Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Hvala za izcrpen odgovor, tudi test je pomagal. Na tem mestu bi sam omenu, da 717 podpira ta nove memory sticke, k bodo veliki tud 1giga in vec.

Podpirata jih tudi dsp-p52 in p-72, slednjega sem lastnik tudi sam in sem z njim zelo zadovoljen. Je pa res, da so memory stick pro full drage. Pri nas stane memory stick 1G več kot fotoaparat. Totalna kriza. Sem pa na netu opazil, da so v ameriki polovico cenejše kot pri nas. Tisti, ki si pa mislite nabavit memory stick do 128MB, potem jih kupte v Italiji in ne pri nas. Pri nas memory stick 128MB stane približno 27.000,00 SIT, v Trstu trgovina Media World pa cca.17.000,00 SIT.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas jo tudi lahko dobiš za približno tako ceno...

Če kdo ne verjame, naj vpraša Windsurfa...

Reklame pa ne mislim delat..

LP, El barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce se zanimam za nakup digitalnega fotoaparata. Predvsem me zanima, koliko "piksljov" naj bi imel, zoooma, ločljivost, velikost kartice, kakšne priključke.... Mislim ga imeti tako za domačo rabo. Ne za kaj profesionalnega.

Kaj je s temi spy camerami, k jih prodajajo za 10k SIT. A je to za kaj???

Sam bi dal tam ne vem okrog 100 k SIT (sej ne vem kaj bi za to dobil, a je preveč, premalo???)

Hvala!

LP!

Kupi Sony P72 za 90.000sit. Jas ga mam in sem ful zadovoljen. Razširu sem mu edino pomnilniško kartico na 128 mb, kar me je koštalo 20 jurjev. Da ti razvijejo sliko pri DM-u te košta 30sit. Jas jih mam kr na kompjuteru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Foter je dolgo bral teste in se je na koncu odloču zanga. Aparat deluje brez kakih problemov, slike so fantastične je pa res, da ma pomnilniško kartico samo 16 mb (ampak to jim ma pa skoraj večina, se najdejo tudi taki z 8 mb). Aja, ma tut 3.2 megapiksle, mpeg movie snemalnik, red eye reduction itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izcrpen odgovor, tudi test je pomagal. Na tem mestu bi sam omenu, da 717 podpira ta nove memory sticke, k bodo veliki tud 1giga in vec.

Podpirata jih tudi dsp-p52 in p-72, slednjega sem lastnik tudi sam in sem z njim zelo zadovoljen. Je pa res, da so memory stick pro full drage. Pri nas stane memory stick 1G več kot fotoaparat. Totalna kriza. Sem pa na netu opazil, da so v ameriki polovico cenejše kot pri nas. Tisti, ki si pa mislite nabavit memory stick do 128MB, potem jih kupte v Italiji in ne pri nas. Pri nas memory stick 128MB stane približno 27.000,00 SIT, v Trstu trgovina Media World pa cca.17.000,00 SIT.

Pozdrav od Roberta

Tistih sedemnajst tisoč je skupaj z IVO. Ker bova s frendom kupila vsak svojo in jo dala na eno fakturo, bova dobila IVO povrnjeno, tako, da nas bo 128MB stala približno 14.000,00 SIT. Za tako ceno jo pri nas definitivno ne dobiš. Preverjeno. Najnižja cena, ki sem jo pri nas zasledil je bila 21.000,00 SIT. Če je ta Windsurf... tako ugoden, mi prosim pošlji privat sporočilo s njegovo telefonsko številko, da preverim tudi pri njemu.

Pozdrav od Roberta

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki, a si zadovoljen s slikam iz DM-a? :rolleyes:

Ti, po pravici nisem še nič dal razvit tja, sem se pa pozanimal kolko bi koštalo. Vseeno mam raje, da mi barve osvetljuje katodna cev, ker na slikah drugače potemnijo :) A drugače DM ne dela vredu slik? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki, a si zadovoljen s slikam iz DM-a?    :rolleyes:

Ti, po pravici nisem še nič dal razvit tja, sem se pa pozanimal kolko bi koštalo. Vseeno mam raje, da mi barve osvetljuje katodna cev, ker na slikah drugače potemnijo :) A drugače DM ne dela vredu slik? :unsure:

ne vem, vprašal sem te zato, ker me zanima če so ljudje zadovoljni z mojim/našim delom ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tomozuki, a si zadovoljen s slikam iz DM-a?     :rolleyes:

Ti, po pravici nisem še nič dal razvit tja, sem se pa pozanimal kolko bi koštalo. Vseeno mam raje, da mi barve osvetljuje katodna cev, ker na slikah drugače potemnijo :) A drugače DM ne dela vredu slik? :unsure:

ne vem, vprašal sem te zato, ker me zanima če so ljudje zadovoljni z mojim/našim delom ;)

Ahaaaaa :) K kateremu DM-ju pa spadaš? Al majo vsi enako bazo za razvijanje fotografij? No, bom enkrat prišu mal slike razvit, da te finančno podprem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla...

Jaz sem lastnik Canonovega Digital IXUSa,.. unega ta prvega 2.1 MegaPixels, 2 x ZOOM !

Za ljudi, ki imaste radi fotoaparat vedno s sabo... je malo večji od cigaretne škatle... je to odličen fotoaparat.. od te moje verzije jih je potem nastalo še 5 do danes... današnjo IXUS 400 je prav pravcati VELE STROJ med malčki. Fotoaparat sem testiral in je res super.. slike so odlične.

