Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

pred 4 minutami, Hrgota pravi:

Iskreno če ti povem, nevem kaj je dlalo težavo, stikalo sem razstavil, ampak ti kar povem, da je zelo zahtevno in pazi da ne odlomiš kakšen kos plastike, če ne pa ga vsaj na pol dol vzameš in ga probaj z brake cleanerom našpricat in potem spihat. Jaz sem ga razstavil samo do neke stopnje, nisem jemal vsega narazen in našprical in izpihal, pa je pomagalo. Boš pa videl ko boš vzel narazen spodaj tista dva vijaka in ko gadaš na polovico koliko umazanije je odspodaj.

Če so forgazerji zapacani se ti bo poznalo ko boš že na mestu navil gas do konca da motor zatrokira (kot bi ga zadušilo)nekje okoli 5000-7000 obr/min. Ampak v vsakem primeru se splača očistiti in nastaviti forgazerje že zarad same porabe, drugo pa je fajn če vsi valji dobijo isto količino goriva, da v nasprotnem primeru nebi prišlo do pregrevanja enega od valjev in posledično uničenje motorja. Strošek čiščenja in nastavljanja je max 50eur...

Hornetka nima črpakle kot motorji z direktnim vbrizgom, ampak ima samo nek ventil in potem povratni vod v rezervoar. Tisti kabl je pa napeljava za plovec... Z pumpo neboš imel težav :D

Oo, kak je fajn ko nekdo tak dober pozna motor. Hvala ti! Dobro bom probal do polovice razstavit oz. toliko da bom lahko malo razprl in notri našprical z break cleanerjem. Bom poskusil očistit tudi okoli tačke, kjer je pravtako stikalo in mi je tudi nkdo omenil naj preverim.

Drugače pa ja...sem ravno menjal olje, filtre in hladilno, pridejo pa se novw svečke, nastavljeni ventili in očiščeni fergazerji, tako da bo potem rea generalno porihtan.

Je pa dober čut glede črpalke, ker nasploh nove niso najbolj poceni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

57 minutes ago, rojcek5 said:

Oo, kak je fajn ko nekdo tak dober pozna motor. Hvala ti! Dobro bom probal do polovice razstavit oz. toliko da bom lahko malo razprl in notri našprical z break cleanerjem. Bom poskusil očistit tudi okoli tačke, kjer je pravtako stikalo in mi je tudi nkdo omenil naj preverim.

Drugače pa ja...sem ravno menjal olje, filtre in hladilno, pridejo pa se novw svečke, nastavljeni ventili in očiščeni fergazerji, tako da bo potem rea generalno porihtan.

Je pa dober čut glede črpalke, ker nasploh nove niso najbolj poceni. 

rojcek5 kot sem omenil, hornet nima pumpe, tako da teh težav neboš imel. Hornet ima forgazerje in te poštimaš in bo mir. Če boš vgrajeval svečke ti priporočam da vgradiš NGK iridium svečke, ker iskra je veliko lepša kot pri navadni svečki, življenska doba je daljša in še porabi manj štroma kot navadna svečka, je pa ta cena zelo ugodna...

Jaz jih kupujem pri tem trgovcu iz anglije in verjemi ima top ceno za top kvaliteto:

https://www.ebay.com/itm/4x-NGK-IRIDIUM-IX-NGK-CR9EHIX-9-6216-SPARK-PLUGS-Honda-CBR1100XX/162559349509?hash=item25d94ad305:g:aIoAAOxyq15SOFq2&vxp=mtr

 

Vide ki prikazuje navadno svečko in iridium svečko:

Jaz imam v svoji cbfki 1000 vgrajene te svečke in ti povem, da motor lepše teče v mirnem teku pa pozna se pri pospeševanju tist ko takoj daš gas, motor takoj cukne, nebom pa zdaj reku da leti bol za 10km/h več ker ne ampak lepše nasploh teče motor in lepše se odziva na gas...

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, lucif3rka said:

20180407_192921.thumb.jpg.88bcb8dee1f19f097dc5d366ebd112f4.jpg

Tole naj bi bla rizoma, ampak na PC41.

si krmilo zamenjala sama ali je že bil na motorju

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, alpi80 said:

si krmilo zamenjala sama ali je že bil na motorju

l.p.

