Skoči na vsebino

Schuberth čelade


klimbra

Priporočene objave

ali imate tudi vi težave

Meni se je tudi isto zgodilo z prvo conceptko... Folja se je kar oluščila. Vsi so mi govorili kako sem jo pral z agresivnimi čistili in podobno, pa sem jo vedno le z vodo... Je bla pa moja iz garancije in je še danes taka.

Glede.. rošenja pa se mi itak rosi tudi nova z vso foljo itd :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivi so diagrami za prikaz šumnosti...

Osebno pa ne vidim kakih velikih sprememb v obliki, katere bi toliko zmanjšale šumnost... :hmm:

Tole je samo eden od dveh "orng" felerjev te čelade. Drugi je narobe težišče te čelade, zato se pojavljajo bolečine npr. v lopatici in v predelu sprednjega režnja možganov.

Lupljenje vizirja je pa očitno standard. Po treh letih pa še znaki splošne razklempanosti.

Bolj jajca kot ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam S1,pa se mi je začelo luščiti notranja folija proti rošenju,pri kolegu ista stvar sam še veliko hujše ,v TC,bojo dali novi vizir,čelada je stara 1 mesec,a se še komu to dogaja,ker je že na tržišču več časa ,pa me to zanima ,ali imate tudi vi težave

nimam takih težav. Čelada se mi že cirka 8 mesecev dobro obnese. Škoda le, da ni možno čist vse podloge ven vzet in jo oprat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pred 3 meseci sem v TC kupil S1 (moja prva čelada) in jo moram pohvaliti. Sicer nimam večjih izkušenj z ostalimi čeladami samo vseeno se mi zdi da za ta denar res dobiš največ. Problemov z lušnjem vizirja zaenkrat še nimam vendar imam pripombo zaradi upora.

Vsaj mene zelo moti

Imam pa še eno vprašanje. V starih postih sem zasledil da imajo nekatre Shubetke prostor za osebne podatke. Po temeljitem pregledu S1 nisem zasledil nobenega takega prostora. Zanima me ali imajo to samo prejšnji modeli ??

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ker se spomnim, da nisem edini, ki je čakal na vizir za S1 samo sporočam, da jih sedaj po več mesecih čakanj končno imajo. Tako, da veselo v TC.

Tako, da moja S1 ima sedaj lep nov vizir :OK:

Lord

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pred časom sem si v TC kupil čelado S1, zdaj ko prihaja novoletni čas odarovanj pa bi rad moji dragi kupil preklopno čelado Schubert.

Ker moja ni navdušena nad motorji bi jo seveda uporabljala samo občasno na krajših relacijah (do 10 km)

Odločam se med C2 in Conceptom

Kaj predlagate ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto v kateri se bo draga najbolje počutila (drugače pa naj bi bila C2 izpopolnjena conceptka....tko da :doze: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bo res vozila malo in pri nizkih hitrostih do 130kmh,ji kupi conceptko,kajti C2 ni kaj dosti boljša,glede na ceno,če se pa vozita več in hitreje ,ti odsvetujem te čelade, in ji kupi S1,govorim iz lastnih izkušnjah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bo res vozila malo in pri nizkih hitrostih do 130kmh,ji kupi conceptko,kajti C2 ni kaj dosti boljša,glede na ceno,če se pa vozita več in hitreje ,ti odsvetujem te čelade, in ji kupi S1,govorim iz lastnih izkušnjah

Res je Concept nad 120 precej glasna, ima pa toliko drugih prednosti, da bi jo še enkrat izbral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Concept nad 120 precej glasna, ima pa toliko drugih prednosti, da bi jo še enkrat izbral.

Ej, Fifty, daj mi prosim vse te prednosti našteti. Verjetno boš primerjal s kakšno prejšnjo?

LP HHV

(KolebamInSeNeMoremOdločitiPress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV....vse je tko simpl.....

