Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Preperelli scorpion trail I. niso bile boh ve kaj. Bile so serijsko na Versulji 1000. Zdržale so  okoli 10 000, ampak so na koncu bile že pošteno trde, in nezanesljive v mokrem.

Če je II. čistokrvna naslednica....... :grrr

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm že gledal,se pa pridružujem Nearainevemu vprašanju....

Ne, nisem ker pridejo v prodajo šele januarja. 

Trail1 so pri meni zdržale 17k kilometrov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17K  . . . veliko so ti zdrzale  Bravo !!!   

 

Sicer so mi Metzeler NEXT za po asfaltu odlicne, samo mal jim gripa izven asfalta manjka.

 

Odlocil sem se probat Continental TKC 70... po testih in obljubah naj bi bila perfektna za tisto kar jaz pricakujem... zivi bili, pa videli ...zadnjo ze imam na lagerju, prvo pa se cakam (bojda se jih ne dobi . . .  grrrrr )...  trip do in po Moroocu bo testni "poligon".   :smoke:

 

 

post-478-0-22392600-1419065737_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17K  . . . veliko so ti zdrzale  Bravo !!!   

 

Sicer so mi Metzeler NEXT za po asfaltu odlicne, samo mal jim gripa izven asfalta manjka.

 

Odlocil sem se probat Continental TKC 70... po testih in obljubah naj bi bila perfektna za tisto kar jaz pricakujem... zivi bili, pa videli ...zadnjo ze imam na lagerju, prvo pa se cakam (bojda se jih ne dobi . . .  grrrrr )...  trip do in po Moroocu bo testni "poligon".   :smoke:

 

Žal TKC70 ni v moji dimenziji (180/55-17).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TKC80 pa je. Nič bat, kocke se lepo peljejo. Edin top speed naj bi bil omejen na 170km/h, jst sm jih žgal tja nekje do 240, pa ni blo frke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TKC80 pa je. Nič bat, kocke se lepo peljejo. Edin top speed naj bi bil omejen na 170km/h, jst sm jih žgal tja nekje do 240, pa ni blo frke.

Pravijo da so Tkc80 v hladnem in mokrem asvaltu zelo spolzke??? Ali je to res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo da so Tkc80 v hladnem in mokrem asvaltu zelo spolzke??? Ali je to res?

Ne da bi jst vedu:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Živjo,

malo sem vn iz tega :)

 

Če potrebujem diablo supercosro, je bil včasih Šir.. pravi naslov, se še kje pri nas poceni dobijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Jaz sem po novem obut v Pireli Scorpion Trail II. Presel iz Metzeler Tourance Next. Zaenkrat lahko napisem, da je guma odlicna. Ce primerjam z vtisi nove Metzelerke, Pireli ima bolj okrogel ( sploscen)  radius in jo bistveno hitreje spravis do roba. Je malce bolj nevtralna pri padanju v ovinek, metzelerko je novo kar vleklo v ovinek. Se vedno pa zelo agilna, tu nic ne zgubis. Malenkost je mehkejsa od Metzelerke. Obe se segrejeta srednje hitro. Po dezju se ne vem, koliko bo zdrzala tudi ne. Kako se bo obnasala zrabljena tudi ne. Bo pa hudicevo tezko premagati Metzelerko.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..jo premaga v vsakem smislu. V naši skupini jo vsi koristimo...zadnji komplet zdržal 12.500 km in še bi se dalo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, Metzelerka mi je vzdrzala 9500 km. Ce bo Pirelli vec bo super, samo dvomim, ker se mi zdi malenkost mehkejsa. Bomo videli. Je pa res odlicna glede vodljivisti, pa povsem nevtralna in dobre povratne informacije daje. Jaz bi rekel, boljsa od Metzeler a samo v odtenkih. Predvsem radius se mi zdi boljsi. Kakorkoli, je sigurno najboljsa guma za cestne enduro motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 5. 2017 ob 22:38, IZTOK pravi:

Hm, Metzelerka mi je vzdrzala 9500 km. Ce bo Pirelli vec bo super, samo dvomim, ker se mi zdi malenkost mehkejsa. Bomo videli. Je pa res odlicna glede vodljivisti, pa povsem nevtralna in dobre povratne informacije daje. Jaz bi rekel, boljsa od Metzeler a samo v odtenkih. Predvsem radius se mi zdi boljsi. Kakorkoli, je sigurno najboljsa guma za cestne enduro motorje.

