Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Ob 14. 3. 2014 ob 12:23, golf5 pravi:

Zanimam se za nakup BURGMANA 650,letnik 2004 z 40.000 km.Prosil bi za kakšen komentar,ali je to veliko kilometrov za ta motor,ali imajo kako hibo, na kaj naj bom pozoren pri nakupu.

Redno vzdrževan - servisiran to je pogoj, in ne km. Saj nekateri kupimo motorje za vožnjo in ne za razkazovanje v bifeju. Pri Burgmanu 650 150.000 km še ni kilometrina. Zanimivo, da nekateri brez težave kupijo 4 leta star avto s 150.000 km, za 10 let star motor mu je pa 25.000 grozna kilometrina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 6. 2014 ob 20:43, boki2 pravi:
Ob 8. 6. 2014 ob 21:45, celjan89 pravi:

moj oče kupuje burgmana 650.. Pa se sprašujema oba v čem je fora da en ma 33kw en ma  40kw nekdo pa celo 30kw? Pa vsi so 650. A so to različne mašine?

To je pa zato, ker narod pojma nima kaj piše oz. ne prebere kaj piše

Burgman 650 ima originalno 40,5 kW = 54,31 KS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 6. 2013 ob 12:33, ffrenk pravi:

Trenutno vozim piaggio x8 400ccm in je poraba 4-4,5 L, imam pa željo menjati za Burgmna  650ccm, zato me zanima poraba

Burg 650, povečan vetrni ščit, sedelne torbe, kufer, z ženo zadaj in kramo za 14 dni dopusta (ca 500+ kg), ca 5 l/100.

Sam, brez torb, krame in žene, 6,5 l/100.

Je pa mal drugačen tempo.:blush:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 49 minutami, XDR pravi:

Zdravo. 

Kako je z ojačitvami vzmetenja pri Burgmanu 650? Kakšne izkušnje?

Hvala za nasvete in odgovore.

Telovadba...izkušnja 14kg v manj ko letu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha... Super ideja, ampak ravno zaradi telovadbe imam 105 kg, pa se oprema in sopotnik pa kr pogosto s sredinsko konzolo porajsam po tleh v ovinkih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prejšnjem sem podložil zadnje amortizerje za 2 cm, pa tega ni bilo več, je pa žena jamrala, da ji 'zabije' (npr. prehitro na ležečega policaja).

Na ta novem nisem podlagal in na vsakem drugem ovinku s štenderjem drajsava. Jo pa malo manj zabija. 

Našponaj na 5 in vsako jesen z nitro črno prepleskaj praske na štenderju 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je med poplavo Burgmanov na Avtonetu kak, ki se ga splača it pogledat? Ne bi ravno kupoval mačka v žaklju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdajle pred dopustom si samo ogledujem, imam pa željo imeti nekaj podobnega. Bolj intenzivno bom gledal čez slab mesec. Če se ti da lahko čist informativno napišeš kaj o motorju, lahko tudi na ZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam o nakuku bmw c650gt. Skrbi me le pot domov ker živim v hribu in bi imel 2km vožnje po makadamu.

Je ta motor za tak teren oz. bi prilezel? Večina teh motorjev ima kot serijsko opremo tudi DTC.

Kake izkušnje imate s tem motorjem ali lahko priporočate druge maksije?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, LadoK pravi:

Razmišljam o nakuku bmw c650gt. Skrbi me le pot domov ker živim v hribu in bi imel 2km vožnje po makadamu.

Je ta motor za tak teren oz. bi prilezel? Večina teh motorjev ima kot serijsko opremo tudi DTC.

Kake izkušnje imate s tem motorjem ali lahko priporočate druge maksije?

Hvala!

Odvisno kakšen je ta makadam. Po normalnem makadamu ni problem z nobenim motorjem ali maksijem, kar sem jih vozil. Po kolovozu z grbo trave na sredi je pa druga zgodba. Tam imajo preveč moči in na travi zdrsnejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje je za kaj je motor namenjen. Če so kratke razdalje in solo potem je kaj manjšega lažje obvladovati , posebno na slabi cesti. Zakaj BMW ne vem, mogoče izgled, imidž. Načeloma take vrste motorjev ni namenjena slabemu terenu, še posebno so na udaru gume. Če je preveč kamenčkov-peska motor poplesuje-nima oprijema, če so skale lahko poškodujemo-presekamo gumo, posebno nevarno je na mokri podlagi. Povej kaj več!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem vozil tako močnega skuterja, ampak glavna težava so majhna kolesa. Zakaj prt MTB kolesih večajo primer da so sedaj standard 29", da je kot stika s podlago čim manjši.

