Skoči na vsebino

Luči, žarnice...


samobb

Priporočene objave

... lej... sej sem napisal, da si to tko predstavljam po moji logiki..... nisem pa napisal, da to tko mora bit!

... pa čez dan te luči niti ne slepijo toliko.... problem je ponoči...

.. res pa je, da imajo nekateri te CREE "meglenke" namontirane (sploh na GS-jih)  visoko na rollbare in obrnjene celo malo navzgor ravno s tem namenom, da slepijo nasprotivozeče in s tem mislijo, da imajo zaradi tega "oklep" kot vesoljska ladje Enterprise.... in je neprebojen in varen pred vsem...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, notranc pravi:

a je bil mogoče črn SV 1000? :fight1:

... ravno pri tem (mojem) motorju je bila vidnost velik problem. Slpoh še pri tastarem, ko je bil srebrne barve.... in pol sem kupil kao "super duper" žarnice z malo višjo barvno temperaturo... in se te ni videdlo NIČ. To so mi rekli prijatli..in me spraševali, če imam splog prižgane luči. Pa ima ta motor dve luči in H4 žarnice.

Te luči (vse, avto/moto) imajo snop narejen tako, da je pač neka linija, spodaj sveti... zgoraj ne. In nad to linijo, ko ne sveti, se te podnevi sploh ne vidi, da imaš prižgano luč. S tem namenom sem malo dvignil parabole, da je bila ta čtra kar precej bolj pred motorjem, kot je po predpisih, da se te je podnevi sploh kaj videlo. Je pa moteče ponoči, ko se blešči nasprotivozečim. Sej je logično. Zato pa nekateri vozijo podnevi z dolgimi, da se te vidi nasproti... ...jaz pa nisem hotel ne eno ne drugo, pa sem si sam naredil luči iz LED , ki niso slepeče... so pa zelo izstopajoče. Ponoči jih ugasnem.

...in veliko motoristov mi je potrdilo, kar sem napisal v vrstici višje... ...

...in te luči gredo zdaj na tanov motor. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Zivnorc pravi:

... ravno pri tem (mojem) motorju je bila vidnost velik problem. Slpoh še pri tastarem, ko je bil srebrne barve.... in pol sem kupil kao "super duper" žarnice z malo višjo barvno temperaturo... in se te ni videdlo NIČ. To so mi rekli prijatli..in me spraševali, če imam splog prižgane luči. Pa ima ta motor dve luči in H4 žarnice.

Te luči (vse, avto/moto) imajo snop narejen tako, da je pač neka linija, spodaj sveti... zgoraj ne. In nad to linijo, ko ne sveti, se te podnevi sploh ne vidi, da imaš prižgano luč. S tem namenom sem malo dvignil parabole, da je bila ta čtra kar precej bolj pred motorjem, kot je po predpisih, da se te je podnevi sploh kaj videlo. Je pa moteče ponoči, ko se blešči nasprotivozečim. Sej je logično. Zato pa nekateri vozijo podnevi z dolgimi, da se te vidi nasproti... ...jaz pa nisem hotel ne eno ne drugo, pa sem si sam naredil luči iz LED , ki niso slepeče... so pa zelo izstopajoče. Ponoči jih ugasnem.

...in veliko motoristov mi je potrdilo, kar sem napisal v vrstici višje... ...

...in te luči gredo zdaj na tanov motor. :D

ja tudi meni so bile na tvojem motorju všeč zelo opazne ledice, sem jih občudoval na Ridah, če me spomin ne vara si jih naročil preko interneta a imaš kakšen  uporaben link, jaz najdem sam ene brezvezne lučke.

Resno razmišljam da bi jih vgradil na podoben način, kot ti med masko na mojo TDM-ko.

 

lp, notranc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ebay napiši

9W car led..pa poišči, kaj ti bo ven vrglo...čene pa poiščem in dam link...samo zdele sem na telefonu...moram do compa prit.. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

Na ebay napiši

9W car led..pa poišči, kaj ti bo ven vrglo...čene pa poiščem in dam link...samo zdele sem na telefonu...moram do compa prit.. :D

 

Hvala, to je to.

Našel.

