Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

pred 44 minutami, smasher pravi:

DAMI, moja ta stara kišta ki še vedno laufa na 7ko, je enojedrni procesor z 939 podnožjem in DDR ramom, priznam da nisem probal win 10, ampak že pri 7 sem imel težave s kompatibilnostjo, ni bilo več drajverja za mrežno in zvočno. Zato sem letis investiral v eno i5ko, sej se že za 500-600€ da sestavit hišni računalnik. 

pametno, jaz sm pa na neki razprodaji kupil 2 kišti za 40€ cor2duo proc, pa naredu tist kar sm prej napisal, laufa ko majka, tako 7 kot 10. A 10ka hitrej. Obe škatli upgrejdani original win update. Hočem poudart, če laufa 7 bo tut 10ka. Vsaj pri meni in to preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Na windows 10 se mi je pojavila ena napaka, ki mi ne omogoča klika na gumb start (ne z levo ne z desno tipko). Prav tako ne deluje desni klik na pripete programe v opravilni vrstici.

Nekaj nasvetov z googla sem že preiskusil, pa nič ne pomaga.

Ima mogoče kdo podoben primer, pa ga je uspel rešit?

Hvala, za odgovore.

Lp, C eagle

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bo sedaj vse OK. :worship:

Edino "vrstica s priljubljenimi povezavami" v Firefoxu je nekam zginila :blush: in ne vem kje bi jo lahko iskal ??? :blush:

:grupni:

IMG_7290.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush:

Živjo Robi,
Sedaj bi moralo vse delovati brez problema naslednje 4 leta tako kot je do sedaj. Sva se že s Tino zmenila, nič ne skrbi koliko si dolžan.
Priljubljene in zavihki iz firefox-a so se pa ob formatiranju ponesreči zgubili, si jih boš žal moral še enkrat dodati :-(
Ni problema, pa še kdaj.
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam na vseh forumih približno enak forumski vzdevek in tudi približno enako vstopno geslo, mi ni bilo potrebno veliko truda, da se v vseh šest forumov zopet lahko prijavim in spremljam samo nove objave ...

V meniju zaznamki sem imel tudi precej map (zdravstvo, motorizem, šport, ........) v katere sem sproti premikal nove shranjene povezave, kar pa bom moral začeti znova, približno tako, kakor sem po nesreči moral začeti znova sam s sabo ...

Firefox.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto, Firefox ti omogoča, da si svoje priljubljene linke shranjuješ oziroma izvoziš v .html.
Če to delaš lepo sproti - Backup-e", potem ni bojazni, ko se ti računalnik sesuje, saj lahko potem s par kliki spet uvoziš priljubljene.

V primeru, da se odločiš za drug brskalnik, lahko prav tako shranjene bližnjice priljubljenih uvoziš v nov brskalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To "sem imel vedno urejeno", toda sedaj se ne spomnim več, kako sem to počel ... :blush:

Ker mi je danes fant moje hčerke uredil, česar jaz ne bi bil sposoben, "ker je v windows 10 preveč skrito", se mi sedaj nov in drugačen Koledar v widows 10 "zažene" takoj po vklopu računalnika, le dva ali tri "opomnike" za prihodnji čas, katere sem imel vnešene v prejšnji koledar, bom moral poiskatimed mojimi zdravniškimi izvidi in jih vpisati "tudi v windows 10".

Danes Toshiba "zopet dela kakor ura" ... :grupni:

Koledar.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, RobiRoberto pravi:

To "sem imel vedno urejeno", toda sedaj se ne spomnim več, kako sem to počel ... :blush:

Roberto, zaznamke si shraneš takole:
V Firefoxu če ga uporabljaš , imaš zgoraj pri vrstici iskanje ikono prikaži zaznamke. Na hitro prideš do tega z kombinacijo tipk : Ctrl + Shift + B in takrat se ti odprejo tvoje priljubljene oziroma zaznamki (Bookmark po angleško).
Potem klikneš uvozi in arhiviraj, ter nato klikneš Izvozi zaznamke v HTML.

