Skoči na vsebino

Avto na plin - kje vgraditi


mkonci

Priporočene objave

Tudi mene mika predelava mazde 3 na plin,pa rad kaj koristnih napotkov predvsem o predelovalcih oz izkušnjah z njimi.

Ne zanimajo me komentarji" pametnjakovičev" pač pa izkušnje z ...

če ti rečejo da bo v dveh dneh fertik računaj na tri :D

drgač pa kr dela..zadovoljen..

kje vgraditi? isto sranje drugo pakovanje..

petrol pri plineksu nekej subvencionira..

v srbiji je pa 50% ceneje :D

sam pol homologacija ne gre tko simpl skos..o garanciji pa ne bi izgubljal besed

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem že od parih mehanikov "slišal" da tudi drugače so na jugu bol majstri za te zadeve, kot pri nas, ni sam cena dobra stvar. Tud vgradijo ti lahko ponekod še isti dan.

Ampak kot sem rekel, samo slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

petrol pri plineksu nekej subvencionira..

to je bila akcija do novega leta... pa petrol ti je dal 30e na magna kartici... subvencionirali pa so proizvajalci sami ( ker pač ni bil samo plineks vključen v akcijo ) tistih 200e !

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem že od parih mehanikov "slišal" da tudi drugače so na jugu bol majstri za te zadeve, kot pri nas, ni sam cena dobra stvar. Tud vgradijo ti lahko ponekod še isti dan.

Ampak kot sem rekel, samo slišal.

na jugu imajo malo daljšo tradicijo vgradnje plina - vsaj monterji .. se pa vgrajujejo večinoma venturi sistemi , sekvenčni če so nove proizvodnje ( predvsem je stvar v izparilcu in updatiranem softwear-u ) pa dosegajo približno enake cene minus carina...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam siser nimam na plin ima pa to prijatel. Ugotovu je ,da je najbol čist plin na Verovškovi v Ljubljani ( govorim za Ljubljanske plin pumpe). Če je točil na barju se mu je redno mašil filter za plin (izgledal je kot precej umazan zračni filter). Ko so mu majstri v Sneberjah v Ljubljani svetovali Verovškovo so težave izginile. Zadeva je zmontirana na Hondi CRX 1,6 VTI, že kakih 100 000 km. Do sedaj BP razen težav z umazanim plinom in posledično mašenjem filtra.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz tankam na verovškovi če se peljem kje blizu... drugače pa pač na petrolu ... mi potem ostane čas za frende... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam citroen xsara picasso 16 16 v l.2008 in baleno 13 16v l.1996 .... oba na plin ... in se vozim ... poceni... :D

Pozdravljen,

sam sem predelal isti avto prejšnji četrtek.

In od takrat dalje avto zjutraj slabše vžiga. Da je pa stvar še bolj zanimiva mi je včeraj zasvetila lučka napaka motorja. Poklical sem na firmo ki mi je sistem vgradila in pravijo da so le neustrezne svečke. Danes ko sem pa klical na citröenov servis so mi pa rekli da poznajo takšne težave in da je težava v mešanici zraka in plina.

Tako da me zdaj zanima če ima kdo podobne izkušnje, bi se priporočal za kak nasvet.

Lp Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

sam sem predelal isti avto prejšnji četrtek.

In od takrat dalje avto zjutraj slabše vžiga. Da je pa stvar še bolj zanimiva mi je včeraj zasvetila lučka napaka motorja. Poklical sem na firmo ki mi je sistem vgradila in pravijo da so le neustrezne svečke. Danes ko sem pa klical na citröenov servis so mi pa rekli da poznajo takšne težave in da je težava v mešanici zraka in plina.

Tako da me zdaj zanima če ima kdo podobne izkušnje, bi se priporočal za kak nasvet.

Lp Robert

jaz nisem imel nobenih težav...razen umazanega plina. lahko mo pa na PM napišeš katero napravo imaš.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zadeva je trenutno2-3 in strmo pada!!!

Si imel mogoče kakžne težave z elektroniko po vgradnji? Včeraj popoldan se je namreč napaka motorja kar nehala, se je pa začelo s tem da mi kar niha nivo bencina iz polnega do skoraj praznega, kontrolka za luči je tudi začela živeti svoje življenje. Tako da ne vem no. Če bo to šlo tako naprej mislim da bom moral na obisk k mojstrom, ki so mi to vgradili in jim povedat zgodbo o psu in materi. :-)

No pa saj ni tako črno to bom že uredil samo zanima me če sem edini ki ima te težave na XP ali je imel kdo podobne.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zadeva je trenutno2-3 in strmo pada!!!

Si imel mogoče kakžne težave z elektroniko po vgradnji? Včeraj popoldan se je namreč napaka motorja kar nehala, se je pa začelo s tem da mi kar niha nivo bencina iz polnega do skoraj praznega, kontrolka za luči je tudi začela živeti svoje življenje. Tako da ne vem no. Če bo to šlo tako naprej mislim da bom moral na obisk k mojstrom, ki so mi to vgradili in jim povedat zgodbo o psu in materi. :-)

No pa saj ni tako črno to bom že uredil samo zanima me če sem edini ki ima te težave na XP ali je imel kdo podobne.

LP Robert

za nivo goriva se pri xp vgradi dodatni modul za resetiranje števca - pri meni deluje ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zadeva je trenutno2-3 in strmo pada!!!

Si imel mogoče kakžne težave z elektroniko po vgradnji? Včeraj popoldan se je namreč napaka motorja kar nehala, se je pa začelo s tem da mi kar niha nivo bencina iz polnega do skoraj praznega, kontrolka za luči je tudi začela živeti svoje življenje. Tako da ne vem no. Če bo to šlo tako naprej mislim da bom moral na obisk k mojstrom, ki so mi to vgradili in jim povedat zgodbo o psu in materi. :-)

No pa saj ni tako črno to bom že uredil samo zanima me če sem edini ki ima te težave na XP ali je imel kdo podobne.

