Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Shoei Interceptor, lahka, udobna, kompletno zamenljiva notranjost v različnih velikostih, tiha tudi pri višjih hitrostih, kar mi je skoraj najvažnejše ker se pred vetrom nimam kam skriti. Plačal skoraj 100.000 SIT pa mi ni nič žal. Trenutno si želim le še ščitnika za brado, ker je že kar hladno, podkape se mi pa ne da vedno vleči na glavo. Imel Nolan N92 Classico pa so me že malo čez 100 kmh od hrupa ušesa bolela, tako da je bila uporaba čepkov skoraj nujna. Tako mi je šlo skoraj 50.000 SIT v nič (no ja, posodim jo še lahko komu). V vsakem primeru se splača čelado preizkusiti že pri prodajalcu, najbolje je če ti jo kar posodi za en krog po obvoznici.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Desmo, pri katerem prodajalcu priporočaš preizkus in morebitni nakup SHOEI čelade?

Imaš dodaten temen vizir?

Kakšen motor voziš?

Jaz sem jo dobil pri Jap-u v Trzinu ampak mislim, da jih je imel tam bolj slučajno, ker se mi zdi da uradnega zastopnika pri nas ni. Če boš tam še našel kakšno primerno velikost se da zmenit tudi za preizkus. Je pa cena kar ugodna, če jo primerjam z recimo nemškimi na internetu (cca 1300 DEM).

Drugače pa je v Zagrebu uradni zastopnik Šepič Commerce in tam imam naročen temen vizir že od maja, ki pa ga zgleda letos ne bom dobil. Mogoče je v Avstriji kakšna bolj ugodna varianta, vem pa da so v Trstu Shoei čelade drage.

Drugače pa vozim Monstra in kar se čelade tiče sem jo dal prebarvati v črno, ker je bila v osnovi replika Yanagawa in preveč Kawasaki zelena.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na zalost je res, da je cena celade prevladujoci faktor pri nakupu. Danes sem imel cast probati celado SHOEI, kater model - nisem zapomnu. Ko sem jo pomeril je bilo kot takrat prvic "ljubezen na prvi pogled" :))) nasmesek, ki sem ga dobil pri uzivanju v celadi je v hipu izginil, ko je prodajalec izustil ceno "170.000 SIT". Zanima me ce je med vami kak srecnes, ki ima celado SHOEI pa kdo prodaja te celade v SLO ali kje pri sosedih.

Se vidmo v Brdih !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Shoei xr800 (Ueda replica). Zelo zadovoljen. Le rosi se fejst.Tak da sem hotel nabaviti Fog City folije, pa sem pol zril. Zdaj razmisljam o novi najverjetneje isti.

Aja, kupil sem jo pri motorrad Klein v Gratzu.

Pozdrav!

-------------------------

Ma... boli me....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Shoei RX-800. Okoli 50 kSIT v Motorrad Klinik. Ravno tako se je rosila, kot za stavo... Pa sem šel nazaj, malo pojamral in dobil "đabe" Fog City. Edina od čelad v tem rangu, ki se mi je lepo "vsedla" na tikvo. Pa mislim, da sem čelado kar teden dni kupoval, se mi ni nikamor mudilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Uporabljam dve čeladi: ARAI Maverick in Nolan 100. ARAI imam za hladnejše vreme in ture, Nolan-ko pa za po mestu, ker se jo da odpreti.

