Skoči na vsebino

Testi gum 2009, 2010


suzuki

Priporočene objave

hm.. ker testirajo gume in ne motocikle?

Mogoce si ti do sedaj vozil samo en motocikel in se tega ne zavedas, ampak ista guma se na drugacnem motorju obnasa popolnoma drugace.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zanimivo bi bilo še cene zraven navest... pa da vidimo kako se "ujamejo" z oceno... Me pa preseneča Metzeler pri ST --- slaba uvrstitev... sam bom najbrž kar ostal na roadsmart...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce si ti do sedaj vozil samo en motocikel in se tega ne zavedas, ampak ista guma se na drugacnem motorju obnasa popolnoma drugace.

Res je, da se enaka guma na drugem motorju obnaša drugače, ne oporekam temu. Obnaša pa se drugače tudi glede na voznika, podlago, temperaturo, tlak, itd itd. Meni se torej zdi popolnoma logično zakaj so za test izbrali enak motor in enako/e testne površine. Ker je poudarek na testu pnevmatik?!?

sicer sva pa :topic:

@Suzuki: hvala za rezultate testa. vidim, da bom vsaj še letošnjo sezono vozil SportSmart. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm tud zelo zadovoljen z K3!!

Zdaj se pa pripravi na GOOOOROOOO minusov, ker si pohvalil K3 gumo!!! :blink: :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj se pa pripravi na GOOOOROOOO minusov, ker si pohvalil K3 gumo!!! :blink: :rolleyes:

pa kaj se sikiraš, če pa nekomu tukaj ne stojitongue.gif

bo treba K3 probat da vidimo če je res dobragrim.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej nevem če imam prav, SS in ST gume za civilno uporabo, so ble najbolš ocenjene gume k so letos pršle na trg? to pomeni da se pozna razlika v generaciji? to sam sklepam, pa slikce gledam, ker nemško neznam :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu v razredu SS pirelli gladko in kar premočno zmaga če odštejemo test v mokrem.

Kje prodajajo pirelli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu v razredu SS pirelli gladko in kar premočno zmaga če odštejemo test v mokrem.

Kje prodajajo pirelli?

Širnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imam težave z nemščino, mi lahko prosim napišete vaša mnenja, katera od teh testiranih ST gum bi naj zdržala čimveč kilometrov oziroma se čim manj obrabila?

Hvala,M

Popravljeno . Popravil matjazek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

@ matjazek: poglej tadrugo slikco, gor piše Verschleisswertung, maš vrstni red gum glede na obrabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

@ matjazek: poglej tadrugo slikco, gor piše Verschleisswertung, maš vrstni red gum glede na obrabo

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ker bo moja zadnja roadsmarka počasi "dogulila" delo, sprednja pa je relativno nova (cca 3000 km), me zanima kako bi se obneslo, če zadaj namontiram drugo znamko... naprimer Pirelli? A je kdo to prakticiral? A je bolje da sta obe isti? :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ker bo moja zadnja roadsmarka počasi "dogulila" delo, sprednja pa je relativno nova (cca 3000 km), me zanima kako bi se obneslo, če zadaj namontiram drugo znamko... naprimer Pirelli? A je kdo to prakticiral? A je bolje da sta obe isti? :surrender:

...obe iste firme... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Sportsmart zadnja po 5590 km:OK:

Na sredini še 2,4 mm profila oz. 1,4 nad mejo legalnosti.

Start:l 4,5mm nad indikatorjem oz. 5,5 do dna profila

Voženo:

2 dni Pannonie (2 šoferja) ostalo cesta.

Pa jih nisem šparal, no ja, pa stran metal po nepotrebnem tud ne.

Kilometrina skupna:

bo večja od QRR (6000km nekaj malega preko):OK:.

Prišel je čas za Marof. Na robovih je še skoraj ves profil.:naughty:

Motor Y R1 99.

PS: po sliki sodeč je blo tud neki makadama (Cerknica Rakitna še ni gotova, na 1/3 trase so že robniki zbetonirani, torej bo kmalu)

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Sportsmart zadnja po 5590 km:OK:

Na sredini še 2,4 mm profila oz. 1,4 nad mejo legalnosti.

