Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Tourance Next je precej boljsa, ampak za klaso boljsa je Pirelli Scorpion Trail II. Ce rad vozis gorske ceste in nimas v planu terena je ta guma prava izbira. Zelo vodljiva, nevtralna, odlicen oprijem na suhem in mokrem, dober feedback in sirok pas zdrsa - da moznost, da se zvleces. Pa po 7500 km je se vednom 90 % teh lastnosti in se za dobrih 1500 km, tako da kilometrino tudi da. Posebej zadnja je odlicna. Sredina je dovolj trda, da na potovanjih ne rata ploscata, boki pa so mehki in drzijo. Jaz sem napravil julija 5700 km po pretezno ravni Romuniji, Moldavijim in Ukrajini pa sem jo na Jadranki in par voznjah na Pohorje spet spravil na idealno obliko. Probaj, ne bo ti zal.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, exclan pravi:

In zakaj to potem vozite - mogoče sado mazo ali je kaj drugega ? :)

feedback je  PEJT STRAN OD TE GUME! sicer me spomin vrne  na davne čase z vožnjo na gumah Obiličevo občutek isti.

hja v mojem primeru so prišle nove z motorjem, kaj nej,

itak sem se spoznaval z motorjem in sproti ugotavljal kaj je z obutvijo..

Kot sem napisal nikoli več......probal bi terraforce, drugače pa pirelli scorpion brez debate  ,

matra me samo moja želja po občasnih obiskih makedamsko/gozdnih poti v povezavi z scorpion, ki deluje zeloooo cestna.

Ker to sem pa pozabil napisat metzeler se je dobro obnesla na makedamu...in utrjenih gozdnih poteh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je jasno, da so prišle .

Jaz tudi če so nove in, da imam tak občutek  in feedback od gume isti ali drugi dan k vulkanizerju in briši dol z njimi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problem v tem...tudi jaz sem imel Metzeler-ke Tourance gor na novem motorju. Ampak preden malo potipaš motor in ti potegne, da so gume problem...pač mine nekaj km. in časa. Ko ti je jasno pa takoj zamenjaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 8. 2017 ob 10:45, Wakasaki pravi:

hja v mojem primeru so prišle nove z motorjem, kaj nej,

itak sem se spoznaval z motorjem in sproti ugotavljal kaj je z obutvijo..

Kot sem napisal nikoli več......probal bi terraforce, drugače pa pirelli scorpion brez debate  ,

matra me samo moja želja po občasnih obiskih makedamsko/gozdnih poti v povezavi z scorpion, ki deluje zeloooo cestna.

Ker to sem pa pozabil napisat metzeler se je dobro obnesla na makedamu...in utrjenih gozdnih poteh

Po makadamu ali celo utrjeni zemlji gre Scorpion suvereno, nic bat. Sem preizkusil v Ukrajini na obvozih razritih in neuporabnih cest kjer sem vozil po presuseni zamlji polni prahu, kaksna dva centimetra debela plast prasne zemlje je bila na vrhu. Teraforce ziher ne bo parirala Scorpionu, cenovno pa tudi ni tako velika razlika. Teraforce je single compound guma in po sredini ti jo bo mnogo hitreje sploscilo na potovanjih. Jaz sem probal kar nekaj renomiranih znamk in Scorpion jih vse nese za en razred ali pa celo dva. Ta guma je odlicna v vseh zahtevah in nima nobene ocitne slabosti. Jaz ostanem na njej, sploh ne iscem vec druge opcije pa ce mi gume senkajo ne.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tale slikca drzi?? MAm na motorju metzeler tourance next, pa glede da nikol nisem kaj podobnega se vozil in bo po vsej verjetnosti 

vecino asfalta in kdaj pa kdaj mal brez asfalta ker bi tut to mal rad kdaj pelu, me mal zanima kaj je najbols tko gor nataknt. 

Te gume ki jih imam so za enkrat men cist kul res pa je da imam trenutno le nekje 600km z novim motorjem tako da nemorem rect al 

so dobre al so v p..... 