Od včeraj pa sem še lastnik Canonovega G3, ki za moje pojme že malo meji na PRO aparate. Več o njem tukajle: G3 OPIS !

Zaenkrat, lahko povem, le da je zelo nastvaljiv, ima veliko funkcij in je hkrati zelo preprost za uporabo. Slike so ODLIČNE (naredu sem 100 različnih, zajemanje filma, pa je zelo povezano s svetlobo in mirno roko,.. sicer resolucija 320xxxx na 15 FPS ni ravno merilo za kvaliteto,.. sicer pa je to fotoaparat in ne kamera.

Jaz mam pač Canon rad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Tomozuki: vse slike za DM se razvijajo v eni poslovalnici.

še to če boš prnesu slike, ne bom mel jest nč od tega - razen mogoče več dela :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kok se kaj splaca kupit Sony MVC-CD500?

Kako to snema na cd-je? A kar direkt? A to vzame cas?

Ce ga primerjam z DSC-P10, kaj se bolj splaca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je fora tele kartice "Memory stick 128MB Transcend TS128MMSC " je kaj slabše kvalitete, saj je skoraj 6k ceneje od originalne? Jo kdo uporablja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred parimi dnevi sem nabavil Sony DSC P52 :D

Sedaj sem se mal igral pa sprobaval vse sorte nastavitve in moram rečt da dela prav lepe slikce :D

Dokupil sem tudi 128 mb. kartico(dobrih 20.000 sit) :huh: )

Moram pa reči da sem kar zadovoljen :)

Za prenos slik v računalnik ne rabi nobenih gonilnikov (XP),računalnik ga sam zazna in lepo hitro prenese slike s kartice :D

Bo kar veselje slikat na dopustu ;)

Pa pol takoj pogledat slikce :D :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je fora tele kartice "Memory stick 128MB Transcend TS128MMSC " je kaj slabše kvalitete, saj je skoraj 6k ceneje od originalne? Jo kdo uporablja?

Transcend dela sticke za Sony, en del jih pač proda pod lastno blagovno znamko.

Uporablja ga windsurf.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Malo gledam naokoli.......prej ko slej bom verjetno tudi kaj nabavil........imam čas, se ne mudi.

Torej prosim za predloge kaj kupit, če so zahteve sledeče:

- optični zoom min!! 4X, raje več

- okoli 4M pikslov

- velikost ni toliko pomembna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za G3 sem že vedel, pa mi ni najbolj do njega. Potem bi raje Olympus 750UZ. Pa saj bi jih moralo biti še več.... :(

Popravljeno . Popravil YZFgeorge
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam nikona coolpix 3100 ...zlo zadovoln ...je pa moj prvi digitalc tko da ga ne morm ravno primerjat s čim, lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo gledam naokoli.......prej ko slej bom verjetno tudi kaj nabavil........imam čas, se ne mudi.

Torej prosim za predloge kaj kupit, če so zahteve sledeče:

- optični zoom min!! 4X, raje več

- okoli 4M pikslov

- velikost ni toliko pomembna

http://www.geizhals.at/?a=39032 ( v bistvu so to Pentax optike in HP elektronika)

Cena nadvse mamljiva.

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam G3... 4 mesece...

Ni praktičen za na motor... velik aparat... priporočam kaj manjšega.. recimo IXUS 400.

Drugače pa je G3 super aparat, morje možnosti, velike zmogljivosti.. super fotografije.

Odvisno za kaj ga misliš uporabljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez en mesec bo 3 leta od nakupa Ixus-a prve generacije. Zelo zadovoljen z njim.

Je zelo priročen za vsakodnevno uporabo in ga lahk spraviš v vsak žep. Zelo primern za motoriste.

Dajo se naredit kr kvalitetne slike 10x15 cm ( kvaliteta enaka kot pri nav. trotl kamerah srednjega razreda), pa tud 25x38 sm že poskusu. Sploh ni bla slaba.

Čist odvisn za kakšn namen ga rabiš. Če rabiš za bolj fotografsko resne zadeve, se raje odloči za kakšnega Canona G3 ali G5. Za normalnega uporabnika pa je to ponavadi preveč. Če nisi preveč zahtevn se odloči za Ixusa 400.

Pa še to! Število pik optičnega tipala še ne pomeni kakovostne fotografije. Tekmovanje za večje število pik je sam tržna poteza, ker se vsako tipalo razreda (npr.3.34) ocenjuje po kvaliteti tega tipala. To ocenjujejo na podlagi mrtvih pik, ki ne reagirajo na svetlobo. Najvišji razred je rezerviran samo za vojaško industrijo, potem vrhunski fotoaparati itd., do najnižjega razreda. Z kvaliteto tipala pa raste tudi cena tipala.

Kaj to pomeni v praksi? D je lahk en fotoaparat z manjšo ločljivostjo tipala cenovno dražji od tistega z večjo ločljivostjo. Dejstvo pa je, da si neke velike znamke ne bodo dovolile uporabe najmanj kakovostnih tipal.

Pedlagam ti kakšno uveljavljeno znamko, tud za ceno kakšnega tolarčka več!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Ixusa 400, dokaj zadovoljen z njim. So pa slike pri slabsi svetlobi slabe, ampak dopuscam moznost da sem ko sem to nazadnje poskusal se napacno slikal ;) Cim je svetloba OK pa slikam ne morem nicesar ocitati, so boljse od pricakovanega. Ampak zoom ni 4x ... prakticne velikosti je, G3 je precej opekast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!