Skoči na vsebino

Avto na plin - kje vgraditi


mkonci

Priporočene objave

misliš :)

 

Se strinjam da je valve care zaščita stičnih površin ventila in sedeža ventila, zgorel je ventil- stične površine.

Valve care se dodaja enakomerno na vsak valj- je enako spojen kot je bil flash lube, pomeni ena cev na sesalni kolektor.. ali ima priklop pred vsakim valjem posebej (da res pride na tisti valj) na kolektorju?

Mislil sem na povišano temperaturo izgorevanja v cilindru. Temperatura vode in olja se ne spremeni.

valve care tekočina gre iz črpalke prek razdelilca po cevki na Y kos , ki je med injektorjem in sesalnim kolektorjem  zmontiran / vstavljen v gumi cev ..kolikpr injektorjev takšen razdelilec in toliko cevk ter Y kosov ( 4/4/4 ali 5/5/5 itn. )...

 

temperatura v izgorevalnem prostoru se res pri večini mašin poviša ..se pa pri nekaterih - tako so izmerili na testiranjih - tudi celo zniža , na nekaterih pa so odstopanja minorna .  tako da ni ravno za posploševati te fame okoli povišanja temperature izgorevanja na  plinu..

je pa res tudi to , da je pri mašinah pri katerih se temperatura zniža tudi manjši izkoristek ter s tem posledično manjša moč motorja ter obenem malenkost - 2 do 3% - viška poraba plina proti bencinu ..

 

zanimivo je pa to , da motorji z direktnim vbrizgom na DLM plinu dosegajo vsaj enake ali ponavadi malenkost ( do 3%) višje vrednosti moči in navora ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo OT, ja ampak to foro da so meli eni avti kot ta lexus, samo en da je direktni in indirektni, ampak je bil sistem malo starejši in so imeli pomične cevi v sesalnem kolektorju in so se injekotrji bližali in oddaljevali . 

Sicer se mi pa zdi da to dajanje dvojnih injektorjev kompliciranje, sam pač azijci to radi delajo. :D

ŽE vidimd a bo tut naslednji avto mogu bit en tak z indirketnim vbrizgom, tisto dodajanje benza uničuje ekonomičnost  :grim

 

 

ah, pa da dodam še nekaj, kaj sm že pripelil primerjavo iz dinamometra za moje kljuse od avta ? na plin par par konjeu manj in par Nm več kot na benz, mogoče glih ta fora ker je injektor plina kak cm bolj oddaljen on ventilov kot bencinski injektor?

 

Glede povišane temperature se pa enostavno vidi po svečkah, ponavadi jih s plinom malo prej poje, čene druzga kr ne vidjo nič vlage.

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj bi se temperatura povečala z LPG, če pa ima nižjo kalorično vrednost od bencina, temperatura plamena pa je skoraj enaka (cca. 1900°C),

 

In zakaj / kako bi LPG mešanica bila revnejša? Saj v končni fazi mešanico določa 'glavni' računalnik, ki s senzorjem kisika v izpuhu (lambda) izmeri, ali je bila mešanica v stehiometričnem razmerju in jo ustrezno prilagodi (ne glede na to, ali gre na LPG ali na bencin), LPG računalnik pa poskrbi za to, da glavni računalnik ne rabi preveč korigirati (torej da vbrizga tistih 15-20% več plina), saj bi sicer glavni računalnik javil napako.

 

 


zanimivo je pa to , da motorji z direktnim vbrizgom na DLM plinu dosegajo vsaj enake ali ponavadi malenkost ( do 3%) višje vrednosti moči in navora ...

 

LPG ima (precej) višje oktansko število in morda so sistemi z direktnim vbrizgom bolj integrirani z glavnim računalnikom in lahko to izkoristijo z večjim predvžigom? Pri mojem indirektnem BRC-ju glavni računalnik nima pojma, da laufa na LPG, tako da tega ne more izkoristit.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo OT, ja ampak to foro da so meli eni avti kot ta lexus, samo en da je direktni in indirektni, ampak je bil sistem malo starejši in so imeli pomične cevi v sesalnem kolektorju in so se injekotrji bližali in oddaljevali . 

