Skoči na vsebino

Grand enduro Slovenija


Ni3ous

Priporočene objave

@Sahbazz (Ilegalna) proga za Savo. Se da it pogledat... se pa lahko tud kr hitro policaji na "obisk" pripeljejo. Če greš malo pofirbcat, ne bi smelo biti težav. Lih krogov gor štancat pa hja, odsvetujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, jskrablin said:

@Sahbazz (Ilegalna) proga za Savo. Se da it pogledat... se pa lahko tud kr hitro policaji na "obisk" pripeljejo. Če greš malo pofirbcat, ne bi smelo biti težav. Lih krogov gor štancat pa hja, odsvetujem.

Aha, hvala za info. Ma šel bom pogledat,ker planiram en izlet ob Savi proti toku,pa dokler pridem. Kje bi se pa dalo varno potrenirat terensko vožnjo? Čedalje bolj me zanima offroad pa bi rad kje bol varno potreniral različne segmente vožnje po makadamu. Kjer žicim je cest dovolj,samo res si ne želim srečat kakega traktorista ipd. Men manevriranjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Sahbazz pravi:

Aha, hvala za info. Ma šel bom pogledat,ker planiram en izlet ob Savi proti toku,pa dokler pridem. Kje bi se pa dalo varno potrenirat terensko vožnjo? Čedalje bolj me zanima offroad pa bi rad kje bol varno potreniral različne segmente vožnje po makadamu. Kjer žicim je cest dovolj,samo res si ne želim srečat kakega traktorista ipd. Men manevriranjem. 

Za trening in zares :D

http://www.transeurotrail.org/slovenia/

Drugače pa fantje poznajo sigurno, kje se da varno vozit (kamnolomi, trnovski gozd itd..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Sahbazz pravi:

Aha, hvala za info. Ma šel bom pogledat,ker planiram en izlet ob Savi proti toku,pa dokler pridem. Kje bi se pa dalo varno potrenirat terensko vožnjo? Čedalje bolj me zanima offroad pa bi rad kje bol varno potreniral različne segmente vožnje po makadamu. Kjer žicim je cest dovolj,samo res si ne želim srečat kakega traktorista ipd. Men manevriranjem. 

Varno... na pregledni in malo uporabljeni makedamski cesti. Recimo kake servisne ceste ob AC so dosti malo obiskane in v solidnem stanju, je pa treba med tednom pazit na gozdne tovornjake, preko vikenda pa na izletnike. Nekih bolj osnovnih prog pri nas na žalost ni, od namenskih so razne MX proge, Verd in to je bolj al manj to. Od kamnolomov mi je poleg Verda (sam tisto je hard/extrem enduro) znana samo še Griža (pod Črnim Kalom) - tam bi šlo trenirat osnove, ker je v spodnjem delu kamnoloma dovolj prostora za telovadit z motorjem naokoli po ravnem. Vse ostalo pa je odvisno od tega kak motor voziš in kolko resno misliš. Jaz pod offroad razumem verjetno nekaj drugega kot ti.

V vsakem primeru se tudi makedam nekje bogu iza nogu tretira kot prometna cesta, kjer te okoli ovinka lahko čaka marsikako presenečenje. Traktorji, kamioni, avti, pohodniki, kolesarji, kup kamenja ki ga je prinesla voda ob nalivu... al pa rampa 20 metrov od odcepa (kolega se je v eno tako uspešno sparkiral, na srečo brez posledic). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 TET mam namen odpeljat enkrat, sam da najdem še kako družbo.
@jskrablin Ma ja bom res moral najt kak odročen makadam, pa se tam igrat. Najraje bi "treniral" po ravnini, da dobim mal občutek spodrsavanja, pa se naučit pravilno zavirat ipd. Sem skromen 100x100m al pa še manj mi je dovolj. ;) Drugač vozim Tenerejko 660z in tud nimam namena rinit v kake extremne vuko*ebine, bi bilo pa fino se naučit čez kako oviro zapeljat, pa narest kak powerslide it. 
Kot sem rekel imam precej makadamskih cest v svojem kraju, pa ko jih bom raziskoval, mogoče najdem kak kos za "igranje". 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko jaz učim..

sklopka z enim prstom pa izogibanje robidi...

pošrek pa ne znam vozit. yamaha je prešvoh.

