Skoči na vsebino

Rakitna


Priporočene objave

Me zanima kje je sedaj tisti vodja tega pilotnega projekta, ki umirja promet..
Namesto da bi gor poslali 1 patruljo(ki je že tako plačana), in bi se samo pokazala bi dosegli željeni cilj..ampak ne, bolje je plačati xyz€ za neke kvazi varnostne črte in pa postavit radar na 50 omejitev pa kasirati na polno. 
 

RIP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, ukica pravi:

Me zanima kje je sedaj tisti vodja tega pilotnega projekta, ki umirja promet..
Namesto da bi gor poslali 1 patruljo(ki je že tako plačana), in bi se samo pokazala bi dosegli željeni cilj..ampak ne, bolje je plačati xyz€ za neke kvazi varnostne črte in pa postavit radar na 50 omejitev pa kasirati na polno. 
 

RIP

Te črte v takšni ali pa drugačni obliki imajo tudi v drugih državah.

Ti drkači so odgovorni za nastanek nečesa omejujočega, zato se njim zahvali za grafično preobrazbo ceste in meritve hitrosti.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Rogerg pravi:

Nočem pametovat, nevem kaj in zakaj se je zgodilo itd...     samo mene kot motorista je blo večkrat strah ko sm pelju čez rakitno letos.. to letijo mimo vsak ovink po kolenu, po 4je eden za drugim..  kot da gledaš moto gp, res  nevem kaj majo u glavi...  na cesti pa polno kolesarjev ki motovilijo in jih avtomobili prehitevajo itd... ja še malkrat to beremo :sleep2:

sam ne moreš to zdaj tak posebej izpostavit

A ima kaj veze ce je 1 ali 4  ?

pelji se ti tak ce lahk 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, motozajebant pravi:

Kdo kaj ve, kaj je bilo danes na Rakitni? Menda en mrtev motorist...

Na zalost so bile moje info pravilne... mrtev motorist... jeba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Borutt said:

Te črte v takšni ali pa drugačni obliki imajo tudi v drugih državah.

Ti drkači so odgovorni za nastanek nečesa omejujočega, zato se njim zahvali za grafično preobrazbo ceste in meritve hitrosti.  

Vem ja, obsojam tudi te razne RR etc., ampak bodimo realni, če bi patrulje gor bile dokaj redne teh črt nebi rabili, dirkačev bi bilo manj. 
Ampak ja, šefi so naročili radar na eno mesto in njih red na Rakitni ne zanima, samo številka(€). ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, ukica pravi:

Vem ja, obsojam tudi te razne RR etc., ampak bodimo realni, če bi patrulje gor bile dokaj redne teh črt nebi rabili, dirkačev bi bilo manj. 
Ampak ja, šefi so naročili radar na eno mesto in njih red na Rakitni ne zanima, samo številka(€). ;) 

Motis se, iz prve roke ti povem, da problematika Rakitne se kako zanima policiste iz PP Vič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, ukica pravi:

Vem ja, obsojam tudi te razne RR etc., ampak bodimo realni, če bi patrulje gor bile dokaj redne teh črt nebi rabili, dirkačev bi bilo manj. 
Ampak ja, šefi so naročili radar na eno mesto in njih red na Rakitni ne zanima, samo številka(€). ;) 

Zahvali se drkačem. Brez i. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh joj, RIP!

 

p.s. Kje pa je radar na Rakitni? Se pogosto gor zapeljem (tudi danes je bilo v plani)...

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Policija poroča, da je 35-letni voznik motornega kolesa vozil iz smeri Kamnika pod Krimom proti Rakitni: »V levem nepreglednem ovinku je zapeljal preko neprekinjene črte na nasprotno smerno vozišče in začel prehitevati motorno kolo in dva osebna avtomobila. V tem trenutku je iz nasprotne smeri pravilno po svojem smernem vozišču pripeljal voznik motornega kolesa. 35-letni voznik motornega kolesa je zaradi tega sunkovito zapeljal v desno, izgubil oblast nad vozilom in trčil v drevo.«

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se je preveč mudilo...

Jaz se po Rakitni skor ne vozim več pa mam do tam lih tolko, da se motor in gume zagrejejo. Razlog so večinoma (v približno tem vrstnem redu) avtomobili, ki ne vejo kako ostati na lastnem pasu in kolesarji, sploh na poti navzgor. Marsikje pri čisto legalni hitrosti ostane zelo malo prostora za reagirat, če sredi ovinka naletiš na skupinico, ki si je privatizirala smerno vozišče. Pa seveda, kotne brusilke. Kdaj te kdo prehiti s tako razliko v hitrosti, da misliš da stojiš na mestu.  Dopoldan med tednom kdaj še gre... vikendi pa ni šanse. Med vikendi so tam vsi iz zgoraj naštetih kategorij, na kile.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jskrablin, to ni izgovor, da je na cesti polno drugih uporabnikov. Če se vsi držimo omejitev in vozimo normalno in ne "na nož", se lahko človek izogne vsaki situaciji in za objestno vožnjo ni opravičila.
Vsak takoj asocira , motor+ovinki je = koleno. Ja je, ampak ne na javni cesti, kjer so tudi ostali vozniki, ograje, drevesa ...