Sicer se mi pa zdi da to dajanje dvojnih injektorjev kompliciranje, sam pač azijci to radi delajo. :D

ŽE vidimd a bo tut naslednji avto mogu bit en tak z indirketnim vbrizgom, tisto dodajanje benza uničuje ekonomičnost  :grim

 

 

ah, pa da dodam še nekaj, kaj sm že pripelil primerjavo iz dinamometra za moje kljuse od avta ? na plin par par konjeu manj in par Nm več kot na benz, mogoče glih ta fora ker je injektor plina kak cm bolj oddaljen on ventilov kot bencinski injektor?

 

Glede povišane temperature se pa enostavno vidi po svečkah, ponavadi jih s plinom malo prej poje, čene druzga kr ne vidjo nič vlage.

malo si zgrešil ... to kar si ti omenil je spremenljiva dolžina sesalnih cevi v kolektorju  - daljša cev pomeni več navora , krajša pa moč ..bmw disa ..

 

lexus ls 460 pa je imel indirekten + direkten vbrizg bencina ter je delal pri nizkih in visokih obratih na direktni vbrizg , med 2000 in 4800 pa je kombiniral z indirektnim vbrizgom - V8 mašina je imela 16 injektorjev !!!

http://www.lexus.si/car-models/ls/ls-460/index.tmex#/VehicleHighlights/driving/driving-hybrid-power

kar se svečk tiče - na xsari so original prva vgradnja zdržale se mi zdi da 47000 km ... 

na balenotu pa klasične ngk 3e komad pa sem jih menjal po 22000km - bi še bile a preventivno zaradi obremenitve vžigalne tuljave ... barva normalna , izrabljenost pa tudi ...s časom se pretežno spremeni prevodnost - se zmanjša - in vzporedno se poveča obremenitev vžigalne tuljave..

 

moj naslenji prvi avto bo direktni vbrizg z DLM ... bencina samo za vsak slučaj ... ostalo se voziš samo na plin ...sodelavec ima škodo octavio 1.8 tsi na DLM in se mu samo smeje ...avto gre pa kot sneta skira..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valve care tekočina gre iz črpalke prek razdelilca po cevki na Y kos , ki je med injektorjem in sesalnim kolektorjem  zmontiran / vstavljen v gumi cev ..kolikpr injektorjev takšen razdelilec in toliko cevk ter Y kosov ( 4/4/4 ali 5/5/5 itn. )...

 

temperatura v izgorevalnem prostoru se res pri večini mašin poviša ..se pa pri nekaterih - tako so izmerili na testiranjih - tudi celo zniža , na nekaterih pa so odstopanja minorna .  tako da ni ravno za posploševati te fame okoli povišanja temperature izgorevanja na  plinu..

je pa res tudi to , da je pri mašinah pri katerih se temperatura zniža tudi manjši izkoristek ter s tem posledično manjša moč motorja ter obenem malenkost - 2 do 3% - viška poraba plina proti bencinu ..

 

zanimivo je pa to , da motorji z direktnim vbrizgom na DLM plinu dosegajo vsaj enake ali ponavadi malenkost ( do 3%) višje vrednosti moči in navora ...

No to je pa potem čisto drugačna zgodba, tu se res doda aditiv tam ko je treba in to je res ok zadeva.

Drži, pri vseh se ne poveča temperatura, pri tistih ki pa se poveča je pa res potrebno menjavat svečke pogosteje. Tako kot si napisal pri vseh ne pride do tega pojava.

 

Malo OT, ja ampak to foro da so meli eni avti kot ta lexus, samo en da je direktni in indirektni, ampak je bil sistem malo starejši in so imeli pomične cevi v sesalnem kolektorju in so se injekotrji bližali in oddaljevali . 

Sicer se mi pa zdi da to dajanje dvojnih injektorjev kompliciranje, sam pač azijci to radi delajo. :D

ŽE vidimd a bo tut naslednji avto mogu bit en tak z indirketnim vbrizgom, tisto dodajanje benza uničuje ekonomičnost  :grim

 

 

ah, pa da dodam še nekaj, kaj sm že pripelil primerjavo iz dinamometra za moje kljuse od avta ? na plin par par konjeu manj in par Nm več kot na benz, mogoče glih ta fora ker je injektor plina kak cm bolj oddaljen on ventilov kot bencinski injektor?