380reifentestendurojpg.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, gasperX pravi:

Tale slikca drzi?? MAm na motorju metzeler tourance next, pa glede da nikol nisem kaj podobnega se vozil in bo po vsej verjetnosti 

vecino asfalta in kdaj pa kdaj mal brez asfalta ker bi tut to mal rad kdaj pelu, me mal zanima kaj je najbols tko gor nataknt. 

Te gume ki jih imam so za enkrat men cist kul res pa je da imam trenutno le nekje 600km z novim motorjem tako da nemorem rect al 

so dobre al so v p..... 

380reifentestendurojpg.jpg

Kar se tiče Pirelli in Conti drži 100%, imel Conti, letos je gor Pirelli, veeelika razlika, za ostale pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
On 16. 10. 2017 at 10:23 PM, gasperX said:

Tale slikca drzi?? MAm na motorju metzeler tourance next, pa glede da nikol nisem kaj podobnega se vozil in bo po vsej verjetnosti 

vecino asfalta in kdaj pa kdaj mal brez asfalta ker bi tut to mal rad kdaj pelu, me mal zanima kaj je najbols tko gor nataknt. 

Te gume ki jih imam so za enkrat men cist kul res pa je da imam trenutno le nekje 600km z novim motorjem tako da nemorem rect al 

so dobre al so v p..... 

380reifentestendurojpg.jpg

ta motorradov test je predzadnji - na zadnjem testu v dimenzijah 129/70-19 in 170/60-17 so bili rezultati sledeči:

 

in den Dimensionen
120/70 R 19 und
170/60 R 17
max. Punktzahl Bridgestone
A 40
Continental
Trail Attack 2
Dunlop
Trailsmart
Metzeler
Tourance Next
Michelin
Anakee III
Pirelli
Scorpion Trail II
Landstraße/Alltag neu 150 131 133 128 133 126 137
Landstraße/Alltag
nach 4000 km
150 128 130 125 130 124 135
Nässe 100 87 81 90 90 82 95
 Verschleiß 100 83 81 71 93 82 91
Gesamtpunktzahl 500 429 425 414 446 414 458
Platzierung   3. 4. 5. 2. 5. 1.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ze pisal, da so Pirelli ST2 zgledale zelo obetavno pol je pa prvo naenkrat, pri cca 7000 km, pobral po bokih. Na Italijanskem forumu KTM SA jih je kar nekaj objavljalo o tem problemu, nekdo jo je celo uspel reklamirat. Sem sel nazaj na Conti TA2.4A8572DA-76CF-4B34-BAF8-E315D7B5989C.thumb.jpeg.30304b664b8250c224e6f82bb8452dfa.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Frenk 67 pravi:

Sem ze pisal, da so Pirelli ST2 zgledale zelo obetavno pol je pa prvo naenkrat, pri cca 7000 km, pobral po bokih. Na Italijanskem forumu KTM SA jih je kar nekaj objavljalo o tem problemu, nekdo jo je celo uspel reklamirat. Sem sel nazaj na Conti TA2.4A8572DA-76CF-4B34-BAF8-E315D7B5989C.thumb.jpeg.30304b664b8250c224e6f82bb8452dfa.jpeg

To pa res ni nič takega no sem videl tako obrabo že velikokrat pa običajno je fora stil vožnje.Tko nekako je ušilil michelinko pa conti tud kyokon na gs-u,   pa tast na r1200r......

Kaj pa če si ti začel mal bl veselo vozit.

No sej boš vidu kaj bo s conti.

Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Wakasaki pravi:

To pa res ni nič takega no sem videl tako obrabo že velikokrat pa običajno je fora stil vožnje.Tko nekako je ušilil michelinko pa conti tud kyokon na gs-u,   pa tast na r1200r......

Kaj pa če si ti začel mal bl veselo vozit.

No sej boš vidu kaj bo s conti.

Lp

 

Men se bolj zdi, da so naredil premehko zmes na bokih. Po zamenjavi prve sem z zadnjo naredu se cca 4000 km. In vsi so imeli tak problem samo na PST2 potem, ko jo je KTM zacel gor dajat kot prvo vgradnjo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Wakasaki pravi:

To pa res ni nič takega no sem videl tako obrabo že velikokrat pa običajno je fora stil vožnje.Tko nekako je ušilil michelinko pa conti tud kyokon na gs-u,   pa tast na r1200r......