Moram pa reči, da se Nolan niti malo ne more primerjati z Arai čelado. Arai je udobna, pri hitrosti ne trese glave, ni tako glasna kot Nolan in kakovost izdelave je boljša, tudi z rošenjem nimam problemov. Btw., ko zapreš vizir ti nikjer ne piha po očesih, pa tudi z odprtim se da voziti brez da bi ga veter pri hitrosti nad 100 km/h zaprl. Nolan je pravo nasprotje. Kakovost izdelave je katastrofa. Vsepovsod mi piha noter, tudi ko je vse zaprto, vizir je nestabilen in ga samega zapre pri brzini nad 80 km/h, na njem se poznajo risi (pri ARAI NE!), kakor tudi na sami čeladi (včasih jo pustim v top case-u; Arai dosti manj občitljiva). Poleg tega me vedno bolj moti da ima obojestransko odpiranje in ne enojno kot novi modeli. Edina prednost Nolana napram Arai je vsaj pri mojih dveh čeladah njeno zapiranje. Arai uporablja D-ring in je malo bolj kompliciran za hitro zapenjanje. Menjava vizirja je pri ARAI dosti lažja in nekomplicirana. Dejstvo je, da je cenovna razlika med obema dokaj velika, vendar se splača dati nekoliko več - sploh dolgoročno gledano.

V kolikor razmišlja kdo o nakupu Nolana n100 naj da rajši nekoliko več (cca. 10.000 Sit) in kupi Schuberta (concept). Zadnjič sem imel priliko ga sprobati. Napram N100 je zakon.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A kdo ve, ce je pri nas uvoznik za Shoei? Vozim X-ceed - replika Waldman, je zelo zracna, notranjost se lahko v celoti ven pobere in opere, tesni zelo dobro, ker je race celada pa ni najbolj tiha.

Zanima me kolk bi kostal temen vizir pri nas? V svabariji je kar okrog 70 evrovcev.

-------------------

"Dober petelin ni nikoli debel!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Prosim, če mi lahko poveste kje pri nas prodajajo SHOEI čelade, ker rabim cenik zaradi povrnitve škode.

Hvala,

Valerija :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, če mi lahko poveste kje pri nas prodajajo SHOEI čelade, ker rabim cenik zaradi povrnitve škode.

Hvala,

Valerija :D

Shoei prodaja Jap v Trzinu (industrijska cona) blizu Old London Pub-a.

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko izbiro Shoei in Arai čelad po kar ugodnih cenah (še posebej če jo švercneš) imajo v Novi Gorici trgovina Pignolo. Tam se da dobit tudi rezervne dele (v glavnem imajo vse na zalogi). Sam sem tam dve Shoei čelade kupil in sem z njimi ful zadovolen.

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko izbiro Shoei in Arai čelad po kar ugodnih cenah (še posebej če jo švercneš) imajo v Novi Gorici trgovina Pignolo. Tam se da dobit tudi rezervne dele (v glavnem imajo vse na zalogi). Sam sem tam dve Shoei čelade kupil in sem z njimi ful zadovolen.

LP - Rude

Js tut, samo da je trgovina v Gorici ne v Novi Gorici! :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko izbiro Shoei in Arai čelad po kar ugodnih cenah (še posebej če jo švercneš) imajo v Novi Gorici trgovina Pignolo. Tam se da dobit tudi rezervne dele (v glavnem imajo vse na zalogi). Sam sem tam dve Shoei čelade kupil in sem z njimi ful zadovolen.

LP - Rude

Js tut, samo da je trgovina v Gorici ne v Novi Gorici! :lol:

Ja maš prou. Men te Gorice nove in stare ne grejo spljoh. Mislu sm na Gorico v Italiji.

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri tip pa imaš. Sama sem vzela RAID ampak sem imela bližnje srečanje z avtom in je uničena, tako da moram kupit novo. RAID mi je bila zakon in bom verjetno vzela kar isto. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri tip pa imaš. Sama sem vzela RAID ampak sem imela bližnje srečanje z avtom in je uničena, tako da moram kupit novo. RAID mi je bila zakon in bom verjetno vzela kar isto. :D

Jest mam tip Z-One Run TC-1. Notranjost se lahko povsem odstrani in opere. Ima tudi zaščito za brado in pokrit nos, da ne dihaš v vizir (BTW vizir se odstrani v 5s kar je zelo priročno za pranje).