Je pa res, da bi kolesarji morali malo uredit svojo kulturo vožnje, sploh na kakšnih vzponih ... itd. Najbolj mi gredo na živce, ko se vzporedno vozijo po trije, štirje, kot da so sami na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DL650 pravi:

@jskrablin, to ni izgovor, da je na cesti polno drugih uporabnikov. Če se vsi držimo omejitev in vozimo normalno in ne "na nož", se lahko človek izogne vsaki situaciji in za objestno vožnjo ni opravičila.
Vsak takoj asocira , motor+ovinki je = koleno. Ja je, ampak ne na javni cesti, kjer so tudi ostali vozniki, ograje, drevesa ...

Je pa res, da bi kolesarji morali malo uredit svojo kulturo vožnje, sploh na kakšnih vzponih ... itd. Najbolj mi gredo na živce, ko se vzporedno vozijo po trije, štirje, kot da so sami na cesti.

Se ne izgovarjam. Zgolj kalkuliram rizik (kot ga jaz ocenjujem) vs. užitek v vožnji. In pol raje zavijem na kako drugo, manj obljudeno cesto. V letošnji sezoni sem sploh začel iskati spodobne neprometne ceste. Naslednjo pa upam, da bo kak bolj vsestranski motor pri hiši, pa se bom selil še bolj na 'periferijo'.

Okoli ostalih... ne vozijo vedno vsi normalno, po omejitvah in pravilih. Tudi jaz ne vozim vedno strogo po CPP in omejitvah (razen v naseljih, tam se res trudim biti ko v AŠ). Ne vozim pa na nož/koleno/agresivno. Mi je jasno, da so situacije ko lahko narediš vse prav, pa boš vseeno najebal zaradi napake nekoga drugega. Sem eno tako preživel, konkretno potolčen. Tako da ti odsvetujem tolaženje, da se lahko z defenzivno vožnjo izogneš vsaki situaciji. Ne gre tako. Z defenzivno vožnjo zmanjšaš možnosti za pizdarijo. Možnosti za pizdarijo so še vedno realna 'veja' razvoja dogodkov v nepričakovani situaciji.

O kolesarjih pa ne bom izgubljal besed. Oni na kozah so večinoma ene tolk našpanani ko njihove cunje preko riti. Ne tako dolgo nazaj se mi je en skor nabil na havbo od avta. Je sekal svoj levi ovinek. Jaz sem šal kolko je šlo desno, pa je vseeno šlo za centimetre mimo. Se mu je 'mudilo' v dolino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nisem poznal pokojnega Klemena...Počivaj v miru.

...ampak kako ironično....če kdo slučajno pozna "statistiko Rakitne" .... do "preobrazbe cestišča" ni bilo smrtnega primera med motoristi (nisem prepričan, zato sem napisal, če kdo pozna statistiko), ali pa ga zelo dolgo ni bilo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 7. 2016 at 20:59, NejcN pravi:

Ne morem verjet. Te črte bodo sigurno drsele. Če so sedaj hrapave se bodo čez čas zlizale in nato bodo imeli vozniki avtov v mokrem veliko težav. To bodo še komedije. Vprašanje je res kdo bo potem odgovoren ko bo počilo? Kater retardiranc si je spomnu to? Sramota.

......neprilagojena hitrost glede na razmere......pa se slikaj

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dooolgem času sem šel v soboto na rakitno, z velik rezerve, da sem mal tipal situacijo, pa za pesek tut nism vedu, kje je. Takole bom rekel, črte pravzaprav niso moteče, res je malce podzavestno znižaš, je pa zato linija lepša, lepše se vidijo zavoji, pa folk manj seče ovinke, kjer je porisano.

Drgač pa nič posebnega, cesta kot cesta, nevarna kot vsaka.