Kaj pa če si ti začel mal bl veselo vozit.

No sej boš vidu kaj bo s conti.

Lp

 

ja majčken bolj je razigran :P , ampak guma mi vseeno ni všeč. Sicer pa, trikotno naredim tudi mitasko, se pač gumo mal prej zamenja, ko človek ni več zadovoljen z radiusom/agilnostjo motorja. Važno je da drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

ja majčken bolj je razigran :P , ampak guma mi vseeno ni všeč. Sicer pa, trikotno naredim tudi mitasko, se pač gumo mal prej zamenja, ko človek ni več zadovoljen z radiusom/agilnostjo motorja. Važno je da drži.

točno to sem mislil, je za zamenjat ampak za obrabo je pa kriv/zadolžen  driver :panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Wakasaki pravi:

točno to sem mislil, je za zamenjat ampak za obrabo je pa kriv/zadolžen  driver :panic:

pa oblika, pa trdota bokov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Frenk 67 pravi:

Sem ze pisal, da so Pirelli ST2 zgledale zelo obetavno pol je pa prvo naenkrat, pri cca 7000 km, pobral po bokih. Na Italijanskem forumu KTM SA jih je kar nekaj objavljalo o tem problemu, nekdo jo je celo uspel reklamirat. Sem sel nazaj na Conti TA2.4A8572DA-76CF-4B34-BAF8-E315D7B5989C.thumb.jpeg.30304b664b8250c224e6f82bb8452dfa.jpeg

Nehaj pred ovinki in vstopi v ovinki zavirat na prvo ,temveč uporabljaj zadnjo zavoro in zbremzavaj z agregatom in ta efekt na pnevmatiki čudežno izgine.

Pnevmatika je drugače tops in ni z njo nič narobe.

Jaz sem tako ošilil od Conti naprej ,z drugo tehniko je pnevmatika enakomernejše obrabljena. 

Pirelli mi je na KTM zdržala max 5500 ,Conti 6500 obe pa lahko samo pohvalim ...Dunlop,Metzeler,Mischelin v tem segmentu se lahko skrijejo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Nehaj pred ovinki in vstopi v ovinki zavirat na prvo ,temveč uporabljaj zadnjo zavoro in zbremzavaj z agregatom in ta efekt na pnevmatiki čudežno izgine.

Pnevmatika je drugače tops in ni z njo nič narobe.

Jaz sem tako ošilil od Conti naprej ,z drugo tehniko je pnevmatika enakomernejše obrabljena. 

Pirelli mi je na KTM zdržala max 5500 ,Conti 6500 obe pa lahko samo pohvalim ...Dunlop,Metzeler,Mischelin v tem segmentu se lahko skrijejo!

če zavira pred ovinkom naravnost, potem bi kvečjemu po sredi izrabil gumo :P

drugo je pa v ovinek, to se strinjam. Poleg tega kar vem ima anti dive in cbs zavore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Kmet2 pravi:

Nehaj pred ovinki in vstopi v ovinki zavirat na prvo ,temveč uporabljaj zadnjo zavoro in zbremzavaj z agregatom in ta efekt na pnevmatiki čudežno izgine.

Pnevmatika je drugače tops in ni z njo nič narobe.

Jaz sem tako ošilil od Conti naprej ,z drugo tehniko je pnevmatika enakomernejše obrabljena. 

Pirelli mi je na KTM zdržala max 5500 ,Conti 6500 obe pa lahko samo pohvalim ...Dunlop,Metzeler,Mischelin v tem segmentu se lahko skrijejo!

V principu skoraj vedno zaviram z agregatom, skoraj nikoli pa s prvo bremzo v nagibu. S to gumo je bilo nekaj narobe. Lastnosti gume se spreminjajo, ceprav naziv ostaja isti, tiste ki si jih vozil ti so bile lahko dobre.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Frenk 67 pravi:

V principu skoraj vedno zaviram z agregatom, skoraj nikoli pa s prvo bremzo v nagibu. S to gumo je bilo nekaj narobe. Lastnosti gume se spreminjajo, ceprav naziv ostaja isti, tiste ki si jih vozil ti so bile lahko dobre.