 

Lp,notranc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, franc pravi:

To ti je pa res super logika. Tako si pa res grozno varen. En tak idiot mi je pripeljal za avto. In kaj narediš? "Obrneš" vzratno ogledalo ker te slepi in potem je grozno varen, ker ga sploh ne gledaš (na koncu bo pa ves pameten kakšna krivica se mu godi, ker idiot potem seveda prehiteva tam kjer se ne sme in ga ne pričakuješ) .

lp

No dej preberi še enkrat kar je napisal. Gorijo podnevi, ponoči jih ugasne. Če te pa slepijo podnevi maš pa zelo občutljive oči. :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz se že dalj časa obremenjujem s tem da sem  zelo "neviden" v primerjavi z nekaterimi (RT,FJR,...) pa bi nekaj kupil.Zanima me koliko je razlike med ledicami U2 in U5?

U2

U5

 

Tudi 9W dobro sveti.

Popravljeno . Popravil Toni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Toni pravi:

Tudi jaz se že dalj časa obremenjujem s tem da sem  zelo "neviden" v primerjavi z nekaterimi (RT,FJR,...) pa bi nekaj kupil.Zanima me koliko je razlike med ledicami U2 in U5?

U2

U5

 

Tudi 9W dobro sveti.

Živjo Toni,

vizualna razlika je ta, da U5 nudi nekoliko več mehanske zaščite v primeru udarca. To nudijo tiste ploščice ki so privijačene na svetilke. Kar se tiče moči. U5 pri isti moči proizvede več svetlobnega toka (1500 lm) kot U2 (1200 lm), to lahko pomeni, da je LED dioda pri U2 boljša ali pa je le ta bolj obremenjena in s tem proizvaja več svetlobnega toka.

Je pa svetlobni tok 1500 lm za 30 W LED diodo kar realno. Vsekakor bi se odločil za U5. Nudila ti bo več svetilnosti in posledično bo ponoči vozišče bolj osvetljeno. 

Ti pa priporočam, da se poslužuješ svetilk ki imajo barvo svetlobe (colour temperature) okoli 4000 K, vse kar je več je v barvi več modrega odtenka in zaradi tega si na cesti po mojem mišljenju preveč moteč in bolj vpadljiv za policaje, čeprav kolikor štrajkajo zadnje čase se tega niti ni več treba bati.

 

Nisem bil dovolj pazljiv, sem šele sedaj opazil, da imata obe svetilki manjšo nazivno moč kot je to v naslovu navedene. Realno je pričakovati, da je nazivna moč svetilke okoli 10 -15 W

 

lp

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam enake, kot Vezalka, vezane na stikalo in trije načini delovanja. Pritrdil sem jih na zaščito od motorja in jih usmiril desno in levo v tla, kjer je mrtev kot. Večkrat se ponoči peljem po stranskih, gozdnih, neosvetljenih  poteh in mi lepo osvetljujejo rob ceste. Za malenkost bi jih raje usmeril višje, samo mi krivine to ne dovoljujejo. Se pa podnevi dobro vidne drugim voznikom. Na drugi sliki snopi luči še niso centrirani, svetijo malo višje in malenkost bolj navzven, je bila še montaža.

20150912_203824[1].jpg

20150912_200452[1].jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, notranc said:

ja tudi meni so bile na tvojem motorju všeč zelo opazne ledice, sem jih občudoval na Ridah, če me spomin ne vara si jih naročil preko interneta a imaš kakšen  uporaben link, jaz najdem sam ene brezvezne lučke.

Resno razmišljam da bi jih vgradil na podoben način, kot ti med masko na mojo TDM-ko.

 

lp, notranc

Z  razlogom da sem bolj opazen podnevi sem tudi jaz montiral ledice. So mi prijatli povedali da se me tudi na daleč  dobro opazi v prometu, kar  je bil tudi moj namen.  Še  nihče mi ni  omenil  da  koga slepim na cesti.  S  svetilnostjo ponoči sem zadovoljen z žarnicami  Megalight Ultra +120 od GE.  Pazi pri  nabavi, ker so popolnoma enake ledice deklarirane od 3 do 10W. Realno  je 3W popolnoma dovolj, vse pa je odvisno iz  kakšnega namena montiraš. Če želiš dodano svetilnost  takšne ledice niso  temu namenjene in je potrebno gledat nekaj v stilu  Running Driving Lamp. Ledice imam vezane na pozicijske luči že nekaj let in vse funkcionira bp. Nihče  me ni nikjer v tujini  zaradi tega  maltretiral. 

lp Tomo

 

IMG_1643.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... hehe... dobu še ene lučke za okrasitev mopeda.... 

