Skoči na vsebino
balanca

Pomoč pri nakupu maxiscooterja

Priporočene objave

Markolino    2
Markolino

hvala Luxuzz.

tle ga ne prodaja fizicna oseba ampak nekaksna trgovina firma ki serviaira scooterje tudi.

zato mi nudijo mesec garancije na motor.

mogoce se mi bo smejal ce mu omenim, da če lahko peljem motor na poblasčen yamaha servis na pregled vozila.

kje pa je v celju yamaha servis ?

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
sesir    4480
sesir
pred 1 uro, Markolino pravi:

od kerega leta so začeli delat novejše stevce pri tmaxsih ? ker eni 2004 2005 imajo se tastare stevce brez digitalnega.

ta pa ima ze tanovejse...

Google...je pa cel skuter že "nov model"

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Luxuzz    0
Luxuzz
Ob 16. 4. 2018 ob 7:08, Markolino pravi:

hvala Luxuzz.

tle ga ne prodaja fizicna oseba ampak nekaksna trgovina firma ki serviaira scooterje tudi.

zato mi nudijo mesec garancije na motor.

mogoce se mi bo smejal ce mu omenim, da če lahko peljem motor na poblasčen yamaha servis na pregled vozila.

kje pa je v celju yamaha servis ?

Ja se mi dozdeva kateri prodajalec je to v Celju, pri njemu sem bil dvakrat, nič kupil, takrat je imel le dva tri motorje in neki diskont-prodajalno. Če se drži svoje garancije, jaz bi hotel napismeno ,je stvar enostavna. Povprašaj kakšen je postopek če kaj ni kot bi moralo biti z motorjem ali pa če lahko vrneš motor v primeru večjih nepravilnosti. Potem motor kupiš , odpelješ na servis , ki mu zaupaš ali na Yamaha servis in odgovor boš imel na dlani. Ponavadi stvari špilajo in tveganje je tako najmanjše. Sicer tudi prodajalci ne vedo vsega o motorjih , ki jih prodajajo ,a tveganje je tako minimalno. Oba bosta tako profilirala, ti z varnim nakupom in on z dobičkom.  Jaz sem imel z takim načinom nakupa v 35 letih motorizma same pozitivne izkušnje. Tmax je pa itak t bolj skuter!

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Markolino    2
Markolino

ugl. nisem kupil motorja..

Me ni pritegnil. Ni lepo ohranjen. karbon nalepke spodaj zgoraj itd. na zasnjih rockah je odrsan.

motor je vzgal sele v tretjem poiskusu.

nato ko sem dal gas je crknil.

ko se je segrel je lepo vlekum sam ce si rocko gasa sunkovito zavrtel za 2 milimetra si imel opcutek kot da bo motor crknil. neki ga dusi na zacetku.

Sej lahko da je vse ok. en ornk servis pa bi blo.

Sam iscem lep primerek Tmaxsa, ne pa neki polepljeno... 

hvala

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Luxuzz    0
Luxuzz

Malo denarja, malo muzike. Za tmaxa bi potreboval bolj globok žep ali pa izbrati cenovno bolj ugoden motorček kot je Gilera Nexus, Piaggio Beverly ali Sym 300. Kolikor vidim na netu imajo v R moto Tmaxa letnik 2002 ,zna biti bolj ohranjen kot tisti v Celju. Pa tudi prodajalec je znan po dobri praksi. Poskusi!!?

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
XTR    1214
XTR
1 hour ago, Markolino said:

2002 letnik je se starejsi model. 

Mi ne pritegne miti malo

pa mislim da 2002 ima še karburator.

Po sprednjih zavorah jih takoj ločiš. Do 2002 so imeli samo en zavorni disk. Naj bi pa imeli 500 manj napak od 530. To mi je nahitro omenil mehanik, kaj več nisem spraševal, ker sem na srečo izbral pravega. Kupuj od 3k€ naprej, vse kar je cenejše je bolj bogo. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
Markolino    2
Markolino

Vem ja sem opazil kar je pod 3K, ni to to...

Uglavnem hvala XTR za mnenje.  Sem opazl za 4000e V italji dokaj blizu mene se prodaja en 2008 z 18.000Km kot nov In kaj mi je najbolj všeč je to da ima še povrh ABS

Sam ne vem še kako gre postopek z nakupov v italji. 

Vem, da rabi bit odjavljen iz prometa in da morem dobit odjavljeno prometno dovoljenje od italiana. 

Za ostale papirje pa ne vem.  

Če ve kdo kako to poteka naj mi pove. 

Mu bom hvaležen pa dolžan veliko pivo.. Ali dve.

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
K a m e n    123
K a m e n

http://motosvet.com/tabla/topic/25189-uvoz-homologacija-in-registracija-rabljenega-motorja-iz-tujine/?tab=comments#comment-1255262

in

https://www.amzs.si/storitve/pregledi-in-registracije/preverjanje-skladnosti-homologacija/uvoz-vozila-iz-eu

in

https://www.alter.si/tema/uvoz-motorja-iz-tujine.1148052/

in 

http://www.kreativni-najemi.si/pages/si/izracuni.php

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun