Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

Lep pogovor in predlogi...ki bodo verjetno končali s šotorom za 4 osebe + motor. Če še 1x preberemo Ni3ousov prispevek zasledimo stavek, kot je "zelo otovorjen motor" in kako je čez zimo po svojih izkušnjah izdelal priročen šotor. Če se spomnimo še ostalih njegovih prispevkov, je jasno, da gre za enega najbolj izkušenih, če ne že kar najbolj izkušenega voznika po enduro trasah na tem forumu. Verjamem, da je dobro premisli kaj je tisto, kar potrebuje in v kolikšni meri je to povezano s težo.Prav tako verjamem, da je dobro premislil o vseh ostalih opcijah in topli vodi.

Verjamem, da so vsi nasveti dobronamerni, vendar se izgublja rdeča nit same teme....mislim, da je tem o takšni in podobni opremi že nekaj.

Predvsem pa če že...bi bili morda na mestu nasveti iz lastnih izkušenj....verjamem, da Ni3Ous pozna google vsevednega strička.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, BIF pravi:

Lep pogovor in predlogi...ki bodo verjetno končali s šotorom za 4 osebe + motor. Če še 1x preberemo Ni3ousov prispevek zasledimo stavek, kot je "zelo otovorjen motor" in kako je čez zimo po svojih izkušnjah izdelal priročen šotor. Če se spomnimo še ostalih njegovih prispevkov, je jasno, da gre za enega najbolj izkušenih, če ne že kar najbolj izkušenega voznika po enduro trasah na tem forumu. Verjamem, da je dobro premisli kaj je tisto, kar potrebuje in v kolikšni meri je to povezano s težo.Prav tako verjamem, da je dobro premislil o vseh ostalih opcijah in topli vodi.

Verjamem, da so vsi nasveti dobronamerni, vendar se izgublja rdeča nit same teme....mislim, da je tem o takšni in podobni opremi že nekaj.

Predvsem pa če že...bi bili morda na mestu nasveti iz lastnih izkušenj....verjamem, da Ni3Ous pozna google vsevednega strička.

Sej tut v vojski smo spali v "šatorskem krilu". Ta oprema, ki jo je @Dimenopisal je vrhunska in lahka, lažje skoraj ne gre. Spiš pa lahko tudi z najlon vrečko na glavi...le luknjice za zrak moraš predhodno narediti. :P

In če se je že kačam posvetilo eno stran, se lahko tudi opremi, ki tehta manj kot kg. Sicer pa ne vidim več potrebe, po iskanju šotora za 4 osebe...to je to, o čemer smo pisali. 

Bom še drugače povedal, nisem in ne obvladam "grand enduro" pa čeprav se kdaj pa kdaj po kakem makedamčku zapeljem, vsekakor pa obvladam in sem izurjen za preživetje v naravi in sem marsikaj iskusil, ravno zato sem o tem pisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

Bom še drugače povedal, nisem in ne obvladam "grand enduro" pa čeprav se kdaj pa kdaj po kakem makedamčku zapeljem, vsekakor pa obvladam in sem izurjen za preživetje v naravi in sem marsikaj iskusil, ravno zato sem o tem pisal.

Tudi jaz....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsakem kovčku imam kot podlogo eno JNA šotorko z 2 metra dolgimi kakovostnimi PVC vrvicami na straneh. V primeru nevihte (cca 3x letno) si v dveh minutah na enak način kot Ni3ous naredim super suh bivak. Za čas bivakiranja imam pa v desnem kovčku vedno par knjig z meni zanimivo tematiko.

Drugače sem pa danes znucal že tretjo e10 mitas letos.

Start zjutraj. Preko Postojne/Počka/Bile/Ilirska Bistrica/Gumance/Klana/Matulji/Učka/Notranjost Istre/Pula/....Prešnica/....

 

cca 550km, izogibal sem se asfalta.  cca 12 ur uživancije:panic:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 8. 2017 ob 21:58, sayo pravi:

A mi lahko da en gor TET Slovenija v Google earth prosim...