.... slikam. ko zmontiram...   :P

... samo še en utripalni avtomat dobim... da bo malo žmigalo.. pa bo ko v cirkusu...   :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... pa ene 70km kabla, da ne ugasnejo do doma  :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 1/14/2016 at 11:53, Zivnorc pravi:

... hehe... dobu še ene lučke za okrasitev mopeda.... 

.... slikam. ko zmontiram...   :P

... samo še en utripalni avtomat dobim... da bo malo žmigalo.. pa bo ko v cirkusu...   :P

 

Ekola....provizorično zmontirano...

....se opazi...vendar so tiste tri ledice na vsaki strani SV ja se mi zdi da bolj "sekale"...

Je pa res, da so bile priklopljene na 11V....med vožnjo pa je približno 14V...

20160210_163734.jpg

Popravljeno . Popravil Zivnorc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim se dobijo tudi ogledala z vgrajenimi ledicami. Mislim, da so ledice tako bolj vidne, ker so višje postavljene ( v višini oči) ter bolh narazen.

Pa ščitniki rok se tudi že dobijo z ledicami, oziroma celo vgrajeno meglenko, ki jo lahko obračaš in prilagajaš kot osvetlitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Če se ne motim se dobijo tudi ogledala z vgrajenimi ledicami. Mislim, da so ledice tako bolj vidne, ker so višje postavljene ( v višini oči) ter bolh narazen.

Pa ščitniki rok se tudi že dobijo z ledicami, oziroma celo vgrajeno meglenko, ki jo lahko obračaš in prilagajaš kot osvetlitve.

Ja vse to se dobi ,sam te ledice ki jih je dal gor Zivnorc so neprimerno cenejše kot zgoraj navedeno ,zelo neracionalen postajaš Miško :P a pričakuješ prilive :D

P.s. Zivnorc ,ledice so super vidne a so mi bile tiste po tri na SV nekako bolj všeč :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Ja vse to se dobi ,sam te ledice ki jih je dal gor Zivnorc so neprimerno cenejše kot zgoraj navedeno ,zelo neracionalen postajaš Miško :P a pričakuješ prilive :D

P.s. Zivnorc ,ledice so super vidne a so mi bile tiste po tri na SV nekako bolj všeč :)

Med pričakovati in dejansko dobiti je velka razlika. :P

Drgač pa ravno ti bi moral vedeti, da ni vse v denarju, nekaj je tudi v lepoti in uporabnosti B)

acerbis_zpsc635040b.jpg.13af9981d0cf31d456bb8fdf84b5e_237609copy.jpg.5ceb4436901

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kmet2 pravi:

Ja vse to se dobi ,sam te ledice ki jih je dal gor Zivnorc so neprimerno cenejše kot zgoraj navedeno ,zelo neracionalen postajaš Miško :P a pričakuješ prilive :D

P.s. Zivnorc ,ledice so super vidne a so mi bile tiste po tri na SV nekako bolj všeč :)

... jp... sej v živo se bolje vidi, kot na fotki.... in tisti LED trak sploh ni moteč (ne vpliva na lepoto motorja  :P   ) tudi kadar je ugasnjen...  :P

...sicer pa je napopan z dvostranskim selotejpom...in če ne bo sam od sebe odpadel, ga pa dol odtrgam, če mi ne bo všeč..  :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Zivnorc pravi:

Ekola....provizorično zmontirano...

....se opazi...vendar so tiste tri ledice na vsaki strani SV ja se mi zdi da bolj "sekale"...

Je pa res, da so bile priklopljene na 11V....med vožnjo pa je približno 14V...

20160210_163734.jpg

Šminker ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Zivnorc pravi:

Ekola....provizorično zmontirano...

....se opazi...vendar so tiste tri ledice na vsaki strani SV ja se mi zdi da bolj "sekale"...

Je pa res, da so bile priklopljene na 11V....med vožnjo pa je približno 14V...

20160210_163734.jpg

Ni mi všeč, barve temperature se ne ujemajo.

drugače pa všečna pozicija =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HyperJack pravi:

Ni mi všeč, barve temperature se ne ujemajo.

drugače pa všečna pozicija =)

...se ne sekiram... itak sem farbenblind...  :P

 

pred 4 minutami, solorider pravi:

...za tvojega bo čisto o.k. ... na mojega pa nimam kam dat.... razen če namesto tistih medvedjih ušeskov na čelado zmontiram...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!