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem po navodilu punce, ki je dolgo nazaj veliko mopedirala, kupil šojko pri Pignolu v Gorici in to XR900 za 400 EUR. Punca je pa vzela XR800 za nekaj več kot 300 EUR. Nimam nekih velikih izkušenj na motorju, lahko pa rečem, da sem s čelado zelo zadovoljen. Slabe strani: hitro se zarosi, visoka cena tako čelade kot dodatkov (temen vizir - 80 EUR!!!). Dobre strani: zelo udobna, tiha, hitro snemljiv vizir, odlično zračenje glave, lepa (grafika je TC Chimera Blue). Kolikor je meni uspelo ugotoviti so vsi enobarvni modeli 50-100 EUR cenejši od tistih z grafiko. Replike so pa tudi več kot 100 EUR dražje. Tiste čelade, ki imajo snemljivo notranjost se začnejo pri 500EUR. Tistim, ki imajo čas in jo lahko poiščejo/najdejo na Intermotu jo toplo priporočam, je pa lepš če jo ne boste plačali toliko kot jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tudi mene moti pri Shoeiki, da se ful hitro zarosi.

Al pa mogoče jaz preveč diham??? :lol:

Drugače pa res zelo udobna čelada, ki je, kot sem že povedala, trenutno uničena zaradi bližnjega srečanja z njivo in mi je rešila zobe, brado in še kaj! :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse čelade Shoei se kar precej rosijo :cry: :!: :cry:

Prej sem imel model RXR, sedaj pa imam Interceptor, pa se tudi rosi. Pomagam si s folijo (anti fog :arrow: kupil v ZG pri Šepiču!), deluje 100 %, tako da težav ni :!:

Čelada je res udobna, sorazmerno lahka, prezračevanje OK. Jaz sem zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

sem uporabil iskalnik in ni prav veliko napisanega o teh celadah. Zanima me kaksne imate kaj izkusnje, ste nasli kako slabost (sem ze zasledil da se vizir rosi kot potrebna pupa :D )

Mislim da pri louisu ponujajo lanski model rx900 za 250€, ugodno? Sicer se odpravljam na imot in sedaj iscem cim vec info o razlicnih celadah, da se bom tam znal pravilno odlocit (nocem da me zaslepi zvenece ime ali lep zunanji izgled), naceloma sem razmisljal o araikah, a me cena hudo base(plitki zepi), vsec mi je tudi schubertova S1, pa kaka X-lite mogoce, pol sem se pa spomnil na shoei in presenetljivo malo sem nasel na tem forumu. Mogoce kdo pozna priblizne cene modelov Z-one, rx1000, ...?Karkoli!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 14 dnevi sem bil v Grazu in gledal Shoei čelade! Skoraj prepričan sem, da jo bom tudi kupil. Občutek na glavi je bil najbojši med vsemi, ki sem jih sprobal. Cene pa približno: Raid (poslikava 2004): 400 Evrov; Z-One 400-450 Evrov, RX 1000 tudi 450 Evrov.

Motilo me je edino to, da nikjer nisem našel številke XXL, da bi jo sprobal ampak samo XL!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če Schubert ne bi naredil modela S1 z zatemnjenim vizirjem, dobro zračnostjo in najboljšo zvočno izolacijo, bi se definitivno odločil za Shoei model XR900. Mi je zelo dobro sedla na glavo in na splošno mi je bil zelo všeč. Baje pa se folk malo pritožuje nad rosenjem Shoei čelad (rekla, kazala...).

Sicer pa čelado obvezno preizkusi na motorju, pa boš imel najboljšo sliko. Sam tega pri nakupu Sharkove RSV čelade nisem storil in sem jo po nekaj mesecih moral prodati, ker je bila dokaj glasna pa še pri 120km/h so se pojavljale neprijetne vibracije. Če je že ne moreš preizkusiki na motorju, jo skušaj imeti na glavi vsaj 10 minut skupaj, preden se odločiš za nakup.

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!