Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Jst se pa doma slinm pa drkam na vaše fotke ...

Je*te se :P

 

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, gsxf750 pravi:

Dva večja enduro letošnja dogodka se nizmerno približujeta, do popoldan je bila še ugodna vremenska in je blo treba it mal rit utrjevat.

Klasika čez Barje (makadami) in tud nazaj, vmes pa cik cak okoli in čez Vrhnko in okoli Logatca. Do Hotedrščice mi ni uspelo prit.

Ko sem zapuščal Vrhnko po zloglasnem Vrhniškem klancu, Garmin je nekam čudno danes usmerjal, kar izogibal se je makadamov, v levo na obetavni gozdarski kolovoz, je Mrfi skoču iz spanja.  Suha zemljina posuta na gosto s posušenimi smrekovimi vejami, in Mrfi ne bi biu Mrfi, če ne bi na najbolj strmem delu, ne ravno dolgega klančka. Kot da je "brcnu" iz druge prestave v ler. Ruknem na hitro dol, sm mislu v prvo, da uspem izpeljat klančino. Nič. Mašina sam zavije motor se je pa ustav. Sred najbolj neprimernega dela. :eek: Na srečo mi je uspelo ostat na nogah in tud obdržat motor pokonci, komaj da. Smrekova veja se je podala direkt med ketno in zadnji zobnik in vrgla ketno dol. :eek: Se še ni pripetilo in slišal tud še ne!

20170404_130420.thumb.jpg.df74ed3dc4860a80877c860acc65fba3.jpg

mesto snetja je levo zgoraj

Pol sm se pa mal zaplezu v smeri Žibrše v en trail, ki se je končal s porivanjem vzvratno. Je blo tako ozko, da bi motor lahko obrnu le v vertikali na zadnjem kolesu. Žal ni slike. Je pa en str bus, kako so ga sem spravl, mi ni jasn!

20170404_144441.thumb.jpg.aec2374c828646a79454c1f1bbf675f7.jpg

No ja, je pršlo prav, ker je džni oblak nad skirco pričel dobivat kritično maso in začel spuščat.
Mi je uspelo oddirjat po gozdnih makadamih ob AC in čez Barje in suh prispet pod domačo streho.

4 urce, nekaj je blo, nekaj novega okolja. Rit se je pa tud že oglasila.

Super slike, super "story telling".

Mislim, da je vsakemu tule všeč, ko se kdo malo potrudi in naredi en opis "izvoza" iz garaže. Četudi lokalna fura, ni zato nič manj zanimivo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori k smetim. Sam ko berem in gledam tvoje vtise, bi kuj prodal svoji motor, pa kupil podobnega. Res se mi zelooo dopade. Sm to me še mal jebe, k ne poznam tok teh tras, pa bi mi hitro zmanjkal fur, da bi pa neki na blef šel, sem pa mal reva. Drugač pa :worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Zdravo, zgleda da govoriva o istem hribu, je pa po mapah Osorščica 10 m nižje. Sem  mislil da je to najvišji vrh. Midva sva pa dejansko bila na Televrinu.

Očitno jo 500 metrov oddaljeni vrh Televrin zmaga za 10 metrov :D

brez-naslova.jpg

 

 

Popravljeno . Popravil Ni3ous
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:Glede na Ni3ous-ove več dnevne podvige :OK: bo treba motor zamenjat al pa vsaj sedež.

Meni se rit oglasi že po enem celem dnevu in si ne predstavljam 3 dni ga skup furat :eek:.

Zvečer komaj vstanem z motorja :angryrant2:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta poceni varianta je kak gel vložek, pa vidiš če kaj pomaga. Pa kondicija in več stanja na motorju tud ne škodita :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, jskrablin pravi:

Ta poceni varianta je kak gel vložek, pa vidiš če kaj pomaga. Pa kondicija in več stanja na motorju tud ne škodita :whistle:

zadnji del sedeža je mehkejši, sam se da peljat tam sedeči le po asfaltu.

H tapetniku bo treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, imaging said:

Mogoče pa zato ker on 95% vožnje po terenu stoji? :)

Bereš mi misli. :)

Sedež Tenerejke ni nevem kaj. Vendar moje fure so 80% + terenske, kjer vozim stoje 90%+. Sedež s tako vožnjo ni problematičen. Če bi vozil po terenu precej počasneje, bi  lahko več sedel.

Je pa res da pri kakih XR-ah, TT-jkah ki so precej lažje tudi vzmetenje na terenu več neravnin požre kot Tenerejka. Posledično voznikom takih motorjev ni potrebno toliko stat na nogah, ker imajo več nadzora, posledično se več sedi, posledično to vpliva na rit/sedež. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SF pravi:

Spodaj obleci kolesarske hlače...

sm že, pa pozabu na to. Next time

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 4. 2017 ob 10:21, jskrablin pravi:

Ta poceni varianta je kak gel vložek, pa vidiš če kaj pomaga. Pa kondicija in več stanja na motorju tud ne škodita :whistle:

Sam tudi nisem bil zadovoljen z udobjem na sedežu. Po eni uri sem imel celo rit in spodnji del hrbtenice v mravljincih. Sedež mi je predelal lokalni mojster in skoraj znorel, ko je zaslišal besedo "gel"! Obliko sva uporabila glede na način moje uporabe in svetujem, da si ga predelate. Sami veste, kakšno obliko potrebujete, glede na način uporabe in stila vožnje. Nabrizga peno različne trdote in jo nato oblikuje, preobleče...

Sedaj sem cel dan v sedlu in nimam mravljincev v tazadnji plati :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Video je dober. Boljši kot večina mojih. 

Si pa pogumen po delno zaraščenih poteh...

Moje pravilo po HR in BiH na "offroadu", ki je markiran s tablami "MINE" je da obrnem, ko je kak plaz potegnilo, ali pa je kaj delno zaraščeno že po poti, ker to pomeni da se lokalci tam ne vozijo in verjetno bolje vejo zakaj. Zdi se mi nevarno zaradi min ki so v okolici. Če plaz potegne je lahko tudi mine prestavilo na pot. Ni nujno, lahko da sem preveč previden ali pretiravam. Niti nimam dovolj info o tej poti in govorim bolj na splošno.  

Je pa najbrž vsak izmed nas,  ki je že vozil med močno miniranimi polji okusil prav poseben srh, ki spreletava človeka v tem momentu. :D

Meni je bilo najhuje  pred leti malo južneje od Knina na planini Svilaja ali pa Čavinica, ne vem več  točno, bi moral preverit, ampak ena izmed teh dveh. Tudi tempo vožnje je bil bolj umirjen, ker so bile na enem območju  table "MINE" na vsakih 30 metrov levo in desno in si ne bi želel privoščiti izleta iz ceste. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!