Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

To pa zato ker vajini butici ocitno paseta v zlato sredino in rahlo proti desni, Schubert pa naj bi sel bolj proti okroglim bučam:

20130508-Arai-Historical-Head-Shape-Chart.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zivijo. Sem nova na forumu. Pa tudi mlada voznica. Lani sem naredila izpit za motor in seveda sem se odlocila za nakup Schubertke C3 Pro. Namrec imela sem na voljo jo sprobat za daljse obdobje in sem bila prezadovoljna.

V ponedeljek sem dozivela nesreco. Soncni vizir na tej celadi ima na levem "ocesu" napis. Ta napis je na moji celadi kar opazen. V normalnem vremenu in ce ni sonce na levi strani pod pravim kotom tudi opazen. V ponedeljek se vozim po Kreti, kjer je bilo 35 stopinj in soncni zarki na levi strani pravokotno na celado. Ko sem pogledala na krmilo motorja sem mislila da mi je v !zaprto! celado prisel zuzek. Ko sem zelela odpreti celado da bi zletel ven, sem bila ze v kamnu na cesti (pac Kreta) in v jarku. K sreci sem vozila pocasi in previdno in jo odnesla samo z ogromno bucko na hrbtu in razbitim motorjem.  Celada je pa tudi potrebna servisa.

Naj omenim da ima moj fant isto celado, kupljeno leta 2010 oz. 2011 in je ta napis neopazen. Na moji je ze pri normalni voznji opazen, ko pa pride sonce pod omenjen kot pa se pojavijo soncni krogci pod ocesom in postane izredno nevarno. Se posebej ce si neizkusen in si previden ter te lahko vsaka malenkost vrze iz tira.

Pri nakupu bodite previdni in med testiranjem pomislite tudi na soncni vizir. 

Srecno voznjo se naprej.

 

20170920_080229.jpg

Popravljeno . Popravil dadazgaga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, dadazgaga pravi:

Pri nakupu bodite previdni in med testiranjem pomislite tudi na soncni vizir.

Imam C2 in C3 Pro, obe s sončnim vizirjem, pa me to nikoli ni motilo...:blush:

A ti ni inštruktor dejal, da moraš gledati vedno daaaaaleč naprej, ne pa pod kolo  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, dadazgaga said:

Zivijo. Sem nova na forumu. Pa tudi mlada voznica. Lani sem naredila izpit za motor...

Dobrodošla na forumu. Pa hvala za tvoj opis nesreče kot posledice omenjene čelade. Še dodatna pohvala ti pripada, ker si že svoj prvi post objavila v tapravi temi...

Veliko veselih in varnih kilometrov ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, dadazgaga pravi:

. Soncni vizir na tej celadi ima na levem "ocesu" napis. Ta napis je na moji celadi kar opazen. 

 

20170920_080229.jpg

Ta je sigurno za ameriški trg. A ti piše v navodilih, da je ne smeš sušit v mikrovalovki? :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, HD-Dyna pravi:

Imam C2 in C3 Pro, obe s sončnim vizirjem, pa me to nikoli ni motilo...:blush:

A ti ni inštruktor dejal, da moraš gledati vedno daaaaaleč naprej, ne pa pod kolo  :P

Danes sem jo dala fantu za probat in se strinja da je zadeva kar malo moteca. Ni mogel verjet da se tako opazi ker na njegovi (C3 Pro) je napis res neopazen.

Je je... imela sem super instruktorja, trenutno imam super mentorja ampak zacetnike malenkosti vrzejo hitreje iz tira kot vas izkusene macke. 

Vcasih je pa treba pogledat na krmilo motorja - ura, nivo bencina, km,... 

Upam samo da bo ta moja izkusnja komu pomagala ko bo kupoval celado. 

Res je da sm v njej naredila ze cca 6000km, ampak v taksnih vremenskih pogojih kot zdaj na Kreti je pa tudi se nisem uporabljala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, izibajker said:

Dobrodošla na forumu. Pa hvala za tvoj opis nesreče kot posledice omenjene čelade. Še dodatna pohvala ti pripada, ker si že svoj prvi post objavila v tapravi temi...

Hvala! Se se lovim.

Za tiste nesrecne motoriste ki "zapeljejo s ceste iz neznanega razloga" ne bomo nikoli vedeli kaj jih je zmotilo. 

Upam da ta moja izkusnja komu pomaga pri nakupu. Celade NE kritiziram ampak kot pazljivost saj je napis moteč. Vsaj meni.

Hvala. Kljub nesreci ze komaj cakam da jutri sibneva naprej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Frenk 67 pravi:

Ta je sigurno za ameriški trg. A ti piše v navodilih, da je ne smeš sušit v mikrovalovki? :friend1:

Sej sploh ne razumem da dajo kakrsenkoli napis na soncni al pa katerikoli vizir pa da se tako blesci na soncu... 

Hahaha... Bom preverila ko se vrnem domov. :);)

Me se caka 1000km po cesti in 2000 na trajektu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Frenk 67 pravi:

Ta je sigurno za ameriški trg. A ti piše v navodilih, da je ne smeš sušit v mikrovalovki? :friend1:

to je primer za reči kako besedo z odvetnikom, tako laufa v Ameriki, zakaj ne bi še pri nas. Sicer pa @dadazgagabeseda ne stane in vem, da bi sigurno kak odvetnik ti zastonj dal nasvet, kaj narediti, se splača recimo it v tožbo.

Pa tudi recimo, če že obstaja zveza varstva potrošnikov, mogoče ne škodi poslati kak mail....

Če ne drugega, z zavarovalnicami ali trgovci se da kdaj tudi kaj pogajat, najmanj za popust pri novi čeladi :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kaj pa, ce pride res prava žuželka v čelado, kar ni nic nenavadnega? Zadnjic na turi sva jo dobila oba s kolegom, njega je osa celo pičila. Na mtorju velja, brez panike, ne le v tekem primeru. Bolje, da te žuželka piči, kot, da greš s ceste. Sicer imam tudi sam tako celado in napis na sončnem vizirju pa ga do sedaj še nisem opazil, sem moral prac ppgledat, če je res tam...:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pride žuželka (osa) potem boli preverjeno, pa bule maš po glavi...še slabše pa je če pride v kratke hlače...pol se pa slačišč sred ceste...tut preverjeno :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če med vožnjo na polno odpreš vizir ti žužka samo nabije v en kot, dejansko nisi nič naredil s tem. Povečaš možnost da te piči. Ustaviš, odpreš in adijo. Lahko pa tvegaš med vožnjo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Če pride žuželka (osa) potem boli preverjeno, pa bule maš po glavi...še slabše pa je če pride v kratke hlače...pol se pa slačišč sred ceste...tut preverjeno :(

 

Mogoce je pa pol zena vesela :OK: ce je prava stvar otekla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

to je primer za reči kako besedo z odvetnikom, tako laufa v Ameriki, zakaj ne bi še pri nas. Sicer pa @dadazgagabeseda ne stane in vem, da bi sigurno kak odvetnik ti zastonj dal nasvet, kaj narediti, se splača recimo it v tožbo.

Pa tudi recimo, če že obstaja zveza varstva potrošnikov, mogoče ne škodi poslati kak mail....

Če ne drugega, z zavarovalnicami ali trgovci se da kdaj tudi kaj pogajat, najmanj za popust pri novi čeladi :D

 

Hvala za nasvet. Bom videla kaj se da narediti. 

Se pa nebi branla nove Schubertke. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, vandrovec pravi:

Ne vem, kaj pa, ce pride res prava žuželka v čelado, kar ni nic nenavadnega? Zadnjic na turi sva jo dobila oba s kolegom, njega je osa celo pičila. Na mtorju velja, brez panike, ne le v tekem primeru. Bolje, da te žuželka piči, kot, da greš s ceste. Sicer imam tudi sam tako celado in napis na sončnem vizirju pa ga do sedaj še nisem opazil, sem moral prac ppgledat, če je res tam...:cool:

Dejstvo je da sem tudi ze dobila pravo zuzelko v celado. Brez panike, tako kot tudi zdaj sem jo odprla in je odletela. Ne dirkam po cesti in do zdaj ni bilo problemov.

Tokrat je bilo pa vec dejavnikov preko katerih enostavno ni slo. Mogoce sem dobila celado iz petkove serije. Ampak to ni opravicilo. 

Verjamem da smo bili vsi v tej situaciji in vsak reagira drugace. Post ni namenjen temu ampak da pred nakupom vrzete ucko v levi kot in preverite KOLIKO se morate matrat da napis vidite. Pri moji celadi jo se slepec opazi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, dadazgaga pravi:

Je je... imela sem super instruktorja, trenutno imam super mentorja ampak zacetnike malenkosti vrzejo hitreje iz tira kot vas izkusene macke.

Dobrodošla, kaj pa če bi samo zamenjala sončni vizir ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 9. 2017 ob 18:28, bambi61 pravi:

Mene napis ne moti!Ker imam tam desno oko:kva2:

Tudi jaz nimam pri napisu levega očesa. Upam, da se je Dadazgaga že varno vrnila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 9. 2017 ob 18:49, Quest pravi:

Te celade imajo preverjeno v TC-ju zelo tanek napis. :);)

Ob 24. 9. 2017 ob 18:06, vandrovec pravi:

Tudi jaz nimam pri napisu levega očesa. Upam, da se je Dadazgaga že varno vrnila?

Hvala. Varno in srecno. :);)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je napis na moji Hjc, ki sem ga prvič opazila včeraj, ko sem čistila vizir.

Do sedaj sploh nisem vedela, da je tam...,,,,,

20171003_182553.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!