Skoči na vsebino
Ni3ous

Grand enduro Slovenija

Priporočene objave

motolover    5076
motolover

5,2 letno na 100.000 prebivalcev. Torej jih piči letno preko 200. Vzemi v račun še, da večina Hrvatov živi v mestih in jim niti na pamet ne pade iti v naravo, bo odstotek na tam živečega prebivalca mnogo večji. 

Ni treba ostati doma, lahko pa vzameš pamet v roke in ne spiš na tleh brez šotora, samo to sem hotel reči. Vsak naj se odloči po svoje, vredno se mi je zdelo opozoriti. 

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
RSTDRIVER    487
RSTDRIVER
9 hours ago, motolover said:

... Poskoki. To pa zato, ker skoči po en meter v višino...

se mi je zdelo, da ni čisto tako, pa sem preveril; tle piše, da govoriš o legendi: https://hr.wikipedia.org/wiki/Poskok

sam imam pa nekako v spominu, da so precejkrat na drevesu in od tam (ko ti pade na glavo) ideje, da skačejo

ni potrebe iskat poskoka, sam sem pred dnevi pri vračanju iz ljubeljske babe, že skoraj na parkplacu pasel zijala povsod sam tam ne kjer je treba kar je imelo za posledico, da sem lahko opazoval konkretnega modrasa na 50 cm od nog. na srečo je bil sit al pa prelen in se je odloču, de me nao šausnu in se je lepo odvijugal proč

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh
BIF    2195
BIF

No resnica je verjetno nekje vmes. Po moje ni potrebna panika, še manj pa nonšalantnost in neodgovornost. V 90-ih tik pred vojno sem Velebit prehodil po vsej njegovi dolžini začenši z vzponom na Zavižan in vse do njegovega konca. S kolegom sva vse noči seveda prespala na prostem, razen prve noči, ko sva spala na pogradih v Rosijevi kolibi...kjer naju je celo noč zajebaval polh...ampak v tistih letih si poleg polnih jajc tudi poln samega sebe in nekatere zadeve zavestno minoriraš. Na najini poti sva videla kar nekaj poskokov, sva se pa držala navodil pastirja, ki sva ga srečala prvi dan...z dolgimi palicami sva šarila pred seboj med hojo...kadar sva počivali kje v bližini vode (kak izvir, ali zajetja deževnice), sva zaprla vse žepe na nahrbtnikih, in preden sva jih obesila nazaj nase, sva jih dobro in previdno "našeškala" s palicami....najnevarnejši pa so vstopi iz čistin v gozd, saj se poskoki radi držijo na vejah kjer oprezajo za pticami in se ti kaj lahko kakšen spusti za vrat. Spomnim se tudi zgodbe tega pastirja o nekem motoristu, ki je takole počival ob neki vodi in si potem nataknil čelado v katero je med tem zlezel poskok...za reveža bojda ni bilo več rešitve, saj je bila pomoč preveč oddaljena. Po moje torej previdnost ni odveč...gotovo te ne čakajo čete kač, ki te bodo napadle....nekaj zdrave previdnosti in opreznosti pa nikakor ni odveč.

Ob prenočevanju na prostem na področju Velebita pa obstaja druga precej verjetna zadeva...nočni obisk medveda. V tem primeru je vse jestvine, ki jih vozimo s seboj in medveda z izostrenim vonjem privabljajo, najbolj pametno obesiti kakšnih 50-100m vstran na drevo...ob taboru pa seveda celonočni ogenj v kolikor je to možno. Srečanje z medekom čez dan je praktično neverjetno, saj ga pravočasno odžene hrup motorja....ponoči pa...če glih ne ružiš s kakšno ključavnico na deviškem pasu, lahko kaj hitro dobiš kosmato družbo...:kva2:

Rossi-jeva koliba...

Je pa tako...kolikor vem protistrupov za kače v našem okolju ne proizvajajo več...v mojem času sem pač zaradi profesionalne deformacije s seboj vlačil nekaj ampul adrenalina, brizge in igle...hvala bogu brez potrebe. Bi pa sedaj naredil enako, če me pot zanese v tiste konce in bi nameraval prenočevati zunaj.

40395457.jpg

Popravljeno . Popravil BIF

Deli to objavo

Povezava na objavo
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.