Pirelli in Metzeler ni primerjave ! Pireli ima boljši grip , v mokrem   1x boljša kot Next  , zdrži pa pa manj kot Next , če obe zvoziš s približno enakim stilom . Če jo pa goniš v ovink gre pa kar hitro  .....Pireli sem uničil pri 5600km , Conti 1000več z Next pa sem naredil nevrjetnih cca 9000km kar je za moj stil in segment ceste "Jadranka " fantastično , a užival nisem , po mokrem sem bil posran , je parkrat spustila brez opozorila in to vedno ko je bila na zadnji tretjini obrabe. Ko je nova do polovice, je super , kot vsaka .

Če pa voziš zelo previdno in vedno po predpisih , kar je tudi prav , je pa Next povsem dobra pnevmatika. 

Zvozil sem 2kom. Next, enkrat sem si jo želel probat sam , pa sem bil razočaran ,drugič sem jo  dobil kar v kompletu z 1050ADV (Prvovgradnja) in jih zabrisal dol na polovici !

Pirelli sem zvozil samo en komplet a se še vrnem na njih .

Seveda ni to strokovno mnenje ,tako sem jih doživel jaz :D

Ob 26. 5. 2017 ob 11:37, sivi pravi:

..jo premaga v vsakem smislu. V naši skupini jo vsi koristimo...zadnji komplet zdržal 12.500 km in še bi se dalo..

To moraš biti zelo nežen na ročici plina :OK:bremzanja skoraj ni , saj večinoma zaviraš z agregatom ........se motim :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne. Zaviramo, beri skupina, vedno z agregatom...zavora je izjema...izjema je tudi pri spuščanju na serpentinah...

..na avtocestah ne pretiravamo s hitrostjo...trenutno sprobavam Metzeler roadtec 01..

l.p

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj vozim Pireli Scorpion II bolj se rezim od uhe do uhe. Zdaj je ze cisto do roba pa se drzi ko pes. Gre ko po tracnicah.  Se popravim, je precej boljsa od Metzeler Tourance Next. :panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, IZTOK pravi:

Bolj vozim Pireli Scorpion II bolj se rezim od uhe do uhe. Zdaj je ze cisto do roba pa se drzi ko pes. Gre ko po tracnicah.  Se popravim, je precej boljsa od Metzeler Tourance Next. :panic:

Kot sem napisal ;) ni primerjave , boš videl v dežju ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mi lahko kdo pove kaj več o gumi rossa corsa? Zdaj bil na supercorsi sp, pa me zanima kakšna bol prijazna guma za po mokrem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Te gume pa so po postopku najprej lepilo pa potem guma :)

Kilometrina je tukaj sekundarnega pomena 

1.varnost

2.užitki vožnje

3.kilometrina

IMG_20170819_144255.jpg

IMG_20170819_144307.jpg

IMG_20170819_144316.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, exclan pravi:

Te gume pa so po postopku najprej lepilo pa potem guma :)

Kilometrina je tukaj sekundarnega pomena 

1.varnost

2.užitki vožnje

3.kilometrina

 

Prečudoviti spomini...to je guma,ki se daje na motor!

Pod 3....kilometrina nepomembna...jurja bo ziher!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izteka se druženje z gumami Metzeler tourance

Metzeler tourance sem dobil nove  ob nakupu motorja-GSA- po slabih 5000km je zadaj ob strani na ilegali,

prednja pa ima povprečno nekje 1.5mm in 2mm profila....

Priznam, vesel sem da so hitro pošle.

V mokrem,

povsem brez filinga kaj se dogaja, ne dopušča odpiranja v nagibu, takoj kaznuje z zdrsom.

Prednja sicer čudovito opravi nalogo ob zaviranju, vendar v nagibu zgublja oprijem,

pojavlja se prazen-mehak občutek na balanci, skratka potrebno voziti z ogromno rezerve

 

V suhem in hladnem brez posebnosti, prednja zna zdrsnit na serpentinah.

V suhem in vročem v glavnem super ok, le v globjih nagibih-bolj živahni vožnji  na serpentinah obe popuščata sploh, če zajebeš linijo in je treba korigirat..

večino kilometrine je bilo na prelazih........

Bi jih še vozil le plačal pa nebi za njih

spredaj.jpg.1b8454fffbd91536cd6cae7cc66f4ee9.jpgzadaj.jpg.056932931deaf7b1d6e42a02659f15a2.jpgzadaj1.jpg.d6ec23d9709a449b36bc26fc9e5a8157.jpg

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj to potem vozite - mogoče sado mazo ali je kaj drugega ? :)

feedback je  PEJT STRAN OD TE GUME! sicer me spomin vrne  na davne čase z vožnjo na gumah Obiličevo občutek isti.

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!