LP Robert

upam da se ne bos rabil v srbijo vozitunsure.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da se ne bos rabil v srbijo vozitunsure.gif

ta bi bila pa huda... ampak ne prvi in ne zadnji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej thrumper ... a alfo se da tud na plin zrihtat... sam vprašam ... pomoje se kr dost moči zgubi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej thrumper ... a alfo se da tud na plin zrihtat... sam vprašam ... pomoje se kr dost moči zgubi.

Stari, huda ideja - ti sploh ne rabi šrezervoarja za plin, samo cev za dovajanje plina v mašino ti namontirajo v vozniški sedež ;-)

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari, huda ideja - ti sploh ne rabi šrezervoarja za plin, samo cev za dovajanje plina v mašino ti namontirajo v vozniški sedež ;-)

po prebranac (plinsko gorivo), je pa vseeno treba u Srbijo al pa Makedoniji it :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej thrumper ... a alfo se da tud na plin zrihtat... sam vprašam ... pomoje se kr dost moči zgubi.

alfe so menda ene z najmanj problemi pri vožnji na avtoplin.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za nivo goriva se pri xp vgradi dodatni modul za resetiranje števca - pri meni deluje ok.

Kje si pa vgradil sistem? Jaz sem v petek dogovorjen za servis na firmi ki mi je vgradila sistem. To soboto sem pa bil pri svojem mehaniku, ki je pregledal avto in pravi da nimam nastavljenega ustreznega razmerja zrak-gorivo. Ni mu pa računalnik pokazal nobene druge napake zato ne ve zakaj mi tako niha merilnik za nivo bencina.

Pa še vprašanje, se zdi samo meni da mi ne bi smeli nič računati za ponoven pregled avtomobila? To bi po moje moralo biti znatraj garancije. Ali se motim?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa vgradil sistem? Jaz sem v petek dogovorjen za servis na firmi ki mi je vgradila sistem. To soboto sem pa bil pri svojem mehaniku, ki je pregledal avto in pravi da nimam nastavljenega ustreznega razmerja zrak-gorivo. Ni mu pa računalnik pokazal nobene druge napake zato ne ve zakaj mi tako niha merilnik za nivo bencina.

Pa še vprašanje, se zdi samo meni da mi ne bi smeli nič računati za ponoven pregled avtomobila? To bi po moje moralo biti znatraj garancije. Ali se motim?

LP

nastavitev avta - plinskega računalnika - vzame en krog časa ... a ti zaradi lambde check engine lučka zasveti ??? potem je razmerje benz-zrak - lambda out of range ...

resetiranje bencina pri xsari picasso je malo na redko , tako da se vgradi modul, ki ti na vsake toliko časa zresetira kazalec... zoprno je ,ko imaš tank na dveh črticah, narediš 70-80 km in ti že začne piskati rezerva , kajti računalnik odšteje kot da si porabil benz, čeprav si se peljal na plin..poletna poraba plina - 40,6l/5100km...če greš tankat na 4000 km (imam nastavljen dnevni števec za km ) je ravno prav...

za ponastavitev avta ti naj nebi računali... če pa se ti je zabasal filter za tekočo fazo pa ti ga bodo seveda računali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si mislil 40.6l/510 in ne 5100 :D

40,6l/5100 km ....bencinske porabe .... tema avtonaplin ...

resno.. ko sem tankal polno bencina ,sem dal števec na nulo... ta bencin se porabi za ogrevanje, potem preklopi na plin.. res pa je , da dela žena malo km v eno smer , cca 12... ostala poraba na 100 km pa je plinska... strošek : bencin 0.6873l/100 x 1,171e = 0,9048e..... plin 9,6566l/100 x 0,649e =6,2671e .....

skupni strošek na 100 km = 0,9048e + 6,2671e = 7,1719 e / 100km... evo ...:D - to je ekvivalent porabi bencina super plus - 6,1246l/100 km..

sem popravil na nove cene... pozimi je plin zmeraj dražji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahaa....sem narobe razume, ker je blo napisan "poletna poraba plina - 40,6l/5100km"

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ahaa....sem narobe razume, ker je blo napisan "poletna poraba plina - 40,6l/5100km"

he,he..seveda... poraba benza v poletnem "modusu" vožnje na plin... za zimski modus pa sledijo podatki ... ja spomladi enkrat bodo... :lol: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

evo baleno ima novi sitem mazanja ventilov.. na vsak cilinder posebej . z razdelilcem za olje ,ki skrbi za ekzaktno enako deljenje količine olja na vse štiri cilindre in z novim oljem , ki zdrži ( 0.5 l ) še enkrat več prevoženih km ( prej cca.5000km , sedaj cca.10000 km ):D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jaz res edini, ki ima težave z vgrajenim sistemom?!?

Ne morem verjet ampak kljub temu da sem enkrat že bil na servisu ni nič boljše.

Da sploh ne omenjam da kazalec nivoja bencina še zmeraj ne dela. Zraven tega mi zdaj še dodatno crkuje osvetlitev armaturke!!!! Oni pa trdijo da ni to povezano z njihovo vgradnjo!!! Ampak dejstvo je da do zdaj ni bilo z avtom prav nobenih težav, avto je pa star dve leti in pol.

Jaz sem vgradil sistem v Plineksu, kje pa vi?

Pa prosil bi če admin nebi zbrisal imena firme, da bodo ljudje vedeli kje NE vgrajevati!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!