Skoči na vsebino

PEDA Cobra 50 skuter


1971

Priporočene objave

Pozdravljeni, zanimam se za nakup skuterja PEDA Cobra 50, pa me zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z PEDA skuterji?

Kot kaže njihov link gre skuter (odblokiran) 70km/h. A mogoče kdo ve, čigava je mašina? Glede na mojo letnico me zanima, da me skuter pripelje na plažo (2km), da mi se ne kvari in da gre recimo 70km/h (tudi če valjčke menjam). Kakršnakoli informacija zelo dobrodošla, lp in hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

 Nakupa skuterja Peda ali Keeway ti ne priporočam. Jaz ga namreč imam in sem se zelo opekel. Pri 800 km se je skuter pokvaril. Dal sem ga na servis in ker je bil 1 mesec čez garancijo, mi je seveda niso priznali. Bil je pokvarjen ležaj in zaradi tega je šla tudi ojnica. Rekli so, da ni bilo mazanja in da je najverjetneje šla tudi črpalka, zato so jo zamenjali z novo. No vse lepo, dokler ne vidim računa -  430€ kar je skorajda enako polovici cene novega skuterja. Za Peda in Keeway je uvoznik isti - Saplex in iz tega razloga nakupa ne priporočam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hajzl od hajzla, še nisem vido pede,ki bi imela prevoženih več kot 900km. 3pede sem videl na servisu,nobena ni imela več kot 270km, in na vseh treh je šlo nekaj v mašini. (blajerca,lageri,....) LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakupa skuterja Peda ali Keeway ti ne priporočam. Jaz ga namreč imam in sem se zelo opekel. Pri 800 km se je skuter pokvaril. Dal sem ga na servis in ker je bil 1 mesec čez garancijo, mi je seveda niso priznali. Bil je pokvarjen ležaj in zaradi tega je šla tudi ojnica. Rekli so, da ni bilo mazanja in da je najverjetneje šla tudi črpalka, zato so jo zamenjali z novo. No vse lepo, dokler ne vidim računa - 430€ kar je skorajda enako polovici cene novega skuterja. Za Peda in Keeway je uvoznik isti - Saplex in iz tega razloga nakupa ne priporočam.

Lepa hvala za odgovor, sicer sedaj že gledam za kašen maxi 500, lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Lepa hvala za odgovor, sicer sedaj že gledam za kašen maxi 500, lp.

Jaz imam peda cobro, in ima 1590 prevoženih kilometrov... Skuter gre 75km/h vleče kot nor, .Skuter sploh ni slab-za kitajca.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz imam Peda fire 50 in morem rečt da sem presenečen glede na to da je kitajec. Imam prevoženih 6700KM. Kakšno večje popravilo še ni bilo potrebno vozo sem ga samo na redne servise (600km,4000km....) in vedlo plačal samo 30€. Da sem ga odblokiral sem samo cviknil žico ki gre vem iz bloka do CDIja nosem rabo vzet dol niti ene plastike in je šal 75km/h. Odrezal sem tudi slepo cev na avspuhu z tem pa so se poboljšali pospeški.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem sicer supermoto-ta keeway x-ray (vem...napaka :) ), ampak morem reči, da z njim nimam slabih izkušenj, z njim sem v letu naredil 2400km, brez problemov, nato sem ga prodal...pri 1000km, ko je đabe servis, pa so prišli iz maribora po motor, ga servisirali, ter mi ga pripeljali nazaj.

Lp

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Jaz imam peda cobro, in ima 1590 prevoženih kilometrov... Skuter gre 75km/h vleče kot nor, .Skuter sploh ni slab-za kitajca.

Kje si našel blokado da si ga odblokiral .Mi lahko poveš.LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Nakupa skuterja Peda ali Keeway ti ne priporočam. Jaz ga namreč imam in sem se zelo opekel. Pri 800 km se je skuter pokvaril. Dal sem ga na servis in ker je bil 1 mesec čez garancijo, mi je seveda niso priznali. Bil je pokvarjen ležaj in zaradi tega je šla tudi ojnica. Rekli so, da ni bilo mazanja in da je najverjetneje šla tudi črpalka, zato so jo zamenjali z novo. No vse lepo, dokler ne vidim računa -  430€ kar je skorajda enako polovici cene novega skuterja. Za Peda in Keeway je uvoznik isti - Saplex in iz tega razloga nakupa ne priporočam.

