Skoči na vsebino

Aprilia 1000 ETV Caponord


kasti
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

image.jpeg.a59fb6b64a8459d5808fac78485de6cc.thumb.jpeg.dfb35f6ecc8e8d5ed3d1ea63a69eb56c.jpeg

Priporočene objave

Capo mi redno pali tuljave... verjetno zato, ker mi polni le 12,5V.  Najceneje je poizkusiti z debelejšini žicami, zato sprašujem:

1. če prav razumem moram združiti zeleni žici (-), ter z debelejšo žico direkt na - aku., isto z rdečima na + aku? To naredim na tem mestu pred konektorjem?

2. a je možno da imam jaz samo 2 rumeni žici? (sicer že brez rjavega konektorja- direkt polotamo)

 

 

 

 

capo.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maso lahko priklopiš na motor. Desno ob boku cilindra imaš prosto za vijak. Za + daš debeljšo žico saj 2,5 in v mes ustaviš varovalko 30 A. Ostalo ostane kot je. Priklopiš se kmalu na začetku. Nekaj sem pisal nazaj na strani 56.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pojačal žice iz reglerja na akomulator. Prej mi je pod obrati polnil 12.4, sedaj 14.3.

Upam oz. domnevam, da je to vzrok crkavanja tuljav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

imam težavo. Zaribala mi je zadnja ABS čeljust zavore na capotu. Čeljust ima dva tesnila na vsakem batku in o ring na vijakih. Kje bi dobil kit tesnenja po možnosti z batki? Ali sta  z ABS in brez ABS čeljusti identični? Glede težave sem že stopil v kontakt z G. Šarcem.

Hvala in Lp

Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Srečno novo leto vsem, ki še vozite tega konjička, pa tudi ostalim voznikom enoslednih vozil.

Na staro leto sem si privoščil 120 km, pa sem vas kar pogrešal. Saj vem druženje v krogu družin...

Sem že en čas brez težav na svoji Aprilii. Če kdo ve, kje bi dobil šipice smernikov sprednje, predvsem levega, bom vesel odgovora. Podarim popravljeno notranjo masko, ki ni ravno nekaj, ampak nova stane 110 Eur, pa če kdo začasno flika...LP Marjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

lastništvo 1 dan

proiblem 1 zadnja zavora je mal smotana/ne dela/to bom odpravil sam

problem 2 blinkerji samo gorijo

problem 3 hupa mrtva. 

viva italia. :yea1:

 

je štrom smiselno doma pregledovat z voltmetrom, je na primorskem/notranjskem/osrednje slovenskem kak zaupanja vreden entuziast, oziroma, kar pelem u Novo Gorico na pooblaščenca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

lastništvo 1 dan

proiblem 1 zadnja zavora je mal smotana/ne dela/to bom odpravil sam

problem 2 blinkerji samo gorijo

problem 3 hupa mrtva. 

viva italia. :yea1:

 

je štrom smiselno doma pregledovat z voltmetrom, je na primorskem/notranjskem/osrednje slovenskem kak zaupanja vreden entuziast, oziroma, kar pelem u Novo Gorico na pooblaščenca?

Za blinkerje najprej poglej, če imaš prave žarnice not 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Rdeči said:

Za blinkerje najprej poglej, če imaš prave žarnice not 

 

Razvoj situacije. Blinkerji delajo, če je motor užgan. Na kontakt pač ne. Prejšnjemu lastniku zaupam, da ni delal eksperimentov z žarnicami. Kontakt spray je že na delu. . je pa motor zadnjih par sezon večinoma stal v garaži. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja voltmeter je čist uporaben (oz kar nujen :) ). Seja ponavadi je čist kaka brezvezna fora. Za hupo mal poglej kontakte, lahk da sam kaka rja kej nagaja. Zavora je najbrž klasika, samza odzračit (sem mislu,da je to sam pri tuonotu pa RSV-jkah ? ) :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, ProdriveR said:

Ja voltmeter je čist uporaben (oz kar nujen :) ). Seja ponavadi je čist kaka brezvezna fora. Za hupo mal poglej kontakte, lahk da sam kaka rja kej nagaja. Zavora je najbrž klasika, samza odzračit (sem mislu,da je to sam pri tuonotu pa RSV-jkah ? ) :) 

Tole za zavoro sm hotu objavt ze ucer, pa je internet vn vrgl haha :) 

ja tuna/rsv imata hibo da je zadnja zavora za en drek.. na cca 500km jo je treba odzract. Sicer obstajajo neke resitve.. verjamem da @marincspeedshop zna zadevo urediti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjo zavoro je treba samo pravilno odzračit,pomaga tudi,da ko motor stoji na tačko zavore obesiš neko utež-tako je meni zdržala celo sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Caponord ima zavorni cilinder postavljen navpicno za nogo (kot vecina "normalnih" motorjev :D) tako da mille/tuono sindroma nebi smelo bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 20/03/2018 at 7:23 AM, ukica said:

Tole za zavoro sm hotu objavt ze ucer, pa je internet vn vrgl haha :) 

ja tuna/rsv imata hibo da je zadnja zavora za en drek.. na cca 500km jo je treba odzract. Sicer obstajajo neke resitve.. verjamem da @marincspeedshop zna zadevo urediti

Pri mojem motorju je bilo enako. Ko sem zamenjal zavorno tekočino z Boljšo (zdrži višje temperature) so vse težave izginile. Sedaj gre v zadnjo zavoro dot 5.1 in menjava olja na dve leti oz 20000km.

Povzetek: Zavore niso zanič, problem je pri agresivnem abs-ju (na mojem mopedu Bosch) ki naredi pri taslabi zavorni tekočini mehurčke (Radenska).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen nasvet bi rabil... Motor štarta, dela par sekund in ugane. Ne pomaga, če dodam gas, se ne obdrži, vseeno ugasne. Ko dam kontakt se tipičen zvok pumpe ne sliši, varovalka je ok, pumpo sem tudi že zamenjal, ampak očitno bo nekaj drugega. EFI 1
Kakšna ideja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Efi1 je za kiler switch. Efi 1 je on. Efi - 1 je off. 

Torej ne pomeni skoraj nič. 

Diagnostični konektor daj skupaj, mora pokazat neko drugo napako. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj EFI ravno prikaže kodo samo, ko je konektor staknjen skupaj, sicer je tam izpisana ura. EFI 1 ali -1 je pomeni dosti, pomeni  da je vse ok, brez zaznane napake... torej v tem primeru napake ne zazna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voltažo baterije in polnjenje baterije si že preveril?

Lahko pa je tudi zadnji desni rele kateri je nad aku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, eltrinajst said:

Kakšen nasvet bi rabil... Motor štarta, dela par sekund in ugane. Ne pomaga, če dodam gas, se ne obdrži, vseeno ugasne. Ko dam kontakt se tipičen zvok pumpe ne sliši, varovalka je ok, pumpo sem tudi že zamenjal, ampak očitno bo nekaj drugega. EFI 1
Kakšna ideja?

Poglej kontakte na konektorju  plovca in črpalke goriva pod rezervarjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešeno. Če se zgodi še komu - torej, ko daš kontakt, se črpalka ne oglasi, varovalka od črpalke (na armaturki) je 100% ok - preveri še 30A varovalko pod zadnjim sedežem. Tam sta dve 30A varovalki, tista na zunanji strani je ta prava... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, eltrinajst pravi:

Tam sta dve 30A varovalki, tista na zunanji strani je ta prava... 

Pokurjena ali slab kontakt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!