Start:l 4,5mm nad indikatorjem oz. 5,5 do dna profila

Voženo:

2 dni Pannonie (2 šoferja) ostalo cesta.

Pa jih nisem šparal, no ja, pa stran metal po nepotrebnem tud ne.

Kilometrina skupna:

bo večja od QRR (6000km nekaj malega preko):OK:.

Prišel je čas za Marof. Na robovih je še skoraj ves profil.:naughty:

Motor Y R1 99.

PS: po sliki sodeč je blo tud neki makadama (Cerknica Rakitna še ni gotova, na 1/3 trase so že robniki zbetonirani, torej bo kmalu)

a ni že to tretja tema kjer najdem ta tvoj post? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testi kažejo in sam menim da dunlopova roadsmat guma je zelo dober izbor za sport-turer stil vožnje.

Zdej pa hočem kupit to gumo in je nikakor nemorem dobit (vsaj ne letošnji model) iščem pa dimenzijo 120/60/17, lani se je ta dimezija delala letos pa kao več ne.

Zanima me ali gdo pozna dunlopovo gumo D220 - baje dober model pravi vulkanizer, ne najdem pa nobenega konkretnega testa - pozna gdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Testi kažejo in sam menim da dunlopova roadsmat guma je zelo dober izbor za sport-turer stil vožnje.

Zdej pa hočem kupit to gumo in je nikakor nemorem dobit (vsaj ne letošnji model) iščem pa dimenzijo 120/60/17, lani se je ta dimezija delala letos pa kao več ne.

Zanima me ali gdo pozna dunlopovo gumo D220 - baje dober model pravi vulkanizer, ne najdem pa nobenega konkretnega testa - pozna gdo?

Lahko pogledam če je še kaj zaloge Roadsmart 120/60-17 biggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali gdo pozna dunlopovo gumo D220 - baje dober model pravi vulkanizer, ne najdem pa nobenega konkretnega testa - pozna gdo?

D220 je predhodnica modela roadsmart, ki ni tako dobra kot roadsmart in jo sedaj raje ne daj gor. Če drugega ne, ja stara par let in bi vulkanizer rad le spraznil skladišče.

Poskusi najti roadsmart, ki zdrži dlje kot D220 in se precej lepše obrablja (ne gre toliko v špico)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej........ me je skor nategno...... pravi "nova dobra guma" - pa še poznam njihovega šefa (so kar ugledni vulkanizeri v našem koncu), skratka gumo že gor daje in jas jo gledam, se mi zdi nekak star profil, pogledam letnico in le ta je bila 06 "ka si nor" rekel sem možakarju takoj s tem dol. Na netu sem našel roadsmat gumo iz konca leta 08 - guma nova ampak stara zaloga za cca 60€, je vse cool ampak je samo zaradi letnika nisem vzel, nato pa to - 06 - sem kar znoro, je rekla sej imaš 1 leto garacije "halo, kaj mi to hasne ko bom na tleh", no na koncu se je dobro končalo, mal jeze sem pokazal pa sem dobil novo sportsmart gumo za dobrih 80€ pa montaže mi ni bilo treba plačat :) - samo upam da bo zdržala do konca sezone :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet ta starost gume? Zej nej pa že en majstr razloži kwa ma to veze? trance_11_confused.gif

Moje gume so ble pravilno skladiščene in vse, letnik 2005- Dunlop D208GP, in sem z njimi naredu že več kot 2000km in se obnesejo super, zelo mehka guma, odličen oprijem... uglavnem nimam pripomb.... trance_40_thumbup.gif

Imam jih še nekaj parov, pa jih ljudje nočejo kupit ker je 05 letnik... pa povem jim izkušnje, pokažem jim svojo na motorju, nwm kaj še... nočejo whistle.gif pa dej no, sej ne delam samomora, bom pa že vedu če so uredu al ne biggrin.gif

Hvala za odgovore

LP Kevin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za splosno debato o gumah obstaja tema.

za debato o dunlop gumah obstaja tema.

zakaj je potrebno se eno temo zasmetiti z dunlopkami? predvsem, ce se debatira o gumah, katere NISO testirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!