S1......je bolj za hladne dni....vsaj jaz jo takrat uporabljam.......ker je malenkost bolj zaprta in ima izpopolnjen sistem zračenja,tako da se vizir tut pri temperaturah okoli 0 ne rosi pretirano. Če je pa zunaj megla,pa ti itaQ nič ne pomaga.....pač preveč vlage v zraku......tega še v avtomobilski industriji niso rešili, Res je tudi to,da je S1 mnogo bolj tiha v primerjavi s Conceptko........vsaj pri hitrostih nad 130......no do tja jaz ne rinem prevečkrat.........nisem pivoljub(čeprav bi se tako lahko reklo :kva2: :kva2: )

Concept pa je sklopna....deljiva čelada, seveda težja in ni primerna za šibek vrat......je pa njena ergonomija prva liga.Razne AGV,NOLAN se lahko skrijejo....vsaj tiste,ki jih imam jaz.No to isto drži tut za S1. To uporabljam predvsem na poteh,kjer pričakujem višje temperature in me tudi vožnja z odprto čelado tja do 100km/h ne moti. Prfektno je,če spustiš sončni vizir,čelado odpreš in se umirjeno pelješ po od sonca razbeljenih cestah...predvsem v obmorskih krajih.

Največ pri obeh pa je vredno to,da imata vgrajen sončni vizir........S! "baje" celo z UV zaščito........nisem ziher,sam tako nekak so jo reklamiral.

Glede na to,da imam doma še 4 druge čelade........se odločam vedno med tema dvema...pač od namena,zunanjih razmer,....itd.....odvisno.

C2....je pa nadgradnja Conceptke.....je lažja,tišja,z boljšim zračenjem......me pa moti nekaj.....da je zaščita pod brado(proti vetru) malenkost krajša in se hladen veter kar dobro čuti na zobeh.

Vse čelade sem sprobal....torej.....vse je odvisno od tega,katera ti je bolj všelč

Pa še nekaj.........kdor enkrat ima Schubert....ga ima več ali manj tudi naslednjič!!!!! Mislim,da to pove dovolj!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, conceptka je glasna. Sem si nehal ušesa umivat O:-) Sm drugače je pa zakon.

Popravljeno . Popravil Polž
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore.

V naslednjih dneh se bova oglasila v TC-ji in zbrala čelado. Glede na prebrano bo najbrž Concept. Ker bodo hitrosi res majhne (do 100 km) ter samo v res lepem vremenu.

Še enkrat hvala

Poročam ko jo kupim

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj.........kdor enkrat ima Schubert....ga ima več ali manj tudi naslednjič!!!!! Mislim,da to pove dovolj!!!!!

Se ogalašam še jaz.

Imam Concept-ko in moja naslednja čelada ne bo Schubert. Deloma zato, ker sem po velikosti glave nekje med številkami in mi unošena čelada opleta, večji del pa zato ker se po cca 35 kkm pojavljajo večje težave z preklopnim mehanizmom obraznega dela, o zatikanju sončnega vizirja pa tako ne bi izgubljal besed.

Prosim, da vsi upoštevate, da je taka le moja čelada in me ni potrebno prepričevati, da vaša pač ni.

Ker kupujem novo čelado sem tudi sam preiskusil kar nekaj znamk in modelov. To o Schubertovi kvaliteti po mojem skromnem prepričanju ne drži. Če ne verjamete, pa preiskusite Suomy spec 1R.

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Concept nad 120 precej glasna, ima pa toliko drugih prednosti, da bi jo še enkrat izbral...

Hmnja :hmm: , naj dodam, da se potem glasnost od 130 kmh naprej ne spreminja veliko tam do 260+ oz. 270 kmh in ostaja za voznika nekako enaka. B)

Glasnost pihanja vetra seveda. Sploh pa se ti takrat dogaja prevec vsega in se z glasnostjo ne utegnes ukvarjati :grim

Na zadnjem zicu se pa zna veter precej vrtincit in mora bit sovoznica blizu celadi voznika. Potem ni probljema sploh O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....(KolebamInSeNeMoremOdločitiPress)

Tko kot so ze napisali pred mano.

