Skoči na vsebino

Mangart


Priporočene objave

pred 29 minutami, Texo pravi:

kje pa je razlog zapore? na posnetku zgleda cesta čist ok .. si izrezal ali ... ?

Sem sedaj videl, da sem izrezal zadevo, ker sem se tam tako počasi peljal med kamni, da ni bilo smisla davat v video. Mi je bila megla zgoraj bolj zanimiva. Od te table, ki označuje podor, je naprej kakšnih 200m bil plaz. Dokler ni bilo ščiščeno se je dalo peljat, ampak na lastno odgovornost.

Lani, ko sem spodaj plačal takso, pa mi je inkasant sam povedal, da se lahko peljem do vrha, ker so cesto kao včeraj očistli in prav zato sem se tudi odpravil gor okrog. Vseeno so bili kamni na cesti, bila je narejena "špura" za enosledna vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tem mestu se, ko greš gor, ustavi, vrži oko desno navzgor v hrib...ti garantiram, da boš speljal, kot strela..:bike:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo Texo, sem šel pogledat arhiv video posnetkov od lanskega leta in sem se potrudil in naredil printscreen, da vidiš, kako zadeva zgleda. Ni ravno nedolžna in res je, kot je napisal Tedybear ... na prvi sliki lahko vidiš na desni strani od kod prihaja in se kotali kamenje in pesek. Je kar zastrašujoče. Drugače pa kot sem napisak že prej .... naredijo špuro za motorje, čeprav tudi avtomobilisti silijo gor, čez to kamenje.

23209487.jpg

23209486.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DL650 said:

Evo Texo, sem šel pogledat arhiv video posnetkov od lanskega leta in sem se potrudil in naredil printscreen, da vidiš, kako zadeva zgleda. Ni ravno nedolžna in res je, kot je napisal Tedybear ... na prvi sliki lahko vidiš na desni strani od kod prihaja in se kotali kamenje in pesek. Je kar zastrašujoče. Drugače pa kot sem napisak že prej .... naredijo špuro za motorje, čeprav tudi avtomobilisti silijo gor, čez to kamenje.

23209487.jpg

23209486.jpg

thnx .. saj se da čist normalno pičit mimo .. no, smsa ni glih pametno pisat vmes, ko prečkaš .. :kva2:;)

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, compaq pravi:

Kaksna je torej trenutna situacija? Se da pripeljat do vrha ali ne? Oz. bom tako vprasal? Grem lahko s cestakom, ali moram hard enduro od doma?

lahk greš, jaz nisem hotel, ker sem še posledično od poškodb neroden. So hodili z raznoraznimi motorji tudi do vrha. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 29. 6. 2016 at 5:54 PM, compaq said:

Kaksna je torej trenutna situacija? Se da pripeljat do vrha ali ne? Oz. bom tako vprasal? Grem lahko s cestakom, ali moram hard enduro od doma?

Na mestu, kjer je @DL650 fotkal, je plaz kar fajn zasul cesto, ki ni ščiščena, ampak se da po ozki špuri priiti čez. Problem je malo višje, kjer moraš čez fajn kamenje, tako da nisem prepričana, če ti bo ratalo s cestakom (odvisno koliko off road duše je v tebi :blush:). Je prejšnji teden šel en stric za nami z NC750S in je čisto lepo sfural ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, BolhA^ pravi:

Na mestu, kjer je @DL650 fotkal, je plaz kar fajn zasul cesto, ki ni ščiščena, ampak se da po ozki špuri priiti čez. Problem je malo višje, kjer moraš čez fajn kamenje, tako da nisem prepričana, če ti bo ratalo s cestakom (odvisno koliko off road duše je v tebi :blush:). Je prejšnji teden šel en stric za nami z NC750S in je čisto lepo sfural ;)

Naj omenim, da ne bo kdo mislil, da zavajam!! Ta posnetek in printscreen je iz lanskega septembra.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj sem bil gor. Ob 7.25 sta že bila mojstra, ki sta pobirala "ekološko taso". Se pride do vrha brez problema. Kjer je kamenje je treba malo pociljat tisto špuro. Ni tako hudo kot izgleda. Na zadnjem ostrem ovinku tik pod vrhom pa je še sneg. Tu je potrebno spet malo pociljati košček ceste, ki ni "zasnežen".

Skratka lenobe. 5 ljudi, lopate, en dopoldan pa bi bila cesta čisto normalo prevozna. Tista dva, ki spodaj pobirata kdo ve kaj in za kaj in komu in..., naj kakšen dan tudi lopate v roko vzameta pa en cestni obhod naredita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

24. Junija je bilo prelepo. Sicer ekološka taksa malo mori ampak ok, cesta dobra, prometa kar precej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem, kot zadnjega štirih vrhov, nameraval še tja. Ma je bil dež bolj hiter kot Transalp, zato sem denarnico spravil v žep, preden bi eko takso uspel plačati ;)
To torej nikakor ni odgovor na tvoje vprašanje :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!