Pozabil dodati:

v tem času so take in podobne gorske "lepe ceste" nadpovprečno obremenjene s turisti, kolesarji, motoristi in seveda temu primerno še bolj nevarne. 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jskrablin , nisem v svojem postu mislil direktno tebe, ampak govorim na splošno. Isto se vozim kot ti ... v naseljih in v bližinah šol sem izredno previden in se vozim, kot si dal lepo prispodobo, kot v avto šoli.
Vsakega je škoda, ki umre na cesti, pač ne toleriram vožnjo v pijanem stanju in divjanje z cestaki na javnih cestah, kjer se ogroža tudi druge udeležence v prometu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, DL650 said:

@jskrablin , nisem v svojem postu mislil direktno tebe, ampak govorim na splošno. Isto se vozim kot ti ... v naseljih in v bližinah šol sem izredno previden in se vozim, kot si dal lepo prispodobo, kot v avto šoli.
Vsakega je škoda, ki umre na cesti, pač ne toleriram vožnjo v pijanem stanju in divjanje z cestaki na javnih cestah, kjer se ogroža tudi druge udeležence v prometu.

..cestaki? Ker velike endure gredo veliko pocasneje ane? 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odkar so tele črte narisane še nism biu gor ... bo treba it pogledat, zato ne morem sodit ali so nevarne .... verjetn me ne bodo motile, ti pa verjetno vizualno zelo zožajo vozno površino, kar mislim da ni prav ... 

prav tako ti vizualno zoža cesto gozd, ki je blizu vozišča, zato mi je nekako ljuble proti obali peljat ker gozd ni tako blizu vozišča

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če me spomin ne vara se je vse skupaj zgodila TUKAJ. nisem pa nikjer zasledil, če ve kdo mogoče kateri motor je bil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, blazzarss pravi:

če me spomin ne vara se je vse skupaj zgodila TUKAJ. nisem pa nikjer zasledil, če ve kdo mogoče kateri motor je bil?

polna črta , pred nepreglednim levim ovinkom ter povrh vsega križišče z desne strani ...prehitevanje v tej smeri v tem dotičnem prostoru je milo rečeno samomor iz zasede..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ukica pravi:

..cestaki? Ker velike endure gredo veliko pocasneje ane? 

 

Tako je!
Ne vem, kako se naj izrazim, da ne bo spet koga zmotlo, ki vidi samo določeno besedo v stavku. Torej;

Velike endure prav tako letijo, kot snete sekire, ampak veliko potovalno enduro si kupi bolj resen človek, ki se je "že, ni pa mus" znorel v življenju in ima pošlihtano, tako v glavi, kot v zapestju. Saj ne rečem, se najde kdo, ki se tudi z enduro razbije ko piksna ali pa poškoduje drugega, ampak zelo redko se vidi pri nesrečah takšen motor. Plus tega, pa je enduro težje kupit, kot pa kakšno "zjebano" R6, R1 ali kakšno drugo raketo.

Potem pa je pri teh divjakih še vpliv družbe in okolice v kateri zmotno mislijo, da se morajo neprestano dokazovat in tukaj potem pride do kratkega stika. Če pa je prisoten kakšen pir ali dva, potem pa je to itak pogubna kombinacija.

Ne želim pametovat, pač povem svoje mnenje in ne mečem vse v isti koš. Vse povsod se najdejo, ampak kar se tega tiče, prednjačijo pač lastniki cestakov, ki verjamem, da si ni kupil rakete zato, da se bo vozil 50, 90 ali 130km/h. Pravljica!

No, da še dodam .... cesta na Rakitno je super cesta za lepo kruzanje med ovinki.

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DL650 pravi:

Tako je!
Ne vem, kako se naj izrazim, da ne bo spet koga zmotlo, ki vidi samo določeno besedo v stavku. Torej;

Velike endure prav tako letijo, kot snete sekire, ampak veliko potovalno enduro si kupi bolj resen človek, ki se je "že, ni pa mus" znorel v življenju in ima pošlihtano, tako v glavi, kot v zapestju. Saj ne rečem, se najde kdo, ki se tudi z enduro razbije ko piksna ali pa poškoduje drugega, ampak zelo redko se vidi pri nesrečah takšen motor. Plus tega, pa je enduro težje kupit, kot pa kakšno "zjebano" R6, R1 ali kakšno drugo raketo.

Potem pa je pri teh divjakih še vpliv družbe in okolice v kateri zmotno mislijo, da se morajo neprestano dokazovat in tukaj potem pride do kratkega stika. Če pa je prisoten kakšen pir ali dva, potem pa je to itak pogubna kombinacija.

Ne želim pametovat, pač povem svoje mnenje in ne mečem vse v isti koš. Vse povsod se najdejo, ampak kar se tega tiče, prednjačijo pač lastniki cestakov, ki verjamem, da si ni kupil rakete zato, da se bo vozil 50, 90 ali 130km/h. Pravljica!

No, da še dodam .... cesta na Rakitno je super cesta za lepo kruzanje med ovinki.

khm, khm....bom spustu Rakitno, naj bo Jadranka ogledalo....pa ne mi prosm, da velke endure ne grejo, še bolje in še laže kot cestaki. Večkrat videno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!