 

Glede povišane temperature se pa enostavno vidi po svečkah, ponavadi jih s plinom malo prej poje, čene druzga kr ne vidjo nič vlage.

Mislim da ni še noben prilepil primerjave, bom jo jaz če jo najdem nimam pojma kje jo imam. Tri leta nazaj sem čipiral eno 525, na serijskem programu je razlika nekaj konjev plin- bencin, ko je pa čipiran in ima zamaknjeno fazo vžiga se pa situacija kar popravi in se razlika plin- bencin zmanjša. Avto je bil pa precej bolj živ in odziv na gas se je izboljšal.

Ja pri teh ki imajo povišano temperaturo se opazi na svečkah. Ko si napisal oddaljenost plinskega injektorja injektorja od ventilov glede na bencinskega, sem nekaj eksperimentiral glede tega pa na koncu nisem kaj veliko poštudiral :smoke:  če ga daš čisto do bencinskih, ali pa nekaj centimetrov stran nisem opazil čisto nobene razlike, mogoče se res malenkost poslabša tisti prvi odziv na gas ko je v prostem teku in pohodiš polnega, drugo pa nisem opazil.

Ne vem, zakaj bi se temperatura povečala z LPG, če pa ima nižjo kalorično vrednost od bencina, temperatura plamena pa je skoraj enaka (cca. 1900°C),

 

In zakaj / kako bi LPG mešanica bila revnejša? Saj v končni fazi mešanico določa 'glavni' računalnik, ki s senzorjem kisika v izpuhu (lambda) izmeri, ali je bila mešanica v stehiometričnem razmerju in jo ustrezno prilagodi (ne glede na to, ali gre na LPG ali na bencin), LPG računalnik pa poskrbi za to, da glavni računalnik ne rabi preveč korigirati (torej da vbrizga tistih 15-20% več plina), saj bi sicer glavni računalnik javil napako.

 

 

 

LPG ima (precej) višje oktansko število in morda so sistemi z direktnim vbrizgom bolj integrirani z glavnim računalnikom in lahko to izkoristijo z večjim predvžigom? Pri mojem indirektnem BRC-ju glavni računalnik nima pojma, da laufa na LPG, tako da tega ne more izkoristit.

Glede temperature je teorija taka, v praksi pa se pri nekaterih pokaže drugače prave razlage ne vem zakaj je tako. Tisto glede svečk in tuljav ko sem že napisal drži... jih imam spravljene ker tudi sam nisem mogel verjet.  Mešanica je pa dejansko revnejša zaradi tega ker motorni računalnik ko pohodiš polni plin odpira injektorje po svoji mapi in takrat ne upošteva lambde, ter tudi motorni računalnik deluje v nekih svojih limitah ne korigira kar v nedogled, s tem se lahko poigraš v programu pa boš videl.. aja spet ne morem trdit za vse avtomobile, vendar za nekatere lahko da lambde računalnik ne upošteva skozi celotno območje vrtljajev ampak samo do nekje 3-4 k rpm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 aja spet ne morem trdit za vse avtomobile, vendar za nekatere lahko da lambde računalnik ne upošteva skozi celotno območje vrtljajev ampak samo do nekje 3-4 k rpm.

načeloma pri vseh avtih - lambda nima vpliva ko gre v "open loop" oz kadar jeTPS na max ..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj bi se temperatura povečala z LPG, če pa ima nižjo kalorično vrednost od bencina, temperatura plamena pa je skoraj enaka (cca. 1900°C),

 

 

Nekje sem prebral, da zato, ker LPG izgoreva daljsi cas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri LPG se načeloma poveča povprečna temperatura v valju zaradi tega ker se bencin brizga v kapjleviti fazi in izpareva v plinasto fazo, potrebna je uparjalna toplota ki zniža temp. zraka. Pri vbrizgu plina tega ni, zato je v valju višja temp. Temperatura plamena je podobna.

