Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

4 hours ago, svobodnaptica01 said:

Verjetno mislis X-spirit 2, ker X spirit 3 je zunaj sele od lani ;)

X-Spirit 2 seveda...hvala za popravek. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na priloženem pinlocku mi piše da je samo za dnevno uporabo. Zanimivo glede na to ,da je največji problem, ko se temperatura spusti oz zvečer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, Hornet said:

Na priloženem pinlocku mi piše da je samo za dnevno uporabo. Zanimivo glede na to ,da je največji problem, ko se temperatura spusti oz zvečer.

:yea1:Že leta uporabljam pinlock, tako shoei kot x-lite, tudi za nočno vožnjo.Za vožnjo v dežju podnevi  pomaga tisti rumene barve.

Shoei pinlock ima natisnjeno obvestilo, ki pove, da pinlock+vezir  prepusti samo 80% svetlobe, zato je v ZDA samo za dnevno uporabo, saj imajo tam drugačne zakone kot EU.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js že leta uporabljam popolnoma zatemnjen vizir + pinlock, pa ne opažam, da bi se kaj manj videlo...oz. dvomim, da se slabše vidi...mogoče določen del svetlobe...vendar mojim očem neopazno...pinlok je zakon, kar se rosenja tiče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni piše 80%, čeprav mi ni jasno zakaj saj sta oba popolnoma prozorna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Samo ugibam: ko je bilo govora o rosenju HJC-ja na Lorenzotovi glavi sem od komentatorja ujel, da naj bi na GP-ju v dežju na splošno vozili brez pinlocka, ker da naj bi za njihova merila preveč popačil sliko - mogoče pa je kaj na tem in zato opozorilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahahaha, bi rekla, da za njihova merila, ne naša :cool:.

Drugače pa imam pinlock vedno gor, še nikoli ga nisem odstranila.

 

Popravljeno . Popravil KARMEN1
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Fazer03 pravi:

naj bi na GP-ju v dežju na splošno vozili brez pinlocka, ker da naj bi za njihova merila preveč popačil sliko

 

Pinlock res povzroča popačenje slike, kar eni občutijo bolj kot drugi. Pomembno vlogo pri tem igra zdravstveno stanje oči.

Citiraj

During the day this results in a very slight halo around the edges of objects, at night this becomes a radial pattern of stray light starting at each point source of light.

 
 

x-ing.jpg.1da8833679f6a1de24a831d3a764beaf.jpghalo.jpg.cff546fd06f4b976574f9e1ef9046ba8.jpg

@Yoghurt najbrž ve povedati kaj več o tem :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem po prvi furi z novo čelado hotu pinlock dol vržt, pol sem pa ugotovu, da nisem zaščitne rumene folije odstranu. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 13. 3. 2017 at 3:02 PM, 3nity said:

Pinlock res povzroča popačenje slike, kar eni občutijo bolj kot drugi. Pomembno vlogo pri tem igra zdravstveno stanje oči.

x-ing.jpg.1da8833679f6a1de24a831d3a764beaf.jpghalo.jpg.cff546fd06f4b976574f9e1ef9046ba8.jpg

@Yoghurt najbrž ve povedati kaj več o tem :P 

A o lomljenju svetlobnih žarkov. :):jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Malo pogledujem za GT air-om. V AS-u oz. Moto limitu je trenutna cena 499,00.

V Louisu je že cca 40€ ceneje, ampak so zelo omejeni pri barvah (črna ali bela) Mogoče kdo ve če ti na željo naročijo v drugi barvi?

Pozna kdo še kakšno štacuno kje pri nas ali v zamejstvu, kjer je cena nižja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Xebec pravi:

Malo pogledujem za GT air-om. V AS-u oz. Moto limitu je trenutna cena 499,00.

V Louisu je že cca 40€ ceneje, ampak so zelo omejeni pri barvah (črna ali bela) Mogoče kdo ve če ti na željo naročijo v drugi barvi?

Pozna kdo še kakšno štacuno kje pri nas ali v zamejstvu, kjer je cena nižja?

Probaj moto-oprema, ponavadi se da dogovorit za zelo dobro ceno. običajno ceneje kot v avstriji...Dobavi pa ti tudi kakšne posebne čelade (limited edition ipd). Sam imam GT-Air in TOP, sicer sem se naplačal v ASju :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Xebec pravi:

Malo pogledujem za GT air-om. V AS-u oz. Moto limitu je trenutna cena 499,00.

V Louisu je že cca 40€ ceneje, ampak so zelo omejeni pri barvah (črna ali bela) Mogoče kdo ve če ti na željo naročijo v drugi barvi?

Pozna kdo še kakšno štacuno kje pri nas ali v zamejstvu, kjer je cena nižja?

Gres v AS-a, probas in kupis. Brez skrbi, kak % popusta bodo tudi se stisnili ;) Ne pa bit pezde in hodit tja sam probavat, pol pa sirom evrope iskat najcenejsi primerek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sem kupil X-Spirit 3 in lahko recem, da sem izredno zadovoljen. Tako mirne celade se nisem imel. Tudi pri hitrostih 160+ k/h na nakedu, glave ne premika. :)

Glede na to, da je ekstremno sportna celada, sem bil nemalo presenecen, ko sem ugotovil, da ima predpripravljene  celo utore za namestitev zvocnikov. :O Torej, ne bo treba kupovat se ene - touring celade za izlete, da bi v njej mel komunikacijo. V tem pogledu tudi cena ni vec tako zelo visoka :)

Popravljeno . Popravil compaq
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, compaq pravi:

Gres v AS-a, probas in kupis. Brez skrbi, kak % popusta bodo tudi se stisnili ;) Ne pa bit pezde in hodit tja sam probavat, pol pa sirom evrope iskat najcenejsi primerek. 

