Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

pred 10 urami, Someone12 pravi:

Ja - to oblazinjenje ja... sem mislil da obstaja kakšen add-on za dež :) .Ali pa kakšna home makgajver rešitev - verjeno bi to s nekim selotejpom nucalo (če si kje na poti in kaže na orenk dež)... res je, se ne posuši zlepa ker potem vlaga kar pleza naprej gor po čeladi, selotejp bi mogoče preprečil da se voda ne vpija in pleza naprej... 

Takšen dežjak reši vse težave. Da ne zebe v glavo, posušiš pa preko noči.

240.jpg.082615bcfb9bab3af383323b0d66a4b3.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, vandrovec said:

tak?

20170918_150709.thumb.jpg.3310aaf21fc6a4c0d3cddf5b4888a732.jpg

Ima Arai tudi preklopne čelade?

Podoben.

images?q=tbn:ANd9GcSlXmCPHot1rIqXT2Ezefk

 

Arai ne verjame v preklopne čelade :) Ko sem na sejmu govoril z njihovim inženirjem mi je razlagal o slabši varnosti preklopnih.

Meni je v bistvu vseeno ali imam preklopno ali ne, ker čelado zaprem in se do konca vožnje vozim z zaprto.  Razen na črpalki je praktično, pa še tam jim ni več, če imaš na glavi podkapo. Pri preklopni me moti, ker je težja od navadne. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, vandrovec pravi:

tak?

20170918_150709.thumb.jpg.3310aaf21fc6a4c0d3cddf5b4888a732.jpg

Ima Arai tudi preklopne čelade?

Ja, približno tako je. sicer je prevlečeno z neko zadevo, ni samo blago, ampak sčasoma pač kapljice pridejo do notranjega dela in veselo plezajo navzgor po notranjosti.

5958-1439054357-7db97225d6719601e5db0c2c

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A veš kaj je problem pri Schuberthu?

To, če rabiš kak rezervni del, pa ga ne dobiš, ampak ti v štacuni rečejo, da zamenjaj čelado!! Pa naj bo to sončni vizir, pinlock vizir, ali pa notranjo oblogo. In to je glavni razlog, da bom šel na Nolan! Komparetov čarodej pa zrihta vse!! 

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, moto rider said:

To, če rabiš kak rezervni del, pa ga ne dobiš, ampak ti v štacuni rečejo, da zamenjaj čelado!! Pa naj bo to sončni vizir, pinlock vizir, ali pa notranjo oblogo.

To si malo iz riti potegnil. Poleti so mi v TC-ju lepo zamenjali zlomljen stift, ki blokira odpiranje vizirja. Cena, ene sest evrov, ce se prav spomnim, pa se je fant v trgovini potem se ene pet minut potem se matral da ga je vstavil.

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, nejc74 pravi:

To si malo iz riti potegnil. Poleti so mi v TC-ju lepo zamenjali zlomljen stift, ki blokira odpiranje vizirja. Cena, ene sest evrov, ce se prav spomnim, pa se je fant v trgovini potem se ene pet minut potem se matral da ga je vstavil.

Še enkrat počasi preberi, kaj sem sploh napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bom pocasi napisal :)

do sedaj sem v trgovini dobil vse potrebne rezervne dele za čelado Schubert:

- pinlock

- vizir

- celo mali plastični štift, ki skrbi za blokado odpiralnega mehanizma, ne samo da je bil poceni, tudi zamenjali so ga zastonj.

Česa konkretno pa ti nisi dobil?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 11. 2017 ob 9:15, GoBobi pravi:

Ne pa ni :ras:... Če bi ti moral tankat vsakih 200 km in to ne na točki počitka/interesa/kofetkanja (kjer si bil par deset km nazaj) in te kameradi, ki ne rabijo tankat tako pogosto, čakajo in si bolj počasne sorte pri slačenju in oblačenju in razruzakovanju, se tudi ne bi norca delal iz nas vesoljčkov :mad:.

Saj ni tolk hudo :P, ampak pogosto res prakticiram preizkušanje fleksibilnosti trgovcev na tankštelah in poliram svojo neverbalno komunikacijo s prepričevanjem občestva o svojih "nezlih" namenih :lol1:.

Ajd!

P.S.: da ne bom off topic...

...kaj je to zaen dežjak @Scarabeo 500? Ga imaš sam?

 

Ja, nabavil sem ga letos. Resno ga nisem preizkusil. Občutek pa je bil super, v eno urnem dežju.

https://www.yogi.si/dezna-jakna-road-20-neonsko-rumena

Sorry, nisem mogel prej odgovorit. Internetni mrk. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Scarabeo 500 pravi:

Ja, nabavil sem ga letos. Resno ga nisem preizkusil. Občutek pa je bil super, v eno urnem dežju.

https://www.yogi.si/dezna-jakna-road-20-neonsko-rumena

Sorry, nisem mogel prej odgovorit. Internetni mrk. :)

Ni švica :), hvala za odgovor :OK:.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, GoBobi pravi:

Ni švica :), hvala za odgovor :OK:.

Ajd!

Švicaš v njem takoj, ko mine dež in začne sijati sonce. :D 

V bistvu se razlikuje, da ima kapuco. Ovratnik je povišan, da te ne moči v vrat, tudi pihanje v vrat  je onemogočeno, ker je kapuca narejena v stilu podkape (do polovice glave je neprepustno). Zgornji del je pa luknjičast, da se zrači, oz. diha. Nosi se lahko brez podkape ali preko. Moj prvi filing je bil resnično dober. Do sedaj mi je zmeraj nekaj zamakalo vrat in včasih tudi pihljalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 31/10/2017 at 5:16 PM, nejc74 said:

Ti bom pocasi napisal :)

do sedaj sem v trgovini dobil vse potrebne rezervne dele za čelado Schubert:

- pinlock

- vizir

- celo mali plastični štift, ki skrbi za blokado odpiralnega mehanizma, ne samo da je bil poceni, tudi zamenjali so ga zastonj.