Povsem možno. Meni so bile super pnevmatike,super oprijem .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

če zavira pred ovinkom naravnost, potem bi kvečjemu po sredi izrabil gumo :P

drugo je pa v ovinek, to se strinjam. Poleg tega kar vem ima anti dive in cbs zavore.

Da se ne boš zapletel z vsemi temi kraticami in pomagali:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kmet2 pravi:

Da se ne boš zapletel z vsemi temi kraticami in pomagali:P

hehe, antidive ne dovoljuje poniranja pred ovinkom, torej "semiactive" vzmetenje otrdi vilice, CBS pa poskrbi še za zadnjo zavoro, tako da naj bi bil motor v "livelu" ob močnem zaviranju. Tolk o kraticah.

Kar pa se tiče konkretno njegove gume, sem jo videl in mi ni bila všeč. Čudno stopljena po desni strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

hehe, antidive ne dovoljuje poniranja pred ovinkom, torej "semiactive" vzmetenje otrdi vilice, CBS pa poskrbi še za zadnjo zavoro, tako da naj bi bil motor v "livelu" ob močnem zaviranju. Tolk o kraticah.

Kar pa se tiče konkretno njegove gume, sem jo videl in mi ni bila všeč. Čudno stopljena po desni strani.

Čisto vseno kaka pomagala imaš , ko greš v ovinek in zaviraš na prvo zavoro je čista fizika .......prednjo obrablja bolj ,pa imaš lahko NASA semiactive ali kakorkoli češ .

Ni isto ali pri CBS zaviraš na prvo ali pa samo na zadnjo ,ampak ti to itak veš ;)

Pa preberi si še enkrat moj post ......ne rabiš mi razlagat o kraticah ,ker sem jih vedel veliko prej , kot ti Kawa man :ras:

Vrjamem in sem tako tudi napisal . Meni je bila super pnevmatika ! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se kregat :P hec hec... jest bom kr nasledn tedn za cez zimo TKC70 gor dal bo ziher bols k pa ta k jo mam k nima profila nic vec :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Kmet2 pravi:

Čisto vseno kaka pomagala imaš , ko greš v ovinek in zaviraš na prvo zavoro je čista fizika .......prednjo obrablja bolj ,pa imaš lahko NASA semiactive ali kakorkoli češ .

Ni isto ali pri CBS zaviraš na prvo ali pa samo na zadnjo ,ampak ti to itak veš ;)

Pa preberi si še enkrat moj post ......ne rabiš mi razlagat o kraticah ,ker sem jih vedel veliko prej , kot ti Kawa man :ras:

Vrjamem in sem tako tudi napisal . Meni je bila super pnevmatika ! 

še 1x. ne verjamem, da je vzrok pri konkretnem primeru to, kar si napisal. Gumo mi je @Frenk 67pokazal in je bila po desnem boku čudno zradirana, kot bi se topila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

še 1x. ne verjamem, da je vzrok pri konkretnem primeru to, kar si napisal. Gumo mi je @Frenk 67pokazal in je bila po desnem boku čudno zradirana, kot bi se topila.

Razumem  in sem tako tudi napisal . Če pa vseno voziš , kot sem opisal jaz ti pa nobena pomagala ne pomagajo ,razumeš ti .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Razumem  in sem tako tudi napisal . Če pa vseno voziš , kot sem opisal jaz ti pa nobena pomagala ne pomagajo ,razumeš ti .

Razumem, zelo dobro. Je zelo odvisno tudi od gume, nekatere so bolj podvržene šiljenju v trikotnik, druge manj (preverjeno). Aja, pa močno zaviranje pred ovinkom ne šili gume. :P

Zaviranje v ovinek, teža na nosu čez ovinek jo pa. In ker sem že pisal, da se načeloma strinjam s tem, kar si ti napisal (razen zaviranja pred ovinkom, ker takrat je moped še pokonci), te kratice in semiactiv pomagajo toliko, da je teža enakomerno porazdeljena in je moped manj na nosu, kar pomeni da tudi pri nagibu manj teži na prvo gumo. Samo to, zaletavanje pa tako ali tako uničuje gumo. Motor z normalnimi zavorami in vzmetenjem, bi pri istem načinu vožnje še bolj silil na nos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!