Svoj dnar nesem tja kamor men paše oz. kjer za njega največ dobim. Da mam pa 20 min čez mejo stvar 10-20% cenej že v štartu, mi je pa takoj znak da navijajo marže samo zarad svoje pogoltnosti in nimajo pojma kako bit konkurenčni malo širše kot samo do svojega plota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Xebec pravi:

Svoj dnar nesem tja kamor men paše oz. kjer za njega največ dobim. Da mam pa 20 min čez mejo stvar 10-20% cenej že v štartu, mi je pa takoj znak da navijajo marže samo zarad svoje pogoltnosti in nimajo pojma kako bit konkurenčni malo širše kot samo do svojega plota.

Kolk npr. pa pride GTair tam, kjer bi ti kupoval?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, a79 pravi:

Kolk npr. pa pride GTair tam, kjer bi ti kupoval?

 

Louis razpisana cena trenutno 459,00. Trenutno tudi akcija za nakup nad 99€ dodatnih 20€ popusta(take akcije imajo pri njih velikokrat). Se pravi smo že na 439,00. Če še mal planiraš in se ti poklapa da še njihove točke porabim jo dobim tam za 410,00

FC moto: 454,90. Že obračunan 5% popust. Majo akcijo še za dodtanih 10% ( -10% DISCOUNT from Retail Price Code: FCMOTO10EN ) Se pravi smo že spet tam okoli 410,00

Shipping je v obeh primerih 8€.

Cena pri nas  je trenutno povsod 499,00. Se pravi da mi morjo dat malo manj kot 20% popusta da pridejo na isto ceno. Malo dvomim.

 

Edit: to je za enobarvne čelade, ne neki fancy grafike.

Popravljeno . Popravil Xebec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Xebec pravi:

Louis razpisana cena trenutno 459,00. Trenutno tudi akcija za nakup nad 99€ dodatnih 20€ popusta(take akcije imajo pri njih velikokrat). Se pravi smo že na 439,00. Če še mal planiraš in se ti poklapa da še njihove točke porabim jo dobim tam za 410,00

FC moto: 454,90. Že obračunan 5% popust. Majo akcijo še za dodtanih 10% ( -10% DISCOUNT from Retail Price Code: FCMOTO10EN ) Se pravi smo že spet tam okoli 410,00

Shipping je v obeh primerih 8€.

Cena pri nas  je trenutno povsod 499,00. Se pravi da mi morjo dat malo manj kot 20% popusta da pridejo na isto ceno. Malo dvomim.

 

Edit: to je za enobarvne čelade, ne neki fancy grafike.

edit 2: AS ima trnutno obično črno (ne matt) za 479,00 razpisano. Ostalo kokr vem je 499,00+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jeseni zase iskal, so bile TUKAJ  še najceneje. Poštnina naj bi bila po EU zastonj( nakup nad 150 GBP), ja pa za preveriti, pa tudi to, če je Antifog vizir vključen (mislim, da bi moral biti pri vseh Shoei čeladah), ker nič ni omenjen na strani. Zdaj jih imajo očitno samo še nekaj št. in barv po 350 eur...

 

Ima pa GtAir (za mojo glavo) čudno školjko - drugače imam pri večini proizvajalcev M številko, tule sem pa M res, ampak res s težavo spravil na glavo. L št, je šla gor ravno prav, je pa potem plesala (z "debelo" št. oblazinjenja) na glavi.

Tko da, ne kupovati brez preizkusa... :)

Jaz sem na koncu kupil NXR, sede kot ulita, manjka pa ji seveda sončni vizir...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Z mojo drago sva jih kupovala lani spomladi in se za najboljšo ceno dogovorila v Moto Charlie v Trstu. 440€ za kos. Takrat jih pod 500€ ni bilo mogoče dobiti nikjer. Niti enobarvnih ne...

Je pa notranjost res malo "drugačna" od tipične čelade. Spodaj je res precej tesna. Podobno je bilo včasih pri Bell-ovih čeladah, le da me tiste potem, ko je sedla na glavo niso nikjer tiščale. Tu pa so ličnice v predelu pod ušesom za mojo tintaro pretesne in sem jih zamenjal za tanjše.

Sicer pa odlična čelada, kvalitetno izdelana, z dobrim zračenjem. No, saj za ta denar je lahko...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Je še kdo kupoval shoei nxr čelado preko spleta? Zaenkrat mi je forumaš "flight69" našel najcenejšo trgovino, če je kdo zasledil še kje kakšno akcijo, bi lepo prosil link. Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 8. 2017 ob 20:24, Spider™ pravi:

Je še kdo kupoval shoei nxr čelado preko spleta? Zaenkrat mi je forumaš "flight69" našel najcenejšo trgovino, če je kdo zasledil še kje kakšno akcijo, bi lepo prosil link. Hvala

FC moto.de  ima večkrat Akcije in veliko ponudbo preveri. So pa tudi resen dobavitelj, pri njih kupil čelado, kombinezon ...itd..vse plačano avans dostava v 5ih dneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!