Da ne boste preveč nakladali o kampiranju (Dami), a mi lahko prosim kdo da gor TET Slovenija v Googlu earth

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo počasi zaključit debato o kampiranju in pripomočkih. Za to se lahko naredi nova tema al pa prestavijo posti h kaki obstoječi - če je kdo mnenja da je o tem še kaj za napisat. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če slučajno še koga zanima... Jest grem C klaso peljat pa pivo pit...

Tole je nekaj podobnega... Naš hrvaški prijatelj Ormar v elementu...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, SF said:

Če slučajno še koga zanima... Jest grem C klaso peljat pa pivo pit...

Tole je nekaj podobnega... Naš hrvaški prijatelj Ormar v elementu...

 

Lepo ga pozdravi.

BTW: a mas njegov tel.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, SF pravi:

Če slučajno še koga zanima... Jest grem C klaso peljat pa pivo pit...

Tole je nekaj podobnega... Naš hrvaški prijatelj Ormar v elementu...

 

.

... prijatelj Ormar je car :OK:

... in ... morm rečt, da ne samo na motorju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Offtopic in podpiranje lenobe. Mi lahko kdo povzame kje v 03 regiji so najlepši makedamčki? Neki na izi, nimam omembe vrednih izkušenj dol z ceste :) Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/16/2017 at 0:07 PM, GULI said:

Včeraj sem pa še jest po dolgem času malo taveliko krawo zapeljal po makedamih trase TET od Planine do Kobarida.

Trasa je kar lepa, glede na to da mora biti legalna, pa še me je malo presenetilo nekaj ''cukerčkov'' tako da sem z nepravilno obutvijo moral narest en kratek obvoz :)

Na trasi srečal še 2 sotrpina, tko da tut dolgčas ni blo.

PS: hvala za malco in družbo :) 

IMG_20170815_102656.jpg

Jaz sem potegnil GPX format ki je klasiran da gre iz Predjame(predjamski grad) do Šmihela pod Nanosom po peš poti, Si imel ti istega? Ti je uspelo iti po tisti stezički s taveliko kravo? Prva slika trasa potegnjena dol prejšni teden je označen z rdečo. 

Naslednji ckurček je pa bil malo pred Nanosom Spet stezica iz Suhega vrha proti Nanosu? Nisem imel dovolj časa pa sem tam zaključil včerajšno traso, ali je to za veliko kravo uredu stezica ali se bom namučil in rabim rajši sotrpina za pomoč.

Druga slika je pa cukrček proti Nanosu ampak ga nisem odpeljal ker je zmanjkalo časa. Pride čas naslednjič.

Hvala,

 

 

 

 

Brez naslova2.png

Brez naslova1.png

Popravljeno . Popravil MTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strane Nanos - Dimen in Nearrain se nista ujela.

Nearrain je pričakoval diretissimo, mimo Sv. Brikcij-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, gsxf750 said:

Strane Nanos - Dimen in Nearrain se nista ujela.

Nearrain je pričakoval diretissimo, mimo Sv. Brikcij-a.

Potem pa naloži track ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 9. 2017 ob 8:26, MTR pravi:

Jaz sem potegnil GPX format ki je klasiran da gre iz Predjame(predjamski grad) do Šmihela pod Nanosom po peš poti, Si imel ti istega? Ti je uspelo iti po tisti stezički s taveliko kravo? Prva slika trasa potegnjena dol prejšni teden je označen z rdečo. 

Naslednji ckurček je pa bil malo pred Nanosom Spet stezica iz Suhega vrha proti Nanosu? Nisem imel dovolj časa pa sem tam zaključil včerajšno traso, ali je to za veliko kravo uredu stezica ali se bom namučil in rabim rajši sotrpina za pomoč.

Druga slika je pa cukrček proti Nanosu ampak ga nisem odpeljal ker je zmanjkalo časa. Pride čas naslednjič.

Hvala,

 

 

 

 

Brez naslova2.png

Brez naslova1.png

Jest sm mel verjetno rdečega iz prve slike in sem ravno v predjami srečal še soborca in smo takoj moral naredit majčken obvoz ker je bila mokra zemlja na poti takoj iz ceste, tako da smo sli se naprej cca 150 metrov in potem levo po vlakah nazaj na traso. 

Popravljeno . Popravil GULI
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!