Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Ni3ous, ti kaj shranjuješ Sledi (GPX) ? Bi jih jaz malo kopiral, če bi šlo .

lp

Franc

p.s. glede slik, vem kako naj bi to šlo ampak imam očitno tako zastarel "brskljanik", da enostavno ne "potegne"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da takšno turo prevozit brez problema s Hondo Transalp, ali je to bolj po sili razmer?

To turo se da prevozit z Transalpko, vem celo za modela, ki bi 95% prevoženega terena odvozil z Stelviom, za ostalih 5% bi mu na gumah zmanjkalo.

Hočem reči, da je bolj odvisno od voznika kot od motorja. Brez skrbi da gre.

Koordinate bom pa ob priliki pretipkal, ko bo čas.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti Garmin riše sled, mislim da ni problema dobiti GPX-ov. jaz ga priklopim na računalnik in malo "pobrskam" za GPX-i (ker vedno sproti pozabim kje so) . Res pa je da ima včasih "svojo pamet" , lani mi kakšnih 200km enostavno ni zabeležil (prej in potem pa brez problema) .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar imam koordinat so tukaj, drugo je improvizacija. GPS imam nastavljen da se izogiba cestam višjega razreda in da me vodi po krajši poti, sicer preveč sili na asvalt. V kolikor me pošilja na asvalt, mu na GPS-u ročno vstavim še kako vmesno točko, da me pelje po stranpoteh, gozdne poti, makadami itd.

Koordinate za proti Tolminu iz Logatca:

T1 Kalce 45 53 39,7 in 14 10 50,5

T2 Hrušica 45 51 58, 6 in 14 06 36, 1

T3 Črni Vrh 45 55 22,7 in 14 03 08,2

T4 Mrzli Log 45 56 14, 5 in 13 58 13, 2

T5 Veliki Golak 45 59 29, 8 in 13 51 10,6

T6 Lokve 46 01 09, 4 in 13 47 09, 7

T7 Lokovec 46 03 23, 4 in 13 46 08,9

T8 Komeščin 46 05 18,4 in 13 45 28, 6

T9 Lokve 46 00 34,0 in 13 43 40,0

T10 Most na Soči 46 09 11,0 in 13 44 31,9

Koordinate od Bovca proti Trnovskem gozdu:

B1 Trnovo 46 17 09,0 in 13 33 01,2

B2 Ladra 46 14 28,0 in 13 36 01,0

B3 Paljevo 46 02 23,0 in 13 35 34,0

B4 Paljevo 46 01 54,0 in 13 37 26,0

B5 Banjščice 46 01 49,0 in 13 38 56,0

B6 Kanalski vrh 46 04 15,0 in 13 38 52,0

B7 Lužarji 46 04 27,0 in 13 40 39,0

B8 Čepovanska pot proti Trnovem 46 0 26,6 in 13 42 33,2

Naprej od tu improvizacija čez trnovski gozd proti Podkraju, pa seveda tudi vmes nekaj malega, kjer je GPS pošiljal na asvalt.

Zdaj pa tole odvozit fanjte, da nisem zastonj pretipkaval tega. Pa za dokaz kako slikico prlimat :D

LP in obilo užitkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to je naš prijatelj Janko iz Črne Gore.

Huh, ko bi še mi imeli toliko čudovitih terenov na dosegu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hey, če kdo slučajno nabavlja kake štoflarce za spredaj, sem našel nekaj kot Mitas E09 za spredaj, pa trenutno je še cena zelo zelo nizka.

Oprijem na neutrjeni podlagi je sodeč po profilu mal boljši kot E09, obrabi se verjetno malo prej, vendar je to dober kompromis ker Mitaske spredaj ne požre kmalu.

Metzeler Unicross:

http://www.motorjet....-m-s-front.html

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No na moker vikend je bila na sporedu kratka vožnja po terenu za test gum :D

imag0347.jpgimag0346.jpg

Lp!

Popravljeno . Popravil miklavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar imam koordinat so tukaj, drugo je improvizacija. GPS imam nastavljen da se izogiba cestam višjega razreda in da me vodi po krajši poti, sicer preveč sili na asvalt. V kolikor me pošilja na asvalt, mu na GPS-u ročno vstavim še kako vmesno točko, da me pelje po stranpoteh, gozdne poti, makadami itd.

Koordinate za proti Tolminu iz Logatca:

T1 Kalce 45 53 39,7 in 14 10 50,5

T2 Hrušica 45 51 58, 6 in 14 06 36, 1

T3 Črni Vrh 45 55 22,7 in 14 03 08,2

T4 Mrzli Log

....

.... 01 49,0 in 13 38 56,0

B6 Kanalski vrh 46 04 15,0 in 13 38 52,0

B7 Lužarji 46 04 27,0 in 13 40 39,0

B8 Čepovanska pot proti Trnovem 46 0 26,6 in 13 42 33,2

Naprej od tu improvizacija čez trnovski gozd proti Podkraju, pa seveda tudi vmes nekaj malega, kjer je GPS pošiljal na asvalt.