Klimbra je reku, da je fse simpl in glede na to, da si uzivac na motociklu glasujem za Concept :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz dajem svoj glas za CONCEPT oziroma C2. Sam uporabljam C2, prej CONCEPT. Kar je zapisal KLIMBRA drži, dodal bi le to, da je ena ali druga čelada predvsem zelo uporabna za nas, ki nosimo dioptrijska očala. Natikanje čelade lahko opraviš z očali na nosu, odlično pa se obnese tudi sončni vizir. Posebej pride do izraza sedaj, ko je sonce tako nizko. :notworthy:

Moje mnenje je, da je čelada (ena ali druga, ++ za C2) primerna za uporabo na motorjih z višjo vetrno zaščito ali za hitosti tam do 15 ali 160 km/h, potem pa bo šum verjetno premočan. Čelada CONCEPT je bila svoj čas in verjetno je tako tudi sedaj, najbolje prodajana sklopna čelada, kar tudi nekaj pomeni.

Ob vsem naštetem in povedanem že v prejšnjih postih, nimaš kaj razmišljati. Trenutno so v TC tudi cene zelo ugodne. :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam C2 in sem zelo zadovoljen. Preseneča me njena tihost v primerjavi z ostalimi dvižnimi čeladami. Odlikuje jo tudi dober prezračevalni sistem, ki je zelo učinkovit. Zelo prav ti pride tudi dodatni, integrirani, temni vizir. Proti rošenju se lahko dokupi vizir z dodatnim vložkom proti rošenju (sicer zadeva ni prav poceni, baje cca 15000sit). Za zimske ekstremiste pa je možno za 26000sit dokupiti celo ogrevan vizir :hmm: , ki je že v osnovi prilagojen BMW-jevim motorjem (kar se tiče priklopa).

C2....je pa nadgradnja Conceptke.....je lažja,tišja,z boljšim zračenjem......me pa moti nekaj.....da je zaščita pod brado(proti vetru) malenkost krajša in se hladen veter kar dobro čuti na zobeh

Zaščita ni krajša, ampak je celo nastavljiva in si lahko nastaviš poljubno dolžino. Verjetno so ti to pozabili povedat.

Torej, če imate dovolj denarja, se sigurno splača plačati nekaj več in si privoščit C2 . Čelada ni prav poceni, je pa še vedno cenejša od konkurenčne X-lite ali arai.

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj čelad sem imel,ampak concept vsaj meni 100% dihta vizir tako da ni problema pri nizkih temperaturah.Vse ostale čelade do sedaj so pri vizirju puščale in samo tisti ki vozite ob nizkih temperaturah veste kaj to pomeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? tudi jast imam conceptko , pa ne vem kolk nisem zadovoljen z njo :BUA:

Npr. dostkrat se mi zgodi , da ko hočem odpret vizir se tolk prime na gumici , da jo komaj odprem med vožnjo z eno roko . Spet drugič je ne morem dobr zatesnik . To se mi dogaja med vožnjo , kajti zmeraj jo odpiram in zapiram z eno roko. Spet tretjič se mi je vizir začel rositi in to pri 15 stopinjah, nevem ali je to normalno pri vseh , ali je samo pri moji . Potem , notranjost mi je nekako oplahnila , tako , da mi je postala prevelika. Pa tudi zelo bučna je. Piš vetra je včasih prav neznosen, tako da :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? tudi jast imam conceptko , ...

...Spet tretjič se mi je vizir začel rositi in to pri 15 stopinjah, nevem ali je to normalno pri vseh , ali je samo pri moji . ...

Kupi v TCju mali koscek gume (poglej pripeto sliko) bo gotovo boljse! :afro1:

Le v spominu za ceno tega malega gumi "fič-firiča" mi je ostal cuden podatek :huh: :hmm:

Ne vem, je ze neki casa kar sem sel v to investirat :grim

post-709-1102119941.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno je S1 veliko tišja čelada kot C2 sploh pa kot Concept, sej je na vseh testih najtišja čelada. C2 je pa dost tišja kakor njena predhodnica Concept.

Semamiz..en predlog...ne vem sicer koliko je čelada stara in koliko jo uporabljas..vendar kolikor sem seznanjem z zadevam..lahko tudi gumico menjas..tako kot vse na čeladi

Upam da sem ti kaj pomagal

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!