Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

11 hours ago, Ni3ous said:

Si pa pogumen po delno zaraščenih poteh.....

Mah, te table so povsod, tako v CRO kot v BIH, pa še nobenega ni v luft vrglo. Ko bi vsaj kakšnega kopitarja (srno, jelena...), pa tudi za tak primer še nisem slišal. Verjetno gre bolj za psihološki učinek. Če je želja oblasti da raja ne tava kjer ne želiš, postaviš table. Ko sem prihajal na Željavo me je pričakovano takoj prestregla policija. Opozorili so me, da naj ne hodim naprej od  hangerjev, ker je v bližini BIH meja. In to je to, gibanje in snemanje je sedaj dovoljeno, navkljub tablam o minah v hosti oz. ob poti.
Če bi bilo res minirano me garant nebi spustil naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Dimen pravi:

Mah, te table so povsod, tako v CRO kot v BIH, pa še nobenega ni v luft vrglo. Ko bi vsaj kakšnega kopitarja (srno, jelena...), pa tudi za tak primer še nisem slišal. Verjetno gre bolj za psihološki učinek. Če je želja oblasti da raja ne tava kjer ne želiš, postaviš table. Ko sem prihajal na Željavo me je pričakovano takoj prestregla policija. Opozorili so me, da naj ne hodim naprej od  hangerjev, ker je v bližini BIH meja. In to je to, gibanje in snemanje je sedaj dovoljeno, navkljub tablam o minah v hosti oz. ob poti.
Če bi bilo res minirano me garant nebi spustil naprej!

sej bo dost sam enkrat da te vrže v luft .....jaz se tem odsekom bolj kot ne izogibam .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Dimen pravi:

Mah, te table so povsod, tako v CRO kot v BIH, pa še nobenega ni v luft vrglo.

http://hr.n1info.com/a150260/Svijet/Regija/Eksplozija-mine-ubila-mladica-kod-Livna.html

Pa uradni podatki o količini neeksplodiranih ubojnih sredstev v HR - http://www.obz.hr/hr/pdf/2016/21_sjednica/13_informacija_o_problematici_razminiranja_na_podrucju_obz.pdf

Sej je vsak zase odgovoren. Niso pa oni znaki tam za hec.

 

Citiraj

Prema procjenama u Republici Hrvatskoj je s 1. siječnja 2015. godine bilo još 530,2 km2 minski sumnjivih površina. Tadašnja je procjena da je približno 1/3 površine potrebno prioritetno razminirati. Hrvatski centar za razminiranje u svojoj bazi podataka ima cca 6 097 djelovodnika miniranja. Prema njima u Republici Hrvatskoj je bilo 66 451 mina, od toga 11 131 PO mina i 55 320 PP mina. S 31. prosincem 2015. godine u Republici Hrvatskoj je bilo 44 981 mina, od toga 7 222 PO mine i 37 759 PP mina, smještenih u 2 213 minskih polja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, motolover said:

Znancu je šel tako v zrak lovski pes in to v lovskem revirju v bližini Splita, kjer ni bilo nobenih znakov.

Še en dokaz, da so table za brezveze. Da se razumemo, ne nagovarjam, da se greste sedaj takoj vozit kjer so opozorilne table. Zapisal sem moje osebno mnenje. Glede na število poročil o smrtnih žrtvah zaradi min ocenjujem, da je verjetnost, da jo nagaziš neznatna. Verjamem pa, da je večja verjetnost, da umreš na cesti na poti do lokacije opozorilnih tabel.

Še to, na omenjeni trasi sem se peljal izven polja nevarnosti. Niti enkrat nisem zapeljal mimo table oz. na področje kjer naj bi bile domnevno mine! Tako, da velja tudi zame: "Previdnost je mati modrosti"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Dimen pravi:

Še en dokaz, da so table za brezveze. Da se razumemo, ne nagovarjam, da se greste sedaj takoj vozit kjer so opozorilne table. Zapisal sem moje osebno mnenje. Glede na število poročil o smrtnih žrtvah zaradi min ocenjujem, da je verjetnost, da jo nagaziš neznatna. Verjamem pa, da je večja verjetnost, da umreš na cesti na poti do lokacije opozorilnih tabel....

Tvoje osebno mnenje in tvoje ocene so pač samo tvoje ocene, podane iz varne 400km razdalje.

Imam kar nekaj znancev, ki živijo na tistih področjih, ki se spomnijo vojnih časov, in ki imajo morda malenkost bolj verodostojne informacije od vseh nas tule. 

Tako da ne pretiravaj s tvojimi ocenami in verjetnostnim izračunom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje nisem hotel zanetit požara okol tega, se opravičujem. Najbrž se vsi strinjamo in to je bil tut moj namen, namreč nihče ne želi videt v črni kroniki, da je enega enduraša vrglo v zrak zaradi mine. To bi bilo res grozno. 

Vsak sam najbolj ve kje in kako se vozi in sam oceni nevarnost/varnost. 

Dimen skratka hvala za enduraško reportažo, kar je tudi bistvo te teme in jo ohranja živo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Respect. 

Očitno je rizik celo večji kot sem se sam zavedal. Ta debata ni bila zaman in če je še kdo to dojel, smo dosegli svoje.

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do table smo se hrabro pripeljali saj smo vedeli, da je tablo nekdo tudi postavil in hodil okrog nje. Dalje pa nismo hoteli preizkušat srečo. Lokalni holcarji so nam na zaprtem območju pokazalli, kaj so vse našli preden so začeli z sečnjo... 

FB_IMG_1492257109811.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam proti koncu si se vozo po bivši žel. progi kozina- trst nad dolino glinščice do botača. tam je sedaj kolesarska steza in tam res ne priporočeam. talijani to striktno kaznujejo. srečo si imel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 17 minutami, jskrablin pravi:

@hajoktejn kje je to? Bi se kdaj oglasil da se primerja motorje :D 

Lokacija je bliz m3ne, za ostalo se pa po telefonu zmenva ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velik si  prevozu z njo. Pa še niti ni čist gola. Kater model Dunlop  maš to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!