Tudi mazalne lastnosti plina so slabše, nekaj višje trenje in posledično višja temperatura.

 

Tudi pri našem LPG-passatu so svečke pokazale vroče zgorevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2l 4-valjni motor pri polni moči vsrka v valj okrog 0.65g zraka (0.5l), injektor pa vbrizga cca. 0.05g goriva. Bencin ima latentno toploto med 580-640 kJ/kg - torej se za uparjanje 0.05g porabi med 29-32 kJ.

 

Na drugi strani pa je energijska gostota bencina okrog 46 MJ/kg - torej ima 0.05g bencina pomeni 2,3 MJ toplote. Za uparjanje se torej porabi 0.014% energije...

 

Če mene vprašaš, je ohlajevalni učinek nepomemben...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri LPG se načeloma poveča povprečna temperatura v valju zaradi tega ker se bencin brizga v kapjleviti fazi in izpareva v plinasto fazo, potrebna je uparjalna toplota ki zniža temp. zraka. Pri vbrizgu plina tega ni, zato je v valju višja temp. Temperatura plamena je podobna.

Tudi mazalne lastnosti plina so slabše, nekaj višje trenje in posledično višja temperatura.

 

Tudi pri našem LPG-passatu so svečke pokazale vroče zgorevanje.

 

to dokazano ali pogovrno kot laiki ? če je kompresijsko razmerje 1: 10 se zrak pri kompresiji kar lepo segreje in se bencin pred vžigom vplini - pri indirektnem vbrizgu ...

 

o temperaturi izgorevanja sem svoje že napisal - res je nisem bil zraven pri testih .. ne velja za vse motorje enako odvisno je od konstrukcije samega motorja..

 

bencin nima mazalnih lastnosti ...aditivi so dodani zaradi izgorevanja in zaradi zaščite ventilov in sedežev ventilov ..

 

trenja med bati in steno cilindra je načeloma manj - od tu tudi nekje med 30 in 35% manjša obraba drsnih delov v notranjosti motorja ...

pa da se ne bomo pregovarjali bom še napisal zakaj ..

ker je izgorevanje plina veliko čistejše - brez saj ki nastanejo pri izgorevanju bencina!

ker se saje ne nalagajo na stene cilindra in k batnim obročkom je trenja manj ... torej se temperatura izgorevanja če že je višja na plinu kompenzira z manjšim trenjem ...

 

lahko se pa zmenimo in naredimo enostaven test , ki bo dokaj relevanten pokazatelj ali se temperatura izgorevanja na plinu poviša , je približno enaka ali pa manjša...

 

sam test se opravi - seveda je to laični in ne meritev z napravami - da se avto segreje na delovno temperaturo ter se pusti v prostem teku ... meri se interval vklopa ventilatorja hladilne tekočine v minutah ali sekundah na plinu in na bencinu...

 

če zraven priklopimo še OBDII lahko spremljamo temperaturo vode ... simpl ane

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mešanica je pa dejansko revnejša zaradi tega ker motorni računalnik ko pohodiš polni plin odpira injektorje po svoji mapi in takrat ne upošteva lambde, ter tudi motorni računalnik deluje v nekih svojih limitah ne korigira kar v nedogled, s tem se lahko poigraš v programu pa boš videl.. aja spet ne morem trdit za vse avtomobile, vendar za nekatere lahko da lambde računalnik ne upošteva skozi celotno območje vrtljajev ampak samo do nekje 3-4 k rpm.

 

Če je plinski ECU dobro naštiman (torej da je 'fuel-trim' 0%), potem tudi v open-loop mešanica z LPG ne bo nič revnejša kot bi bila na bencin. Itak pa so te 'pospeševalne' mape praviloma nastavljene na dokaj bogato mešanico.

 

V končni fazi je to glavna naloga LPG ECU-ja - da odklopi bencinske injektorje in da plinske injektorje drži odprte 'n+x' časa (n= čas odpiranja orig. injekotrjev, x = korekcija).

 

 

načeloma pri vseh avtih - lambda nima vpliva ko gre v "open loop" oz kadar jeTPS na max ..