Zdaj pa tole odvozit fanjte, da nisem zastonj pretipkaval tega. Pa za dokaz kako slikico prlimat :D

LP in obilo užitkov.

... Eeee...če bi lahko admin zbrisal tele koordinate ...

Od Trnovega nazaj proti Kalcam je čisto brezveze. Nima smisla niti zahajat v gmajno.

Brezvezne špure, polno traktorjev in kamionov od gozdne, pa delo na cesti, slepe poti, ki se v skalah nehajo...

Kehem ... Po šihtu navadno tam čez domov orjem, pa bi bilo čist brezveze, da bi se jih še dvesto tam čez gmajno podilo. O:-)

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, če koga zanima enduro potovanje, z veliko enduro. Tegale "odbiteža" celo poznam. Vse skupaj je v španščini, google prevaja bolj bogo, ampak slike govorijo zase...

http://www.motostrai...-Siberia/page58

lp

Franc

Tole je pa fenomenalen potopis, sicer špansk ne znam ampak, kot si reku slike govorijo zase :)

Jaz imam trenutno gor gume Metzeler Karoo, ampak grejo dol, po cesti so čist preveč glasne za vozit se, tko da na jesen grejo šele nazaj gor

Popravljeno . Popravil kađiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slap nekje na pol poti proti Kobaridu

20120701073310.jpg

Z vrha je bolj viden, globok pa je cca 6-8 metrov

20120701073453.jpg

20120701073946.jpg

Jutranja meglica se še dviga iz vode

20120701074214.jpg

Koordinate ki mi jih je dal Mac, so padale ena za drugo kot za stavo.

Napoleonov most

The End.

Ta del poti skrajno ne priporočam ( bolje rečeno - prepovedan! ), ker ta del poti je del Kobariške zgodovinske poti in je strogo prepovedano se po njej voziti z motorji! Lahko bi dal gor še sliko znaka, ki to prepoveduje in sta zelo vidno postavljena na obeh straneh odseka - poti. Če ti je dal Mac idejo za ta del poti - sram naj ga bo!!! Lahko bi se izognil temu delu in se zapeljal naprej v Drežnico in preko Koseča do Vrsnega in nazaj dol v dolino in nadaljeval pot v smeri, ki si jo odpeljal!!

Skupaj z Občino Kobarid se trudimo urediti nekatere dele makadamskih poti za moto turiste - taki, ki se vozite po poteh, ki so strogo prepovedane in zelo obiskane s peš turisti te projekte delno zavirate! Tudi cesta čez Stol je uradno prepovedana za motorje! Če že kdo opisuje dele svojih tur, prosim, da tudi napiše, da se da, ampak, da tam je prepovedano, da ne bo kdo nasrkal....

Lepa tura!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šel čez ta del preko brvi, kjer se potem nadaljuje taka traktorska pot in po pravici ni tam nobenega znaka. Verjetno je pa iz Kobariške strani. Je pa res da sem štartal zelo zgodaj zjutraj in nisem srečal nobenega turista, torej nisem nobenega pohodnika motil. Tišal ga tudi nisem in nisem poškodoval poti.

Za na Stol pa je znak za prepoved, vendar sem dobil dovoljenje iz strani kmeta domačina, ki ima gor na Stolu svojo živino in se je ravno s traktorjem gor odpravljal.

Jaz vem da so nekatere stvari prepovedane, zato tudi malo nedefinirano za take trase opisujem kje sem se vozil. Da se ne bi začeli drugi zgledovat po mojem "slabem" vzgledu.

Šit pa je k me potem sprašujejo za natančnješi opis in ne znam bit tolk žleht/pameten, da jih ne bi podal.

Imaš prav, lahko bi povedal da je prepovedano.

Tisti del proti Stolu in od Bovca proti Kobaridu odsvetujem vsakemu motoristu, raje peš ali s kolesom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Res super motor,veliko vloženega denarja na prvi pogled ko nov,škoda,da ga prodajaš ,tak motor bo ob takem vzdrževanju delal še naslednjih 20let.

Se opravičujem ker smetim a jaz takšnega motorja ne bi prodajal,če res nujno ne bi potreboval tega denarja.

Po mojem mnenju boš hitro našel kupca,no motorista ,ki ve kaj hoče :) Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

to soboto je na Nanosu pri kmetiji Abram tak mini srečanje "dakarskih legend", velikih endur, če bo kdo kaj mim hodu slučajno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to soboto je na Nanosu pri kmetiji Abram tak mini srečanje "dakarskih legend", velikih endur, če bo kdo kaj mim hodu slučajno ;)

A to je sobota 15. avg. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!