Skoči na vsebino

Izvenkrvni motor


sasosa

Priporočene objave

že nekaj časa me zanima, kaj je to izvenkrvni motor :?

:headbang: Ti pa tut nč ne veš! Ole je kri motorja, a ne? No vidš IZVENKRVNI motor je pač motor, kerga se maže z olem ud uzun, namest ud uznotri! A ti je zdej jasn?? :glare:

lp Jest

Popravljeno . Popravil zverac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: Ti pa tut nč ne veš! Ole je kri motorja, a ne? No vidš IZVENKRVNI motor je pač motor, kerga se maže z olem ud uzun, namest ud uznotri! A ti je zdej jasn?? :glare:

lp Jest

po tvoji razlagi, mi je še manj jasn :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: Ti pa tut nč ne veš! Ole je kri motorja, a ne? No vidš IZVENKRVNI motor je pač motor, kerga se maže z olem ud uzun, namest ud uznotri! A ti je zdej jasn?? :glare:

lp Jest

:lol1: :lol1: BRAVO !! dobra totalno, ha,ha,ha...ja...smeha nam manjka... ha,ha :yea1::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali morda kdo ve kje se da kupit pokrivalo za cel motor (izvenkrvni) 115KM, ali pa mi ga kdo naredi?

Lp

Vprašaj tam kjer prodajajo motorje ali opremo za čolne. Jaz sem slišal, da je neka nova trgovina v Ljubljani v BTC-eju,sicer pa bo treba v Trieste tam je teh trgovin čuda!! Prekrivala in razne ponjave naredijo po naročilu v Kočevju naslova nevem, daj malo vprašaj kakšnega avtoprevoznika ali v TPV-eju kjer naročajo sami prekrivala za tovorne prikolice!

Ps: čez kamot ga ni! to bi me lahko vprašal ob nedeljah na kavici pa še kavo ti nebibilo potrebno plačat!!!! :beer2:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali morda kdo ve kje se da kupit pokrivalo za cel motor (izvenkrvni) 115KM, ali pa mi ga kdo naredi?

Lp

Preleti forum morjeplovec.net , tam boš našel malo morje nasvetov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Ne vem kje naj vprašam, pa sem tole priklopil sem. In sicer, gre za stavo in rabim pojasnilo

 Imeli smo Kliček letnik cca 1976 z izvenrmnim motorjem Johnson Evinrude 20KM.

Vprašanje pa je ali je bil ta motor dvo ali štiritaktni. Ima kdo kak pameten odgovor kakšni motorji so se takrat vgrajevali na dotične čolne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj se ne spomnim, ampak mi smo tankali samo bencin in ne dodajali olja.

Je možno,da je bil motor 4T?

 

Ne vem zakaj se ne spomnim, ampak mi smo tankali samo bencin in ne dodajali olja.

Je možno,da je bil motor 4T?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 hours ago, tomash said:

Ne vem zakaj se ne spomnim, ampak mi smo tankali samo bencin in ne dodajali olja.

Je možno,da je bil motor 4T?

 

Ne vem zakaj se ne spomnim, ampak mi smo tankali samo bencin in ne dodajali olja.

Je možno,da je bil motor 4T?

 

Prej bi rekel, da ste na pumpi kupili mesanico, pa je niste delali?

 

Prav lani s3m na dopustu videl in slisal klicka iz zgodnjih 80ih z johnsonom. To je rjovelo ko da gre 200 vozlov hehe. Zagotovo 2taktar. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, tomash said:

Ne vem zakaj se ne spomnim, ampak mi smo tankali samo bencin in ne dodajali olja.

Je možno,da je bil motor 4T?

 

Ne vem zakaj se ne spomnim, ampak mi smo tankali samo bencin in ne dodajali olja.

Je možno,da je bil motor 4T?

 

Prej bi rekel, da ste na pumpi kupili mesanico, pa je niste delali?

 

Prav lani s3m na dopustu videl in slisal klicka iz zgodnjih 80ih z johnsonom. To je rjovelo ko da gre 200 vozlov hehe. Zagotovo 2taktar. 

 

Ps, evinrude se vedno dela samo 2taktne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takrat skoraj sigurno 2 taktni, lahko da je ze imel kaksno opcijo da je sam delal mesanico, ceprav malo dvomim v to.

Evinrude ne dela samo 2T, je pa res da predvsem vztrajajo na high tech 2T

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!