To je vsa umetnost. Priporočam, da to narediš vsaj vsakih 14-dni v kolikor zelo pogosto dodajaš nove zaznamke. To zasede zgolj nekaj kB. Ko pa se ti računalnik recimo "zruši" ali sesuje Firefox, pa potem samo zaznamke uvoziš ... namesto kjer si prej kliknil izvozi, pač klikneš Uvozi zaznamke .

Naj ti namignem, da te iste iz Firefoxa, lahko uvoziš tudi v Internet Explorer.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če uporabljaš Firefox, se ti splača prijaviti v njihov Sync servis. Sicer grejo določeni podatki v 'oblak', sam se ti zaznamki, zgodovina brskanja pa mogoče še kaj (jaz recimo ne bi izbral pošiljanja prijavnih podatkov, kdo drug pa mogoče pa) po prijavi na drugem/formatiranem računalniku samodejno obnovijo. Firefox Sync, če koga zanima.

 

Jaz sicer pred vsakim formatiranjem računala vedno skopiram C:/Users (Win7 in novejši) na zunanji disk. Se da pol od tam skopirati FF profil in ostale morebitno uporabne podatke.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na Samsung tablici (android os) so mi začele zelo intenzivno uletavati vsiljive vsebine. Ne gre za tiste male reklamne pasice, ki so skoraj na vsaki spletni strani, in ki prodajajo takšen ali drugačen artikel. Gre za okna čez cel ekran, ki vsiljivo ponujajo download aplikacij; uber, aliexpress, pa razne kretenske igrice... Ogromno je tega, na vsakih par minut kakšna prileti. Kdo kaj ve kako je s tem, je to domena ponudnika internetnih storitev (Siol, Amis...) oz. od kod vsa ta sranja prilezejo na ekran? In seveda, kako bi se to dalo skenslat. Hvala za info.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikro ne gre za kaksen malware (ki dela sranje), bi bilo mogoce dovolj, da v nastavitvah brskalnika onemogocis pojavna okna spletnih strani. Pobrises se osebne nastavitve v brskalniku (piskotke in podatke, zacasni pomnilnik) in cache v nastavitvi tablice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima še kdo na mob. napravah naloženo aplikacijo Dež? Nekaj časa mi že ne dela. Namesto zemljevida slo je sedaj samo črn ekran, z malim kompasom v vogalu in časovnim trakom spodaj. Zemljevida z gibanjem dežnih oblakov pa ni več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, izibajker pravi:

Ima še kdo na mob. napravah naloženo aplikacijo Dež? Nekaj časa mi že ne dela. Namesto zemljevida slo je sedaj samo črn ekran, z malim kompasom v vogalu in časovnim trakom spodaj. Zemljevida z gibanjem dežnih oblakov pa ni več...

posodobi aplikacijo, al pa jo odstrani pa ponovno naloži

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 16. 9. 2016 at 6:27 PM, solorider said:

Kateri anti virusni program je najboljši? 

Pismu sem pozen :D 

Če imaš novejši windows je najboljši kar "Windows Defender"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 9. 2016 at 18:27, solorider pravi:

Kateri anti virusni program je najboljši? 

MSE ... tudi zastonj in čist OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, sebar pravi:

Pismu sem pozen :D 

Če imaš novejši windows je najboljši kar "Windows Defender"

 

pred 23 minutami, HD-Dyna pravi:

MSE ... tudi zastonj in čist OK

sem kar na Kasperskemu ostal na siolu, hvala! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi rabu eno pomoč...

In sicer, na Pc-ju mam windows 10.

Nekaj cajta sem ga dajal samo na sleep,

potem pa en dan ugotovil, da mi gumb "start" in opravilna vrstica ne delata več.

Na netu sem pregledal ene 10varjant s pomočjo, vendar nobena ne pomaga...

Ima kdo kakšno idejo?

Ne da se mi spet formatirat, pa jovo na novo...

Za pomoč hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, C eagle said:

Pc-ju mam windows 10.

Nekaj cajta sem ga dajal samo na sleep,

potem pa en dan ugotovil, da mi gumb "start" in opravilna vrstica ne delata več.

kako ga zaženeš na novo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, C eagle said:

Bi rabu eno pomoč...

