Skoči na vsebino

Rakitna


Priporočene objave

Če jaz to prav razumem, so geniji pravkar preko pol voznega pasu konkretno znižali trenje v primeru mokrega cestišča glede na drugo polovico voznega pasu.

To bo še konkreten hec, ko bojo preveč 'bremza hepi' talenti v avtih bremzali po takem. Pa v primeru padca/nesreče bo definitivno potrebno iskati odgovornost upravljalca ceste. Konec koncev je to namerno 'pohabljanje' vozišča. Kot da bi naprimer namerno skopali random luknje/nastavili fizične ovire na cesto, ker kao varnost. Idioti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

končno se bodo nekateri naučili pravilno ovinke vozt :P

ampak tega pa še nisem nikjer vidu :O

 

pol kwaka še nisi na sprehod pelu na 69 (Golica) :BUA:

pred eno uro, mladench pravi:

ti si itq poseben. Ne vozim po črti niti se ne nagibam preko nje. Zoprno pa mi je v levem ovinku, ker mi dajejo občutek ožjega vozišča.

večji izziv za ta prave :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, jskrablin pravi:

Če jaz to prav razumem, so geniji pravkar preko pol voznega pasu konkretno znižali trenje v primeru mokrega cestišča glede na drugo polovico voznega pasu.

To bo še konkreten hec, ko bojo preveč 'bremza hepi' talenti v avtih bremzali po takem. Pa v primeru padca/nesreče bo definitivno potrebno iskati odgovornost upravljalca ceste. Konec koncev je to namerno 'pohabljanje' vozišča. Kot da bi naprimer namerno skopali random luknje/nastavili fizične ovire na cesto, ker kao varnost. Idioti.

Kao mali lezeci policaji, oz une, mal visje crte. take, ki rukajo, ko cez zapeljes. Z avtom, drugac niti ne mores. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, gsxf750 pravi:

pol kwaka še nisi na sprehod pelu na 69 (Golica) :BUA:

sm sm .. ampak nazadnje ... mislim, da pred 3 leti al 4-mi, tega ni blo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Severni sosedje so se pred ca 4 leti zadeve lotili podobno (0:38s) ter s Polizei-i motoristi v civilu.

Pri nas na civilista še nisem naletel ali slišal.

Vožnje akterja nisem preverjal, ni časa, pač prvi video, ki je priletel po spletu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, compaq pravi:

Kao mali lezeci policaji, oz une, mal visje crte. take, ki rukajo, ko cez zapeljes. Z avtom, drugac niti ne mores. 

Mnja. S tem da so oni postavljeni prečno na smer vožnje, tile pa v smeri vožnje. Kar bo tele oznake v ne lih optimalnih razmerah naredilo kr zanimivo drsalnico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil danes dopoldan na Rakitni z peciklom in doživel razočaranje sem vprašal delavca ki je packal po cestišču čemu zadeva služi, dobil odgor da je zadeva namenjena umirjanju prometa kaj takega nisem še nikjer zasledil ko bo vzrok nesreče ta packarija na cesti se sprašujem kdo od pametnjakovičev bo prevzel odgovornost za nastalo situacijo, so mi vzeli še tisto malo veselja, baaaahhhh kaj jest plačujem v tej državi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž rabimo zajetno št. mrtvih da to ukinejo. Samo polomljeni motoristi medijsko niso zanimivi ker so v štartu obsojeni da so itak objestno vozili pa padli....

Ampak.... itak bodo raje postavili znak ki opozarja na umetniško delo na cesti skupaj z omejitvijo 50km/h ali manj kot sanirat realen problem.

Jaz že leta gledam te bedarije:

Capture.JPG

Po suhem te odvrne da bi si malo bolj dal duška, po mokrem pa greš preventivno po jajcih (tista v ovinku ki se je ne vidi dobro je tečna). Čisto odvečna ta indikacija varnostne razdalje ki je ne šmirgla itak nobeden. Zakaj? Ker te pol vsi veselo prehitevajo (tu je krivba sicer vozniška kultura oz. pomanjkanje le te) in če si res dosleden se lahko kmalu začneš peljati rikverc da dohajaš...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 7. 2016 at 9:30, Kmet2 pravi:

Ne se jezit k maš tok lep motor :)

globoka :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počk :) ta stvar po tleh se mi niti ni zdela tolk moteča kakor zgleda, je pa vseeno škoda da so šli težavo reševati na tak način z dejanskim "pohabljanjem" kakor je napisal jskrablin

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to zdej pomeni, da bom imel od zdej naprej črnobele kolenčnike?!?

:huh:

...kt zebra?

:huh:

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem sicer že videl kakega motorista, ki je sekal ovinek..ali pa bil nagnjem na sosednji pas.....sekanje ovinkov je olimpijska disciplina avtomobilistov....največ pa lokalcev in voznikov kombijev.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, twom said:

Naj kda pripopa sliko da bomo vsi videli to čudo...

Slike so že objavljene na prejšnji strani. "vidi čudo"

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ko padel bo prvi dež,

se motorist hitro valjal bo po tleh.

Ker na bele črte pazil ni,

ga sedaj vse boli....

 

predlagam pa tole melodijo :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Kmet2 pravi:

Da jih ni sram .....pilotni projekt in spet bo en nabasal žepe ,prasci ......v teh 24 kur je res eno samo zavajanje in krivci so vedno motoristi .

Sam se redko zapeljem na Rakitno ker mi nekak ni ,ampak ko se me skoraj zbijejo vsaj 3-4 kante na 4 kolesih ki pripeljejo po mojem pasu .

Mal realnosti bi pa lahko no prosim ,kljub temu ,da je res da imaš par raketašov ,ki jih tudi poznam ,sam ne boste vrjeli vozijo po svojem pasu . 