@jskrablin, bi mogoče bil cajt da mičkeno potreniramo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, BRANE pravi:

@jskrablin, bi mogoče bil cajt da mičkeno potreniramo..

Bi bil cajt za kak trening ja. Sam tale vikend kaže bolj ubogo... naslednji vikend je pa Buzet cross county :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Sahbazz pravi:

@DAMI34 TET mam namen odpeljat enkrat, sam da najdem še kako družbo.
@jskrablin Ma ja bom res moral najt kak odročen makadam, pa se tam igrat. Najraje bi "treniral" po ravnini, da dobim mal občutek spodrsavanja, pa se naučit pravilno zavirat ipd. Sem skromen 100x100m al pa še manj mi je dovolj. ;) Drugač vozim Tenerejko 660z in tud nimam namena rinit v kake extremne vuko*ebine, bi bilo pa fino se naučit čez kako oviro zapeljat, pa narest kak powerslide it. 
Kot sem rekel imam precej makadamskih cest v svojem kraju, pa ko jih bom raziskoval, mogoče najdem kak kos za "igranje". 

 

Ceste po Rogli so prav zabavne, pa če malo lokalce povprašaš, se da najdet tudi kar precej bolj zahtevne trase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 3. 2018 ob 8:47, BRANE pravi:

lahko jaz učim..

sklopka z enim prstom pa izogibanje robidi...

pošrek pa ne znam vozit. yamaha je prešvoh.

@jskrablin, bi mogoče bil cajt da mičkeno potreniramo..

Počk, počk, jaz bi tudi :) V nedeljo baje ne bo deževalo.

Ob 13. 3. 2018 ob 11:18, jskrablin pravi:

Bi bil cajt za kak trening ja. Sam tale vikend kaže bolj ubogo... naslednji vikend je pa Buzet cross county :) 

Nedelja bo brez dežja. Pa če je že v Buzetu blatna kopel, a najdemo kje na primorskem kako manj blatno verzijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/03/2018 at 8:22 PM, Sahbazz said:

En dan bi šel tole lokacijo pogledat.

Google maps
Me zanima če je kdo že bil tam in kaj je to zaena cesta/pot/proga.

Lepa mivkasta proga "zasebnega" tipa. So se lokalci kar dobro potrudili za ureditev. Glede na to, da hodijo tja na treninge ne bi rekel, da drži glede prihoda policajev. 

 

IMG_8512.jpg

IMG_8513.jpg

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motolover pravi:

Glede na to, da hodijo tja na treninge ne bi rekel, da drži glede prihoda policajev. 

To je informacija iz prve roke... sem jo dobil od občasnega uporabnika proge, ki je fasal obisk Policije sredi treninga. Lahko da samo ni imel sreče, lahko da nočejo preveč obiska in mi je bilo tako povedano da ne bi začel hodit kobilice tja navijat. Se mi zdi pa fer ljudi opozoriti. Vemo kako je z legalnostjo takih prog pri nas - ni legalno tud če po svojem travniku/njivi voziš. Konec koncev smo enkrat že fasali policijsko kontrolo na (kategorizirani) gozdni cesti na Rakitni. Ker je tam res veliko prometa... al nekaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, jskrablin said:

Konec koncev smo enkrat že fasali policijsko kontrolo na (kategorizirani) gozdni cesti na Rakitni. Ker je tam res veliko prometa... al nekaj.

Na gozdni cesti se lahko voziš. Najbrž so pregledali dokumente in vas spustili. Ali je bilo kaj drugače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, motolover pravi:

Na gozdni cesti se lahko voziš. Najbrž so pregledali dokumente in vas spustili. Ali je bilo kaj drugače?

Ni bilo težav, šlo je tako kot si opisal. Poanta napisanega je bila v tem, da lahko na bolj ali manj prijazne policaje naletiš marsikje... tud tam, kjer jih tipično sploh ne bi pričakoval :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, motolover pravi:

V Buzet greš? Kje se je treba prijaviti?

Grem. Prijaviš se pred dirko na mestu dirke. Dobiš nalepke s cifro, transponder za merit čas (nosilec lahko najameš za 10Eur al pa ga pač obdržiš po dirki) in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!