Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Ob 10/3/2016 at 8:31, maxiscooter pravi:

Vsekakor svetujem dvo cilindraša. Manj treslajev in več moči za potepanje v dvoje ( predvsem pri prehitevanju tovornjakov )

Ali obstaja kakšen test od teh dvah scoterjev?

Kaj je bolje po vaše;Suzuki ali Honda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, maxiscooter pravi:

Probaj kaj tu prebrat : http://www.maxiscooter.si/index.php/testi .

Sicer pa je najbolje vsakega prej probat, ker kar je meni všeč in paše ni nujno, da bo tudi tebi.

Hvala lepa.Ma meni se ne uspe prijavit na forum.A je kaka fora ali kaj?Mislim na maxiscooter.si

Popravljeno . Popravil corleone48
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, corleone48 pravi:

Hvala lepa.Ma meni se ne uspe prijavit na forum.A je kaka fora ali kaj?Mislim na maxiscooter.si

Vsi so vredu. Jaz osebno imam pomisleke z burgmanom 650. Super motor, a poln elektronike. Dokler gre ni problema, potem pa zna biti popravljanje zelo drago. Honda SW600 je zelo lahkotna za upravljanje.

Mislim, da se mora plačati članarina, nisem pa siguren.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10/5/2016 at 12:20, Scarabeo 500 pravi:

Vsi so vredu. Jaz osebno imam pomisleke z burgmanom 650. Super motor, a poln elektronike. Dokler gre ni problema, potem pa zna biti popravljanje zelo drago. Honda SW600 je zelo lahkotna za upravljanje.

Mislim, da se mora plačati članarina, nisem pa siguren.

Scarabeo

Pred leti sem imel maxija Gilera Nexus 500.Šla je ku raketa.Zdaj bi se še moja žena rada peljala.Še sam ne vem kaj bi vzel.Glede na to da se bova vozila v dveh bi bilo najbolje vzeti bolj močnejši scoter.Kje je tista meja kubature,ku se lepo pelješ tudi v dvoje?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, corleone48 pravi:

Pred leti sem imel maxija Gilera Nexus 500.Šla je ku raketa.Zdaj bi se še moja žena rada peljala.Še sam ne vem kaj bi vzel.Glede na to da se bova vozila v dveh bi bilo najbolje vzeti bolj močnejši scoter.Kje je tista meja kubature,ku se lepo pelješ tudi v dvoje?

 

 

Tudi jaz sem imel pred časom skuter 500. Večino sva se vozila dva. Za dva vsekakor priporočan 600 kubičnega - dvovaljnega. SW je okreten in ima klasični varijomat, a je počasnejši in cenejši. Burgman 650 zakompliciran menjalnik, malo težek na mestu, a leti zelo hitro. 

Če denar ni problem kupi tistega, ki ti je všeč :).

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Tudi jaz sem imel pred časom skuter 500. Večino sva se vozila dva. Za dva vsekakor priporočan 600 kubičnega - dvovaljnega. SW je okreten in ima klasični varijomat, a je počasnejši in cenejši. Burgman 650 zakompliciran menjalnik, malo težek na mestu, a leti zelo hitro. 

Če denar ni problem kupi tistega, ki ti je všeč :).

Scarabeo

Prav imaš.Dvovaljnega bom vzel in konec.:winkiss:Potem pa te pridem obiskat.L.P.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Scarabeo 500 said:

Tudi jaz sem imel pred časom skuter 500. Večino sva se vozila dva. Za dva vsekakor priporočan 600 kubičnega - dvovaljnega. SW je okreten in ima klasični varijomat, a je počasnejši in cenejši. Burgman 650 zakompliciran menjalnik, malo težek na mestu, a leti zelo hitro. 

Če denar ni problem kupi tistega, ki ti je všeč :).

Scarabeo

Pomislek glede burgota je upravicen. Frendu je zaropotal lezaj v menjalniku in je bil ob 1200€. Vendar....tisti lezaj je opozarjal nase cca 10 000km, in bi ob pravocasni menjavi zadeva stala manj kot 200 €....

@corleone48 vozil sem burgmana in silverwingo, IMO je suzuki bistveno bolsi skuter.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Cartman pravi:

Pomislek glede burgota je upravicen. Frendu je zaropotal lezaj v menjalniku in je bil ob 1200€. Vendar....tisti lezaj je opozarjal nase cca 10 000km, in bi ob pravocasni menjavi zadeva stala manj kot 200 €....

@corleone48 vozil sem burgmana in silverwingo, IMO je suzuki bistveno bolsi skuter.

Hvala lepa za vse nasvete glede scoterja.Saj veste več glav več ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 10/7/2016 at 14:31, corleone48 pravi:

Kaj pravite na tegale?Zgleda v redu.

suzuki.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živeli!

Ne boste verjeli.Včeraj mi je prijatelj posodil en krog z Yamaho 500 Tmax.Lepa vožnja ni kaj.Pospešuje,neverjetno,skoraj fanastično.Tudi zavore so mehke in prijemajo kot sam hudič.Malo sem gledal gor po netu,pa so vse stari letniki,Bolje da počakam do naslednjega leta in potem šta bude pa bude.L.P.

Vem da je 400 kubičen.Pa je eden izmed talepših na netu.Medtem pa je Suzukijev 650 gor na netu kar nekaj,samo z zajetnimi km.

Popravljeno . Popravil corleone48
napaka pri oisavi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se bat kilometrov, te zadeve so zelo dolgožive, glej raje ,da je  znana zgodovina in lastništvo skuterja pa ne bo težav, želim veliko veselja v vožnji:scut:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Mavti pravi:

Ne se bat kilometrov, te zadeve so zelo dolgožive, glej raje ,da je  znana zgodovina in lastništvo skuterja pa ne bo težav, želim veliko veselja v vožnji:scut:

Vem da je 400 kubičen.Pa je eden izmed talepših na netu.Medtem pa je Suzukijev 650 gor na netu kar nekaj,samo z zajetnimi km.

Mavti!Vidim da imaš yamaho Tmaxa.Povej mi kaj več o tej zverinici

Mogoče obstaja kaj več napisanega o Yamahi T MAX.Dober bi bil kakšen test.L.P.:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi vas za kakšen link do testa yamahe  t-max 500.Hvala lepa.l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj pa naj napišem:hmm: , jaz sem T max a kupil po testni vožni enega starega T max a (letnik 2003), ki je bil na voljo v trgovini,:whistle:nikakor ni popoln:nono: za dolge poti v enem dnevu:scut:(km 850-1000 ) ima pretrd oz neudoben sedež:(,pa kot vsak motor, ki sem ga do sedaj imel postane  s časom prešvoh:angryrant1: ampak tudi živlenje so kompromisi.:angryrant2::DMene osebno navdušuje avtomatika oziroma prenos moči na kolo brez prestavljanja brzin v menjalniku , saj  sčasom ko bo to imel BMW Gs bo to postalo zakon:worship: do takrat pa je potrebno skuteriste čevljat (hec):lol1:.Jaz sem kupil novega( 2008) sedaj ima že čez 100tisoč km pa niti slučajno ne mislim menjat .:wub::blush:edina nevšečnost je bila z črpalko bencina ,ki se je menda pregrevala ampak so rešili na servisu ob rednem servisu še v garanciji.:OK:.

Test je v reviji Moto si pa v arhivu avtomagazina vem, da ga lahko pogledaš je še od prve verzije T max a ,tudi tale ,ki je tukaj prilepljen je kar pošten.

To je zelo zelo hiter skuter in daš motoristom glede na T max sove konjiče mislit ,da je z njihovimi konjiči nekaj narobe:jezik:

lep  pozdrav Mavti:yea1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskreno se zahvaljujem Schwanzu in tebi Mavti.L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri bolj sport varjanti skuterjev je TMAX zakon, pri komfortni pa Burgman 650. Vseeno je moj glas za TMAX. Zelo zelo všečna zadeva. Drugače ima Delta team testnega, mi je žal da ga nisem šel vozit. Še malo motosvetovih vtisov

http://motosvet.com/2012/04/01/prvi-vtis-yamaha-t-max-2012/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hvala fantje za vse linke od yamahe.:book:Pa še nekaj.Ali ima Malaguti spidermax merilnik vrljajev?Sprašujem zato,ker ga nisem zasledil na sliki.Sorči.L.P.Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Vejemite mi da mi je hudo,ker ne vem kaj kupit in kaj je pravi kompromis med ceno in med koristnostjo.Gledam  za Yamaho T-Max,ma so cene do nebes.Tudi GP 800 je v tem segmentu in pa še Burger 650.Kaj se res tako kvari?Mislim da ob rednem servisu mu nima kaj bit.Še nekaj,a je Burger letnik 2006 že nov tip?L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 11. 2016 at 21:48, Mavti pravi:

Ja kaj pa naj napišem:hmm: , jaz sem T max a kupil po testni vožni enega starega T max a (letnik 2003), ki je bil na voljo v trgovini,:whistle:nikakor ni popoln:nono: za dolge poti v enem dnevu:scut:(km 850-1000 ) ima pretrd oz neudoben sedež:(,pa kot vsak motor, ki sem ga do sedaj imel postane  s časom prešvoh:angryrant1: ampak tudi živlenje so kompromisi.:angryrant2::DMene osebno navdušuje avtomatika oziroma prenos moči na kolo brez prestavljanja brzin v menjalniku , saj  sčasom ko bo to imel BMW Gs bo to postalo zakon:worship: do takrat pa je potrebno skuteriste čevljat (hec):lol1:.Jaz sem kupil novega( 2008) sedaj ima že čez 100tisoč km pa niti slučajno ne mislim menjat .:wub::blush:edina nevšečnost je bila z črpalko bencina ,ki se je menda pregrevala ampak so rešili na servisu ob rednem servisu še v garanciji.:OK:.

Test je v reviji Moto si pa v arhivu avtomagazina vem, da ga lahko pogledaš je še od prve verzije T max a ,tudi tale ,ki je tukaj prilepljen je kar pošten.

To je zelo zelo hiter skuter in daš motoristom glede na T max sove konjiče mislit ,da je z njihovimi konjiči nekaj narobe:jezik:

lep  pozdrav Mavti:yea1:

 

@Mavti

Dej prosim kej več povej kako je z Tmax. kaka je poraba, stroški servisov, na koliko km si menjal tist pogonski jermen, kaki so stroški menjave, itd.

Drugače pa prihajajo novi modeli Tmax, škoda da mu niso nekoliko kubature in konjušnice dvignili, da bi pariral bavarskem Kymcotu.

http://www.kmc.si/si/yamaha-t-max-dx-novost-2017-i34569.shtml

http://www.kmc.si/si/yamaha-t-max-sx-novost-2017-i34568.shtml

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!