Skoči na vsebino

Yamaha XT 1200 Z Super Tenere


xenon900

Priporočene objave

post-11137-125619303139_thumb.jpg

  • Yamaha v Tokiu predstavlja koncept tehnološko nadgrajene legende ST 750.
  • Že dolgo se je ugibalo ali bo Yamamama po uspešnem lansiranjumale Tenerejke posegla na trg večjih endur.
  • Zdaj se to zdi dokončno saj je poleg predstavitve v Tokiu koncept tudi že na uradni strani Yamahe EU pod imenom The lord of Yamaha adventures.

Yamaha GOOOOO!!!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, plastike bodo že poštimali, ko bodo tele cunje vrgli v pralni stroj.

Ampak, ali vidim kardan???

Orto enduraši se že križajo :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj toliko časa mencajo. Upajmo na dostojnega naslednika Super Tenere 750

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem segmentu žal trenutno ni naslednika AT in ST. Mogoče je (vsaj za moje potrebe) najbližje tenere 660, ampak ima občutno premalo KM za cesto v dvoje.

Vznemirjeno čakam na predstavitev nove STtrance_43_wavetowel2.gif . Verjetno ima moj favorit za nakup v 2011.letu (GS 800) resno konkurenco!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bo pa po dooolgem času spet en taprav enduro motor, resnični naslednik tastarih Tenere, Africa Twinc, Elefantk,.. še drugi naj se zganejo in kej takga naredijo :)

Popravljeno . Popravil kađiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se ne bodo preveč oddaljili od prikazanega in navlekli krame gor, da bo težko k sv...., V primeru, da gredo v tem stilu naprej bo "Tinka" moja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težkih pa dragih krav je dost na trgu, torej upajmo da bo s tem mopedom drugače.

Kardan pa zame ni ravno prednost, ker ni tako butel proof kot veriga in seveda dosti dražje, bolj komplicirano in nekje bogu za hrbtom težje izvedljivo popravilo. IMHO edina prednost da ni potrebno konstantno mazanje, se pa izniči z montiranjem scottoilerja na motor z verigo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Levega "lica" pa ne pokažejo :naughty:! Glede na postavitev motorja bosta potrebna dva kotna prenosa. Vemo, da so pri bavarcih že z enem problemi. Mogoče so pa pri Yamahi iznašli kaj novega.

Glede na opremo pa bo najbrž tudi cenovno zelo blizu GS-a (vsaj navadnega 1200).

Rade volje bi presedlal nazaj. Staro XTZ 660 imam še vedno v lepem spominu imel sem dve :worship:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hey, y'all! Here in Holland the word goes: the new Super Tenere 2010 will be launched february '10, costs around 16.500,- euro's and will be only available thru internet in limited numbers at first(just like the V-max). All true.... wait and see?

sem jih mel na sumu......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A je mogoče to že kar prava?

To je Šarc objavu že par postov nazaj in tudi nekaj komentarjev smo že napisal. Poglej moj prejšnji post.

Naslov bo tudi počas mal mim. Smo že v letu 2010. Tko, da z novo SUPER TENERE 2009 ne bo nič.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Spet nekaj novic od Yamamame: :whistle:

Beyond

Eeeeh! Lastna hvala se v dreku vala! Mal zgodovine pa mal prihodnosti, motorja pa še vedno ni na spregled. Hm :? bodo pa le kaj :OK: nardil. Živi bili pa videli.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej so jo napovedovali kot nadaljevanje XTZ750, se pravi skrajno enostavno in nezahtevno, zanesljivo, trajno, dobro na cesti in tereno,...skratka, nadaljevanje legende iz 90.let.....

Nato pa predstavijo prototip cestne krave z 1200ccm z: BTS, ŽTNJ, DBS, DBW, DABS, TCS,...

Me je takoj minil interes za nakup wink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole pravijo:

Super Ténéré Newsflash

Dear Space Director,

Welcome to the fourth and final instalment to introduce the Yamaha Super Ténéré adventure.

So far we’ve described most of the key features that’ll take our intelligent adventure travel bike far beyond anything else. We’ve journeyed from the deserts of Africa to the twisting and spectacular mountain roads of Europe, the hustle and bustle of the great cities and far beyond. Now it’s time to tell you the most exciting part so far: the official unveiling on February 24th.

Get more details on the long awaited launch by clicking on the following link:

www.super-tenere.com.

Yours Adventurously,

Yamaha

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • 1967
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!