Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Very nice! Ko se ti po daljšem tripu sestavlja film v glavi pušča neprecenljive spomine.

lepo videt, da je Africa še tko poskočna :panic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hud video Dimen in veliko lepih skritih kotičkov ste najdli. Zgleda da ste se imeli zelo dobro!:grupni:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram pohvalt ekipo @Dimen in @drjack_dj, glede na to da smo se na hitro spoznali na GEMu in se zmenil za Bosno smo klapal od zacetka do konca. Res hud trip, motorji so zdrzal, deci smo tut, pokrajina pa nudi neomejeno zabave!

Edino mal dolgcas je blo zvecer ko nismo mel kej sraufat in smo samo praznil whisky flase, smo rekl da drug let vzamemo koga s KTMom s sabo, da bo se kaka tehnicna delavnica proti veceru :P

Priporocam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, spuzvica pravi:

Moram pohvalt ekipo @Dimen in @drjack_dj, glede na to da smo se na hitro spoznali na GEMu in se zmenil za Bosno smo klapal od zacetka do konca. Res hud trip, motorji so zdrzal, deci smo tut, pokrajina pa nudi neomejeno zabave!

Edino mal dolgcas je blo zvecer ko nismo mel kej sraufat in smo samo praznil whisky flase, smo rekl da drug let vzamemo koga s KTMom s sabo, da bo se kaka tehnicna delavnica proti veceru :P

Priporocam!

Se priporočam ,samo sem na hard terenu bolj zelen kot ne , makedam ,dober ,slab  pa mi je kot asvalt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet, če uporabim tvoj izraz, skoraj povsod bi se dalo tudi s skuterjem, v nasprotnem bi ga pa nesel.

Drugače pa lahko tudi zase rečem, da sem precej zelen na terenu. Na odpravi sem terenske izkušnje potrojil, ampak če je volja in ne čakaš v "comfort zone"-u se sam sebi čudš kaj vse se da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji teden planiram turo do Črne Gore,plan še ni čisto izdelan,bolj se nagibam k off roado,če ima kdo podoben plan...okvirno pet dni dol in dva nazaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, franc pravi:

Če ti rata offroad do Črne gore v 5 dneh :grupni:

ne vem kolk ga poznaš, sam njemu marsikej rata :D

Sem ga z veseljem bral (njegove zgodbe in prigode), ko sem ležal v bolnišnici.

http://motosvet.com/tabla/topic/39545-maribor-rusija-mongolija/

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Dr.SPEED pravi:

Naslednji teden planiram turo do Črne Gore,plan še ni čisto izdelan,bolj se nagibam k off roado,če ima kdo podoben plan...okvirno pet dni dol in dva nazaj..

 Jest bi se prjavu, bolj offroad, če je možno in če seveda ni že preveč mest zasedenih... 

Kdaj pa misliš štartat, da mal obvestim šefe in ostalo sorodstvo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

To je tvoja odločitev. Verjemi pa, da vedo za njega in ga spremljajo....kot tole, kar je tukaj napisano. Mi (bilo nas je več) smo sami sebi nataknili zanko, z objavami na YouTubu in forumu. Le čas so si vzeli in vse skupaj sestavili.

YouTube kanal lahko recimo narediš tudi zaseben in posnetek deliš s komer ti želiš. V vsakem primeru pa svetujem veliko previdnosti pri objavljanju posnetkov, slik, opisov itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo torej spremlja dnevno moj kanal. Si zapisuje, vodi mapo mojih aktivnosti. Gre na lokacije, poslika. Poda prijavo, sproži in opravi postopek, da mi na koncu zaračuna 400€. Plačam polovičko in je zgodba zaključena. Pa se jim to splača???? 
Za dvesto evrov vsa ta kolobocija. Ali bi v mojem primeru zaračunali pet krat 400€, ker imam pet posnetkov objavljenih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če lahko paketno obračunavajo prekrške....sicer pa ja...kot si napisal. Spremljajo zadevo, ko se nabere dovolj trdnih zadev sprožijo postopek. Če se jim splača?....splača se jim vsaj toliko, da zadovoljijo statistiko in upravičijo svojo prisotnost pri proračunskem koritu.

Moj primer je bil pred cca. 5-imi leti. Mislim, da je šla zadeva sedaj že na 500eur. S tem da pri tretji ponovitvi znotraj 2-eh let ostaneš brez vozila....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem za ostale. Sam posnetki in fotografije mojih voženj so vedno iz Hrvaške. Se je lažje zapelat preko meje, kot pa se z lokalnimi vražami ubadat. Če je kdo mnenja, da niso... pa naj to kar lepo nedvoumno dokaže.

pred eno uro, Dimen pravi:

Nekdo torej spremlja dnevno moj kanal. Si zapisuje, vodi mapo mojih aktivnosti. Gre na lokacije, poslika. Poda prijavo, sproži in opravi postopek, da mi na koncu zaračuna 400€. Plačam polovičko in je zgodba zaključena. Pa se jim to splača???? 

Itak da se ne splača. Sam učinkovitost ni problem, ki bi zanimal slovensko birokracijo. Meni so enkrat ti papki poslali opomin zaradi ~ 10EUR neplačanih davčnih obveznosti z s.p.-ja. Pa mi povej takole pošteno - nekdo je moral to uradno ugotoviti, stiskati in podpisati tist list papirja. A se to splača delati? Seveda se ne. Tako kot se ne splačajo davčne izvržbe za 30EUR. Pa se dogajajo. V tem pač nima smisla iskati logike.