Jaz sem imel isti problem...  :l_01::l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Motor je treba najprej ulaufat ,pa redno gledat olje ... pol po 1000km iskat blokade ,vse so po istmu sistemu delane ... :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Motor je treba najprej ulaufat ,pa redno gledat olje ... pol po 1000km iskat blokade ,vse so po istmu sistemu delane ... :smoke:

...in kje vse so te blokade?.... Zanima me za 2011-2012 model, ker tiste zelene žice iz bloka ni nikjer, ki jo omenjate, pa tudi nobene puše ni na varimatu, prav tako ni na izpuhu in na fergazerju.... če pa odklopim zeleno žico, ki gre v CDI, pa moped niti ne vžge.... Ali bo potrebno kupiti odblokiran CDI, ali je še kakšna druga rešitev?

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Če imaš iz CDI-ja pink žičko, jo odstrani, to je tudi en del blokade.

Lahko imaš blokado tudi na pokrovu frgazerja, ko odmontiraš pokrov frgazerja vidiš en ''bolcl'' in vzmet, ter membrano, ta bolcl skrajšaj, ta preprečuje, da bi se dvignila igla in membrana višje.

Tudi varianta je na dizi, imaš dve dizi majhno in veliko, majhna je za ''low sped'' prosti tek, druga je ''main fuel'' in ta slednja ima nastavek za ključ in za izvijač, mislim da gre gor ključ 8 ali 10 nevem točno in nato z šraucigrom odstraniš to blokado.

Potem pa gre motor kot sneta sekita.

Jaz imam tudi Pedo in sem presenečen, brez problemov, ima jih že čez 8000 prevoženih, s tem da hladnega ne tiščim na polno, in ko ga ugasnem, se pravim ko ga parkiram ga pustim kakšno minutko laufat, da se temperature umirijo.

Seveda pa redna kontrola olja in vsakoletna menjava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Dajte no, če motor redno vzdržuješ ( olje in vožnja ) ni nobenih problemov. Tisti, ki kritizirate ta skuter pa ste sigurno sami šarali po njem ( odblokada, menjava valjčkov in podobno ) zaradi česar pa je prišlo do okvar. Sam imam Pedo Cobra 50 in povedat moram, da sem zelo zadovoljen z njim,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obujaš 3 leta + stare teme ! ! :grim

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni,

moje izkušnje s Peda skuterjii je zelo dobra..

Leta 2009 sem kupil PEDA FIRE imel je kopijo Mianrellijevega 2 taktnega motroja 1E40QMB. Zamenjal sem CDI z odblokiranim. Po GPSu je njegova max. hitrost bila med 63-65 kmh. V tovarniških specifikacijah piše sicer 70kmh, vendar je realno nekoliko nižja. Ima zelo dober navor, saj imam vikend na Pohorju in sem se redno vozil v hrib, vleče neverjetno,Motor ima 3,5kw!!! V 15% hrib je max. hitrost približno 30kmh. S pregrevasnjem nobenega problema, vozil sem se tudi v Avstrijo cca. 50km. Z njim sem prevozil 37000km, brez enega problema! Nato so mi ga vkradli izpred bloka in se z njim vozili po gozdu, ker so ga po 1 mesecu tam našli. Skuter je bil v obupnem stanju in še vedno vozen, motor je še vedno delal brezhibno.

Sedaj ga imam za dele, ker sem kupil PEDA COBRA malo rabljen, lansko leto. Vozim ga eno leto, spustil mi je celinder na ročki in sem ga zamenjal s starega skuterja, drugo pa nič posebnega.

Pa še to, uporabljal sem kvalitetna motorna olja in redno menjaval zračni in ostale filtre. Mehanik mi je svetoval naj ne kopujem Petrolovega dvo taktola, ker je zanič. Tudi Petrolov bencin je katastrofa!

 

Lp 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!