Že blo gor ob nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Hornet 600 l.99 (PC34) iščem sedež (lahko je poškodovan) in komplet originalni izpuh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 22. 3. 2018 ob 14:35, alpi80 pravi:

ojla 

vprašanje:: bi bil kdo tako prijazen in bi poslikal na hornet 

kam naj stlačim prvo pomoč??????

sem jo tudi zvakumiral pa tudi mi ne rata

l.p.

Mal je treba na silo stlačit, sam se da

IMG_20180415_115828.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za PC41, 2007-2011, iščem ročke za sopotnika (namesto lukenj od nosilcev za topcase). Se komu valja slučajno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

živjo

na hornet l.2006 počasi nabiram km in ugotavljam,da mi krmilo nikakor ne paša,par ljudi sem že vprašal kako in kaj z menavo a večina jih je že kupila z drugim(očitno nisem edini,ki mu krmilo ne paša)

sicer bi zamenjal samo krmilo ročke pa ne ker so v redu take kot so

malo me zanima cena krmila oziroma sam nisem vešč mehanik in bi nekomu plača,da bi mi ga zmontiral

vsak predlog dobrodošel

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krmilo je standardno fi22 in bo pasalo katerokoli (razen nekatera mx krmila ki so fatbar fi28 v krizu). Najbolje da gres v Louis sprobat in kupit krmilo ki ti ustreza, lahko ga tudi se dodatno povisas z raiserji. Boti pozoren samo da nebojo zajle ratale prekratke (se pa lahko tudi te zamenja za dalse). Za presraufat ni problema, vendar jaz trenutno nimam casa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, ima mogoče kdo lonec izpuha za hornet 600 2003l? Lahko tudi samo tisto zaščito ki je okoli, če je kdo kaj razstavljal, sem jo namrec poribal.  Motospirit tokrat nima :) lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 10. 7. 2018 ob 21:10, mulac77 pravi:

Pozdravljeni, ima mogoče kdo lonec izpuha za hornet 600 2003l? Lahko tudi samo tisto zaščito ki je okoli, če je kdo kaj razstavljal, sem jo namrec poribal.  Motospirit tokrat nima :) lp

Ka mate vsi original rore gore? Al nimate tak starih motorjev :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/21/2018 at 9:31 AM, mulac77 said:

Ka mate vsi original rore gore? Al nimate tak starih motorjev :)

oj,sam sem tudi iskal od letnik 05/06 pa je večina vprašala 150 euro,pretiravanje... 350 in imam nov mass homologiran

sem kar opustil projekt ker 25 euro je maksimum kar dam za lonec brez krivin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, a79 said:

Poslus, na naked motor se ne vleče nbenih vizirjev...:panic:

Pomojem bi pa tale čist sedu nekomu, recimo ene 20cm manjšemu od mene, al pa z drugačno držo/opremo. Meni ni bil lih, ker je pršu z motorjem pač odšraufaš. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

pozdrav, 

ženin hornet 600 2004  je počival 2 zimi in 2 poletja.

Ja vem lahko bi ga vmes malo polaufal pa jeb...nisem.

Ok aku smo vzdrževali ctek tako, da je bil ok.

Itak sem ga najprej zalil, da je bencin že čez tekel-kot bi prvič palil hornet-

No potem le zalaufa ampak moram imeti zaug do konca oziroma držati obrate na 3000, če ga spustim crkne.

Pa če vrtljaje spustim nižje na recimo 2000 se matra da ponovno dobi vrtljaje, ko pa nabijem gas in pride čez cca 5000 pa zapoje, da je takoj sosed u luft skoču....:bum:        :lol1:

Sumim na svečke, me pa skrbi, da so zasvinjani/posušeni frgazerji, ....

prosim za mnenja.

Hvala LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen, skor 100% sem in si upam trditi da so krivi forgazerji. Iste simptome sem imel na hornetu 2006 letnik. Šele po 5000obratih je oživela in ko sem dal spucat forgazerje je motor špilal kot mora. Pred tem sem emnjal svečke pa ni bilo nič bolje...

Lp

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Hrgota pravi:

Pozdravljen, skor 100% sem in si upam trditi da so krivi forgazerji. Iste simptome sem imel na hornetu 2006 letnik. Šele po 5000obratih je oživela in ko sem dal spucat forgazerje je motor špilal kot mora. Pred tem sem emnjal svečke pa ni bilo nič bolje...

Lp

Hvala

Kok si plačal.....

Sicer mislim sam urediti ampak ta kurče....čas je vedno drama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!