Česa konkretno pa ti nisi dobil?

 

Meni so v TCju brezplačno zamenjali plastičen stranski vijak za vizir, ki mi je med vožnjo odpadel in sem ga potem našel povoženega in uničenega. Šlo je za staro Concept čelado, ki je sploh ni bilo več v proizvodnji. 

 

On 01/11/2017 at 9:15 AM, GoBobi said:

Saj ni tolk hudo :P, ampak pogosto res prakticiram preizkušanje fleksibilnosti trgovcev na tankštelah in poliram svojo neverbalno komunikacijo s prepričevanjem občestva o svojih "nezlih" namenih :lol1:.

K sreči lahko točim med 450 in 700km. Vseeno v Ljubljani raje s čelado tega ne počnem, predvsem na večjih črpalkah so zelo alergični na to. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 10. 2017 ob 17:16, nejc74 pravi:

Ti bom pocasi napisal :)

do sedaj sem v trgovini dobil vse potrebne rezervne dele za čelado Schubert:

- pinlock

- vizir

- celo mali plastični štift, ki skrbi za blokado odpiralnega mehanizma, ne samo da je bil poceni, tudi zamenjali so ga zastonj.

Česa konkretno pa ti nisi dobil?

 

Vse tisto, kar sem prej napisal. 

Lani sem imel GOPRO dobre tri mesece na glavi tako rekoč od jutra do večera in se mi je notranja obloga

dobesedno razpadla. Ostalo piše nekaj postov gor. - Kaj ti nuca nov avto, če ne dobiš rezervnega dela. A je tako?

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, moto rider pravi:

Lani sem imel GOPRO dobre tri mesece na glavi tako rekoč od jutra do večera in se mi je notranja obloga tako rekoč razpadla. Ostalo piše nekaj postov gor. - Kaj ti nuca nov avto, če ne dobiš rezervnega dela. A je tako?

Tudi meni je na C2 notranja obloga razpadla, preko Ebaya sem naročil novo...

Drugače pa so mi v TCju tudi marsikaj poservisirali, kar nekaj tudi zastonj, kapo dol !

Sedaj C2 v rezervi, C3+ na glavi :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 minutes ago, moto rider said:

Vse tisto, kar sem prej napisal. 

Lani sem imel GOPRO dobre tri mesece na glavi tako rekoč od jutra do večera in se mi je notranja obloga

dobesedno razpadla. Ostalo piše nekaj postov gor. - Kaj ti nuca nov avto, če ne dobiš rezervnega dela. A je tako?

Notranjo podlogo zrihtajo brez problema. Vsaj za modele, ki so še v prozivodnji. Sem jaz hotel eno številko večjo in bi jo takoj naročili. Si naročil in niso zrihtali? Za kateri model čelade gre?

Drugače je dobro nostiti (čisto) podkapo ali podlogo redno prati, ker vse te penaste podloge začnejo razpadati zaradi švica. Če je pa zelo stara, razpade tudi brez tega. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 6. 11. 2017 ob 14:53, motolover pravi:

Notranjo podlogo zrihtajo brez problema. Vsaj za modele, ki so še v prozivodnji. Sem jaz hotel eno številko večjo in bi jo takoj naročili. Si naročil in niso zrihtali? Za kateri model čelade gre?

Drugače je dobro nostiti (čisto) podkapo ali podlogo redno prati, ker vse te penaste podloge začnejo razpadati zaradi švica. Če je pa zelo stara, razpade tudi brez tega. 

 

Vse vem motolever in se tega tudi striktno držim. Problem pa je kot sem napisal, da se je podloga dobesedno razpadla. Bom probal kot je HD-Dyna rekel; E-bay, potem bomo pa videli, če bomo še gledali skozi Schuberthov vizir?? Sicer se bom obrnil na največjega čarodeja za čelade (Nolan), Borisa Kompareta, ki poštima tudi to, kar se ne da in ni!

Sicer pa sem bil s Schubertom zadovoljen, to je treba povedati. A kaj ko servis zataji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, moto rider said:

Vse vem motolever in se tega tudi striktno držim. Problem pa je kot sem napisal, da se je podloga dobesedno razpadla. Bom probal kot je HD-Dyna rekel; E-bay, potem bomo pa videli, če bomo še gledali skozi Schuberthov vizir?? Sicer se bom obrnil na največjega čarodeja za čelade (Nolan), Borisa Kompareta, ki poštima tudi to, kar se ne da in ni!

Sicer pa sem bil s Schubertom zadovoljen, to je treba povedati. A kaj ko servis zataji!

Še vedno nisi odgovoril ali dela nisi dobil, ali si ga sploh naročil in kje si si to urejal! Pri koliko stari čeladi se je to zgodilo? Vem, da si napisal tri mesece uporabe, samo dvomim, da je bila samo tri mesece stara. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 14. 11. 2017 ob 17:58, motolover pravi:

Še vedno nisi odgovoril ali dela nisi dobil, ali si ga sploh naročil in kje si si to urejal! Pri koliko stari čeladi se je to zgodilo? Vem, da si napisal tri mesece uporabe, samo dvomim, da je bila samo tri mesece stara. 

Stvar urejena; E-bay. Ampak žalostno, da to firma ne zrihta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!