 

Tole sem preizkusil in pri mojem gre ECU v open-loop pri 'gas do daske' šele pri cca. 5000 obratih. Ta režim delovanja uporabljam precej redko - skoraj nikoli.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je plinski ECU dobro naštiman (torej da je 'fuel-trim' 0%), potem tudi v open-loop mešanica z LPG ne bo nič revnejša kot bi bila na bencin. Itak pa so te 'pospeševalne' mape praviloma nastavljene na dokaj bogato mešanico.

 

V končni fazi je to glavna naloga LPG ECU-ja - da odklopi bencinske injektorje in da plinske injektorje drži odprte 'n+x' časa (n= čas odpiranja orig. injekotrjev, x = korekcija).

 

 

 

Tole sem preizkusil in pri mojem gre ECU v open-loop pri 'gas do daske' šele pri cca. 5000 obratih. Ta režim delovanja uporabljam precej redko - skoraj nikoli.

 

na tovarniških nastavitvah ... ker pa imajo probleme zaradi - za naše razmere ali pa zaradi obljub montrjev o komaj opaznem povečanju porabe na plinu napram bencinu - prevelike porabe na plinu pa vbrizg zmanjšujejo ter tako pride do prerevne mešanice ..

 

v open loop šeče pri 5000 ? pozno .. to na plinu in na bencinu isto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tovarniških nastavitvah ... ker pa imajo probleme zaradi - za naše razmere ali pa zaradi obljub montrjev o komaj opaznem povečanju porabe na plinu napram bencinu - prevelike porabe na plinu pa vbrizg zmanjšujejo ter tako pride do prerevne mešanice ..

 

v open loop šeče pri 5000 ? pozno .. to na plinu in na bencinu isto?

 

Preizkusil sem na plinu, ampak saj 'glavni' ECU tega ne ve...

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preizkusil sem na plinu, ampak saj 'glavni' ECU tega ne ve...

ECU ne ve ..saj ravno v tem je fora ko spreminjajo nastavitve plinske strani ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ECU ne ve ..saj ravno v tem je fora ko spreminjajo nastavitve plinske strani ..

 

Ne, fora je v tem, da nastavitev plinske strani 99% časa praktično nima vpliva na mešanico in delovanje motorja (razen, če je tako fejst 'mimo', da gre glavni ECU v 'limp mode' - ampak takrat se prižge vsaj CE lučka).

 

Ko sem tega Subaruja z BRC napravo kupil, plinski sistem ni deloval. Ugotovil sem, da je krivec za to bil senzor pritiska goriva (plina), ki pač ni delal - a med diagnostiko sem LGP ECU resetiral na 'default'. A avto je kljub temu deloval popolnoma normalno, saj je glavni ECU preko O2 senzorja lepo vzdrževal lambdo okrog 1. Le občasno se je prižgala Check Engine lučka in tako sem postal pozoren na 'Fuel Trim', ki se je gibal okrog 25% - kar pomeni, da je ECU doziral cca. 25% več goriva kot bi ga naj po osnovni mapi.

 

Torej - kljub temu, da LPG ECU ni ustrezno povečal količine goriva, je za to poskrbel glavni ECU in mešanica je še vedno bila 'popolna' in varna (lamba ~1).

 

Potem sem se malo igral in LPG ECU nastavil na +50%, pa je glavni ECU to brez vsakega problema skompenziral in pač skrajšal čas vbrizga tako, da je lambda še vedno bila ~1 (je pa bilo lepo videt, da je v tem režimu poraba po BC bila med 4-5 l/100km :D ).

 

V naslednjem koraku sem LPG ECU nastavil tako, da je 'fuel trim' okrog 0% in od takrat imam mir s CE lučko, porabo na bencin mi kaže cca. realno, na plin pa je malce optimistična (lahko pa bi nastavil tako, da bi 'fuel trim' na plin bil okrog 15-20% in bi tudi prikazana poraba plina bila cca. realna - a misliš, da se profesionalni LPG tunerji ravnajo po tem?!).