Če je makadam po ravnem še gre, v klanec pa znajo bit težave in dosti spodrsavanja koles. Če bi lahko dobil gume z grobim profilom bi ti zelo pomagalo. 

Verjetno ta skuter ni le za prevoz ampak je pomembo da fajn zgleda. Če bi potreboval le za prevoz na delo, brez fotogeničnosti bi predlagal scarabeo 250 ali kaj podobnega, torej skuter ki ni pretežek na velikih kolesih na katerega lahko daš kakšne motogume s kaj profila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi skuterji nad 250 ccm so težke krave in se težko peljejo po makadamu. Če ti je ta motor všeč, ga kupi.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj BMW?Zato ker mi je vizualno in glede opreme vsec. Kak t max 530 je bistevo drazji.

Tu pa tam pa bi se pa pelajal tudi v dvoje na kako turo

Makadam do mojega doma je bolj ali mank urejen.

Prej sem imel tudi Suzuki GSR600 in sem brez tezav prisel domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je urejen makedam ne vidim težav le previdno in počasi. Vozil sem veliko skuterjev kot motorjev vse kubikaže in vseh zvrsti. Ne daj se zmesti zaradi manjših gum ker bistvene razlike ni le manjše gume so občutno cenejše. Če ti je motor všeč ga kupi, le pazi , da je bil servisiran , tako se izogneš nepričakovanim stroškom in slabi volji. Temu bmju ne zaupam ,ker ima od kymkota mašino , ta znamka pa razen videza ni imela nič dobregq-kvalitetnega. Ne bom ti utrujal kaj bi jaz kupil zato ti želi dober nakup in srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce smo ze pri tem.Danes sem na avtonetu videl enega Tmax letnik 2011 z abs za 6500.je to dobra cena al je malce predrag?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O ceni lahko ocenjuješ le ti ki ga boš plačal. Je pa to najlepši in najbolj živahen zelo kvaliteten, a žal tudi drag motorček. Mogoče ni tako udoben kot BMW, burman ,silver wing. Je pa res da Sym ne dela slabih motorjev, dizajnersko so pa lepi, cena pa ugodna. Potem imaš še integro - zanimivo mešanico med skuterjev in motorjem, pa dn-01 , vultus, ctx....Vsak ima svoje pluse in minuse. Izbira je torej ogromna...vozil sem vse, kaj pa je tebi pomembno !?? Udobje , cena , vzdrževanje , imidž , velikost glede na tvojo višino , poraba ,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem preizkusil Tmaxa in C650gt, sicer le na nekaj metrih. Tmax mi je bolj sporten, bmw pa bolj udoben. Tudi glede opreme minie bmw bolj vsec kot tmax. Odlocitev bo tezka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne vem...ker sem sedaj še sedel na kawi versys 1000, suzuki vstrom 1000 in r1200gs pa ne vem, če bi skuterja...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce si zašel. Tudi te krave niso ravno za brezpotja-makedam, ampak po želji. Upam da imaš vsaj 180+ v višino in nekaj mišične mase kajti to niso motorčki od 200 kg. Priporočam tudi nekaj let motorističnega predznanja. Res so pa v tem primeru zelo udobni in vodljivi stročji. V trendu je bmv gs1200. Pa srečno!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 3. 8. 2017 at 7:58 AM, Scarabeo 500 said:

Vsi skuterji nad 250 ccm so težke krave in se težko peljejo po makadamu. Če ti je ta motor všeč, ga kupi.

Scarabeo

Ne bi se ravno strinjal, na mestu so res težke, ko se pa samo premakneš je pa zadeva lahkotna kot 50 cm. Moj ma nekje 220 kg mokre teže, reimo na kravicah sva se dva pripeljala čisto dol in nazaj, je pa na makadamu nekoliko lažje manevriranje zaradi nizkega sedišča, lažje noge stegneš če ne gre drugače. Ni pa to terenski motor, to je jasno. Sicer obstaja tudi nekaj takega

 

Popravljeno . Popravil Big Py
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!