Veliko nesreč se zgodi ravno zaradi butastih avtomobilistov in ja motorist je šel prehitro in posledično je daljša zavorna pot,manj maneverskega prostora itd ...toda vozil je po svojem pasu ko je cepec v avtomobilu pripeljal po njegovem  ...........in največkrat potem še lažejo vpričo policaja kako je motorist prinorel itd  skratka ,namesto radarjev naj lovijo cepce ,ki vozijo po drugi strani voznega pasa pa boste videli da je 80% ki delajo ta prekršek avtomobilistov pa še v blagajni se bo poznalo .............večkrat za kom obrnem ,sploh če mi kaj krili in blenda ko pripelje po mojem pasu ,toda glej ga zlomka ,največkrat potem najpogumnejši mahalci ne ustavijo in se celo zaklepajo .Do zdaj sem uspel priti z roko samo do enega ki je šipo tudi odprl in mi mamico tam kjer jo je oči .........vedno uspešno rešeno brez policajev :dry: ker sem zelo prepričljiv če želim . 

Skratka banda medijska . 

Me pa te črte ne motijo kot sem povedal ,zmotil me je članek , ki vso odgovornost za prometne nesreče nalaga nam motoristom .

:yawn:

 

 

 

 

:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjet. Te črte bodo sigurno drsele. Če so sedaj hrapave se bodo čez čas zlizale in nato bodo imeli vozniki avtov v mokrem veliko težav. To bodo še komedije. Vprašanje je res kdo bo potem odgovoren ko bo počilo? Kater retardiranc si je spomnu to? Sramota.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, NejcN pravi:

Ne morem verjet. Te črte bodo sigurno drsele. Če so sedaj hrapave se bodo čez čas zlizale in nato bodo imeli vozniki avtov v mokrem veliko težav. To bodo še komedije. Vprašanje je res kdo bo potem odgovoren ko bo počilo? Kater retardiranc si je spomnu to? Sramota.

Verjetno kak mestni veljak z dobrimi vezami in vikendom na Rakitni. Upam, da mu zdrsne na prvi plundri... Je pa zanimiv neodziv lokalne skupnosti, ki iz tako velikega števila motoristov ne zna ali noče narediti dobrega posla. V Italiji ali Avstriji bi nedvomno pritisnila na oblast, naj se ne zajebava ker je zadaj denar... No pri nas se to ne splača. Subvencija tu, podpora tam, pa ni potrebno migat. Samo tem butcem bi moral nekdo dopovedat, da od podpore ne bo novega golfa v garaži, morda bo ostalo le za prehranjevanje mešanca nemškega ovčarja in še nečesa, kar je skočilo čez ograjo...

Upam, da bo prvi, ki jo zaradi zega razbil motor, odvlekel na projekt podpisanega v gozd in tolkel toliko časa, da pizdin pove, kdo je plačal za njegov podpis... 

In ja! Napeljujem k svetopisemskem "zob za zob".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

:yawn:

 

 

 

 

:jezik:

nehi se grdo obnašat :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

nehi se grdo obnašat :dry:

Ta se res ne zna obnašat :D ....misli ,da je šerif s pištolo in značko .....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Ta se res ne zna obnašat :D ....misli ,da je šerif s pištolo in značko .....:P

in lopatko, al liziko? Ah ne vem, neki rumenga z rdečo obrobo. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Jaz sem šel zadnjič pogledat te črte....

... jebenti... grem s kolenom po njih....pa niso hotele ropotat po kolenu, tko kot na pisti tisi narebreni robniki.... eh.... brezveze....

:P

... drugače pa so te črte narejene dokaj preračunano (kolikor jih je narisanih na spodnjih nekaj ovinkih). Če pelješ s kolesom tik ob njih, imaš glavo do sredinske črte in ne čez. Je pa res, da psiholološko delujejo nate, da ti zelo zmanjšajo širino tvojega voznega pasu. Ampak to me ne moti. Tudi do sedaj sem vozil točno po tej liniji, ki so jo zdaj začrtali še s temi belimi oznakami..... samo kaj ti to pomaga, ko fašeš avtomobilista na svojem pasu, ko je pred (svojim) ovinkom zavzel moj pas (razširil linijo pred vstopom v ovinek) ...in se ti NE UMAKNE, da sem že velikokrat moral iskati svojo pot že skoraj na bankini.

Še enkrat (kot sem tudi že pisal):

So motoristi, ki sekajo ovinke... visijo nagnjeni čez četo.... itd, ampak jih je za mnogokratnik manj kot avtomobilistov, ki sekajo ovinke, ali pa pred svojim desnim ovinkom zavzame levi pas, da poveča radij ovinka...in potem se sreča z motoristom ( v svojem levem ovinku) z njim.....in kaj:  ...avtomatično je kriv motorist, ker se po defoltu nagiba in je bil nagnjen proti avtomobilistu čez črto...   :eek: ... zdaj pa dokaži to, ker so vsi nastrojeni proti motorističnim divjakom.

Tudi jaz sem že obrnil pa šel hebat mater avtomobilistom, ki so naredili točno to, kar sem prejle napisal. In to se dogaja vsakodnevno...po večkrat.

... tko da tele črte niso nič napačnega, še potegniti bi jih morali par deset metrov dlje, po končanem ovinku... ravno zaradi tega, ker je največja nevarnost, da fašeš avto na svojem pasu v drugi polovici ovinka (na izhodu).

 

... so pa v zgornjem delu rakitniške piste zaenkrat samo točke narisane, da bodo potem narisali še črte...tko da če koga motijo... jih naj poradira in nariše po svoje nove ...  :P

 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!