Drugače pa je kolega pred leti takole plačal kazen. Je nekdo prijavil/opazil YT posnetek. Tako da brez skrbi, na akcijo pripravljeni birokrati definitivno veliko časa preživijo na FB, YT, forumih... vse seveda z namenom lovljenja groznih kriminalcev. Se fino sliši, ane? Surfam, ker branim hosto :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, jskrablin pravi:

Ne vem za ostale. Sam posnetki in fotografije mojih voženj so vedno iz Hrvaške. Se je lažje zapelat preko meje, kot pa se z lokalnimi vražami ubadat. Če je kdo mnenja, da niso... pa naj to kar lepo nedvoumno dokaže.

I

 

Saj Hrvaška in Romunija sta lepi....ko si bil tam pred tremi leti....:P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Dimen pravi:

Nekdo torej spremlja dnevno moj kanal. Si zapisuje, vodi mapo mojih aktivnosti. Gre na lokacije, poslika. Poda prijavo, sproži in opravi postopek, da mi na koncu zaračuna 400€. Plačam polovičko in je zgodba zaključena. Pa se jim to splača???? 
Za dvesto evrov vsa ta kolobocija. Ali bi v mojem primeru zaračunali pet krat 400€, ker imam pet posnetkov objavljenih?

Spremljajo sigurno. V našem primeru so si vzeli precej časa. Vse posnetke so analizirali z GPSom, zabeležili koordinete, poslikali traso tako da je bil viden posnetek filma na prenosniku za primerjavo, slike na računalniku, sprintane slike A4 velikosti za cel fascikel... Res so si vzeli čas- inšpektorca, trije pomočniki, lokalni gozdar in varuh narave. Bojda cel teden in nato še eden dan za obravnavo petih grešnikov. Obravnavali so vsak posnetek posebaj in nato sankcijonirali iz vsakega posnetka eno kršitev. Dobro, da ni bilo več posnetkov.

Splača se jim, ker itak imajo svojo državno plačo in stroške iz davkoplačevalske blagajne jim ne nadzirajo. Imajo pa statistične podatke, da so uspešno opravili svoje delo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 07/07/2017 at 0:24 PM, SF said:

Ne razumem, kako lahko izgubiš nekaj, kar nikoli nisi imel... Je v Sloveniji do sedaj bila izražena kakšna pripravljenost po sobivanju enduro populacije z ostalimi uporabniki teritorija RS? Je kdo s področja turizma javno pokazal zgražanje ob postavljanju žic in posipanju žebljev ter pozval državljane, naj bodo strpni, ker gre v primeru voznikov enduro motorjev za veliko, neizkoriščeno priložnost turističnega zaslužka, ki je precej bolj dobičkonosna od kolesarskih poti, ker kolesarjem prodaš samo sobo in toplo vodo za izdelavo raznih napitkov iz vrečk, ki jih prinesejo s seboj, embalažo pa odmetavajo kjerkoli? (v Dolomitih naprimer se kolesarje ne jemlje kot turistično priložnost, ampak nujno zlo, ki povzroča velike stroške) Je kdo s podrocja slovenskega turizma prispeval kak "bencinski cent" za tistega, ki se je trudil poiskat primerne poti? Si nenazadnje sam za ta namen kaj "pljunil iz tošla", ki že tako veselo kritiziraš?

Očitno si zamešal pojme kaj je cesta in kaj so travniki, njive in gozdovi. Po gozdnih cestah se je povsod dovoljeno voziti. Te lahko mirno vnesemo v enduro poti po Sloveniji in tega ni potrebno skrivati pred nikomer. 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem pomešal. Najbolj nevarni sploh niso lastniki zemljišč (ki plačujejo vse predpisane dajatve), ampak tisti, ki uporabljajo tuj gozd in mislijo, da jim vse pripada - lovci, gobarji, nabiralci gozdnih sadežev, sprehajalci iz blokovskih naselij... 

Molk uradnih inštitucij ob poizkusu umora vsaj meni deluje kot tiho strinjanje s takim početjem. Potem se ne čudit, če bo kak preveč zagret "ljubitelj narave", pripadnik zgoraj naštetih skupin zastonjkarjev potegnil zajlo kar čez gozdno cesto... Ker mu pripada...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, SF pravi:

Nisem pomešal. Najbolj nevarni sploh niso lastniki zemljišč (ki plačujejo vse predpisane dajatve), ampak tisti, ki uporabljajo tuj gozd in mislijo, da jim vse pripada - lovci, gobarji, nabiralci gozdnih sadežev, sprehajalci iz blokovskih naselij... 

Točno tako. Z lastnikom zemljišča se lahko zmeniš marsikaj. Pol pa bo en random sprehajalec od bogve kod pizdil in jamral in pametoval.

Slovensko razumevanje zasebne lastnine. Če greš z mopedom v lastno hosto po lastni vlaki preverit a so najeti gozdarji počistili kot si se dogovoril (in plačal)... lahko za to komot fašeš kazen. Vsi ostali gobarji, borovničarji, lovci, pohodniki, tekači, ni da ni... pa se lahko po istem gibajo neomejeno in jim tega ne smeš preprečiti. Pa če boš med ogledom del naletel na kakega bo pa še kaj sikal :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!