In sicer, na Pc-ju mam windows 10.

Nekaj cajta sem ga dajal samo na sleep,

potem pa en dan ugotovil, da mi gumb "start" in opravilna vrstica ne delata več.

Na netu sem pregledal ene 10varjant s pomočjo, vendar nobena ne pomaga...

Ima kdo kakšno idejo?

Ne da se mi spet formatirat, pa jovo na novo...

Za pomoč hvala.

Mogoče te samo updejti jebejo, poglej če maš ta-nar-ta-bel-ta-nov patch

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko opraviš "system restore"

izberi "system" na desni strain klikni system protection nato klikni system restore in izberi datumsko opcijo :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, C eagle pravi:

Bi rabu eno pomoč...

In sicer, na Pc-ju mam windows 10.

Nekaj cajta sem ga dajal samo na sleep,

potem pa en dan ugotovil, da mi gumb "start" in opravilna vrstica ne delata več.

Na netu sem pregledal ene 10varjant s pomočjo, vendar nobena ne pomaga...

Ima kdo kakšno idejo?

Ne da se mi spet formatirat, pa jovo na novo...

Za pomoč hvala.

Ta problem ni povezan z dajanjem pc-ja na ''sleep'', ampak se je dogajal na določenih PC-jih, po updatu Win 7 na Win 10, konkretno tudi meni doma. Sedaj so zadevo uredili z novimi posodobitvami.
Predlagam, da naložiš vse Windows posodobitve, ki so vsaj pri meni problem rešile ... 

@antares desna tipka še vedno deluje in v meniju najdeš ''Izklopi računalnik'' ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, boych said:

Ta problem ni povezan z dajanjem pc-ja na ''sleep'', ampak se je dogajal na določenih PC-jih, po updatu Win 7 na Win 10.
Predlagam, da naložiš vse Windows posodobitve, ki so vsaj pri meni problem rešile ... 

@antares desna tipka še vedno deluje in v meniju najdeš ''Izklopi računalnik'' ...

kaj njemu deluje jaz ne morem vedeti; ravno tako se updates pri Win10 nalagajo samodejno takoj ko je računalnik na internetu, zato bi moral imeti vse posodobitve, razen če.... ampak situacijo mora opisati tisti ki išče pomoč, ne pa da se tukaj gremo loto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, antares pravi:

kako ga zaženeš na novo?

Alt+f4 in izbereš...

 

Mislim,da so vse posodobitve, imam pa občutek, kot da se je nekje nekaj "strgalo".

Določene povezave ne delujejo (trenutno nisem doma, pa ne morem napisat točno, kaj napiše)

vrže mi pa error...

Npr. kliknem trgovina,pol nekaj sekund melje in napiše,da ne najde povezave za to izbiro.

Na opravilni vrstici deluje le pripet gumb za crome in tunderbird. Niti urene morem nastavit...

Edino kar deluje je desni klik na opravilni vrstici in (samo ta izbira, ostalo je mrtvo...)izbira upravitelja opravil, tam pa pol zaženeš novo opravilo npr. Control panel itd...

 

Popravljeno . Popravil C eagle
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, C eagle pravi:

Alt+f4 in izbereš...

 

Mislim,da so vse posodobitve, imam pa občutek, kot da se je nekje nekaj "strgalo".

Določene povezave ne delujejo (trenutno nisem doma, pa ne morem napisat točno, kaj napiše)

vrže mi pa error...

Npr. kliknem trgovina,pol nekaj sekund melje in napiše,da ne najde povezave za to izbiro.

Na opravilni vrstici deluje le pripet gumb za crome in tunderbird. Niti urene morem nastavit...

Edino kar deluje je desni klik na opravilni vrstici in (samo ta izbira, ostalo je mrtvo...)izbira upravitelja opravil, tam pa pol zaženeš novo opravilo npr. Control panel itd...

 

formatiraj, drgač bo qurc....vsaj dolgoročno je to najbolje, saj nimaš dost kaj počet, 2 urce (al pa manj) pa je nameščeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!