €,

2002, 38.000 km, 2.500 €,

2001, 12.000 km, 2.500 €,

2002, 32.000 km, 2.600 €,

2002, 35.000 km, 2.600 €, ...

mene osebno sicer zaradi cene in mlajših letnikov bolj vleče k Atlanticu, kjer je za 1.500 € že polno izbire, letniki 2002 - 2004.

kaj pravzaprav pomeni 40.000 do 50.000 prevoženih km za Atlantic 500? kakšne so omejitve pri uvozu glede letnika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej je nekaj možnosti, da so kilometri realni, hehe

če bi verjel, da pobirajo najboljše primerke in da seveda dobijo velik popust (kar vem da ga) :)

kul

videl sem nekaj maxije, tudi atlantikov s 30.000km+ na števcu in so zgledali kot novi, prav tako so se tudi peljeli...kaj pa to pomeni s strani servisiranja, torej kaj vse je potrebno menjati v nadaljnih kilometrih, pa zanima tudi mene :D

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgleda, da bi bili kilometri res lahko pravi :)

Kar se pa servisov tiče bo pa @x raider najbolje vedel, a če se mene vpraša, potem kakih hudih stroškov niti pri teh kilometrih ne bi smelo biti, Če so bili servisi pred tem tako kot je treba. Saj niti nimaš veliko za menjat. Variator (~140€), sklopka (~120€), jermen (~70€), svečka (~9€), filtri (~15€) in olje (~15€), to pa je to kar se motorja tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je napisal scoterist: Drugače pa sem na cyberscooter.it zasledil zanimiv članek ki ga bodo nadaljevali: izbira pravega maxija - I. del

Zelo zanimivo branje a mi smo rešli :worship: :naughty: .

A res nameravate naslednjo srečanje izvest v Prekmurju :unsure: :blink: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je napisal scoterist: Drugače pa sem na cyberscooter.it zasledil zanimiv članek ki ga bodo nadaljevali: izbira pravega maxija - I. del

Zelo zanimivo branje a mi smo rešli :worship: :naughty: .

A res nameravate naslednjo srečanje izvest v Prekmurju :unsure: :blink: :?

Tole raje prestavimo v temo: maxi:01.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za čelado sem se odločil grem probat kako mi leži na moji lubenici model Nolan N43 AIR , saj ta čelada se mi res zdi univerzalna. Poleti za mestno vožnji snamem vse dol spravim v torbico pod sedež in gremo. V primeru nenadejane vožnje izven mesta pa vse gor in gremo, če pa kupim Xciting pa še to ne ker baje ima zelo dobro vetrovno zaščito. :kva2:

Zakaj ni tako enostavno izbrati med Beverlyem in Xciting kot čelado ( pa ni v igri denar ). :slap:

Vsem, ki ste mi in mi boste še pomagli pri svetovanju in z vašimi okusi oz. izbori se NAJLEPŠE ZAHVALJUJEM :blush:

ŽELIM VAM LEPE PRAZNIKE IN OBILO LEPE VOŽNJE.

P.S

Baje pri nas na obali napovedujejo lepo vreme, torej če se kdo namerava prikazati naj me kontaktira pa bomo kak glaž spili.

( Danes zjutraj je še tako tako z vremenom)

Jaz sem predelal originalno šipo na xcitingu tako da sem navrtal še dve luknji in povišal šipco za kakih 8 do 10 cm.Tako da imam jet čelado skoraj zmeraj odprto razen v mrzlih dneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prevoženih nekaj kilometrov ,večino po mestu moram povedati ,da je to idealen scooter za mestno in primestno vožnji. Scooter je zelo okreten na majhnem prostoru pri obračanju na mestu ... Vožnja med stoječo kolono je tudi praktična. Kljuka za pvc vrečke- nakupovalne ali podobno je tudi zelo praktična ( saj te naše žene vedno nekaj pozabijo kupit v trgovini :evilgrin: )

Vožnja v primestju je tudi udobna saj sediš bolj motoristično ( ne ležiš z nogami naprej ali nazaj ).

Kako pa je na avtocesti ne vem in me kaj dosti ne briga, ker ga nisem kupil za te namene. Na izlet v Prekmurje, če se bo šlo pa bom šel vse po starih cestah, da se naužijem tudi lepot,ki jih z avtoceste nikakor ne vidiš.

Vetrovna zaščita s srednjim vetrobranom je še kar ok , za mojo višino 185 ni ravno naj naj - govorim pri hitrosti ( po števcu ) nad 120km/h.

Sedaj ko sem montiral nove Pirelli gume pa se tudi ovinke bolje polaga, čeravno sem malo zaruznil v vsem tem času ko sem bil brez motorja ( pustimo 50 kubičen ) in sem še daleč od tega da bi bilo kaj drsal. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri maxi z vsaj 400 ccm ima najnižje stroške vzdrževanja?

Gledam nekje letnike 2002 ali mlajše, predvsem Atlantic, X9, Scarabeo (prejšnji model), ne bi se otepal niti Burgmana ali Majesty... Pravzaprav nimam favorita, edino novi Scarabeo in pa Beverly mi vizualno ne ustrezata... Pomemben kriterij pri nakupu bo (poleg ohranjenosti) tudi cena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj ko sem montiral nove Pirelli gume pa se tudi ovinke bolje polaga, čeravno sem malo zaruznil v vsem tem času ko sem bil brez motorja ( pustimo 50 kubičen ) in sem še daleč od tega da bi bilo kaj drsal. :naughty:

Katere Pirelli gume si dal gor ? Diablo Scooter ? Cena za obe ?

Jaz ravno na mojem Scarabeu menjam gume, pa mi Michelin Gold Standard že cenovno ne dišijo in se oziram po čem drugem....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere Pirelli gume si dal gor ? Diablo Scooter ? Cena za obe ?

Jaz ravno na mojem Scarabeu menjam gume, pa mi Michelin Gold Standard že cenovno ne dišijo in se oziram po čem drugem....

LP

Montiral sem Pirelli gts 23 in Pirelli gts 24 . Cena za obe gumi z premontažo 95 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Hallo. Ogrevam se za nakup starega Burgmana, letnik 00,01 (zaradi financ) pa me zanimajo težave tega modela, na kaj naj bom pozoren in na sploh izkušnje lastnikov! Hvala.

Svetujem da paziš kot pri vseh motorjih (ohranjenost in da je bil redno vzdrževan in negovan). Najbolje pa je ko ga kupiš da narediš takšen orgni servis in si brezkrbi, ker veliko delam z temi motorji in vidim da so servisne knjige tudi v veliko primerih goljufive. Imam nekaj strank ko jim redno delam servise in imajo od 15000km in do 50000km in še z dobenim ni bilo kakšnih komplikacij razen redni servisi ter hkrati optimalni pregled celotnega motorja. Jaz sem že imel vse modele Burgmana in iz njega odkrito povedano ne grem več, seveda smo pa ljudje tudi različnih okusov. Kakorkoli boš že kupil ti želim dober nakup. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!