 

Seveda pa je možno, da imajo drugi LGP sistemi (Prins, ...) bolj 'pametne' LPG ECU-je, ki spreminjajo vhodne parametre glavnega ECU-ja A(recimo - lažejo o lambdi).

 

Kar v končni fazi hočem povedat je, da pri dovolj modernem avtu (torej da ima WB lambdo) in ne preveč 'pametnem' LPG sistemu praktično ne moreš zamočit nastavitev, ne da bi te ECU na to opozoril (je pa res, da če ignoriraš opozorila, ECU ne more preprečit katastrofe - ampak najbrž to velja tudi, če dela na bencin in je kaj takšnega narobe).

 

 

Pa še eno kviz vprašanje - ko avto dela na LPG in je lambda = 1, kakšen je AFR?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da sploh ne vem o cem se kregate ze 3 strani se mal sprasujem ce nej avto sploh se uzgem. Al bo pokuril ventile in vse okoli masine..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da sploh ne vem o cem se kregate ze 3 strani se mal sprasujem ce nej avto sploh se uzgem. Al bo pokuril ventile in vse okoli masine..

Če se ti prižiga kakšna opozorilna lučka, je ne ignorirat, drugač pa samo 'vozi, Miško'... ;)

 

Zaenkrat se še sploh ne kregamo, ampak je debata na dokaj dostojnem nivoju. :OK:

Popravljeno . Popravil danci1973
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam jest nobenih luck..na servisu je reku da je vse lepo in prav.. dokler dela dela..sicer se pa zelo redko nad 3.000 obratov zavrti masina..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se recimo občasno pri konstantni vožnji po AC prižge lučka za missfire na 1,3,5,7 cilindru pa prerevno zmes na levi ali desni polovici motorja. To se recimo zgodi 1krat ali 2krat letno. Zresetiram lučko in se ne sekiram :grrr  Drugače imam pa plinski sistem zelo solidno nastavljen. Poraba zelo zmerna, zmogljivosti motorja pa tudi niso občitno manjše kot s pogonom na bencin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se recimo občasno pri konstantni vožnji po AC prižge lučka za missfire na 1,3,5,7 cilindru pa prerevno zmes na levi ali desni polovici motorja. To se recimo zgodi 1krat ali 2krat letno. Zresetiram lučko in se ne sekiram :grrr  Drugače imam pa plinski sistem zelo solidno nastavljen. Poraba zelo zmerna, zmogljivosti motorja pa tudi niso občitno manjše kot s pogonom na bencin.

Se nimaš kaj sekirat - ko bo zružlo, menjaš ventile in bate, pa voziš dalje... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne bo zružlo :OK: Do tega pride, ko je plinski tank prazen, jaz ga pa še malo posiljujem in nazaj prižigam plin ker upam, da se je še kaj nateklo noter  :smoke:  Ja vem, da je neumnost, samo smo pač gorenjci :grim

Edina stvar, ki jo zamerim plinskemu sistemu je elektromagnetni ventil pri uparjalniku. Crkne sigurno 1krat letno. Res je, da malenkost teče voda po njemu, ki priteča za rob pokrova motorja, a to nebi smel biti vzrok, ker je hermetično zaprt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam jest nobenih luck..na servisu je reku da je vse lepo in prav.. dokler dela dela..sicer se pa zelo redko nad 3.000 obratov zavrti masina..

 

Da ti niso žarnic  ven pobrali ? :)

 

joke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A ima mogoče kdo izkušnje z novo opel zafir turier  tovarniško narejeno na plin.

Prav takšno sem namreč naročil in me zanima kako se obnese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nočem delat reklame, ampak če ima kdo kakšen starejši avto da ne vgradi več v dnarju kot je vreden avto evo zanimiva ponudba:

http://www.zlopocen.si/ponudbe/kupon/p/621

 

Thumper pa bo povedal al so kej dobri ti vgrajevalci al ne.

 

ps: še posebi za kakšne francoske al pa taljanska (jajca bi kdo reku) ki ne rabijo mazanja ventilov , pa če se kdo javi in ve morda če volvo V40 1.8 letnik 98 rabi mazanje ventilov al ne?

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!